Autor Wątek: Relikty przeszłości  (Przeczytany 6495 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Thor ibn Odyn Grom

  • DarkModders Team
  • ***
  • Wiadomości: 1519
  • Reputacja: 1121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Strzeż się mroku, bo on jest wszędzie.
    • Karta postaci

Odp: Relikty przeszłości
« Odpowiedź #120 dnia: 27 Maj 2014, 17:57:55 »
//fajna sytuacja, ale mogłeś chociaż powiedzieć gdzie nas zabrali

Po lekkim jakby przebudzeniu się, Thor próbował bez otwierania zbyt szeroko oczu i ruszenia głową zobaczyć gdzie jest.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Relikty przeszłości
« Odpowiedź #121 dnia: 27 Maj 2014, 18:36:33 »
//: nikt nie powiedział, że przebudziłeś się :P

- Kurwy, zapier... Nie zdążył dokończyć tylko opadł w ciemność.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Relikty przeszłości
« Odpowiedź #121 dnia: 27 Maj 2014, 18:36:33 »

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Relikty przeszłości
« Odpowiedź #122 dnia: 27 Maj 2014, 18:51:50 »
// Poza tym wtedy by nie było niespodzianki.

- Ej, żyjesz? - Thor usłyszał odległy głos Dragosaniego. Pierwsze co po tym poczuł to ból. Głowy i pleców. W tej kolejności. Uświadomił sobie, ze leży na czymś zimnym i twardym. Na skale. To dotarło do niego po chwili. gdy otworzył oczy spostrzegł, że wraz z wampirem znajduje się w jaskini. Ciemnej grocie o wysokim sklepieniu. Dokładnie nad głową dostrzegł otwór przez który widać było wieczorne promienie słońca. Niestety otwór był zbyt wysoko, aby się tam wspiąć, nawet dla Draga.
- Musieli nad jakoś ogłuszyć i tutaj wrzucić. Cholera wie po co... - dodał wampir, który obudził się chyba nieco wcześniej. - A, i gdzieś wcięło Mogula. - Szczęśliwie mieli przy sobie swój sprzęt. Aż dziwne. Jednak istotnie nie było nigdzie widać orka.

A był on w innym miejscu, tylko odrobinę mniej paskudnym. Mogul poczuł zimne obręcze na rękach i nogach. Miał jeszcze zamknięte oczy, gdy dostrzegł przez powieki poświatę jakiegoś światła. Otworzył więc oczy. Spostrzegł, że znajdował się w celi. Kraty wyglądały na mocne. Podobnie jak kajdany, które trzymały go za ręce i nogi. Oczywiście nie miał przy sobie broni, tylko odzienie. Cela znajdowała się chyba w jakiejś piwnicy, na to wskazywał brak okien. Samo pomieszczenie piwniczne zaś pełne było staroci. Pochodzenia orkijskiego. Czerwony ork dostrzegł także kilka orczych głów, które zakonserwowane wisiały na drewnianych tarczach na ścianach, niczym trofea.
-  Obudziłeś się. ÂŚwietnie... - odezwało się źródło światłą padającego na powieki orka. Człowiek trzymający pochodnię. Podszedł do ściany i umieścił ją w stojaku. Człowiek był dość bogato odziany. Wiek można było określić na jakieś pięćdziesiąt lat, może nieco więcej.
- Z początku ciężko było mi uwierzyć, że koleje trofeum samo pcha mi się do kolekcji. Ale cóż, nie można się spodziewać rozsądnych czynów po orku. Z tym, że ty jesteś interesujący... - Spojrzał na demoniczną rękę orka.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Relikty przeszłości
« Odpowiedź #123 dnia: 27 Maj 2014, 18:58:25 »
Ork ledwie powstrzymywał emocje. Musiał się jakoś uwolnić, musiał trzeźwo myśląc zaplanować swoje uwolnienie. Zagadał do człowieka:
- Cóż we mnie jest takiego ciekawego? Poruszył lekko kajdanami, by sprawdzić ich możliwości. Nie chciał od razu ich niszczyć, chciał dokładniej wybadać sytuację. Rozejrzał się po pomieszczeniu, by dojrzeć coś co mogłoby mu pomóc w ucieczce.

Offline Thor ibn Odyn Grom

  • DarkModders Team
  • ***
  • Wiadomości: 1519
  • Reputacja: 1121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Strzeż się mroku, bo on jest wszędzie.
    • Karta postaci

Odp: Relikty przeszłości
« Odpowiedź #124 dnia: 27 Maj 2014, 19:47:05 »
-Jak go znam, to pewnie gada z jakimś kolejnym fanem-Powiedział Thor podsumowując tym samym wyprawę-No dobra, ale trzeba się z tąd wydostać-Powiedział z wyrazem zmęczenia na twarzy.

Offline Thor ibn Odyn Grom

  • DarkModders Team
  • ***
  • Wiadomości: 1519
  • Reputacja: 1121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Strzeż się mroku, bo on jest wszędzie.
    • Karta postaci

Odp: Relikty przeszłości
« Odpowiedź #125 dnia: 27 Maj 2014, 19:49:35 »
//ups, drugi raz napisałem wybaczcie
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2014, 19:52:48 wysłana przez Thor Grom »

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Relikty przeszłości
« Odpowiedź #126 dnia: 28 Maj 2014, 13:52:27 »
Drago i Thor

- Na pewno - odparł Drago. - Ale jeśli jego fani mają zamiar wrzucać nas do jaskiń, to już ich nie lubię. - Rozejrzał się. - No dobra, trzeba coś działać. - Thor, który oczywiście też się rozejrzał, zauważył ze w jednej ze ścian jaskini jest wnęka. Swoiste przejście. Wąskie, ale pewnie da rade się przez nie przecisnąć. Wampir oczywiście też je dostrzegł, po prostu nic o tym nie mówił.

Mogul

Człowiek uniósł brew, zdziwiony wręcz takim pytaniem.
- Myślę, że nie jesteś aż tak tępy, roku, aby tego nie dostrzegać - odparł. Wyraźnie miał jakiś problem z orkami. - W życiu nie widziałem czerwonego orka. No i ta ręka... - Kajdany trzymały mocno. Ciężko było stwierdzić z czego są zrobione. Jednak klamry zaciśnięte na rękach i nogach były duże. Co przywodziło niepokojące myśli, iż zostały one specjalnie zaprojektowane na orków właśnie. Więc pewnie są mocne. Pytanie tylko czy na tyle mocne, aby powstrzymać Bestię? Pokój za kratami, jak wspomniano, pełen był orkijskich reliktów przeszłości. Broni niestety nie było widać. Chociaż Mogul miał niejasne przeczucie, że jego oręż jest gdzieś blisko.

Offline Thor ibn Odyn Grom

  • DarkModders Team
  • ***
  • Wiadomości: 1519
  • Reputacja: 1121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Strzeż się mroku, bo on jest wszędzie.
    • Karta postaci

Odp: Relikty przeszłości
« Odpowiedź #127 dnia: 28 Maj 2014, 15:31:58 »
Spójrz, tam jest wnęka-Powiedział nieświadom, że Dragosani też ją widzi-Ciekawe, czy się zamieścimy?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Relikty przeszłości
« Odpowiedź #128 dnia: 28 Maj 2014, 16:38:26 »
- Jak słońce całkiem zajdzie, to ja na pewno - odparł wampir z wrednym uśmieszkiem. Ale bez zbędnych słów ruszyli do wnęki. Drago wszedł pierwszy. W razie, gdyby się zaklinował mógł po prostu poczekać do zmroku i przemienić się w nietoperza. Przedtem oczywiście ostrzegając Thora, że jest za wąsko. Jednak nie było za wąsko. Przecisnęli się na drugą stronę. Droga miała w sumie kilka metrów ledwie. Gdy Thor wyszedł z wnęki ujrzał drugą grotę, nieco większą ot tej z której wyszli. Zrobił krok i usłyszał trzask pod stopą. Nadepnął na jakaś kość. Ludzką. Ta grota też miała wyjście i to o wiele lepsze niż poprzednie. Też było pod sklepieniem, lecz też tuż obok ściany. Można było się wspiąć. Tyle, że... dojścia do niego bronił sfinks. Trochę wychudzony, lecz i tak pewnie dość niebezpieczny. Oczywiście, jak to sfinks, nie zaatakował. Przynajmniej w tej chwili.
- Jedzenie. Nareszcie... - - Sfinks podszedł kilka kroków do Thora i powęszył. - Mięso. Taaaak... -


Sfinks

Offline Thor ibn Odyn Grom

  • DarkModders Team
  • ***
  • Wiadomości: 1519
  • Reputacja: 1121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Strzeż się mroku, bo on jest wszędzie.
    • Karta postaci

Odp: Relikty przeszłości
« Odpowiedź #129 dnia: 28 Maj 2014, 17:11:15 »
Witaj sfinksie-Powiedział Thor, gdy tylko go zobaczył-Umiesz mówić, więc jesteś istotą inteligentną. Co powiesz na zagadkę, znam jedną.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Relikty przeszłości
« Odpowiedź #130 dnia: 28 Maj 2014, 17:18:05 »
- Och, nie! - warknął sfinks oburzony. - To ja zadam zagadki wam! Po jednej dla każdego. Jeśli się pomylicie zabiję was, a truchła zjem. Dawno nie jadłem tak smakowicie pachnącego, świeżego mięsa. - Znów niebezpiecznie zbliżył się do Thora. -  Zacznę od ciebie, cwaniaczku. Gotowy? - Wyszczerzył kły.

Offline Thor ibn Odyn Grom

  • DarkModders Team
  • ***
  • Wiadomości: 1519
  • Reputacja: 1121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Strzeż się mroku, bo on jest wszędzie.
    • Karta postaci

Odp: Relikty przeszłości
« Odpowiedź #131 dnia: 28 Maj 2014, 17:31:55 »
Dobrze, ale jeżeli odpowiem poprawnie, to ty odpowiedź mi na moją.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Relikty przeszłości
« Odpowiedź #132 dnia: 28 Maj 2014, 17:42:48 »
- Nie będziesz mi rozkazywał, człowieku - znów warknął sfinks. Może i szanował zwyczaj swojej rasy, ale mógł nie być do końca zdrowy psychicznie, więc Thor dość ryzykował upierając się przy swojej zagadce. Sfinks odchrząknął.
- Czy słaby czy silny, każdy w lot zrozumie, że ja w sercu człowieka jak w domu się czuję, w ciemności jestem panem, a przed światłem zmiatam. I rąk mi nie trzeba, by za grdykę złapać - wyrecytował.

Offline Thor ibn Odyn Grom

  • DarkModders Team
  • ***
  • Wiadomości: 1519
  • Reputacja: 1121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Strzeż się mroku, bo on jest wszędzie.
    • Karta postaci

Odp: Relikty przeszłości
« Odpowiedź #133 dnia: 28 Maj 2014, 17:52:34 »
Sfinksie, czy ty nie rozumiesz, że nie będę się bał zagadki, której rozwiązaniem jest strach.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Relikty przeszłości
« Odpowiedź #134 dnia: 28 Maj 2014, 18:06:29 »
Sfinks zrobił smutną minę. Na tyle, na ile umożliwił mu to zwierzęcy pysk.
- Zawiodłeś mnie, człowieku. Już chciałem cie zjeść. To teraz ty... - Powęszył w stronę Draga. - Wampir? Ale jakiś... inny... hmm... - Podszedł kilka kroków. Drago milczał. Nie obawiał się sfinksa. Nawet jeżeliby zaatakował, mógł się obronić.
- Pokaż na co cię stać - powiedział do sfinksa. Ten wyszczerzył kły.
- To wszechogarniające zjawisko jest zaiste dziwne. Im większe, tym mniej widzisz - powiedział do wampira , szczerząc zębiska.
- Ciemność - odparł Drago, bez większego wahania, jakby znał tę zagadkę już wcześniej. - Chociaż brak widoczności mnie nie dotyczy. Teraz nas przepuść. - Sfinks znów zrobił zawiedziona minę. Wpół zawiedzioną, wpół wściekłą.
- Idźcie. Ale ja nie pomogę wam się wdrapać. I tak spadniecie i was zjem - warknął wściekle.

