Autor Wątek: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III  (Przeczytany 8376 razy)

Description:

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #100 dnia: 11 Lipiec 2014, 20:23:33 »
-Najlepiej to umiem wódkę żłopać i mam wiele informacji, choć pewnie te ostatnie to sam również posiadasz.-Uśmiechnąłem się szerokim uśmiechem, dając poznać że nie do końca mówię serio.-Ale tobie o to chyba nie chodzi, teoretycznie to się umiem bić, broń kuć i przetrwać w dziczy.-Kontynuowałem już zupełnie poważnie-Chociaż jedyne co by ci się mogło przydać zapomniałem wraz ze swoją śmiercią. Kiedyś jak jeszcze należałem do ÂŁowców a później Kruków, wtedy to potrafiłem bezszelestnie zabijać, kraść. A jedyne co mi z tamtych czasów zostało to skakanie po dachach i użeranie się z kupcami. Dlatego zapytam inaczej, powiedz mi jakiej potrzebujesz dokładnie usługi. A ja Ci powiem czy jestem w stanie to zrobić i czy to jest dla mnie dobra wymiana. Ewentualnie... chociaż nie to nie jest pewne, więc na razie odpada. -Ostatnie zdanie, a dokładniej część po "ewentualnie", powiedziałem bardziej do siebie.

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #101 dnia: 12 Lipiec 2014, 22:51:20 »
- Musisz wygrać pojedynek na alkohole z naszym krasnoludem. Jeżeli zdołasz go pokonać w pojedynku na browary, to wtedy dam ci list. Będziesz musiał oszukiwać inaczej z pewnością ci się nie uda. Udowodnisz, że potrafisz, to dam ci list. Zgoda?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #101 dnia: 12 Lipiec 2014, 22:51:20 »

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #102 dnia: 13 Lipiec 2014, 19:56:31 »
-Mhm pojedynek na picie alkoholu powiadasz?-Powiedziałem wyraźnie zaciekawiony ową propozycją, której szczerze powiedziawszy się nie spodziewałem. Co prawda walka z krasnalem naprawdę może być ciężka. W szczególności że znając życie trablin wybierze tego najlepszego w tej "dyscyplinie". Ale jak mawiają darowanej wódce nie zagląda się w kieliszek, czy jakoś tak. Pozostawała tylko jedna kwestia jeszcze do wyjaśnienia. Tak więc spytałem dokładnie pytając o to co chce wiedzieć i co może mi pomóc wygrać pojedynek.
-Dobra przyjmijmy że się zgadzam, tylko na jakich zasadach mamy pić? Co mamy pić? I kto będzie się zajmował dolewaniem?


//:Saluś mam nadzieję że uwzględnisz to że moja postać jest fabularnie pół krasnalem (moim marantowym fatrem jest Yapen)? I pytam o to tylko dlatego żeby moja postać nie odleciała po "standardowej ludzkiej dawce".
//:Eddit: w sensie nie chodzi mi o to aby wytrzymał tyle co krasnal, ale może troszkę ponad człowieka z mocną głową
« Ostatnia zmiana: 13 Lipiec 2014, 20:01:07 wysłana przez Adaś »

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #103 dnia: 13 Lipiec 2014, 21:36:15 »


- Wezwę tu barmana i najwytrwalszego krasnoluda. Dam tobie 10 minut na rozmowę z barmanem i 10 minut krasnoludowi na rozmowę z barmanem. Usiądziecie tu przede mną, a barman będzie wam donosił po 2 kufle miodu. Nasz miód dobija krasnoluda przeciętnie w 10 kufli. Człowieka w jakieś 6 jak człowiek wytrwały. Przekonacie, przekupicie i powiecie barmanowi co chcecie. Wasza w tym broszka będzie, by pomógł jednemu z was. Bez pomocy na pewno przegrasz. Zgoda? - Zapytał zaciekawiony, ale całkowicie spokojny. Zachowywał się, jakby dokładnie wiedział, ze rozmawiałeś z barmanem, jakby znał każdy twój dotychczasowy ruch. Wlepiał w ciebie swoje czarne ślepia lustrując twoją osobowość.

//To tak prawdę mówiąc nie ma znaczenia Adaś... Niezależnie i tak z krasnalem przegrasz w uczciwym pojedynku. Ważne jest co innego w tym momencie.
« Ostatnia zmiana: 13 Lipiec 2014, 21:39:42 wysłana przez Salazar Trevant »

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #104 dnia: 15 Lipiec 2014, 19:30:45 »
-Dobra wchodzę w to, możesz przysłać barmana.-Powiedziałem zdecydowanym głosem, po czym zadałem ostatnie pytanie-Powiedz mi jeszcze co będzie jak przegram. rozumiem że odchodzę z niczym?

