Autor Wątek: Dyskusja o grze  (Przeczytany 473430 razy)

Description:

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #1280 dnia: 04 Lipiec 2012, 06:47:00 »
Na razie można by się tego uczyć w Gildii. Uniwersytet nie istnieje.

Określenie "czasu" występowania, dodanie wpisów do roślin i dodanie kompletnego opisu umiejętności "Zielarstwo" to około 5 minut roboty. Cena mogła by wynosić 1 srebrny talent i 250 grzywien.

Umiejętność jest zablokowana, nasza alchemia jest zablokowana, sprzedaż blokowana, wolny rynek blokowany...

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #1281 dnia: 04 Lipiec 2012, 07:39:58 »
Na razie można by się tego uczyć w Gildii. Uniwersytet nie istnieje.

Określenie "czasu" występowania, dodanie wpisów do roślin i dodanie kompletnego opisu umiejętności "Zielarstwo" to około 5 minut roboty. Cena mogła by wynosić 1 srebrny talent i 250 grzywien.

Umiejętność jest zablokowana, nasza alchemia jest zablokowana, sprzedaż blokowana, wolny rynek blokowany...
Zrobię to dziś jak wrócę z egzaminów.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #1281 dnia: 04 Lipiec 2012, 07:39:58 »

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #1282 dnia: 04 Lipiec 2012, 08:04:25 »
<facepalm>

Potrzebujesz właśnie tej umiejętności. W końcu jak nie znasz roślin, to nie pozbierasz odpowiednich składników.

Nie i już Ci mówię dlaczego. Twoja koncepcja nie różni się od mojej poza czasem. Jednak Twoja koncepcja ma defekt. Gracz może w niej pisać combo postów, za postem. W przypadku dalszych wypraw, kiedy będzie miał już przygotowane opisy z wcześniejszych poszukiwań. Może zrobić combo 20 postów i zebrać 20 roślinek w ciągu kilkunastu sekund. Tak więc takie coś mija się z celem. W mojej koncepcji musi odczekać kilka minut by napisać następny post.
<facepalm> Idąc przed blok zbiorę więcej przez 10 minut nie znając się w ogóle na roślinach i żeby mleczu ktoś nie znał......idąc dalej tym tokiem myślenia. A jak gracz się pierdolnie o 1 minute to już mu nie zliczamy?? To się na prawdę robi dziwne muszę pilnować, która godzinna, która faza księżyca. Moglibyśmy ten Marant zrobić z grafiką i sprzedawać pod nazwą marketingową "Najtrudniejsze RPG do opanowania już w sprzedaży" Gracze uczyli by się pół roku zanim byli by w stanie wyjść z miasta! To co mogę wysłać naszą koncepcję pfu TWOJÂĄ do Ubisoftu, EA, albo chociaż do CD Projekt?
Cytuj
I mam propozycje. Niech to nie będą żadne dziwne godziny, że drużyna wyruszyła o 16.00, poszła zbierać mlecze, a że mlecze mają przelicznik 2szt/h, kończąc zbieranie o 20.00 nazbierała ich 8 sztuk. Brzydko to będzie wyglądało.
Mam nadzieję, że to żart z tymi mleczami, bo moja 4 letnia kuzynka jest w stanie je rozpoznać bez nauki i znaleźć ich więcej w ok 10 minut. W przeciwnym razie to ląduje na mistrzowie.org Niech tak 600 osób skręci z tego sobie pizdę, bo warto. Rozumiem, że MG ma ciekawsze rzeczy do roboty niż spr. ile kto zbiera, ale z drugiej strony oni i tak czytają każdy post na wyprawie.. więc argument o mocy 0.

I jeżeli staramy się o realizm w tej grze, to na prawdę jest to nie realne, że od 16 do 20 zbieramy 8 roślinek. Biznes zielarski by upadł.
« Ostatnia zmiana: 04 Lipiec 2012, 08:12:01 wysłana przez Pienik »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #1283 dnia: 04 Lipiec 2012, 12:44:50 »
Realizm realizmem, ale nie utrudniajmy sobie. Najlepiej, żeby te zadania była takie jak inne. Gracz i GM. GM dawałby co jakiś czas ilość zebranych chwastów przez gracza. Nie komplikujemy sobie.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #1284 dnia: 04 Lipiec 2012, 12:47:22 »
Zgadzam się z Gutkiem. Bez zbytniego utrudniania sobie życia. GM decyduje co i jak, i tyle, a nie jakieś sztywne trzymanie się czasu.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #1285 dnia: 04 Lipiec 2012, 12:53:40 »
Tak było do tej pory i tak było dobrze. Krótka wyprawa, możliwość dania jakiegoś przeciwnika (wilk itp.)

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #1286 dnia: 04 Lipiec 2012, 15:36:28 »
<facepalm> Idąc przed blok zbiorę więcej przez 10 minut nie znając się w ogóle na roślinach i żeby mleczu ktoś nie znał......idąc dalej tym tokiem myślenia.
W takim razie załóżmy, że potrzebujesz uwarzyć miksturę potencji. Jej głównym składnikiem jest świeżo kwitnący kwiat mleczu. Możesz nawet wiedzieć jak wyglądają potocznie znane rośliny, ale nie wiesz, których jej części potrzebujesz jako danych składników mikstury. Dlatego umiejętność zielarza jest niezbędna. Gdyby było tak jak mówisz mielibyśmy samych znachorów przy lasach i łąkach, bo przecież każdy wie co to jest mlecz.


A jak gracz się pierdolnie o 1 minute to już mu nie zliczamy?? To się na prawdę robi dziwne muszę pilnować, która godzinna, która faza księżyca.
To typowo zbieracka wyprawa w związku z tym musi posiadać jakieś ograniczenia ze względu na czas. Inaczej zbieranie czegokolwiek nie ma sensu, bo nie da się tego uczciwie rozplanować.


Zgadzam się z Gutkiem. Bez zbytniego utrudniania sobie życia. GM decyduje co i jak, i tyle, a nie jakieś sztywne trzymanie się czasu.
Są różni MG i są rożne decyzje. Gracze mogą się poczuć oszukani jeśli jeden MG będzie bardziej przychylny, a drugi nie. Takie sytuacje już były. Dlatego nie zastosuje czegoś na hurra, bo łatwiej zwalić wszystko na Mistrza Gry. Dowalmy mu jeszcze czytanie wypraw ze zbieraniem roślinek i liczeniem tego w pamięci. Gracz nie musi ponosić żadnej odpowiedzialności.


Tak było do tej pory i tak było dobrze. Krótka wyprawa, możliwość dania jakiegoś przeciwnika (wilk itp.)
Nie było tak do tej pory, bo do tej pory nie było zbierackich wypraw. Zbierackie wyprawy dopiero mają zostać wprowadzone i będą obejmowały zbieranie roślin, prace jako drwal i prace jako górnik. Będą ograniczone czasowo, bo jest to najlepsze rozwiązanie.

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #1287 dnia: 04 Lipiec 2012, 15:54:16 »
Są różni MG i są rożne decyzje. Gracze mogą się poczuć oszukani jeśli jeden MG będzie bardziej przychylny, a drugi nie. Takie sytuacje już były. Dlatego nie zastosuje czegoś na hurra, bo łatwiej zwalić wszystko na Mistrza Gry. Dowalmy mu jeszcze czytanie wypraw ze zbieraniem roślinek i liczeniem tego w pamięci. Gracz nie musi ponosić żadnej odpowiedzialności.

no, ale na tym też polegają gry RPG
słowo GMa jest święte przecież

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #1288 dnia: 04 Lipiec 2012, 16:01:04 »
Zrobię to dziś jak wrócę z egzaminów.

Jak poszły?

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #1289 dnia: 04 Lipiec 2012, 18:33:48 »
Nie było tak do tej pory, bo do tej pory nie było zbierackich wypraw. Zbierackie wyprawy dopiero mają zostać wprowadzone i będą obejmowały zbieranie roślin, prace jako drwal i prace jako górnik. Będą ograniczone czasowo, bo jest to najlepsze rozwiązanie.
Były wyprawy typowo po zioła. Z Canisem chodziłem po alfistr.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #1290 dnia: 04 Lipiec 2012, 19:00:42 »
no, ale na tym też polegają gry RPG
słowo GMa jest święte przecież
Dlatego mamy wyprawy. To jest czysto ekonomiczny aspekt, który jakoś zliczać trzeba.


Jak poszły?
Z jednego 4 a z drugiego nie mam jeszcze wyników.


Były wyprawy typowo po zioła. Z Canisem chodziłem po alfistr.
Tak tylko to była wyprawa "przy okazji pójdźmy sobie po zioła". Co innego jak zrobi to jedna osoba, a co innego jak takie zbieractwo musi napędzić gospodarkę i prężnie funkcjonować. Nie da się tego skrupulatnie monitorować, a żeby uniknąć oszustw najlepiej z góry określić ile można czego zebrać w jakim czasie. Będzie można uzupełnić pod umiejętności ze szczęściem, że skraca czas o ileś %. Wszak to znajdowanie jest.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #1291 dnia: 04 Lipiec 2012, 19:30:12 »
Kto mi zatwierdzi nauke u Jana.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #1292 dnia: 04 Lipiec 2012, 19:31:44 »

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #1293 dnia: 04 Lipiec 2012, 19:32:54 »
Ogarniam teraz NPC, bo miałem problemy z Play Online tj. z netem

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #1294 dnia: 04 Lipiec 2012, 19:34:18 »
Ogarniam teraz NPC, bo miałem problemy z Play Online tj. z netem
<tuli>

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #1295 dnia: 04 Lipiec 2012, 19:36:20 »
<tuli>

Nie wiem co jest otrzymałem dzsiaj duplikat karty, więc jest dobrze, a przez telefon niezbyt się dobrze pisze posty, bo zamula strasznie :<

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #1296 dnia: 04 Lipiec 2012, 20:28:27 »
Dlatego mamy wyprawy. To jest czysto ekonomiczny aspekt, który jakoś zliczać trzeba.

Z jednego 4 a z drugiego nie mam jeszcze wyników.

Tak tylko to była wyprawa "przy okazji pójdźmy sobie po zioła". Co innego jak zrobi to jedna osoba, a co innego jak takie zbieractwo musi napędzić gospodarkę i prężnie funkcjonować. Nie da się tego skrupulatnie monitorować, a żeby uniknąć oszustw najlepiej z góry określić ile można czego zebrać w jakim czasie. Będzie można uzupełnić pod umiejętności ze szczęściem, że skraca czas o ileś %. Wszak to znajdowanie jest.

A w chuj rób jak chcesz, Twoja gra napierdalaj co tam uważasz, od tej pory mi się wszystko podoba.

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #1297 dnia: 05 Lipiec 2012, 17:23:59 »
Wpadłem na taki pewien pomysł. Czarów stricte związanych z duchem w Urangolu nie jest zbyt dużo. Przemiany pewnie zmienią swoja przynależność. Dodatkowo raczej ciężko wymyślić analogiczną ilość zaklęć by dorownać innym szkołom. Można z Urangolu zrobić magię ducha, umysłu i ewentualnie dodatkowo iluzji. Może z ta iluzją popłynąłem, bo mieliście inne plany, ale duch i umysł do siebie dobrze by pasowały. Skoro mam wpływ na astralną sferę danej osoby, np. osłabiając duszę, dodatkowe zaklęcia mogą polegać na zamieszaniu w umyśle. Typu jakaś tymczasowa kontrola nad daną istotą, jakieś zamroczenie, uśpienie, zmiana postrzegania rzeczywistości. Na przykład taki strażnik będąc pod twoim wplywem, zgadza się przepuścić ciebie, pomimo iż "na trzeźwo" dawno by cię zaszlachtował. Coś jak czar "Imperio" z sagi o Potterze.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #1298 dnia: 05 Lipiec 2012, 17:36:02 »
Magia umysłu była ciekawie zrobiona w GW. Tam użytkowników tej magii nazywano mesmerami

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #1299 dnia: 05 Lipiec 2012, 17:38:58 »
No właśnie dokładnie o to mi chodzi. Tytuł mesmera mi jak najbardziej pasuje :D

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #1299 dnia: 05 Lipiec 2012, 17:38:58 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top