// Dziwnie zadaje się zagadki samemu sobie, ale cóż :/

Offline Thor ibn Odyn Grom

  • DarkModders Team
  • ***
  • Wiadomości: 1519
  • Reputacja: 1121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Strzeż się mroku, bo on jest wszędzie.
    • Karta postaci

Odp: Relikty przeszłości
« Odpowiedź #135 dnia: 28 Maj 2014, 18:15:10 »
//Mogłem ci na PW wysłać zagadkę, którą chciałem zadać sfinksowi.

-Chodźmy już-Powiedział Thor, gdy usłyszał poprawną odpowiedź Dragosaniego.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Relikty przeszłości
« Odpowiedź #136 dnia: 28 Maj 2014, 18:26:46 »
Drago minął sfinksa, który cofnął się w kąt i przyjrzał się ścianie, po której mieli się wspiąć.
- Poradzisz sobie? - zapytał Thora. ÂŚciana wyglądała dość stromo i groźnie, lecz miała liczne występy i punkty oparcia. Ogólnie nie powinno być źle, lecz bez doświadczenia w tego typu czynnościach należało uważać.

Offline Thor ibn Odyn Grom

  • DarkModders Team
  • ***
  • Wiadomości: 1519
  • Reputacja: 1121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Strzeż się mroku, bo on jest wszędzie.
    • Karta postaci

Odp: Relikty przeszłości
« Odpowiedź #137 dnia: 28 Maj 2014, 18:31:21 »
//A zaprowadzi mnie to do wyjścia (obierzyswiat)
Pewnie, że sobie poradzę-powiedział Thor, po czym zaczął sprawdzać, czy ścianą nie jest zbyt śliska.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Relikty przeszłości
« Odpowiedź #138 dnia: 28 Maj 2014, 18:41:18 »
Podchodząc do ściany Thor mógł dostrzec niebo. Już ciemniało, nadchodziła noc. Jednak podnosiło na duchu to, że jest to wyjście z groty. Sama ściana była oczywiście śliska, jak to w jaskiniach. Lecz nie na tyle, aby uniemożliwić to wspinaczkę. Oczywiście należało przy tym uważać. No, chyba, że było się nieco zwinniejsza osoba niż to przeciętnie bywa. Co zademonstrował Drago. Wampir odbił się od ziemi i wyskoczył na jakieś cztery metry. Już samo to pozwoliło mu pokonać prawie połowę drogi. Zdołał złapać się democzniczną ręka jednego z występów i utrzynać tam, mimo szarpnięcia jakie wywołało nagłe zatrzymanie się. Po tym zwinnie wspiął się po innych punktach oparcia. Jak widać dla demonicznego wampira taka ściana nie była problemem. Ale jaka będzie dla człowieka?

Offline Thor ibn Odyn Grom

  • DarkModders Team
  • ***
  • Wiadomości: 1519
  • Reputacja: 1121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Strzeż się mroku, bo on jest wszędzie.
    • Karta postaci

Odp: Relikty przeszłości
« Odpowiedź #139 dnia: 28 Maj 2014, 18:50:48 »
Młody mauren podszedł do rogu ściany i tam zaczął się wspinać dzięki użyciu dwóch ścian, co trochę go pomogło w pokonaniu trzech czwartych drogi. Gdy nie miał już za co się złapać, odszedł od rogu i wspiął się już bezprzeszkodowo na górę.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Relikty przeszłości
« Odpowiedź #139 dnia: 28 Maj 2014, 18:50:48 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top