//:Sal wybacz że nie odpisałem wczoraj, ale jak wróciłem z roboty to nawet chwili nie miałem aby przy kompie usiąść, a dzisiaj w sumie jest nie lepiej ;/

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #105 dnia: 16 Lipiec 2014, 12:40:54 »
//Spoko ;) . Sam porządkuje spoich NPCków i wszystkie wyprawy które się odbyły, usuwam scenariusze itd. Straszny bajzel mam i porządkuje, tez nie maiłem czasu odpisywać, od teraz będzie lepiej ;).



- Pijecie do utraty przytomności. Jeżeli stracisz pierwszy, to twoje zwłoki wyrzucę w Atusel. Martwe zwłoki tak dla ścisłości, aby nie było wątpliwości.

Powiedział i wysłał jednego ze swoich kolegów po barmana. Przyszedł barman, a po chwili pijaczyna krasnolud. Odstawiono jeden stół i przystawiono do ciebie, usadowiono dwa krzesła na przeciwko siebie w bliskiej odległości, abyście mogli spokojnie z krasnoludem patrzeć na siebie przy piciu.



- Hehe, zaszczyt to je dla mnie, by przy wielkim o panu móc pokazać swoja wartość. Dzięki ci o Malaharze. - Powiedział krasnolud siadając wygodnie. - Ja już gadał z barmanem. Twoja kolej trupia, hahahah! - Powiedział śmiejąc się i wróżąc ci porażkę, usiał wygodnie.

Barman z kolei poszedł do drzwi i mając już wydane polecenia zawołał ciebie ręką na 10 minutową pogawędkę, na jaką ci pozwolono z barmanem.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #106 dnia: 16 Lipiec 2014, 18:49:32 »
-Tak myślałem. Ale śmierć podczas upojenia to piękna śmierć.-Powiedziałem szeroko się uśmiechając słysząc konsekwencje przegranej. Co prawda robiłem dobrą minę do złej gry, no ale co poradzić w szczególności jak się lubi ryzyko? Jednak kiedy zobaczyłem tego krasnala zrobiłem grymas nie zadowolenia, gdyż było widać że ten krasnal był zaprawiony w "bojach".
Tak więc szybki krokiem ruszyłem, w kierunku skąd mi machał barman. Po czym wszedłem do środka i od razu przeszedłem do sedna sprawy:
-Mamy mało czasu, tak więc musimy się dogadać dość szybko. Chciałbym abyś mój kufel rozrzedzał z wodą, a do kufla tego krasnala, chcę abyś dolewał mocnej gorzałki.-Nie przerywając zadałem pytanie-Tylko wpierw musisz mi powiedzieć co chcesz, bądź ile byś chciał za taką usługę?

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #107 dnia: 16 Lipiec 2014, 19:02:18 »
- Chyba nie zrozumiałeś zasad pojedynku. - Powiedział zamykając drzwi, aż zostaliście sami w małym, wąskim korytarzyku prowadzącym z wielkiej sali gdzie urzęduje cała banda, a salką w której byłeś poprzednio. panowała pełna cisza. -  Ja przyjmuję zlecenia, dostaję od was coś na przekupienie. Mówisz mi, ze mam tobie rozrzedzać, a jemu dolewać, w porządku - tak samo i krasnolud chciał. Ale w jakich proporcjach. Co mi dasz abym był przykładniejszy i precyzyjniejszy przy wykonywaniu akurat twojej prośby, a przy jego trochę mniej.  Powiedział i odchylił fragment swojego płaszcza, który zasłaniał potężny mieszek grzywien, a zarazem jakieś dwie małe bronie, obok był jakiś list z królewską pieczęcią odciśniętą na laku.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #108 dnia: 17 Lipiec 2014, 18:48:50 »
-Mhm dobrze, teraz wszystko rozumiem.-Powiedziałem, po czym zaglądnąłem pod uchylony płaszcz. Widząc zaprezentowane rzeczy, przyszła mi do głowy pewna propozycja:
-Jak zapewne się już dowiedziałeś jestem baronem. Więc pierwszą rzeczą jaką ci zaproponuje będzie list. List który własnoręcznie podpisze oraz oznaczę moim herbem. W środku będzie napisane że jesteś człowiekiem na moich usługach, dzięki czemu będzie Cię chronił w razie gdybyś wpadł w ręce strażników, albo innych tego typu ludzi. Wystarczy że sobie wymyślisz jakąś bajeczkę do tego.-Na chwilę przerwałem, pozwalając barmanowi przemyśleć pierwszą propozycję, po czym kontynuowałem:
-Drugą rzeczą jaką ci zaproponuje jest to..-Mówiąc to wyciągnąłem zza pasa jeden z moich pistoletów i dałem barmanowi do ręki aby sobie pooglądał-Broń ta warta jest 300 grzywien, a żeby ją otrzymać trzeba albo zasłużyć sobie na zaufanie krasnali, albo być krasnalem. Na koniec jeśli chodzi o pieniądze proponuję wstępnie 300 grzywien, gdyż nie znam zawartości mieszka, który podarował Ci krasnal. Choć jestem gotowy również te ofertę przebić, lecz muszę wiedzieć ile tam jest.

 
//:Tak w razie W pamiętaj dziubq o tym że mam perswazje ;*

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #109 dnia: 17 Lipiec 2014, 21:21:39 »
- No to daj. Tutaj wyznajemy zasadę płatności z góry.

//Perswazja nie ma tu zbytniego znaczenia, gdyż on ci nie poda wartości niczego, czego otrzymał.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #110 dnia: 18 Lipiec 2014, 17:51:44 »
-Rozumiem to i zapłacę, ale wpierw muszę wiedzieć czy się dogadaliśmy?-Powedziałem, będąc w każdej chwili gotowy wyłożyć pieniądze, napisać list i podarować pistolet.


//;Sal ja wiem że nie ma ceny, ale perswazja to również dar przekonywania do swojej racji czyż nie? I o to mi chodzi i dlatego tez te umiejętność wykupiłem. Bo moim zdaniem nie powinniśmy jej ograniczać tylko do handlu.

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #111 dnia: 18 Lipiec 2014, 21:42:47 »
- Ja przyjmę każdą ofertę, ale będę wykonywał lepiej tą która będzie bardziej wartościowa, a ta gorsza będzie trochę mniej pilnowana.

//Nie rozumiesz. Nie wyjawi ci cudzej tajemnicy, która mu dano, czyli cenę jaką dostał, bo takie są zasady tych zawodów. Nie ma znaczenia czego i ile wypijesz, tylko jak gadasz z karczmarzem i jak go podejdziesz.

//Zostały ci 4 minuty rozmowy.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #112 dnia: 19 Lipiec 2014, 19:29:45 »
-Dobra niech będzie, tutaj masz 300 grzywien i pistolet. Daj mi kartkę i kałamarz z piórem a napisze ten list.-Powiedziałem, wiedząc że nie poznam oferty krasnala. A co oznaczało liczyć mi na to że przebiłem ofertę, albo chociaż barman mnie trochę lubi.
 

2635-300=2335 Grzywien

Oddaję:
Nazwa broni: Pif paf
Rodzaj: pistolet skałkowy
Obuch: 15 + obuch materiału pocisku
Opis: Wykonany z 0,57kg stali Valfdeńskiej i 0,37kg drewna o zasięgu do 50 metrów

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #113 dnia: 19 Lipiec 2014, 20:06:59 »
- Hehe śmieszny jesteś, zachowaj to wszystko. - Powiedział i machnął do ciebie ręką oddając ci to co próbowałeś mu przekazać.

Rozbawiony otworzył drzwi i wszedł do srodka, do pokoju gdzie siedział malahar i gotowy krasnolud.

- Przygotujcie się, za chwilę przyniosę wam pierwsze porcje.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #114 dnia: 20 Lipiec 2014, 14:20:33 »
Teraz to już nie wiedziałem co się w ogóle dzieje. W szczególności że barman zrezygnował z mojej oferty i do tego wyśmiewając mnie. A co wyraźnie dawało mi we znaki, że coś tu jest nie tak. Tylko że teraz to było już za późno, mój czas się skończył a barman po prostu wyszedł, tym samym rozpoczynając konkurs. Tak więc i ja musiałem opuścić to pomieszczenie i udać się z powrotem to trablina i reszty bandy. Nie zdradzając po sobie, że nie wiem co myśleć o całej tej sytuacji usiadłem na przeciw krasnala. Nie wiedząc czy żegnam się teraz z życiem, czy jednak barman chce pomóc mi za darmo.
-Jestem gotowy.-Powiedziałem przerywając moje rozmyślenia.

