Autor Wątek: Na drodze ku zrozumieniu  (Przeczytany 10189 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #60 dnia: 11 Lipiec 2014, 00:41:39 »
Melkior Starał się dojrzeć to "coś".

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #61 dnia: 11 Lipiec 2014, 13:17:54 »
- Opuśćcie broń. Spłoszyła się. Wiem, że wygląda paskudnie, ale nie znamy jej zamiarów - Eric schował miecz do pochwy i podszedł bliżej czerniejącej pustki otworu prowadzącego do ciemnej groty. Starał się coś dostrzec w nieprzeniknionym mroku: gwałtowny ruch, nieuchronną śmierć sunącą wprost na niego. Strach krępował jego kończyny, ale krok po kroku szedł do przodu na galaretowatych kolanach. Kurwa, jak go podejść? No przecież nie jak pieska... Chyba.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #61 dnia: 11 Lipiec 2014, 13:17:54 »

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #62 dnia: 11 Lipiec 2014, 13:23:35 »
- Może przynętą? Upolować jakiegoś kretoszczura i podrzucić w okolice jaskini, zasadzając się w krzakach.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #63 dnia: 11 Lipiec 2014, 13:48:57 »
- Pamiętasz słowa druida? Ja do tego ręki nie przyłożę - powiedział cicho, a słowa odbiły się echem po lesie. Niemal niezauważalnie drgająca grdyka mogła wprawionemu obserwatorowi dać solidne świadectwo o jego obecnym stanie emocjonalnym. Groza powoli rozlewała się po jego twarzy, jak woda zalewająca pagórkowatą dolinę, najpierw zajmowała wgłębienia, a potem wspinała się coraz wyżej. Nie dało się ukryć, że w tym wszechogarniającym mroku kryło się coś złowieszczego. Miało się wrażenie, że zza pnia najbliższego drzewa wyłoni się coś niewypowiedzianie złego, co wprawi wszystkich w szaleństwo. Eric i tak był już rozchwiany emocjonalnie, za każdym razem gdy zamykał powieki rysował się pod nimi obraz widzianej wcześniej bestii, jej żółtych ślepi i ohydnej paszczy. Otrząśnij się! Uniósł dłonie do twarzy i mocno uderzył się w policzki. To nieco orzeźwiło jego chylący się ku upadkowi umysł. Z nową stanowczością spoglądał wgłąb jaskini.
- Sam tu mam tak stać? - mruknął. - Myślałem, że mamy wspólny cel... - zdecydował się zagrać na ambicjach towarzyszy.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #64 dnia: 11 Lipiec 2014, 14:01:32 »
- Drasul kazał nam przynieść odpowiednią zdobycz. To "coś" wygląda na odpowiednie  monstrum Bo normalne to to nie jest. - stwierdził elf.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #65 dnia: 11 Lipiec 2014, 14:25:51 »
- Trzeba się jej przyjrzeć. Lepiej mierzyć siły na zamiary - przemówił reszcie do rozsądku. - Ten pomysł z kretoszczurem w sumie nie taki najgorszy - uśmiechnął się nerwowo.
- Nie będę ukrywał, że nie bardzo uśmiecha mi się tam wchodzić.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #66 dnia: 11 Lipiec 2014, 14:33:02 »
- Ani mi, wrócę w okolice jeziora. Może coś wytropię. Ty... ty się gdzieś skitraj. Izabell rusz swój zgrabny tyłeczek i chodź. - powiedział wracając się powoli w stronę jeziorka. Szukał tropów zwierzyny.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #67 dnia: 11 Lipiec 2014, 14:38:30 »
Eric zawrócił i skrył się w krzakach. Miał nadzieję, że bestia wyjdzie w światło księżyca, by zbadać okolicę. Skrawki nieba prześwitywały przez gęste korony drzew. Widok gwiazd dodał Ericowi otuchy, chociaż dalej czuł głęboko skryty lęk. Wydawało mu się, że lada chwila coś może go zaskoczyć w gąszczu listowia i gałązek. Pod osłoną nocy i w nieznanym sobie terenie samoobrona urosłaby do rangi wyzwania o podobnym poziomie trudności, co zatrzymanie sunącego czoła lodowca. Nagle przypomniał sobie wcześniejszy trzask gałęzi, zgrywający się mniej więcej z momentem ucieczki potwora. Powoli i niezgrabnie zaczął się przemieszczać po krzakach, szukając źródła hałasu.
« Ostatnia zmiana: 11 Lipiec 2014, 21:12:22 wysłana przez Eric »

Offline Drasul

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #68 dnia: 12 Lipiec 2014, 01:06:32 »
Melikor i Izabell nie zdążyli odejść zbyt daleko od jaskini, ponieważ wpadli w sidła pułapki zastawionej w zaroślach. Uwięzieni w ciasnej siatce próbowali dobyć broni jednak nagle stracili przytomność. Eric usłyszał jedynie ich krzyk.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #69 dnia: 12 Lipiec 2014, 01:31:08 »
Eric wybiegł z krzaków i podążył za odgłosem krzyku swych towarzyszy. Dobiegał ze ścieżki prowadzącej w stronę jeziora. Najwyraźniej nie zdążyli zajść daleko, gdyż ich głos nie dobiegał z oddali.
- Elfko! - krzyczał, zły na siebie, że nie poznał imienia żadnego z dwojga.

Offline Drasul

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #70 dnia: 12 Lipiec 2014, 01:39:18 »
Eric również wpadł w pułapkę po chwili tracąc przytomność. Po kilku godzinach obudziły was odgłosy wydawane przez dudnienie plemiennych bębnów. Zdezorientowani zbudziliście się przy ognisku, byliście skrępowani więzami z lin na nadgarstkach i kostkach. Wokół paleniska tańczyło stadko goblinów, pociesznie podskakujących w rytm instrumentów. Nagle usłyszeliście znajomy głos.
- Hej, wy też tutaj? Miło, że wpadliście.
Obok was stał przywiązany do drewnianego słupa Drasul.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #71 dnia: 12 Lipiec 2014, 01:42:26 »
- Och, hm - rzucił błystkotliwie, wyrażając swoją konsternację. Cieszył się na widok znajomej twarzy, jednak w osiągnięciu pełni szczęścia nieco przeszkadzało mu najbliższe otoczenie; niebezpiecznie gorejące palenisko i roztańczone gobliny zgromadzone wokół niego.
- W co się wpakowaliśmy? - zapytał, chociaż odpowiedź była tylko formalnością, ich los był aż nadto oczywisty.

Offline Drasul

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #72 dnia: 12 Lipiec 2014, 01:46:01 »
Gobliny tańczące przy palenisku rozstąpiły się, dojrzeliście zza nich herszta zasiadającego na swym kamiennym tronie. Goblin nosił koronę, najwyraźniej skradzioną jakiemuś baronowi oraz maczugę rycerską z rubinowym zdobieniem. Jego twarz wykrzywiał ponury grymas.



- Człowiek! Ja wyjaśnić, ja wyjaśnić!
« Ostatnia zmiana: 12 Lipiec 2014, 01:46:31 wysłana przez Isentor »

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #73 dnia: 12 Lipiec 2014, 01:48:56 »
- Zamieniam się w słuch - powiedział z wyrazem rezygnacji na twarzy. Coś mu podpowiadało, że te sceny na dobre wryją mu się w pamięć. Być może do końca życia. Nie chciał się jednak rozwodzić, kiedy ów miał nastąpić, gdyż sceny rozgrywające się przed jego oczami sugerowały chociażby tak niewinny koniec jak wrzucenie do wrzącego kotła. Z dwojga złego mógł wpierw pozwolić wypowiedzieć się Lordowi Goblinowi.

Offline Drasul

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #74 dnia: 12 Lipiec 2014, 01:52:45 »

- Ja czegoś potrzebować i ja słyszeć, że wy mi to dać! Wy myśliwi! Ja potrzebować róg jednorożca! Wy pójść ubić jednorożca i przynieść mi róg. Turdnaszan żyć! Wy nie przynieść rogu! Turdnaszan kaput! Ja wiedzieć, gdzie jednorożce! Umowa?

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #75 dnia: 12 Lipiec 2014, 02:03:08 »
- Ty potrzebować róg jednorożca, powiadasz... - Eric spojrzał z powątpiewaniem na turdnaszana przywiązanego do drewnianego palu. Zastanawiał się, czy to nie swego rodzaju próba. A jeśli tak; co należało w niej udowodnić? Oddanie ideałom leśnej braci, co wiązało się z odmową polowania na bezbronne zwierzę? Czy może lojalność wobec kompanów i akceptacja trudnych warunków, które zmuszają do pozbawienia życia nawet szlachetnych istot? Eric czuł się, jakby został przyparty do muru przez te małe bestyjki krążące wokół paleniska. Wił się w głębi swego umysłu, wszak musiał podjąć trudną decyzję. Ostatecznie wygrało człowieczeństwo. Rozwiązanie "turdnaszan kaput" niezupełnie przemawiało do jego głęboko zakorzenionej lojalności.
- Pokaż nam, gdzie te jednorożce... - mruknął przygnębiony.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #76 dnia: 12 Lipiec 2014, 02:06:49 »


- My was tam zaprowadzić! Pokazać! Wy upolować!

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #77 dnia: 12 Lipiec 2014, 02:10:48 »
- Wyciągniemy cię z tego - zapewnił turdnaszana, choć mimo to obrzucił go podejrzliwym spojrzeniem. Może było to coś z pogranicza paranoi, ale miał dziwne przeczucie, że Drasul specjalnie dał się w to wciągnąć. Ba, skrzętnie to zaplanował! Jego milczenie skłaniało do wyciągnięcia wniosków. Nie zachęcał do podjęcia żadnej decyzji, choć znalazł się w dość niezręcznej sytuacji. Eric nie zamierzał jednak odstawiać szopki na pokaz.
- Prowadźcie więc - rzucił z rezygnacją. Nie bardzo wiedział, co w tej sytuacji mógłby jeszcze zrobić.

Offline Drasul

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #78 dnia: 12 Lipiec 2014, 12:18:53 »
Zakryto wam oczy i wyprowadzono z obozu goblinów. Zostaliście doprowadzeni do tego samego wodopoju, gdzie trafiliście na początku swej przygody w lesie. Po poluzowaniu więzów i odkryciu oczu jeden z goblinów przekazał wam potrzebne informacje.
- Jednorożec przychodzić tutaj o północ. Wy czekać, do północ niedaleko. Wy go zabić i przynieść mi róg, ja czekać o tam! - goblin wskazał na oddalone od was o około 50 metrów drzewo.


//Jest godzina 22:55

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #79 dnia: 12 Lipiec 2014, 12:53:27 »
Cholera... a jeśli ten jednorożec to zwykły cieniostwór? Też ma jeden róg...
- No dobra. My iść się przyczaić. Tam. Wskazał odpowiednie krzaki zapewniające osłonę.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Na drodze ku zrozumieniu
« Odpowiedź #79 dnia: 12 Lipiec 2014, 12:53:27 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything