Autor Wątek: Semper Fidelis Ad Mortem- Zawsze wierny aż do śmierci  (Przeczytany 17125 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Semper Fidelis Ad Mortem- Zawsze wierny aż do śmierci
« Odpowiedź #120 dnia: 09 Wrzesień 2012, 18:04:48 »
Niestety Zeyfar nie posiadał strzał ani bełtów, więc musiał nieco poczekać. Wiedział, że wcześniej czy później dojdzie do starcia wręcz. Ani jemu, ani śmierci nigdy się nie śpieszyło.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Semper Fidelis Ad Mortem- Zawsze wierny aż do śmierci
« Odpowiedź #121 dnia: 09 Wrzesień 2012, 18:34:01 »
Garir ruszył za Yarpenem. Nie dajcie sie zabić. Rzucił jeszcze w stronę barki na odchodne.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Semper Fidelis Ad Mortem- Zawsze wierny aż do śmierci
« Odpowiedź #121 dnia: 09 Wrzesień 2012, 18:34:01 »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Semper Fidelis Ad Mortem- Zawsze wierny aż do śmierci
« Odpowiedź #122 dnia: 09 Wrzesień 2012, 19:03:17 »
Gunses również zszedł razem z krasnoludami na ląd. Przechodząc obok Nessy czule żegnającej się z Diomedesem pomyślał ÂŻeby tylko w ciemnościach nie zaczęła strzelać do nas. Phi!.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Semper Fidelis Ad Mortem- Zawsze wierny aż do śmierci
« Odpowiedź #123 dnia: 09 Wrzesień 2012, 19:06:54 »
- Za ciemno, bym w pełni mogła sobie ufać, ale postaram się, chociaż strzała w plecach to ponoć ostatni krzyk mody - uśmiechnęła się blado elfka. Cholerne Słońce. Znika wtedy, gdy jest potrzebne. A dziwacznych miksturek z jakiejś alchemicznej piwnicy się zwyczajnie bała.
Poprawiła łuk, zerknęła przez ramię na kołczan i poszła za Yarpenem, życząc jeszcze Diomedesowi nieudolnych przeciwników. Bo przecież jej kompanii nie powinni się niczego obawiać. Nawet elfiej strzały. Bo przecież do swoich strzelać nie będzie. Phi! Szczególnie do tak wyróżniających się osobników jak wampir, którego białą twarz nawet w prawie(!) kompletnych ciemnościach, by dostrzegła. Gorzej z czarnymi, ale Zeyfar przecież wspominał, że jest zahartowany, a i zdarzało mu się już obrywać od podwładnych.

Offline Iddeous

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 374
  • Reputacja: 380
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Semper Fidelis Ad Mortem- Zawsze wierny aż do śmierci
« Odpowiedź #124 dnia: 09 Wrzesień 2012, 19:41:57 »
Iddeous jako typowy wojownik został na barce. Przywdział zbroję i założył nagolenniki. Obracał sobie mieczem wycinając w powietrzu kształt ósemki. Zachował spokój, pomimo, że był jeszcze młody i często wybuchał entuzjazmem na wieść o zwarciu. - My mamy zająć pozycję na drugiej stronie traktu. Ponoć na jakieś tam fajerwerki mamy uderzyć. Kiedy ruszamy?- spytał.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Semper Fidelis Ad Mortem- Zawsze wierny aż do śmierci
« Odpowiedź #125 dnia: 09 Wrzesień 2012, 19:48:17 »
Kruk stał spokojnie oparty o reje spoglądając na wysiadających strzelców. Miał on jakieś dziwne przeczucie, ale starał się o nim nie myśleć. Kto wie co przyniesie przyszłość. Aż tu nagle usłyszał pytanie członka szwadronu, na które odpowiedział spokojnym tonem, wciąż spoglądając na brzeg na którym mieli zebrać się strzelcy:
-Jak tylko wszyscy chętni do prowadzenia ostrzału wysiądą na brzeg.

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Semper Fidelis Ad Mortem- Zawsze wierny aż do śmierci
« Odpowiedź #126 dnia: 09 Wrzesień 2012, 21:05:56 »
/////: eee, srsly, dajcie mi tu jakiegoś kupca, tragarza czy kaj czort bym sobie sprawił jakieś patyki do przebijania ludzi ;[


 - Nudo... - - Podszedł do elfki. - Mogę liczyć na Twoje wsparcie pod kątem strzał? Tak się złożyło, że... Gdzieś moje zawieruszyłem. Gdzieś... Eeee.. W kwaterze? ...

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Semper Fidelis Ad Mortem- Zawsze wierny aż do śmierci
« Odpowiedź #127 dnia: 09 Wrzesień 2012, 21:12:25 »
- Co z Ciebie za łucznik? - spytał Gunses wyjmując 10 żelaznych strzał z kołczana i podając je człowiekowi - ÂŁuku nie zgub! Swojego Ci nie dam - rzekł i klepnął człowieka w ramię


27-10 = 17 żelaznych strzał

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Semper Fidelis Ad Mortem- Zawsze wierny aż do śmierci
« Odpowiedź #128 dnia: 09 Wrzesień 2012, 21:48:31 »
Kiedy wszyscy chętni to strzelania opuścili pokład, załoga szybko podniosła trap i odbiła. Barka powoli płynęła w kierunku przeciwległego brzegu. Pozostała część grupy, która została na barce pracowała pod pokładem przy koniach. Musiały one być pod każdym względem gotowe, kiedy barka przybije na brzeg. Równocześnie kiedy barka dobijała do wschodniego brzegu, na zachodnim brzegu trwały pracę nad prowizorycznymi osłonami dla strzelców. W końcu nikt nie chciał, aby tym co jako pierwsi zaczną walczyć coś się stało.
Kiedy barka na wschodnim brzegu dobiła, w dość szybkim tempie "kawaleria" znalazła się na brzegu wraz z końmi. Zaraz też po kolei zaczęli znikać w pobliskim lesie, nieopodal traktu. Ci co ostatni wchodzili do lasu, widzieli znikającą barkę we mgle.


//:Dobra teraz proszę napisać kto gdzie jest, aby to było już wiadome.

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Semper Fidelis Ad Mortem- Zawsze wierny aż do śmierci
« Odpowiedź #129 dnia: 09 Wrzesień 2012, 22:03:31 »
 - Dziękuję Ci o duchu barki. Masz u mnie piwo - rzekł młodzieniec. - Ale na poważnie, piwo wystarczy czy chcesz jakąś zapłatę?

Strzały: 0+10=10

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Semper Fidelis Ad Mortem- Zawsze wierny aż do śmierci
« Odpowiedź #130 dnia: 09 Wrzesień 2012, 23:00:35 »
-Hrabia zapewne wolałby trochę twojej krwi. Zeyfar zajął miejsce wśród kawalerii.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Semper Fidelis Ad Mortem- Zawsze wierny aż do śmierci
« Odpowiedź #131 dnia: 09 Wrzesień 2012, 23:02:59 »
Ravnblod został na barce, gdy strzelcy wychodzili na ląd. Potrafił co prawda strzelać z łuku, lecz pi pierwsze, jego umiejętności w tej dziedzinie były dość nikłe, po drugie nie miał łuku. Zanim barka przybiła do brzegu, gdzie miał wysiąść z resztą grupy sprawdził, czy broń swobodnie wysuwa się z pochwy. Nie chciał, aby nagle okazało się, że coś za ciasno trzyma, czy ciężko wychodzi. Kolejne minuty spędził na oporządzaniu konia. W końcu wszyscy zeszli z barki, która zniknęła we mgle. Zanurzając się w gęsty las, w Severusie budziły się wspomnienia z poprzedniego życia, kiedy to noc była porą polowania. Teraz co prawda była czymś całkowicie przeciwnym, lecz wspomnienia pozostały.

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Semper Fidelis Ad Mortem- Zawsze wierny aż do śmierci
« Odpowiedź #132 dnia: 09 Wrzesień 2012, 23:35:10 »
////// pierwsze

- Krwi... Cóż, komary łakną mojej krwi, lecz ja wolałbym ją zachować dla siebie. Poza tym... ÂŚlady po ukąszeniu wampira ponoć strasznie swędzą i długo się goją.

Offline Eric

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6260
  • Reputacja: 7717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pay respect, minor peasant!
    • Karta postaci

Odp: Semper Fidelis Ad Mortem- Zawsze wierny aż do śmierci
« Odpowiedź #133 dnia: 09 Wrzesień 2012, 23:58:33 »
Diomedes również pozostał na barce. Zdolność strzelania z łuku zaliczała się może i do tych, którymi mógł się pochwalić, ale jakoś bledła w cieniu umiejętności wywijania naostrzonym kawałkiem stali, któremu niegdyś nadano dumną nazwę miecza. Podobnie jak reszta załogi przystąpił do ogólnych przygotowań - najpierw upewnił się, że jego ekwipunek znajduje się tam, gdzie należy, to jest na nim, potem zaś zadbał o dobry stan wierzchowca, który miał go ponieść.
- Swoją drogą... - zaczął, kiedy Zeyfar napomknął o wampirzym pragnieniu krwi. Zmarszczone brwi chylące się do siebie na szczerym polu zmarszczonego czoła sugerowały wzmożony wysiłek umysłowy związany z próbami przypomnienia sobie krótkich okresów czasu pomiędzy przebudzeniem, a ponownym zapadnięciem w sen. Takie momenty to prawdziwe kleksy w wypisanym drobnym druczkiem dramacie pamięci.
- Jakoś za każdym razem, kiedy budziło mnie to ptaszysko, stałeś zaskakująco blisko mnie, hrabio - w tym też momencie przypomniał sobie kiedyś żebraka, który przez brudne okno patrzył do wnętrza restauracji na stojący w pobliżu stoik, do którego na srebrnej tacy przyniesiono ociekający tłuszczem dziczy udziec. Oczy biedaka były wówczas prawdziwym uosobieniem głodu i pragnienia jego zaspokojenia. Dokładnie to samo czaiło się w oczach Gunsesa wtedy, kiedy Diomedes klął na hałaśliwe zachowanie swojej papugi. Młodzieniec poczuł, jak włosy na ramionach i karku mu się prostują. Jakoś nie był zbyt entuzjastycznie nastawiony do stania się ewentualną przekąską dla hrabiego.
- I wyglądałeś na głodnego. Aż dziw, że nie burczało ci w brzuchu - dodał, w skupieniu oglądając bladą twarz wampira.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Semper Fidelis Ad Mortem- Zawsze wierny aż do śmierci
« Odpowiedź #134 dnia: 10 Wrzesień 2012, 00:10:46 »
   Gunses był już na drugim brzegu. BYÂŁ RAZEM Z INNYMI ÂŁUCZNIKAMI (taaaak, tylko zaznaczam). Usłyszał jednak słowa Diomedesa z oddalającej się barki
   - Oj tam! - zawołał - Chciałem Cię tylko napocząć!
Chwilę potem razem ze łucznikami zaczął tworzyć nikłą osłonę przed oddziałem wroga
    - My się nawet nie znamy - powiedział Gunses do człowieka - Jestem Gunses Cadacus, ... - wampir zastanawiał się przed wymienieniem wszystkich tytułów, od hrabiego, przez radnego i wieszczego, aż na władcy wampirów na Valfden i Mistrzu Cienia kończąc. Wybrał jednak opcję łatwiejszą i mniej konfliktową - ...jestem myśliwym.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2012, 00:16:51 wysłana przez Gunses »

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Semper Fidelis Ad Mortem- Zawsze wierny aż do śmierci
« Odpowiedź #135 dnia: 10 Wrzesień 2012, 13:19:26 »
Długoucha niezauważalnie prychnęła, gdy usłyszała, jak tytułuje się hrabia. Niewątpliwie umiejętności walki i oprawiania zwierzyny posiadał większe od niej i od wielu jej znanych, ale zawsze łatwiej zabić śpiące po zmroku zwierzę, czyż nie? A może Nessa zwyczajnie była nieobeznana w polowaniu w nocy.
Długoucha rozejrzała się za jakąś naturalną osłoną i próbowała przyzwyczaić swój wzrok do nieprzyjemnego braku promieni słonecznych.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Semper Fidelis Ad Mortem- Zawsze wierny aż do śmierci
« Odpowiedź #136 dnia: 10 Wrzesień 2012, 13:27:45 »
- Można by się na jakieś drzewo wspiąć - zaproponował Gunses

Offline Iddeous

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 374
  • Reputacja: 380
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Semper Fidelis Ad Mortem- Zawsze wierny aż do śmierci
« Odpowiedź #137 dnia: 10 Wrzesień 2012, 14:18:27 »
Iddeous z racji tego, że nie potrafił władać bronią dystansową dołączył do kawalerii. Po postawie i wyposażeniu wyglądał na wojownika z krwi i kości. - Hej. Dajcie już spokój z tym wampiryzmem i krwią. Za kilka chwil będziecie i tak ją mieć na buźkach.- nawiązał do walki, która ich czeka.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Semper Fidelis Ad Mortem- Zawsze wierny aż do śmierci
« Odpowiedź #138 dnia: 10 Wrzesień 2012, 14:28:38 »
To dżungla, drzew Ci tu dostatek hrabio. Odparł Garir, ukryty za krzakiem z siecią narzuconą na plecy. Sieć pokryta była liśćmi, ziemią, trawą i innym "badziewiem", przydatny wynalazek stosowała cała czwórka krasnoludów. Zlewali się niemal z tłem. Milten czekał po drugiej stronie by "perdolnąć czymś świetlistym i gorącym" w jeden z wozów konwoju. Krasnolud narychtował kuszę, mgła tężała...

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Semper Fidelis Ad Mortem- Zawsze wierny aż do śmierci
« Odpowiedź #139 dnia: 10 Wrzesień 2012, 14:31:15 »
Gunses wlazł więc na drzewo i zajął miejsce na obszernej gałęzi, z której miał niezły widok na most i jego przeciwną stronę. Wyjął strzałę z kołczana, aby natychmiastowo zareagować. Spojrzał na Nessę
- Włazisz do mnie?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Semper Fidelis Ad Mortem- Zawsze wierny aż do śmierci
« Odpowiedź #139 dnia: 10 Wrzesień 2012, 14:31:15 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top