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #115 dnia: 20 Lipiec 2014, 14:31:12 »


- Poderżnę ci gardło, gdy tylko już padniesz na blat nieprzytomny, szlacziurze. - Powiedział śmiejąc się gburowato.

Barman wyszedł i wrócił po krótkiej chwili. przyniósł po 2 półlitrowe kufle na dwóch drewnianych tacach w każdej z dłoni.

Jedną podał tobie, drugą krasnoludzowi. Krasnolud bez zastanowienia chwycił za pierwszy kufel i duszkiem wypił do dna. skrzywił się niemiłosiernie krztusząc, powiedział coś, lecz było to niezrozumiałe, tak wypaliło mu przełyk. chwycił za drugi kufel i także zaczął go sączyć.

Twoja porcja nie pachniała miodem, jedynie pomarańczami, w smaku przypominała słabego drinka z sokiem pomarańczowym.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #116 dnia: 20 Lipiec 2014, 14:44:08 »
-Phi.-Prychnąłem na słowa krasnala, nie miałem zamiaru wdawać się z nim w dłuższą dyskusję. W końcu po co by mi to było?
Kiedy przede mną pojawił się kufel, powoli nie śpiesząc się wziąłem go chwyciłem. W między czasie usłyszałem krztuszenie krasnala, co dało mi do myślenia. W szczególności że zazwyczaj tak krztusi się osoba, która nie była przygotowana psychicznie na taką moc trunku, a to by znaczyło że.. od razu powąchałem zaoferowany mi napitek. Który w ogóle nie pachniał miodem, a to znaczyło że najprawdopodobniej barman jednak był po mojej stronie. Tylko dlaczego? Lecz niestety teraz nie miałem zbytnio czasu na rozmyślenia na ten temat.
-Zdrowie pięknej Pani.-Powiedziałem mając na myśli Panią która się znajdowała w tym pomieszczeniu, kiedy tu wszedłem. A  za którą nie miałem aktualnie zbytnio czasu się rozejrzeć.
Kiedy skończył jak że krótki toast, przechyliłem kufel wypijając duszkiem zawartość.

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #117 dnia: 20 Lipiec 2014, 14:51:11 »
Nagle przed oczami śmignął ci nóż cudem omijając twoją twarz.



- Nie waż się więcej zwracać do mnie wstrętny mieszańcu. - Wrzasnęła opierając się jedną dłonią o blat, w drugiej ręce mając już kolejny nóż by w ciebie rzucić.

Krasnolud dopił drugi kufel i było widać, ze trunek go zmagał w żołądku.



- Co żeś tu dolał, ja pierdolę... pffff - sapnął ciężko.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #118 dnia: 20 Lipiec 2014, 14:58:09 »
-Patrzcie człowiek chce dobrze, a tu nożem odpłacają. Szkoda.-Rzuciłem w przestrzeń ironicznie się uśmiechając. Po czym wziąłem do ręki drugi kufel i tak jak poprzedni bardzo szybko opróżniłem duszkiem, ignorując co mówi krasnal. Najwyraźniej jego trunki było, bardzo ale to bardzo mocne.  Ale to nie był jeszcze czas na cieszenie się z wygranej, bo w końcu nie wiadomo co tu się jeszcze by mogło zdarzyć. W szczególności biorąc pod uwagę, czy pewna Pani w tym towarzystwie znów nie nabierze ochoty do rzucania nożami.

Canis

  • Gość
Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #119 dnia: 20 Lipiec 2014, 20:34:42 »
Odłożyliście kufle, a barman odniósł. krasnolud uśmiechał się szyderczo do ciebie, lecz na jego polikach pojawiły się czerwone placki, pokazujące, że dwa trunki doprowadziły go to stanu wstawienia. Na ciebie trunki zadziałały jak wypicie słabego piwka.

Barman po chwili przyniósł kolejną porcję, tym razem poczułeś zapach miodu, który był intensywny. trunek był niezwykle gęsty, co wręcz było dziwne w stosunku do alkoholu jakim był miód pitny podawany w karczmach. Barman spojrzał na ciebie i wykrzywił mordę w geście mocnego trunku, jakby się wykrzywiał czując ogrom alkoholu.

Podał tobie i twojemu przeciwnikowi. Krasnolud uniósł kufel w geście toastu i zaczął pić...

//Twój trunek to czysty, pszczeli, świeży miód. Niezwykle słodki.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Szukając dowodów - Tańczący z krasnalem III
« Odpowiedź #119 dnia: 20 Lipiec 2014, 20:34:42 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything