Autor Wątek: Zemsty smak  (Przeczytany 10177 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #40 dnia: 23 Styczeń 2011, 14:43:21 »
//Droga wam mija dość szybko. Niebawem znajdziecie się w Atusel.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #41 dnia: 23 Styczeń 2011, 14:57:23 »
- Bracie? Tak się zastanawiałem czy nie lepiej będzie jak w Atussel się rozstaniemy... Jeden z nas wstąpi do milicji, a drugi sięgnie informacji w ciemnych zakamarkach miasta... To zwiększyłoby nasze szanse... Będziemy co jakiś czas wymieniać się informacjami... Co Ty na to?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #41 dnia: 23 Styczeń 2011, 14:57:23 »

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #42 dnia: 23 Styczeń 2011, 16:54:19 »
- ÂŚwietny pomysł. Skoro ja chciałem dołączyć do milicji, a ty nie, to kwestie co kto będzie robił są załatwione?

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #43 dnia: 23 Styczeń 2011, 17:11:44 »
-Tak, załatwione... Przed wejściem do miasta, lub w jakimś miejscu publicznym  pokłócimy się, ty przedstawisz swoją rację że trzeba pomóc miastu. Ja stwierdzę że nie ma sensu bawić się w pomaganie "głupim" wieśniakom i odejdę, twierdząc że lepiej zająć się czymś innych. Tu zaczniemy swoje zadanie zdobywania informacji... Co ty na to? Jeszcze byłaby do załatwienia sprawa przekazywania sobie informacji. Hm...

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #44 dnia: 23 Styczeń 2011, 17:39:46 »
// ;->
//Widzicie w oddali światła Atusel. Morska bryza uderza Was w twarze..

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #45 dnia: 23 Styczeń 2011, 20:15:48 »
- Najlepiej w karczmie. Chodzi mi tu o miejsce gdzie się pokłócimy. A co do wymiany informacji to wydaj mi się że ratusz jest najwyższą budowlą w mieści, więc zwykłemu człowiekowi było by trudno wleźć na niego. Spotkalibyśmy się na jego szczycie i szeptem słyszalnym tylko dla nas porozumiewalibyśmy się. Co ty na to? - odpowiedział nieśmiertelny wciągając powietrze. Nigdy nie przepadał za kąpielami w słonej wodzie, ale zapach morza dawał swego rodzaju ukojenie i orzeźwienie.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #46 dnia: 23 Styczeń 2011, 20:25:09 »
- Dobrze. Postanowione. Ahh kiedyś lubiałem morze. Nie kąpać się lecz siedzieć na plaży, czekając na nadejście słońca... Zabawne, teraz jesteśmy tutaj i ciesze się że mrok już objął miasto, i chcę by noc trwała jak najdłużej... Wykonajny to zadanie i wracajmy jak najszybciej...

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #47 dnia: 25 Styczeń 2011, 12:07:56 »
//No tak. Mogliście napisać, że docieracie do miasta.
//Dotarliście do miasta, a w zasadzie przed jego bramy.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #48 dnia: 25 Styczeń 2011, 13:28:39 »
- To idziemy do karczmy.
Dwóch wampirów ruszyło główną uliczką mieściny. Gdy w końcu do niej dotarli usiedli w widocznym miejscu i zamówili miejscowe piwo. Nieśmiertelni grali tak jak sobie to wcześniej zaplanowali. W pewnym momencie Nikolai rzucił kuflem o podłogę.
- Pierdol się. Ja idę do milicji. - odpowiedział i wyszedł.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #49 dnia: 25 Styczeń 2011, 14:31:06 »
Niektórzy ludzie spojrzeli na was kontem oka. Niektórzy nie przejęli się wcale. Karczmarz bojąc się o dobytek swego przybytku patrzył na was z lekkim zmęczeniem we wzroku. Widać takie zachowania zaczęły go już nudzić, miast denerwować...

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #50 dnia: 25 Styczeń 2011, 19:56:30 »
Chłopak pił zamówione wczesniej wino. Na jego twarzy gościł uśmiech, uśmiech który świadczył o tym że nie przejął się wcale rozmową z Nikolaiem...

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #51 dnia: 25 Styczeń 2011, 21:13:30 »
Nikolai zrobił tak jak powiedział w karczmie. Od razu ruszył przez miasto szukać miejsca gdzie rekrutowano milicjantów. Idąc uliczkami podziwiał tutejszy folklor. Smród uryny i kału ludzi mieszał się leniwie z odchodami koni i morską bryzą. Ot handlowy szlak z portem. ÂŻadna nowość. Mijając plac targowy zagadał do jednego z okolicznych mieszkańców.
- Dobry człowieku. Wiesz może gdzie przyjmują do milicji? Zamierzam chronić wasze wątłe duszyczki! - powiedział wampir podciągając pasa.
- O tam obok portu są koszary. Znajdziesz... - wyrzucił jakby z siebie nieszczęśnik i szybko się ulotnił. Co jak co ale raczej wolał spotkać łotrów w pustej alejce, niż wampira milicjanta.
Nikolai ruszył raźno w dobrze mu znane miejsce. Bywał kilka razy w porcie, ale nigdy nie interesowały go okoliczne budynki. Tym razem musiał zgłębić uważnie zastosowanie niektórych z nich. Gdy dotarł do takowego, który z wyglądu pasował jak ulał do koszar, podszedł do jednego zbrojnego i powiedział:
- Powitać żołnierza. Do milicji zamierzam dołączyć. Wie gdzie trza podpis złożyć? Gdzie zapisy czy co?

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #52 dnia: 25 Styczeń 2011, 21:52:08 »
- Do środka lza Ci - odrzekł ewidentnie pijany milicjant - Tamuj... Beregrina... Beregrirririrra jak mu tam.. Bere beree... Do łoficjera lza Ci...

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #53 dnia: 25 Styczeń 2011, 22:07:10 »
Chłopak rozejrzał się po karczmie. Dopił wino, wstał i powolnym krokiem wyszedł. Chciał pochodzić trochę po mieście i podowiadywać się co nie co...

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #54 dnia: 25 Styczeń 2011, 22:53:40 »
Nilkolai podziękował i ruszył w stronę budynku. Wszedł do środka i przywitał się.
- Bry wieczór. Ja do milicji chciał się zapisać.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #55 dnia: 26 Styczeń 2011, 20:04:56 »
//Nikolai

- Mieczem władacie, czy tylko od parady nosita? Łuku uczony? W magii znanyś? - zapytał krępy i rudy mężczyzna.
- Spierdalaj Rivik! - zawył wychodzący z drzwi alkierza wysoki i dobrze zbudowany mężczyzna w mundurze wojskowym i z dwuręcznym mieczem na plecach. Ogolona twarz zdradzała mocny zarost, kruczoczarne włosy młodość, a oczy doświadczenie - Jeszcze raz zauważę, że bawisz się we mnie to wyjebie na zbity pysk. A wiesz, że tak potrafię - po czym zwrócił się do Nikolaia
- Wybaczcie tego napaleńca. Ubzdurało mu się pod czerepem, że będzie komendantem Milicji. Twu! Słucham was. Jestem Bergeriant Olze, komendant Obywatelskiej Milicji powstałej w Atusel. Milicja, twu! Tu by się przydał legion armii, a do tego kilka stosów i publicznych egzekucji. Wnet by wszytko się uciszyło. Ale póki co... Członków nigdy za wiele. A więc chcesz być Milicjantem? Żołd zachęcił, a? Zebrało się dużo dziwnego ludu ostatnio, ale prowadzę dobrą selekcję. No prawie... - spojrzał na Rivika i pokręcił głową - Wiecie co u nas się dzieje? Jakie mamy problemy? Żebyś potem nie stękał!

//Ocian

Widzisz ludność kroczącą po Atusel. Kobiety mają u pasów krótkie sztylety. Mężczyźni noszą miecze z grawiurą Cechy Kowali i Płatnerzy z Atusel. Jednak jest dośc spokojnie.

//Zmierzcha.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #56 dnia: 26 Styczeń 2011, 20:43:25 »
Chodządz po ulicy było dość spokojnie... Nie zwracając uwagi oczywiście że większość ludu nosi przy sobie broń... Chłopak postanowił zawitać chwile na porcie... Już zmierzchało lecz chłopak miał nadzieje że spotka ludzi z którymi będzie mógł zasięgnąć języka.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #57 dnia: 26 Styczeń 2011, 20:49:22 »
//Ocian

W porcie o tej porze rybacy zwijali sieci, penetrując czy nie zostało w nich jeszcze coś co można by zanieść żonie i dzieciakom na kolację oraz klnąc widząc widząc podarte żaki. Kilka kroków dalej stały stragany. Głownie z rybami, ale również ze sprzętem wędkarskim oraz zwykłymi przedmiotami codziennego użytku. Dalej była karczma, a niedaleko niej burdel. Słychać było uderzenia młotka i rżnięcie piły. Pachniało żywicą. Ktoś budował statki...

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #58 dnia: 26 Styczeń 2011, 20:55:02 »
- Witam. Nazywam się Nikolai. O problemach to trochę wiem. Podobno ludzie giną, coś ich morduje, obdziera ze skóry. Tak w karczmie gadają - odpowiedział Wampir.
- Dla mnie to nie jest pierwszyzna. Jestem wampirem, dużo widziałem. Mieczem macham nie najgorzej, a i zbroja jako tako jeszcze nigdy nie została nawet draśnięta. Złoto przyda się. Za podróżowanie, jadło czy nocleg pchłami nie zapłacimy.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #59 dnia: 26 Styczeń 2011, 21:02:43 »
Wyostrzone zmysły wampirów nie były tutaj pomocne. Wręcz przeciwnie przeszkadzało... Chłopak zwiedził już kilka miejsc i na razie wiedział tylko o atmosferze strachu. Skierował swe kroki do karczmy. Zapomniał porozmawiać z karczmarzem... Wszedł tam dał monetę i poprosił o wino patrząc karczmarzowi prosto w oczy...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zemsty smak
« Odpowiedź #59 dnia: 26 Styczeń 2011, 21:02:43 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top