Autor Wątek: Tańczący z krasnalem II  (Przeczytany 8084 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #40 dnia: 22 Maj 2014, 21:47:22 »
-Cholera! Jeśli nie magia to co mogło spowodować jego przemianę?
W jego głowie trwała teraz burza myśli. Nie miał odpowiedzi na najważniejsze pytanie, kto i po co. Cały czas trzymał się przy strażnikach. Ich rozmowę zagłuszały ciągłe odgłosy stukania kilofami o ścianę z rudą. Po drodze przyglądał się pracownikom, ale nie widział w ich zachowaniu nic szczególnego.

Canis

  • Gość
Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #41 dnia: 22 Maj 2014, 22:03:09 »
- Myśmy już też tak myśleli. Ktoś powiedział, że mógł być kontrolowany na odległość, ale nie wiadomo kiedy miałby z tym kimś kontakt. Ktoś mówił, że mógł zostać opętany ale to byłby pierwszy przypadek w historii tej kopalni. Nie jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie. Georg wysłał ciebie pewnie z konkretnymi dyrektywami, wypełnij je jak najdokładniej i to co będziesz wiedział - dostarcz mu. On będzie wiedział co z tym robić dalej. Macie tam w Atusel całe zaplecze ekspertów od takich spraw. - Mówił nie wiedząc co ci poradzić do pomocy. Sami nie wiedzieli o co w tym wszystkim chodzi.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #41 dnia: 22 Maj 2014, 22:03:09 »

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #42 dnia: 22 Maj 2014, 22:34:04 »
-Nie mam zamiaru wracać z pustymi rękami. A obecnie jestem w Maureńskiej rzyci. Czy jest ktoś z kim mógłbym jeszcze porozmawiać?
Ktoś kto umiałby kontrolować krasnoluda na odległość musiałby być potężnym magiem.
-Chwila. Kiedyś czytałem, że ktoś, kto opanował demoniczną magię może kontrolować słabsze istoty.

Canis

  • Gość
Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #43 dnia: 22 Maj 2014, 23:28:10 »
- Możesz rozmawiać z kim chcesz, wystarczy podejść i zagadnąć. - Powiedział strażnik i uśmiechnął się. - Nie znamy się na żadnej magii wybacz, to nie nasze kwestie działań.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #44 dnia: 23 Maj 2014, 00:42:36 »
-Rozumiem. Możecie powiedzieć jeszcze gdzie znajdę listę osób, które wchodziły i wychodziły na teren kopalni? Jeśli nie to pójdę do strażnika przy bramie.

Canis

  • Gość
Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #45 dnia: 23 Maj 2014, 20:21:50 »
- Mikołaj Sazarow będzie miał taką listę oraz Georg Hertling. tutaj przychodzą osoby wyłącznie transportowane za jego poleceniem, oraz osoby z jego zadaniami. my jesteśmy odcięci od świata, bez upoważnienia od Georga nie został byś tu wpuszczony. poczta powietrzną, sokołami przylatują do ans listy od Georga i informuje nas kto przyjdzie i kiedy w jakiej sprawie. strażnik zawsze upewnia się, ze ty rzeczywiście przyszedłeś od niego. ten teren jest całkowicie pod ochroną bez możliwości pojawienia się osób nieodpowiednich.

//Wybacz, ale studiuję zaocznie i w ten weekend mam zjazd, będę o późniejszych porach, jutro po 18tej będę. Dzisiaj zajęcia miałem do 19 i zanim dotarłem do domu trochę tot rwa zawsze ;) .

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #46 dnia: 24 Maj 2014, 02:54:16 »
-Skoro tak to znowu muszę iść do Magnata. Dziękuję wam panowie za pomoc.
Po tych słowach wyszedł po kładkach z kopalni. Gdy znalazł się na zewnątrz zaczerpnął nieco świeżego powietrza, czego mu pod ziemią brakowało. Swoje kroki skierował do baraków. Minął ponownie rząd łóżek dla pracowników i znalazł się ponownie przed drzwiami, gdzie wisiała tabliczka z nazwiskiem Sazarowa. Jak poprzednio zapukał w drzwi i czekał na odpowiedź.
// Spoko, ja głównie po nocach siedzę.

Canis

  • Gość
Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #47 dnia: 24 Maj 2014, 05:26:42 »
- Proszę wejść. - usłyszałeś zza drzwi akceptację i zgodę.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #48 dnia: 24 Maj 2014, 11:37:04 »
Drzwi uchyliły się i jak to miały w zwyczaju skrzypnęły. Do gabinetu wszedł Themo, przymknął za sobą drzwi.
-Witam ponownie. Czy mógłbym przejrzeć listę osób które przekraczały bramę tej kopalni przed wybuchem strajku?

Canis

  • Gość
Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #49 dnia: 24 Maj 2014, 19:22:21 »
- Jaki okres czasu "przed wybuchem" strajku.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #50 dnia: 24 Maj 2014, 19:58:21 »
Themo przystawił palec do brody i zastanawiał się.
-Gdzieś tak około miesiąca. Nie będzie panu przeszkadzać, jeśli będę tutaj przeglądał papiery?
Wybrał nieco dłuższy okres czasu by zyskać większą pewność. Ktoś kto planowałby takie coś musiałby zapoznać się z terenem.

Canis

  • Gość
Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #51 dnia: 24 Maj 2014, 21:15:42 »
Na liście kolejno datami były wymienione dwa konwoje 6 osobowe dostarczające żywność, narzędzia górnicze, oraz dostawę nowego odzienia dla strażników pilnujących kopalni i fortu. Więc 12 osób. Kolejną osobą był Komisarz Georg Hertling który dokonywał inspekcji sanitarnej i bhp (warunków bytowania oraz warunków pracy górników). poza tym zostały opisane ataki z zewnątrz które próbowali dokonać przeciętni bandyci, próby nie odnosiły skutku, lecz kolejną sprawą było wzmocnienie straży poprzez dostarczenie 5 nowych strażników. szczerze mówiąc nic nadzwyczajnego, co by nie miało miejsca dotąd przedtem. Czułeś, że chyba nie tędy droga.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #52 dnia: 24 Maj 2014, 21:58:28 »
Przy przeglądaniu papierów na jego twarzy malował się coraz to większy grymas. Już tracił nadzieję, że coś znajdzie. I tak się stało. Odłożył wszystkie dokumenty.
-Dziękuję panie Sazarow. Niestety nic co ruszyłoby to śledztwo dalej. Muszę jeszcze trochę tu powęszyć.
Opuścił gabinet oraz baraki. Rozglądając się po kopalni myślał jaka może być inna opcja.
Chyba najlepszym wyjściem będzie wrócić do kopalni i dalej przeprowadzić wywiad. Albo węszyć tu aż komuś się nie spodoba.

Canis

  • Gość
Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #53 dnia: 24 Maj 2014, 22:10:13 »
//Nie wiem co robisz. Konkretnie opisz na czym polega twoje rozglądanie się itd. Z powietrza ci nie jestem w stanie powiedzieć co widzisz, poza ponownym opisem kopalni, który już zresztą zmieściłem.

Miło tak popatrzyć sobie.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #54 dnia: 25 Maj 2014, 00:19:53 »
Podziwianie ścian kopalni było bardzo fascynujące, jednak nie po to tu przybył. Schodząc na drugi poziom ponownie spotkał strażników z którymi wcześniej rozmawiał. Postanowił podzielić się z nimi swoimi odkryciami.
-Witajcie ponownie. Sprawdziłem trop i wykluczam wszelką ingerencję z zewnątrz. Choć zawsze ktoś mógł się przemknąć, ale wtedy byłby niezauważony więc dalej szukałbym na ślepo. Teraz chce się dowiedzieć wszystkiego o Leszku. Wszystko co wiecie. Jego poglądy, samopoczucie, co jadł, z kim się kumplował. Wiecie jak mi to pomoże. Potem wspomnę o waszej pomocy w raporcie, może dostaniecie jakąś nagrodę.

Canis

  • Gość
Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #55 dnia: 25 Maj 2014, 00:37:09 »
- Wiesz... może lepiej zapytaj o pełne nasze ustalenia Sazarowa, albo inspektora od spraw wydobycia, tam na dole stoi z papierami, bo chyba tego nie zrobiłeś... - Powiedział dziwiąc się że tak długo tu węszysz a nic kompletnie nie wiesz, nie znasz ich ustaleń i na ślepo szukasz tego co znaleziono, mimo, że dawno sprawa się odbywała...

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #56 dnia: 25 Maj 2014, 01:26:49 »
-W porządku. Miłej pracy.
Zdecydował się zejść na dół do inspektora, gdyż tam było bliżej, a nie chciało mu się znów pukać do drzwi Sazarowa. Po kładkach zszedł na dół i tam rozglądał się za człowiekiem obłożonym papierami. Siedział tam, gdzie poprzednio. Podszedł do niego.
-Witam. Czy mógłbyś mi powiedzieć, co do tej pory ustaliliście w sprawie tego nieszczęsnego strajku?

Canis

  • Gość
Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #57 dnia: 25 Maj 2014, 07:32:53 »
- Skrótowo ci powiem, że wykluczyliśmy ingerencję osób trzecich, ponieważ nikt tutaj nie wchodził by mieć z nim kontakt, wykluczyliśmy własną wolę do tego gdyż nie zachowywał się tak jak zachowywał się prędzej, a nikt tak długo nie ukrywał by chęci dokonania takiego przewrotu, tak długo, szczególnie, że świadkowie mówią iż diametralnie tego dnia zmieniło się jego zachowanie. dokonując oględzin jego ciała nie znaleźliśmy nienaturalnych zmian jak mutacje czy coś. przeszukaliśmy jego dobytek przedmioty własne jakie posiadał oraz przedmioty którymi się tutaj posługiwał. Nikt nic nie znalazł nienormalnego czy podejrzanego w jakikolwiek sposób.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #58 dnia: 25 Maj 2014, 18:36:11 »
-Skoro nie mógł zrobić tego nikt spoza kopalni, to jaka jest możliwość, że ktoś tutejszy go przekonał? I jeszcze mnie jedno ciekawi. Załóżmy, że Sazarow spełnił wszystkie postulaty strajkujących. Kto na tym najwięcej zyskał a kto stracił?

Canis

  • Gość
Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #59 dnia: 25 Maj 2014, 18:49:50 »
- Nikt nie zyskał i nikt niczego nie stracił. te postulaty nie zostały spełnione, gdyż warunki tutaj są dogodne do pracy, nie jest to wyzysk tylko słuszna zapłata za wykonaną pracę, ponadto dogodne warunki żywieniowe, sanitarne i dostatecznie duża doza bezpieczeństwa jest zapewniona. Skłaniamy się do tego, ze nikt tutejszy nie przekonał go do niczego, gdyż dowody w formie świadectwa pracowników i straży mających z nim styczność orzekła, że od dnia poprzedzającego strajk zachowywał się nienaturalnie. Względem naszego dochodzenia wewnętrznego szuka się przyczyny w ewentualnym oberwaniem kamieniem w głowę, manipulacją psychologiczną zmieniającą osobowość bądź samoistną chorobą psychiczną jak rozdwojenie jaźni. ÂŻaden dowód jednak nie wskazuje bezpośrednio na rzadną z dedukowanych opcji, brak jest jednoznacznych dowodów popierających tezy. Jednak z całą stanowczością i poparte wieloma dowodami zostało udowodnione, ze winy w tym nie ponosi organizacja pracy, jej warunków, stylu prowadzenia ani nic w tym rodzaju.

//Wszyscy, zawsze mylicie treści w dochodzeniach. Czytaj co jest napisane. powtarzam już któryś raz na wyprawie, że warunki nie zostały spełnione, a ty dalej swoje.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Tańczący z krasnalem II
« Odpowiedź #59 dnia: 25 Maj 2014, 18:49:50 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything