Autor Wątek: Wyprawa Hagena  (Przeczytany 32983 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

McSloniu

  • Gość
Odp: Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #80 dnia: 01 Listopad 2008, 11:14:04 »
Dlaczego w G 3, paladyni przegrali wojne - ponieważ starcili magię run, w G II jeszcze ją mają. Ja stawiam że wygrali by.

Paweł I

  • Gość
Odp: Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #81 dnia: 17 Listopad 2008, 18:18:48 »
Wyprawa Hagena by się udała ponieważ:
-Paladyni w G2 mają magie Runiczną.
-Orkowie mają słabe morale z powodu zabicia smoków i Hosz-paka.
-Paladyni mogliby przekupić łowców smoków i najemników żeby im pomogli.
i wiele innych powodów jest żeby Paladyni wygrali z Orkami w Górniczej Dolinie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #81 dnia: 17 Listopad 2008, 18:18:48 »

Offline Huor

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
Odp: Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #82 dnia: 08 Grudzień 2008, 16:59:09 »
Zależy jak by to zrobili. Gdyby przebili się do zamku i ustawili odpowiednio ludzi to możliwe. Walka w ręcz jest czystym samobójstwem. Orków jest więcej, są więksi, twardsi, silniejsi, wymachują tym ciężkim toporem jak mieczem jedno ręcznym oraz mają twarde zbroje.

Offline Diego13

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #83 dnia: 19 Lipiec 2009, 20:32:50 »
Gdyby Hagen poszedł do górniczej doliny(czego nie zrobił ponieważ statek został uprowadzony przez Bezimiennego) to gdyby zaprowadził orków do rzeki i by do niej wszedł razem ze swoimi ludźmi to by nawalali by ich z łuków kusz i magii a orkowie i tak by nic nie zrobili ponieważ boją się wody.Szamani też nic by nie zrobili bo mają za słaby czar (kula ognia - obrażenia 25pż) i jak się ich trafi z dystansu to przez jakieś 1,5 minuty nic nie robią. Tak więc szanse na zwycięstwo Hagena:100%

Offline nowy xard

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #84 dnia: 09 Październik 2009, 19:49:05 »
Według mnie akcja Hagena ma spore szanse powodzenia. Paladynów jest chyba 10, czy 12 + sam Hagen. Potrafią posługiwać się czarem "ÂŚwięta Strzała", więc mogą zabić część orków z dystansu. Niewykluczone, że Hagen zna lepszy czar, czyli "Wypędzenie Zła". Rycerze Hagena mogą też atakować orków kuszami z dystansu, a w razie walki bezpośredniej dorównają elitarnym orkom. Poza tym mogą odciągać orków po 4-8, w małych grupkach. Wtedy by z nimi wygrali.

Offline Vassili

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 294
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #85 dnia: 22 Październik 2009, 18:42:49 »
Haha. Orkowie mają swoich zwiadowców naokoło khorinis. Ork jest szybszy od człowieka w dodatku mają specjalnie szkolone psy (wargi?). Gdyby paladini wyszli z miasta, szli by normalnym krokiem by się nie meczyc przed bitwą. Ork zwiadowca spokojnie by mógł dostać się do dowództwa. Orkowie wystawili by małą defilade powitalną. Większa grupa orków zaatakowała by w tym czasie Khorinis i zajeła ukryte zakamarki przełęczy nie dostepne na pierwszy rzut oka. Gdyby paladani rozniesli I grupe orków, poszli by dalej, zaatakowali następną, a z tyłu zaprosili by ich na obiad kolejni orkowie. Jeśli jakimś cudem udało by się paladynom dojśc dalej, zostali by zaatakowani z góry. Jedna grupa orków zeskoczyła by na nich z mostu, kolejna z tunelu, a jeszcze inna od frontu. Jesli jakas grupka ukryła się w jeziorze lub za nim, atak byłby i z tyłu. Taki atak na pewno zatrzymał by paladynów na wieczny spoczynek. Możemy też wnioskowac, że paladyni po znaczych stratach wycofali się za wczasu z kolonii i zawrocili w kierunku miasta, orkowie wysłali by za nimi swoje wojska. Jesli cudem dotarli by do khorinis, zostali by zabicie u bram przez orków zdodywających własnie miasto.

Offline Uruk

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #86 dnia: 22 Październik 2009, 21:39:19 »
Hagen miałby szansę gdyby:

- Bezimienny nie uprowadził statku, to niszczy ich plany
- Niepostrzeżenie przedostał paladynów do przełęczy, zwiadowcy orków są szybsi niż zapuszkowani ludzie przy upalnym słońcu
- Posiadał by trochę więcej wyobraźni niż to pokazano przy rozmowach by w ogóle dostać się do zamku i przebić przez orków, którzy zwarli by szeregi i przyprowadzili całą armię z GD

Offline Pinguin

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #87 dnia: 13 Grudzień 2009, 10:27:16 »
Ja myślę, że im się udało, ponieważ w V rozdziale byłem na tyle silny, że pozabijałem większość orków wokół zamku i w końcu mogłem rozwalić tych z przełęczy, także Hagen musiałby mieć mega pecha, żeby się nie dostać żywemu do zamku.

Offline Noorex Jr.

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wdycham bagienne ziele
Odp: Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #88 dnia: 11 Lipiec 2011, 21:29:30 »
Hmmm... Faktycznie nigdy się nie zastanawiałem nad tym więc:

Biorąc pod uwagę, że są to paladyni czyli jakaś tam elitarna jednostka, która jest wyszkolona pod względem militarnym czyli powinni być dobrzy w czymś takim jak walka czy planowanie. No więc jakby mieli odrobinę szczęścia, lepszą broń i taktykę to by dali radę. Porozdzielać się itd. . Np. skręcić do klasztoru po 3 magów i jest dobrze. Poza tym sama straż dałaby radę z utrzymaniem miasta. Faktycznie tam kilka paladynów tylko stało z czego jak tak patrzałem na ich broń to, to są same tępe ołówki xD . Do tego paladyni korzystają z tych swoich run więc czemu nie? Do tego paladyni z zamku. Z tym Garondem zostaje ze 4 najlepszych w razie czego, a reszta wybiega na pomoc kolegom z Khorinis :-P Do tego magowie pomagają im z dystansu kulami ognia czy czymś tam i do tego leczą :) No więc tak to mogłoby wyglądać  <rycerz>

got2

  • Gość
Odp: Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #89 dnia: 09 Wrzesień 2011, 15:54:50 »
Gdyby Hagen wziął wszystkich paladynów to miałby szanse ponieważ:
-magia i kusze
-tylko elita dorównuje paladynowi
-duża ilość magi
-orkowie są słabsi po stracie smoków-dowódców
-bezi ''niszczy'' potęge Irdorath
Moim zdanie miałby szanse wyzwolić górniczą dolinę,ale orkowie za palisadą (choć tam nic niema)

Offline Suarez

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 12
Odp: Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #90 dnia: 14 Wrzesień 2011, 21:10:57 »
Paladyni polegli
W Trelis dowiadujemy się ze cała wyspa została zniszczona przez Orków.
Jedynym który przeżył zdaje sie być Lord Hagen ponieważ dowodzi wojskami Bezimiennego w Gothic 4.
 Chociaż moim zdaniem Paladyni mieli by szanse przejść przez przełęcz ponieważ:
- posiadają lepsze uzbrojenie i pancerze od orków.
- korzystają z run
- W górnym mieście przed wyprawą stało około 20 paladynów , lecz nie wiadomo czy nie wyruszyło ich więcej.
- Orkowie byli osłabieni po śmierci Smoków , wieć cała strategia opierała się na jednym dowódcy .

Offline Zaginiony97

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 35
Odp: Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #91 dnia: 16 Marzec 2012, 20:06:54 »
Przegraliby Paladyni :
-Więceej orków.
-Ur-Shak?
-Herszci
-Mało Paladynów i strach
-Brak "żelaznych racji"

None

  • Gość
Odp: Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #92 dnia: 17 Marzec 2012, 10:00:20 »
Obstawiam, że orkowie by wygrali. Dlaczego? Są silniejsi, zręczniejsi i są bardziej wytrzymali. W dodatku jest ich o wiele więcej niż paladynów.. Więc zapewne orkowie by wygrali.

Offline Lord Hejgen

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 437
  • Reputacja: 573
  • Płeć: Mężczyzna
  • By być mądrym, nie trzeba wiele umieć.
    • Karta postaci

Odp: Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #93 dnia: 24 Marzec 2012, 19:47:31 »
Wygrali by orkowie pobnieważ w G3 dowiadujemy się ze w khorinis stacionują orkowie. W G4 arcania Hagen jakoś przeżył. Ale to chyba dlatego że rhobar 3 ( bezi ) wysłał tam misje ratunkową. Po zatym orkowie są silniejsi, więc napewno by wygrali. Paladynów było zamało by mogli zniszczyć cała armie orków. Jest kilka powodów dlaczego:
- Orkowie są więksi.
- Mają oni wargi
- Paladynów było zamało
- Statek paladynów został uprowadzony
- Paladyni nie mieli żadnych zapasów, bo żaden statek nie wpływał do portu
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec 2012, 19:50:44 wysłana przez Lord Hejgen »

Offline Araxsos

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 30
Odp: Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #94 dnia: 15 Sierpień 2012, 20:06:49 »
Ja myślę że paladyni dali by sobie radę. Skoro przejście do Jankendaru zostało "ujawnione" to cemu by nie poprosić   
piratów i całej reszty żeby pomogli?? Z ich pomocą na 100% by im się udało

Offline Nocturn

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 1818
  • Reputacja: 2258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #95 dnia: 15 Sierpień 2012, 21:22:53 »
Ja myślę że paladyni dali by sobie radę. Skoro przejście do Jankendaru zostało "ujawnione" to cemu by nie poprosić   
piratów i całej reszty żeby pomogli?? Z ich pomocą na 100% by im się udało

Piratów? I reszty? Czyli bandytów?
Bo widzisz, bandyci to w większości skazańcy z Kolonii Karnej, czyli dawni niewolnicy paladynów. I tak po prostu paladyni by puścili posłańca do bandytów, żeby im pomogli? Pewnie nie doszedłby nawet do ich obozu. A jakby doszedł i się ujawnił to jego głowa nabita na pal zdobiłaby palisadę bandytów  ;)

A jeśli chodzi o piratów - pamiętasz czemu Skip się ukrywał na plaży, zamiast iść do miasta? Piraci to też przestępcy, mimo, że w Noc Kruka przedstawiono ich jako "spoko" ludzi. Oni tak samo jak bandyci, wisieliby za swoje zbrodnie.

Jeśli paladyni weszliby do Jarkendaru, prawdopodobnie bandyci/piraci by ich wybili. Więc pomysł banalny  <ignorant>

A ten oddział paladynów w górnym mieście jest taki "symboliczy" bo nie będą 100 paladynów ustawiać obok siębie, naprawdę byłoby ich więcej. (tak przynajmniej myślę)


Paladyni i tak mimo wszystko by zginęli. Dlaczego? Przecież gdy Bezi jest w Myrtanie, Khorinis zostaje najechane przez orków.


« Ostatnia zmiana: 15 Sierpień 2012, 21:25:48 wysłana przez Nocturn »

Offline widda2000

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #96 dnia: 27 Sierpień 2012, 19:34:51 »
Daliby rade zabraliby jeszcze paru magów ognia i zrobiliby orkową rzeż.

Offline Statha

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #97 dnia: 25 Październik 2013, 11:27:33 »
Niestety orkowie mają przewagę liczebną. Na pewno wygrają.

Milten2000

  • Gość
Odp: Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #98 dnia: 30 Sierpień 2014, 02:09:04 »
To jest taki pic na wodę oni nigdzie nie pójdą, będą tam stać aż im zbroje zardzewieją.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wyprawa Hagena
« Odpowiedź #98 dnia: 30 Sierpień 2014, 02:09:04 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything