Autor Wątek: Wyprawa Hagena  (Przeczytany 32984 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grego

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #40 dnia: 20 Maj 2007, 07:09:15 »
Przeciez wiadomo, ze Hagen wygra, bo przeciez on jest niesmiertelny!!!  No dobra ale teraz na serio. Moim zdaniem paladyni zrobili by tam niezla rozróbe. Oni maja magie i takim swietym pociskiem to maja orka na nie wiem moze 3-4 hity. W dodatku orkowie sa tak glupi (nie tak jak w G3  ) ze nie zbiora swej armii razem, tylko beda rozdzieleni. To znacznie zmniejsza ich szanse. Jedynym wiekszym problemem moga byc orki szamani, ale mysle ze paladyni ich wyciachaja  

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #41 dnia: 20 Maj 2007, 11:57:36 »
A ja myślę, że odsiecz Hagena nie miałaby żadnych szans. Dlaczego? Po pierwsze Orkowie mają przewagę liczebną, dużą przewagę liczebną.  Dodatkowo paladyni mieliby trudną przeprawę, bo zanim doszliby do zamku musieliby spotkać się z dość pokaźną armią Orków, tutaj czary wiele im nie pomogą. Przypominam też, że Orkowie mają jeszcze swoich szamanów, a to dodatkowo osłabia szanse paladynów na wygraną. A jeśli mówicie tutaj o tym, że Orkowie są tępi, to teraz posłuchajcie: a ludzie nie są? Przecież pierwszy lepszy Knecht jak tylko zobaczy Orka to na niego pędzi, chociaż tak wiadomo, że nie ma szans! Moim zdaniem paladyni mogliby się przedrzeć do wnętrza zamku, ale na jego odbicie nie mają szans.

Forum Tawerny Gothic

Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #41 dnia: 20 Maj 2007, 11:57:36 »

Offline Nordale

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 202
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • bu
Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #42 dnia: 20 Maj 2007, 14:08:22 »
Zgadzam się z wypowiedzią powyższego użytkownika. Ja też myślę, że armia Hagena nie miała by szans wygrać z Orkami, która liczebność przekracza prawie 3 razy. Na zamku też jest bardzo mało ludzi, a łowcy smoków tez niewiele by pomogli. Gdyby szturm orków przeżyli chociaż 1/5 paladynów, to by mówiono o cudzie (nawet bardzo dużym).

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #43 dnia: 20 Maj 2007, 15:11:26 »
Ktoś mówił żeby wejść w Paladynów za pomocą O i oni są lepsi od Bezia. Może ... ale jak pod koniec gry wykonasz misje Torlofa , który nakazuje ci otworzenei bramy do zamku można zobaczyć ich w zwarciu z orkami i tyle.

Offline Slomek.16

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Maj 2007, 20:56:56 »
Nie mam pojęcia ale raczej Hagen ze swoimi Rycerzami nic by nie wskurał.
Kilkunastu Paladynów przeciwko setkom orków to raczej mało prawdopodobne zwycięstwo.
Po otwarciu bramy w GD ich szanse jeszcze maleją.

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #45 dnia: 24 Maj 2007, 16:20:27 »
Zgadzam się z Dante147. Jakoś sobie paladyni nie radzą zbyt dobrze z tą garstką orków gdy się im bramę otworzy. Może i statystyki mają lepsze od naszego bohatera, ale to my im tyłki ratujemy, połowa z tych co przeżyli otwarcie bram dawno by gryzła ziemię gdybym nie tłukł tych orków co ich wpuściłem, paladyni są za tępi żeby to wygrać, może Garond Hagen i Andre by powalczyli ale reszta? Szczere krzyż na drogę im życzę do starcia z orkami.

Offline kubason

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 0
Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #46 dnia: 21 Czerwiec 2007, 15:03:42 »
Nie rozumiem po co temat powstał jeżeli każdy wie i każdy ma takie same zdanie jak założyciel postu. Ja myślę że na odsiecz poszło by więcej paladynów np. ci z portu. Ale i tak by nie oswobodzili zamku.

Offline echo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #47 dnia: 22 Lipiec 2007, 12:52:33 »
ludzie dali by rady dojs do zamku,tak mysle.
sam hagen by z 10 zarezal,a jeszcze kusznicy i lucznicy.

na miejscu hagena obmyslal bym jakąś strategie.
np.podzieliłbym oddział na dwie grupy.
pierwsza grupa atakowala by orków w walce wręcz,a druga grupa stojąca za pierwszą osłabiała by
nadbiegajacych wrogów na grupe pierwszą.

Offline Valar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #48 dnia: 22 Lipiec 2007, 18:17:21 »
Wydaje mi się że jeśli Hagen naprawdę próbował by odbić paladynów z GD to wzioł by ze sobą magów i paladynow z miasta - a strażników zostawił by do obrony miasta. Wtedy jestok. 50 paladynów i ok.10 magów z takimi jak Pyrokar i Saturas na czele. Doszedł by do zamku z ok. 15 ludzmi i 5 magami (tylko tymi silniejszymi) Gdyż zakładam że Bezimienny nic nie robił - wogólne go tam nie było (zatrudnił się u lobarta i do końca życia zbierał rzepę   ) A zauwazcie że mało prawdopodobne żeby smoki akórat piły browara, jadły paluszki i oglądały mecz...  

Offline Serek13

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #49 dnia: 30 Wrzesień 2007, 22:04:38 »
Ja stoje za paladynami bo mogą po wybiću hmm... powiecmy 30 orków to mogą odpocząć i walić dalej to sie nazywa myślenie a nie nawalaj ile wlezie i jeszcze kusze i magia orki to przy nich kupa a nie wielkie zieloniaki

Offline Cheatos01

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #50 dnia: 02 Październik 2007, 18:08:51 »
Według mnie Paladyni nie mają żadnych szans, gdyby jakaś większa grupa wyruszyłaby w stronę zamku to zwiadowcy Orków od razu by o tym donieśli dowódcom, bo wbrew pozorom nie są głupi, wystarczy wspomnieć gadającego Orka niedaleko miasta w 4/5 rozdziale, wybudowaną palisadę i stosowaną przez Orków taktykę polegającą na okrążeniu zamku i odcięciu dostaw żywności. Gdy już Orkowie będą wiedzieć o ataku to na pewno się zorganizują i gdy dowiedzą się że wśród wrogów są Magowie Ognia lub Bezimienny to z pewnością sprowadzą Poszukiwaczy, którzy z łatwością mogą zabić Paladynów (Lothara zabili Poszukiwacze), warto też wspomnieć że poszukiwacze dysponują czarami obszarowymi grom i deszcz ognia (jak nie wierzycie to pounikajcie przez dłuższy czas czarów Poszukiwacza), poza tym Orków jest kilka razy więcej, mają dostawy zapasów i porównywalnie silną broń (Orkowy miecz wojenny = dwuręczny miecz paladyna, ÂŚredni orkowy topór = Miecz paladyna).

Offline .:KERTH:.

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: -2
Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #51 dnia: 02 Październik 2007, 21:13:47 »
Na pewno paladyni przegrali. Przecież w G3 było napisane czarno na białym, że orkowie przejeli CAÂŁE Khorinis. A pozatym paladyni nie mieli szans. Było ich zbyt mało, na mocno uzbrojonych po zęby orków.



Offline diego16

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #52 dnia: 02 Październik 2007, 22:09:21 »
Napewno Utrzymali się najemnicy i może Hagen zawarł z nimi przymierze.Wracając do tematu to raczej tak Paladyni ze swoim wojjenym dośwadczeniem i swoimi runami , orkowie bez pancerza i bez muzgu  .Moim zdaniem dali by se rade paladyni.

Offline kuczaja

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 0
Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #53 dnia: 06 Październik 2007, 18:01:14 »
Cóż moim zdaniem sprawa z paladynami była skomplikowana, postanowiłem zrobic mały test, a mianowicie:

 - przyzwałem kodem 70 orków elitarnych w grupach 5, 15, 20, 30 (troche wpisywałem tyh kodów) (formułka na orka elitarnego to "insert orcelite_roam" )
 - zaatakowałem (orkowie mnie gonili)
 - paladyni wygrali każde starcie !
 - straty:
           orkowie: 70
           paladyni: 7 (!)
 - warto jeszcze dodac że nie było w tej walce hagena!


 Wniosek: gdyby nawet orków było ze stu to nie zaatakowali by oni w jedno miejsce tylko w grupach w dodatku cała stówa to nie sami orc elite tylko większośc jest wojowników, paladyni by stracili gdzieś z ośmu ludzi.


                               
Pozdrowienia!

Offline mag kręgu płomyczka

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 0
Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #54 dnia: 16 Październik 2007, 20:34:43 »
Moim zdanie paladyni mielby spokojną sznase z orkami gdyby zwabili ich pod mury zamku a ci w zamku i nawali na dystans

Offline koczi

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #55 dnia: 16 Październik 2007, 21:56:38 »
Chociaż lubie orków to uważam że Hagen by wygrał bo:
-jeśli jest mądry to by prosił innych ludzi o pomoc np.wodny krąg,najemników itp
-za pomocą posłańców typu bezi by wysłał list do Garonda prosząc o atak na orków gdy skupią się na armii Hagena
-magowie ognia by wezwali trocha stworów przy uzyciu runicznej magii
-mogliby wyszkolić słabszych i rozdawać pancerze oraz broń
-orkowie w GD są niemądrzy ponieważ skupiają się tylko na walce (Grając w gothica gdzieś to usłyszałem)
I to już wszystko paladyni  by wygrali

