Autor Wątek: Tańczący z krasnalem II  (Przeczytany 8122 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #60 dnia: 25 Maj 2014, 19:16:43 »
-To wiem, że wina stoi po stronie Leszka, a za Leszkiem stoi coś jeszcze. Mówiłeś coś o dowodach? Chciałbym je wszystkie zobaczyć. Jakoś nie mam ochoty oglądać truchła, więc wystarczą mi wyniki z sekcji. Zawsze mogę natrafić na coś więcej.
//Chodziło mi bardziej o gdybanie, jeśli warunki zostałyby spełnione.

Canis

  • Gość
Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #61 dnia: 25 Maj 2014, 19:39:00 »
//Prowadzisz śledztwo a nie badania naukowe więc musisz trzymać się faktów i ustaleń.

- Rozmawiałeś już z tymi strażnikami, możesz pogadać z innymi górnikami i powiedzą ci to samo co powiedzieli strażnicy... Jeżeli chcesz wgląd do kompletnych danych a nie naszych relacji to zgłoś się do Sazarowa, lecz tak ich nie dostaniesz, będziesz zmuszony jechać do Georga o jego upoważnienie do wglądu do spraw tajnych. Nie sądzę by jego mość Hertling je rozdawał.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #61 dnia: 25 Maj 2014, 19:39:00 »

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #62 dnia: 25 Maj 2014, 20:25:17 »
-Ponownie dziękuję za pomoc.
Znów udał się na drugi poziom i znalazł ponownie tych samych strażników. Jakoś nie byli zaskoczeni jego powrotem. Themo nie dziwił im się.
-To znowu ja. Teraz chciałem porozmawiać z tymi, który byli zaangażowani w strajk. Może oni powiedzą coś więcej.
//Kurna, jak się ogląda W11 to wydaje się takie proste.

Canis

  • Gość
Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #63 dnia: 25 Maj 2014, 20:48:36 »
- Kompania przerwa nieregulaminowa! - wrzasnął jeden ze strażników i górnicy oderwali się od pracy. nie byli zmęczeni, wypoczęci, gdyż mieli swoją przerwę właściwą krótki czas prędzej. znali komendę która wiązała się zawsze z odejściem od stanowiska, pytaniami i inspekcjami. podeszli do ciebie szeptali coś między sobą ale dawali ci dojść do głosu. zauważyłeś, ze większość z nich to krasnale i niziołki, jedna osoba była rasy jaszczuroczłeka a jedna maurena, poza tym wszystko karłowatego wzrostu.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #64 dnia: 25 Maj 2014, 21:06:18 »
Najpierw zwrócił się do strażników.
Głównie mnie interesują uczestnicy strajku i ci blisko związani z Leszkiem. Reszta może pracować.
Rozejrzał się po pracownikach z trudem powstrzymując się od żartu na temat Maurena.

Canis

  • Gość
Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #65 dnia: 25 Maj 2014, 21:21:36 »
Strażnik tylko pacnął się ręką w głowę o tak  <facepalm> .
- Przecież właśnie cię słuchają. - Na twoje słowa górnicy ewidentnie zaczęli się z ciebie śmiać nie rechocząc, ale patrząc na ciebie jak na niekompetentnego.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #66 dnia: 25 Maj 2014, 21:32:25 »
Themo starał się zignorować reakcję górników. Kiedy już nieco się uspokoili zaczął mówić.
-Dobra, najpierw powiecie mi coś o Leszku. Skąd u niego uroiła się inicjatywa strajku. Z kim miał kontakt. Czy skarżył się na warunki przed strajkiem?

Canis

  • Gość
Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #67 dnia: 25 Maj 2014, 21:47:19 »
- No bo chciał żeby jemu i nam było lepiej, to chyba oczywiste? Kontakt miał z nami wszystkimi. Zależy co masz na myśli skarżył... zawsze nam życzono byśmy mieli wszystko czego zapragniemy a jeszcze żebyśmy mieli na co narzekać... przynajmniej mi matka tak zawsze życzyła. - odpowiedział mauren, każdy przytakiwał, a po pierwszym zdaniu wszyscy buchnęli śmiechem.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #68 dnia: 25 Maj 2014, 22:05:32 »
-Lepiej? Znacie Magnata i wiecie, że nie ma chuja by wam uległ. A sami wiecie, że Leszek nagle zmienił się przed strajkiem. I nie mówcie mi, że tego nie zauważyliście.
Powoli tracił cierpliwość, ale starał się nie wyciągać miecza ani nie dać tego poznać po sobie.

Canis

  • Gość
Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #69 dnia: 25 Maj 2014, 22:19:30 »
-  Ja zawsze myślałem, że śledztwo opiera się na faktach a nie na pierdzieleniu dyrdymałów. Chodźcie chłopaki, robota czeka, nie ma sensu z nim gadać. - Powiedział mauren machnął ręką. Wszyscy przytaknęłi, wzięli za kilofy i z powrotem zaczęli kuć w skale.

Strażnik tylko wzruszył ramionami i się nie odzywał. nagle strażnika zainteresowało coś w skale. dziwny czarny punkcik. i wskazał go palcem.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #70 dnia: 25 Maj 2014, 22:26:50 »
Widząc chęć współpracy również machnął ręką.
-A rób. Na tobie przynajmniej nie będzie widać jak się upierdolisz.
Powiedział półgłosem. Swą uwagę przerzucił na strażnika. Teraz również zauważył dziwny punkcik w skale. Ostrożnie podszedł, by przyjrzeć mu się z bliska.

Canis

  • Gość
Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #71 dnia: 25 Maj 2014, 22:37:04 »
- Tego tu nie było...

powiedział straznik podchodząc dot ego miejsca. okazało sie, że jest to niewielka, deliaktna dziura w skale. włożywszy weń palec okazało się, ze nie ejst to szczelina, schowek bądź coś w ten deseń, lecz ściana,a za nią pusta przestrzeń.

- Wy pie*dolone syny ku*ew, jebać mi kilofami w ą ściankę! ÂŁuskowaty i czarnuch do roboty nieroby!

Powiedział jak to w zwyczaju miał żartobliwie przekomarzając się z nimi. Cała trójka od razu się zaśmiała znając coś czego ty nie wiedziałeś -najpewniej ich żargon bądź jakąś formę złożenia, która była dla całej trójki śmieszna. Jaszcuroczłek oraz mauren zaczęli bić w ścianę kilofami.  ściana prędko się rozłupała krusząc przejście. swoisty tunel prowadzący bezpośrednio po skosie w górę. Spoglądając tam ujrzałeś słońce, więc była to dziura na zewnątrz. Ku jej zwieńczeniu widziałeś, ze się rozszerza, zaś w pewnych elementach tunelu zauważyłeś półki skalne, których coś się ruszało. odległość od tych miejsc była znacząca nie pozwalając ci chociażby po drobnych widzianych wskazówkach określić cóż tam może być.

Wszyscy stanęli jak wryci na ten fakt i to co się tu zaczyna dziać.

//Widzę, że będę musiał wam dać wykład z kryminalistyki. To już 3cie śledztwo które daję graczom w ostatnim czasie i same babole...

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #72 dnia: 25 Maj 2014, 22:52:57 »
Widok też go zdziwił. Nie spodziewał się, że ktoś zrobi sobie stanowisko obserwacyjne. Wszedł trochę do środka tego tunelu by widzieć więcej. Spojrzał za siebie, na strażników.
-Panowie, trzeba to sprawdzić.
Wyjął swój miecz. Nigdy nie wiadomo co się zdarzy. Miał nadzieję, że strażnicy pójdą za nim. W kilku zawsze bezpieczniej.
-Wie ktoś może, w którą stronę prowadzi ten tunel? I co za cholerstwo mogło go wydrążyć?
Jednak nie miał zamiaru iść całkiem na ślepo.
//Wykład zawsze się przyda. Moje umiejętności detektywistyczne kończą się na oglądaniu Ojca Mateusza :/

Canis

  • Gość
Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #73 dnia: 25 Maj 2014, 23:04:23 »
Tunel prowadzi na górę, po nachyleniu - a był to stromy tunel wąski - wiedziałeś, ze z pewnością prowadzi gdzieś poza fortyfikacje.

Jest to stromy tunel, swoisty tunel o walcowatym kształcie o średnicy okręgu 1,5 metra. nikt poza jedną osobą się nie zmieści w tunelu...

//pomijam kwestie co mówiłeś, zapomniałem opisać dokładniej tunel, moja wina.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #74 dnia: 25 Maj 2014, 23:13:02 »
-Widzę, że ktoś się nieźle napracował. Albo po prostu był magiem.
Przyjrzał się dokładnie tunelowi. Ocenił, że tylko jakiś niziołek mógł się tam zmieścić w pełniej okazałości.
-No trudno, trzeba to sprawdzić. Uważajcie, jak spotkam zagrożenie będę się staczał.
Poprawił swoje odzienie i wszedł do tunelu. Ze względu na jego ciasnotę musiał się czołgać. Powoli pełznął ku górze chwytając się rękami wystających kamieni i zapierając nogami by nie spaść. Lekko zbliżał się do pierwszej półki skalnej, gdzie miał nadzieję odpocząć, o ile nic tam nie spotka.

Canis

  • Gość
Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #75 dnia: 25 Maj 2014, 23:17:47 »
gdy zbliżyłeś się już na odległość parę metrów zauważyłeś ruch na półce skalnej, nagle na ciebie zeskoczył jeden tablin głową w dół idealnie przemierzał tunel wyciągając pazury prosto na ciebie.



1x Trablin

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #76 dnia: 25 Maj 2014, 23:29:03 »
Themo nie zastanawiając się zbyt długo zaparł się nogami i lewą dłonią najmocniej jak umiał. Prawą, wolną ręką wyciągnął miecz z pochwy na plecach i umiejętnie manewrując skierował ostrzem do góry. Na szczęście miał odpowiednio krótki miecz by zmieścił się w tunelu. Trablin teraz spadał prosto na miecz. Amatorskiemu grotołazowi udało się ustawić broń centralnie na spadającego stwora. Trablin nadział się swoją głową prosto na miecz. Dzięki pomocy grawitacji przebił sobie czaszkę, co za tym idzie, zginął od razu nie dając sobie szansy na zranienie człowieka. Themo poczuł to uderzenie i prawie się ześlizgnął. Skierował ostrze na dół. Zwłoki stworka zsunęły się z miecza pozbawiając wojownika zbędnego balastu. Truchło stoczyło się na dół. Themo schował miecz i kontynuował swoją wspinaczkę do pierwszej półki skalnej w celu odpoczęcia tam.

0xTrablin

Canis

  • Gość
Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #77 dnia: 25 Maj 2014, 23:35:41 »
Niestety trablin był dostatecznie duży, że widząc kierowane ostrze chwycił ostrymi i wytrzymałymi pazurami za skały zatrzymując się. rozdziawił paszczę i syknął.

- Radzę ci znikać.

Powiedział delikatnie rechocząc. Po chwili zobaczyłeś, jak tunel spowija się ciemnością. został czymś zakryty. pomniejszający się dopływ światła z góry zaczął tworzyć nieprzeniknioną ciemność, dając Trablinowi ogromne pole do popisu.

Po zakryciu ujścia tunelu nie widzisz kompletnie nic poza tym co czujesz w dłoniach. nie widzisz nawet swoich dłoni, swojego ciała, czy też miecza. dopływ światła z dołu zakrywasz swym ciałem, zaś góra jest przysłonięta. słyszysz, jak Trablin zbliża się do ciebie, a ty kompletnie bezradny nie jesteś w stanie bronić się przed atakiem...

1x Trablin

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #78 dnia: 25 Maj 2014, 23:51:01 »
No to trzeba teraz spadać!
Puścił się nogami skały, a wyciągnięty miecz trzymał przy ścianie, by go jakoś spowolnił. Zjeżdżał w dół po niewygodnych kamieniach. Co jakiś czas próbował się złapać skały, by stracić na prędkości. W końcu po niezbyt przyjemnej przejażdżce wylądował na dole, wśród strażników i pracowników.

Canis

  • Gość
Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #79 dnia: 26 Maj 2014, 00:07:33 »
- Z górki na dupę? zawsze słyszałem, ze z górki to na pazurki się leci. - skomentował strażnik jak już z impetem wylądowałeś na ziemi robiąc sobie stłuczenia na dolnej części pleców.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #79 dnia: 26 Maj 2014, 00:07:33 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top