Autor Wątek: Oblężenie  (Przeczytany 25299 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Revagus

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 0
Oblężenie
« dnia: 15 Czerwiec 2007, 20:23:54 »
Myślę sobie jak by w G2 orkowie nie oblężyli  Zamku [tam gdzie znajdowała min. Kuźnia Stona] to jak myślicie jak by orkowie oblężyli  np.Nowy obóz albo obóz Sekty. wymienie  jak by przebiegało oblężenie danego obozu
1.Nowy Obóz- Nowy Obóz odpierał by ataki Orków przecież tam są  Szkodniki,Najemnicy,Magowie Wody. a poza tym dużo by tam nie zdziałali zdobyli by tylko pola ryżowe dalej jest wejście do Obozu a przecież są tam rozstawieni Najemnicy z łukami i Kuszami.Więc gdy orkowie by spróbowali wejść do obozu Najemnicy by nafaszerowali ich bełtami i strzałami.
2.Stary Obóz-Ten Obóz też obronił się przed oblężeniem Orków maja Mury   Obronne,Strażników,magnatów,Cieni.Więc Rozmieścili Strażników i Cieni i by strzelali Kuszami i łukami więc pare ataków i Orkowie pewnie dali by spokój więc orkowie nawet by nie zdobyli zewnętrznego pierścienia.
3.Obóz Sekty.Ten Obóz po 1 ataku by przegrali nie mają murów obronnych nawet miejsc żeby rozmieścić Kuszników albo łuczników taki Baal to nie posiada żadnej  broni więc byle jaki ork y go pokonał a Nowicjusze też nie lepsi głupia siekiera która by stępiła się na orku jedynie Strażnicy świątynni by coś zdziałali ale nie wiele ile ich jest bardzo niewielu więc orkowie za byle atakiem zdobyli by tą lokacje.
Dodawajcie swoje opinie.
« Ostatnia zmiana: 16 Czerwiec 2007, 10:11:28 wysłana przez G0rn »

Offline patkoz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Oblężenie
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Czerwiec 2007, 22:24:21 »
no masz całkowitą racje tylko

1.Nowy Obóz- Nowy Obóz odpierał by ataki Orków przecież tam są Szkodniki,Najemnicy,MAGOWIE OGNIA.

gdzie niby są magowie OGNIA w nowym obozie  

chyba chodziło ci o stary obóz bo w nowym  są magowie ale WODY

Forum Tawerny Gothic

Oblężenie
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Czerwiec 2007, 22:24:21 »

Offline Azan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
Oblężenie
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Czerwiec 2007, 08:28:39 »
Po drugie: CZYÂŚ TY WIDZIAÂŁ KOGOKOLWIEK W NOWYM OBOZIE Z KUSZÂĄ?????? Oni tam mają TYLKO łuki.

Po trzecie: Gdzie w NO jest zewnętrzny pierścień?
« Ostatnia zmiana: 16 Czerwiec 2007, 08:29:41 wysłana przez Azan »

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Oblężenie
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Czerwiec 2007, 09:02:52 »
1)Nowy Obóz-przegrał by bo ma.....pola ryżowe przed obroną czyli śmierć głodowa. Orkowie weszli by za pierwszą brame lyb rzeką zajmóją pola i sie na nich osiadają a w NO nie ma żywności (tylko z ryżu sie wszyscy utrzymywali). Mili by na kilka dni ale nie na dłuższy czas i po nich.
2)Stary Obóz-ork podszedł by do murów (w nocy) i zapalił by tą tekture i po tych "pięknych murach" orkowie wdzierają sie do środka i zabjiają ludzi w nocą zanim ktoś sie zorientował o ataku już nie żył.
3)ÂŚwiry-o tu orkowie mieli by problemy ale nie duże-strażnicy świątynni. Ale szybko by sie z nimi rozprawili.

Dla mnie żaden obóz nie przetrwał bym ataku orków.
__________________________________________

Pozdrawiam wszystkich

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
Oblężenie
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Czerwiec 2007, 09:21:53 »
Nowy obóz: mogliby sie obronić, o ile orkom nie przyszło by do głowy wziąć ich na przetrzymanie i czekać aż wyzdychają z głodu. Do siedziby magów i najemników prowadzi wąskie przejście - mogłoby być tutaj drugie Termopile :P

Stary obóz: Tak jak mówili u góry - podpalili by tą "tekturę" i zewnętrzny pierścień leży i kwiczy. Zamek mógłby się  długo bronić, no ale zapasy żywności są ograniczone, ich też by można było wziąć na przetrzymanie.

Obóz na bagnie: nie wiem czemu ale nikt nie bierze pod uwagę tego, że orkowie się boją wody i do niej nie wchodzą. Jedyne co by mogli to chodzić po tych pomostach. Strażnicy mogliby im sprawić wiele kłopotu, ujarani nowicjusze siali by tylko zamęt wśród orków co mogło by ich zdeorganizować, a baalowie czarami by ich tępili.

czyli tak:
- Nowy obóz - 75% szans na obronę
- Stary obóz - 80% szans na obronę
- Obóz na bagnie - 50% szans

Offline Greg666

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Oblężenie
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Czerwiec 2007, 09:33:54 »
1 nowy obóz - myśle że mogli by przetrzymywać ataki dosc długo zwłaszcza że mogliby rozmieścic luczników na tamie tą mała brame zamknąć i orkowie mieli by tylko pole ryżowe

2 stary obóz- co prawdr tekturowa ściana długo by ich nie zatrzymała ale zamek mógby przetrwać spory czas

3 obóz na bagnie- przegrali by odrazu tam tylko straż świątyna coś robi reszta to cipuny i baalowie którzy nic nie zrobią bo walczyć nie umieją a jak to mówi ten baal na cmetarzysku orków w g1 nie pamietam jego imienia to magia śniącego nic nie robi orkom

Offline Gal Anonim

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 0
Oblężenie
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Czerwiec 2007, 10:49:55 »
Co się stało ze starym obozem to mamy tego obraz w G2 - zewnętrzny pierścień kompletnie zniszczony, jednynie zamek się trzyma. To chyba jedyny obóz który mógłby przetrwać atak orków.

Nowy obóz - marne szanse. NO ma fortyfikacje, które mogły by powstrzymać co najwyżej stado goblinów. Po za kilkoma drewnianymi wieżyczkami nie mają nic, co by ich broniło. Za to mają tamę, którą można by wykorzystać: gdyby orkowie wdarli się na pola ryzowe, wówczas trzeba by rozwalić tamę. Jest tam sporo dobrych wojowników (Lee, Gorn, Torlof itd.) więc pewnie by się długo bronili, ale gdyby obóz zaatakowała cała orkowa armia, to raczej obrona w końcu by padła.

Obóz sekty - fortyfikacji obronnych: zero. Wojowników: mało, tylko strażnicy świątynni, większość nowicjuszy nie umie dobrze walczyć (może tylko Lester). ÂŚwiątynia? Otwarta dla zwiedzających, włącznie z orkami. Po prostu by sobie weszli, resztę zepchnęli na bagna, a tam węże błotne by się wszystkim zajęły. Orkowie by zdobyli ten obóz w pół godziny.

Cytuj
Po drugie: CZYÂŚ TY WIDZIAÂŁ KOGOKOLWIEK W NOWYM OBOZIE Z KUSZÂĄ?????? Oni tam mają TYLKO łuki.

Wilk ma kuszę i to sporą. Chyba jako jedyny w obozie.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Oblężenie
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Czerwiec 2007, 16:31:50 »
Szanse co do przetrwania oblężenia miałby tylko dobrze ufortyfikowany obóz, czyli "Stary Obóz". Ale omówmy wszystkie, więc:

Obóz na bagnie: Ci fanatycy wielbiący ÂŚniącego nie mieli by jakichkolwiek szans na obronę. Nowicjusze - cieniasy. Strażnicy - dobrzy wojownicy, ale w takiej ilości jaka ich jest to niech się schowają, najlepiej pod szatę Y'Beriona xD. Balowie - cienka magia, mała ilość (chyba 7) co tu dożo gadać? Nic dziwnego że tak naglili w rekrutacji. Ogólnie obóz nie ma żadnych szans. Wydaje mi sie że sam Bezimienny na 40 levelu by ich wszystkich wyciukał.

Nowy Obóz: Tych można by wsiąść na długie oblężenie, czyli trzymać ich tak długo aż zaczną sie jeść nawzajem (ktoś już to napisał). Mają dużo świetnych wojowników, od groma i trochę szkodników, kilku magów. Co dać im więcej? Magazyn z zapasem jedzenia i są nie do pokonania. Oczywiście orkowie wzięli sobie do pomocy największego smoka, bo sami by rady nie dali :P

Stary Obóz: Wystarczy wejść do Górniczej Doliny by dowiedzieć się czy orkowie dali by mu radę, ten obóz jako jedyny przetrwał co świadczy o jego potędze. Jedynymi możliwościami jego zdobycia, był by tylko atak wszystkich smoków na raz albo, tak jak to możemy uczynić, otwarcie głównej bramy.

Pozdrawiam xD


P.S Orkowie to nie głupie stworzenia. Pomysł z podpaleniem drzew na pewno wpadł by im do głowy.

Offline Kjamilex

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
Oblężenie
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Czerwiec 2007, 20:23:20 »
W moim rozrachunku najsłabiej wypada Obóz Sekty. Praktycznie zero fortyfikacji, mało naprawdę dobrych wojowników, słaba magia Guru, no i pomysł z zapędzeniem sekciarzy na drzewa i podpalenie ich jest naprawdę dobrze pomyślany. Nie wiem czy orkowie wpadliby na niego (w końcu podobno orkowie ,,Khorinijscy" xD są głupsi od ich braci z kontynentu), ale tak czy siak, zdobyliby ten obóz bez większych trudności.

Trochę inaczej wygląda sprawa z Starym Obozem. Tutaj orkowie w pierwszej kolejności spaliliby te kartony, nazywane szumnie ,,murami zewnętrznymi", oblężyli zamek, no i zatamowaliby magnatom dostęp do dostaw żywności. Myślę, że strażnicy i cienie w końcu by się zoraganizowali i zaatakowali zielonoskórych, zresztą słusznie, gdyż obozowiczów jset bardzo dużo i w swojej ilości mogliby stawić czoła hordzie orków. Trudno przewidzieć kto by wygrał, ale prawdobodobnie byliby to orkowie. Strażnicy i Cienie byliby wyczerpani bez zapasów żarełka.

Wg. mnie najlepiej wygląda sytuacja w Nowym Obozie. Przedmówcy przytaczają tezę, że orkowie mogliby zająć pola ryżu, i odciąć Najemników i Szkodników od pożywienia. Ale ja biorę pod uwagę kilka przemyślanych ruchów ze strony Najemników:
1.Po pierwsze, mogliby zniszczyć tamę, i wylać jezioro na orkijskie wojsko.
2.Po drugie, mogliby po prostu stanąć na tamie i powystrzeliwywać zielonoskórych łukami i magią Wody.
3.Po trzecie, mogliby sprowokować orków do wejścia w wąwóz, i tam odegrać drugie Termopile (jak już Bela powiedział). Orkowie są liczni, ale słabi, w wąskim przejściu nie mieliby szans.

Ostatecznie, jeśli orkowie zaatakowaliby obóz otwarcie, Najemnicy broniliby się w wąwozie, a także w jaskini, gdzie łucznicy stanęliby na wyższych piętrach, a wojownicy zatrzymaliby hordę. W krytycznej sytuacji, jak już ktoś powiedział, magowie wody zastawiliby na orków pułapki w przejściu do składowiska rudy.

Pozdro, Kjamilex

Offline Ken'Udz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Oblężenie
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Czerwiec 2007, 12:03:04 »
Stary obóz ma umocnienia w postaci zamku i palisady. Palisade by szybko sforsowali, ale gorzej z zamkiem.
Załoga w zamku broniła by się do czasu wykończenia zapasów żywności, bo raczej nie stać by ich było na kontrataki.

Do nowego obozu prowadzi tylko jedne wejście i to jest wielką zaletą dla broniących się.Na terenie obozy znajdują się pola ryżowe, które mogłyby zapewnić niewielkie (ale zawsze jakieś) dostawy jedzenia podczas oblężenia, z drzew szło by strzały robić.

ÂŚwiry z Bractwa mieszkają przeważnie na drzewach,,z któeych moznaby było się dobrze bronić, ale oni nie mają łuków ani kusz. Obóz ma z jednej strony barierę, z drbiej bano, z trzeciej skały, a z czartej otwartą przestrzeń.myślę, że będą się bronić do skończenia zapasów żywności.


Sądze, że najdłóżej broniłby się Nowy Obóz

P.S. Dla Gal Anonima.W 5 rozdziale WIlk ma kuszę wojenną na plerach

Offline Arti121

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Oblężenie
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Czerwiec 2007, 12:40:54 »
Myślę że świry z sekty bronili by się najkrucej. Maja bramę z jakiegoś bambusa, wystarczy, że ork porządnie kopnie i bedzie po sprawie. Drzewa mogą podpalic i obóz padnie. Nowy obóz wypiłby ryżówkę i poszedł do boju bez starchu(alkochol dodaje odwagi). Pewnie ukryli by się w wolnej kopalni i zamkneli bramę, zniszczyli by tez kołowrót. Stary obóz bronił by się w zamku najdłużej, ale żarcie by się skończyło i by skapitulowali.
ÂŻaden obóz nie przetrwał by oblężenia, ale Gomez i jego ludzie wytrzymali by najdłużej.

Offline Akil

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 0
Oblężenie
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Czerwiec 2007, 12:57:45 »
Ekchem, co wam jest? Bractwo Śniącego wytrzymało by najkrócej... bo by wygrali pierwszą bitwę. Praktycznie wystarczy : 5 guru, 10 strażników świątynnych, jak największa ilość nowicjuszy.

Opiszę bitwę w etapach.

1. Guru opętują orków.
2.Strażnicy świątynni odnoszą guru w bezpieczne miejsce.
3.Wszyscy oprócz guru i orków puszczają "Uderzenie Burzy", opętani orkowie sieją spustoszenie na tyłach armii.
4. Orkowie giną, guru wracają do swych ciał.
5. Obóz na bagnie świętuje zwycięstwo.

Widzicie?
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec 2007, 13:10:07 wysłana przez Akil »

Hagen13

  • Gość
Oblężenie
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Lipiec 2007, 08:59:01 »
Ja te oblężenia widzę tak:

-Stary Obóz by się dość długo bronił,bo ma strażników z dobrym uzbrojeniem i opancerzeniem,ustawili by się na murach i przy bramach,ostrzelali by orków,ale orkowie by się wdarli na pewno do zamku i go przejęli.
czemu? bo obóz jest na środku kolonii i do niego prowadzą w zasadzie wszystkie drogi!Nie tak jak na bagna tylko jedna,stary obóz orkowie by otoczyli spalili palisadę i cały zewnętrzny pierścień już należał by do nich.Potem cała horda wdarła by się do zamku no i dalej wiecie...

-Nowy Obóz ten obóz by odparł atak orków!Zbieraczom ryżu by dali lekkie zbroje szkodnika,mały łuk i maczugę,pałkę cokolwiek do walki i by ustawiono ich na chatce ryżowego księcia.Na skałach,tam przy drodze,którą idzie się od pól ryżu dalej do obozu,ustawiono by grupkę najemników z łukami,którymi dowodził by Jarvis(Lee by wybrał dowódców kilku grupek),oni by ostrzelali orków a zbieracze ryżu od tyłu.Gdy by ich ostrzelali i następna armia by szła przez pola ryżowe,wszyscy by się wycofali i zniszczyli tamę.Orkowie się boją wody.W ten sposób nowy obóz by wygrał,teraz pora na:

-Obóz Bractwa Na Bagnie ta miejscówka za to by została szybko podbita przez orków(nie wiem,czy chcieli by to robić,bo goście z bagna tak jak orkowie wyznają śniącego,ale załóżmy,że jednak).Po prostu schodzą z góry do obozu,łatwo zabijają straż,tylko Angar by coś może zdziałał w tej bitwie.Nowicjusze to nie problem,większość by uciekła na widok orka,Ballowie nie mają dobrych czarów,zdążyli by uśpić ze 2 orków i nic więcej,a i jeszcze mają pięść wichru,ale całej armii by tym czarem nie zdmuchnęli.
« Ostatnia zmiana: 03 Lipiec 2007, 09:00:00 wysłana przez Hagen13 »

Offline jarem

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Oblężenie
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Lipiec 2007, 10:48:25 »
Orkowie nie są szczególnie mądrzy ale też nie są też wybitnie głupi. Nie zaatakowali by jednego obozu całą armią wiedząc że któryś z obozów może przyjśc na odsiecz obleganemu. Rozłożyli by armię na wszystkie 3 obozy a sytuacja wyglądała by wtedy tak:
1. Obóz Sekty- zadał by duży cios orkom ale w końcu by przegrał.
2. Stary Obóz- rozłączona orkowa armia została by poważnie uszczuplona pod palisadą przez łuczników a gdyby przeszła palisadę została by zmasakrowana przez resztę wojska.
3. Nowy Obóz- na początku odpierał by ataki zza tamy lecz gdy nastąpił by głód zdecydowali by się na atak wszystkimi siłami który prawdopodobnie wykończył by orków.
A miejsce "dawnego" Obozu Sekty (razem z bagiennym zielem) przejął by SO ponieważ poniósł by najmniejsze straty.  

Offline Vincent

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Oblężenie
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Lipiec 2007, 12:22:13 »
Według mnie jednie stary obóz mógł by coś powalczyć bo jako jedyni mieli mury na których mogli stanąć i strzelać więc wykruszali powoli tych orków bo z tego co wiem jedyną jednostką strzelającą u orków byli szamani a mało ich było i nawet jeżeli by sie przebili do środka to było by ich już mniej a rycerze są chyba najlepiej uzbrojeni do walki wręcz i mieli by największe szanse na wygranie potyczki w bezpośrednim starciu.
Największym problemem jest to że nie za bardzo można było pozyskiwać dostaw z zewnątrz (jedzenia strzał itp) więc to chyba jedyny problem. W nowym obozie orki by wpadły i baj baj może straty by były ale najemnicy   bez większych murów nie wytrzymali by natarcia armii orków które by ich wyrżnęły. A o obozie bractwa nic już nie mówię po prostu masakra może i by sie bronili ale nie za długo. Więc według mnie jedynie SO ma jakiekolwiek szanse

Offline kuczaja

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 0
Oblężenie
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Październik 2007, 16:01:22 »
Cóż. Ja uważam natomiast że:

Nowy Obóz: Dobra pozycja obronna, ale z tego co wiem nie wykożystana. Postawili na lekkie i natychmiastowe palisady (które łatwo spalic), o ile dobrze pamiętam są tam pare lat i zdążyliby wybudowac mur z kamienia. Za umocnienia daje 5 pkt. Ludzie co prawda silni, ale w małej ilości (około 50 najemników) ludzie 7pkt. Uzbrojenie to dwuręczne topory, pałki i łuki, co do toporów są silne ale powolne, łuki mogą zdziałac dużo ale pałki? daje 7pkt. ostatnia linia obrony jest dobrze zrobiona: wąskie przejście szerokości 2 orków, dodatkowo jaskinia z rurą, tam są szpary strzelnicze, za ostatnią linie obrony daje 9 pkt. Podsumowując: 28/40 pkt.

Stary obóz: zewnętrzną obrone stanwi palisada pokryta mokrymi skórami które zabezpieczają przed spaleniem, ale tak czy owak to palisada, a palisade łatwo sforsowac! 6pkt. Ludzi jest mnustwo i to jest przewaga starego obozu (90 strażników!), 10pkt. Uzbrojenie to jednoręczniaki, łuki i kusze. bardzo dobre zestawienie ale nie idealne! 8pkt. Ostatnia linia obrony to zamek, z murów można strzelac, a orkowie nie mają (poza shamanami) odległościowych jednostek. Praktycznie nie do sforsowania! 10pkt.
Podsumowując: 34/40 pkt

Obóz sekty: jeśli to co mają na tym bagnie to są umocnienia to ja nigdy nie grałem w gothica! Ale to jednak bagno, a bagno spowalnia nawet orków i to jedyna ochrona obozu bractwa, za umocnienia daj 3pkt. oddziały to głównie nowicjusze, ale znajdzie się też około 60 strażników świątynnych! daje 7pkt. Uzbrojenie to miecze dwuręczne którymi niezabardzo umieją się posługiwac (wystarczy rozdrażnic świątynnego a zobaczysz jak trzyma miecz), toporki i gdzieniegdzie kusze , punktów dam ze 4.  Ostatnia linia obrony to świątynia, w dodatku nie ma żadnych otworów strzelniczych, marna obrona, 6pkt.
Podsumowując: 20/40

Raczej stary obóz najlepiej się obroni. Jednak gdyby nowy obóz wybudował mur obronny i lepiej uzbroił swoich żołnierzy, i gdyby dac na ostatniej linii brame mogli by byc najlepsi, jak widac popełnili ważne błędy!

POZDROWIENA!!!!!

PS. nie mówcie że nędzna palisada nowego obozu wytrzyma a palisada starego nie, bo przeczycie sami sobie, jaka to różnica kilka desek (nowy obóz) i palisada pokryta mokrymi skórami mająca fose. no pewnie że wytrzyma ta nowego obozu! Ja czytałem bardzo dużo książek o obronie zamków i wiem że mokre skóry zabezpieczają przed spaleniem.
PS2. Najlepiej by było gdyby nowy/stary obóz odlał pale z magicznej rudy, wbił je jak palisade, i rozpalił ogniska przy nich (wtedy ruda się stopi a potem zastygnie tworząc jednolitą mase, której nawet 500 orków nie podoła, tak w dawnych czasach zrobił pewien władca (ale miał do dyspozycji tylko brąz więc z magicznej rudy tego nie zrobił.).
PS3. Orkowie się boją wody? pierwsze słysze! Widziałem jednego orka jak crawlem z************ przez jeziorko!!!
« Ostatnia zmiana: 10 Listopad 2007, 15:57:34 wysłana przez kuczaja »

Offline Lord Scorpio

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Oblężenie
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Październik 2007, 12:52:22 »
W sumie to tak:
1. SO - orkowie szybko zniszczyliby pierścień wokół starego obozu, później oblężenie samego zamkua jak wiadomo zapasy nie są wieczne.
2. NO - podobna sytuacja z tym, że tutaj w pierwszej fazie zniszczenie pól ryżowych i odcięcie mieszkańców od źródła pożywienia, następnie walka na przetrzymanie czyli w sumie oblężenie.
3. OB - myślę, że wbrew pozorom ten obóz miałby największe szanse ponieważ mimo iż nie posiada jako takich fortyfikacji to przecież ma coś czego orkowie panicznie się boją a mianowcie WODÊ, wystarczy spalić jeden most i nie można do nich wejść no a gdyby cudem się udało to zawsze można się wycofać na bagna a tam spokojnie przetrzymać uderzenie i nawet wyprowadzać skuteczne kontrataki!

Offline Ankh-Morpork

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: -2
Oblężenie
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Październik 2007, 09:34:16 »
WG. mnie to by wyglądało tak:
Stary obóz- sądzę, że szybko by przegrali. Orkowie pozabijaliby kopaczy i cieni, zniszczyli zew. pierścień. Wewnętrzy trwałby dłużej, ale i wreszcie oni musieli by kiedyś zginąć.

Nowy obóz- Oni by trwali bardzo długo z obroną. Dało by się zbieraczom łuki i jakieś pałki, co by stanowiło jakąś siłę, ale szybko by ulegli orkom. Kiedy orkowie zajęli pola ryżowe, ale wiadomo, że szkodniki mają duże zapasy przy sobie. Najemnicy z góry strzelaliby z łuków, a magowie wody ze swoich czarów. Obrona byłaby zacięta, ale wreszcie musieli upaść, ponieważ orkowie zajęli pola i kiedyś skończyło by się pożywienie, mimo sporych zapasów.

Obóz Bractwa- co do bractwa, to sądzę, że mieliby niemałe szanse na wygraną. Maja wodę, co spowalniałaby orków, guru i świątynnych strażników, którzy są silni. Ale kiedy bariera upadła, to orkowie przypłynęliby na swoich okrętach od morza. Otoczyli by świrów i wreszcie wybili.

ÂŻadna siła nie powstrzymałaby orków, mimo zaciętej walki.

pzdr.-Ankh-Morpork

Offline Reiss

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Oblężenie
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Październik 2007, 14:10:43 »
To mogłoby wyglądać tak:
NO: Jest bardzo położonym obozem(oprócz wolnej kopalni). Chronili by się bardzo długo, strzelając z kusz i łuków. Tam gdzie są pola ryżowe postawiło by się szkodników i kilku najemników. Na wyższym poziomie stali by magowie, którzy pomagaliby w walce. Koło nich staliby dobrze wyszkoleni kusznicy. Gdyby szkodnicy polegli do walki wkroczyliby najlepsi najemnicy.

SO:Ten obóz chroniłby się bardzo długo. Ale wszystko zależy od tego jak orkowie zaatakują. Jeśli nagle i  niespodziewanie, to kopacze i cienie nie mają szans, ponieważ nie zamkną bramy. A jeśli Stary obóz będzie wiedział o ataku, ma pewne zwycięstwo. Po prostu zamkną bramy, a na murach ustawią kuszników.

OB:Całkiem duże szanse. Orkowie boją się wody. To daje im dużą przewagę. Wszyscy, bez wyjątków, weszliby po drabinach na wyższy stopień, a stamtąd strzelaliby z łuków, i rzucali zaklęcia pyrokinezy.  Nawet gdyby orkowie zajęliby dół, zostaliby pokonani.

Offline fulkim

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
Oblężenie
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Październik 2007, 14:26:39 »
Cytat: Maztee
Elo ziomki

Odsyłam tutaj Maztee. http://gothic.gram.pl/forum/index.php?show...amp;#entry65723

A co to tematu to:

Najdłużej bronił by się stary obóz,bo:widać to już w 2 części,tylko zamek SO się broni,bo NO i obóz świrów z sekty został dosłownie zrównany z ziemią.
Ale i tak zamek SO upadnie z braku żywności.
Jeśli i tak orkowie nie zdobyli by samodzielnie to zrobili by to samo co w Gothcie(wysłanie demona).
Jedyna ochrona by miasto nie upadło to magiczna bariera.


Forum Tawerny Gothic

Oblężenie
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Październik 2007, 14:26:39 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top