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #56 dnia: 24 Październik 2007, 13:05:38 »
Cytat: koczi
Chociaż lubie orków to uważam że Hagen by wygrał bo:
-jeśli jest mądry to by prosił innych ludzi o pomoc np.wodny krąg,najemników itp
-za pomocą posłańców typu bezi by wysłał list do Garonda prosząc o atak na orków gdy skupią się na armii Hagena
-magowie ognia by wezwali trocha stworów przy uzyciu runicznej magii
-mogliby wyszkolić słabszych i rozdawać pancerze oraz broń
-orkowie w GD są niemądrzy ponieważ skupiają się tylko na walce (Grając w gothica gdzieś to usłyszałem)
I to już wszystko paladyni  by wygrali

Czy Ty czytałeś w ogóle to, co napisałeś? Tyle jest w tym niedorzeczności, że głowa boli.

1. Wodny Krąg jest tak mało liczny, że wiele by w tej bitwie nie wskórał, a z najemnikami to już w ogóle się uśmiałem. Chłopie, oni są w wojnie z najemnikami! Myślisz, że Hagen wyszedłby żywy z farmy, jakby chciał prosić ich o pomoc? Wątpię, a poza tym na pewno by do to się nie posunął.
2. Po pierwsze jak posłaniec wszedłby do zamku wypełnionego Orkami? Raczej nie dotarłby żywy do bramy. Bezimienny z kolei ma inne rzeczy do roboty niż pomóc Hagenowi w odbiciu zamku z rąk Orków.
3. Czy widziałeś kiedykolwiek, że Magowie Ognia pomagają paladynom w czymkolwiek? Może poza Daronem, który jako jedyny jest w mieście. Kiedy Bezimienny poinformował Pyrokara o smokach, ten nawet nie ruszył tyłka, żeby mieć jakiekolwiek o tym przekonanie.
4. A ten punkt jest najlepszy  Chłopie przeczytaj sobie to jeszcze raz. Ludzie z miasta się boją Orków! Nawet nie chcą wstępować w szeregi straży, nikt nie się szkoli. Niektórzy nawet chcą uciec(Garvell). Na pewno nie wezmą broni do ręki, żeby walczyć, a już tym bardziej u boku paladynów, którzy przecież dużo dobrego dla miasta nie zrobili...
5. Skupiają się na walce, ale myślisz, że co zrobiłby paladyn widząc hordy Orków? Rzuciłby się na nich, bo tak gra jest niestety zrobiona. Ludzie nie myślą tak tam jak my, skoro zwykły, słaby Knecht stawia się Orkowi - Elicie, z którym jak wiadomo, nie ma żadnych szans.

Paladyni nie mają dużych szans na odbicie miasta, gdyż jest ich za mało, a po tej rzeźni, którą Orkowie zrobili w zamku, pewnie i tak przyzwą posiłki, gdyż będą się spodziewać ataku paladynów. Dziękuję za uwagę :)
« Ostatnia zmiana: 24 Październik 2007, 13:06:24 wysłana przez Elrath »

Offline Brecho

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 102
  • Płeć: Mężczyzna
Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #57 dnia: 24 Październik 2007, 15:30:37 »
Dokładnie. Wg. mnie ta wyprawa skończyła by się całkowitym fiaskiem. Przecież to bez sensu że kilkunastu paladynów stawia czoło setkom orków. I choć w walce 1 na 1 taki paladyn rozgromiłby orka, co miałby zrobić gdyby poleciało na niego 5 orków ? na pewno nie dałby rady.

Offline (nie)bezimienny

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 0
Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #58 dnia: 02 Listopad 2007, 08:07:50 »
Ja myślę, że ta wyprawa zakończyła się fiaskiem... Setki orków napływają z Górniczej Doliny, a paladynów, knechtów jest garstka... Orkowie są zbyt liczni, aby paladyni ,mogli się im przeciwstawić. Poza tym wątpię, ażeby otrzymali pomoc z inicjatywy Magów Ognia. Moim zdaniem paladyni ponieśli sromotną klęskę (koczi, tym tekstem o pomocy Wodnego Kręgu i najemników oraz o "wyszkoleniu" to mnie powaliłeś).

Offline Uchiha Sasuke

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 156
  • Reputacja: 0
Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #59 dnia: 21 Styczeń 2008, 15:02:28 »
ja trochę odbiegne od rematu muwicie tu o tej ,,zbiurce" paladynów bylem ciekaw czy dajom rade więc wpisałem kody na orków elity i szamanów tych pierwszych było ze 100 a szamanó 20 i widziałem jak Hagen rozwala sam 20orków patrzyłem na tom żeś 5 minut a wygrali paladyni
nie wiem czy to jakiś dowód na to że paladyni by wygrali ale może

Forum Tawerny Gothic

Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #59 dnia: 21 Styczeń 2008, 15:02:28 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top