Autor Wątek: "Sok z Złotej Rudy - Kici kici smoczku"  (Przeczytany 20084 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: "Sok z Złotej Rudy - Kici kici smoczku"
« Odpowiedź #120 dnia: 01 Listopad 2011, 18:25:44 »
Gdy już reszta poszła do domu Matsumo Adamus powiedział do elfa:
-Powiedz mi jedno Ellthariasie jak ćwiczyłem to kątem oka widziałem że mnie obserwujesz. Powiedz mi czym zasłużyłem na takie zainteresowani?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: "Sok z Złotej Rudy - Kici kici smoczku"
« Odpowiedź #121 dnia: 01 Listopad 2011, 18:29:23 »
- Hmmm. - zamyślił się elf szukając odpowiednich słów.
- Jak zapewne wiesz jestem nowy w waszej kompanii, toteż nie mam zbyt wielkiego towarzystwa wśród tu obecnych. Gdy usłyszałem i zauważyłem, że idziesz trenować, pomyślałem, że będzie to jakąś formą rozrywki dla mnie. Miałem też nadzieję na mały pojedynek testujący zdolności bojowe, ale strzała zepsuła wszystko. Ot i cała tajemnica. - rzekł wzruszając ramionami.

Forum Tawerny Gothic

Odp: "Sok z Złotej Rudy - Kici kici smoczku"
« Odpowiedź #121 dnia: 01 Listopad 2011, 18:29:23 »

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: "Sok z Złotej Rudy - Kici kici smoczku"
« Odpowiedź #122 dnia: 01 Listopad 2011, 18:31:49 »
- Tak, wino. - rzekł Dracon na słowa swego "brata w czerni". - Według mnie Adamus też powinien się napić. Nic tak nie wspomaga regeneracji tkanek jak urżnięcie się jak świnia. Mówię to ja - znawca trunków i jako taki uzdrowiciel! - przedstawił światu swoje przemyślanie. Jednak jako że wspomniany Adamus rozmawiał właśnie z elfem, Dracon ruszył sam za Zeyfarem.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: "Sok z Złotej Rudy - Kici kici smoczku"
« Odpowiedź #123 dnia: 01 Listopad 2011, 18:33:34 »
Adamus wysłuchawszy wypowiedzi elfa w skupieniu powiedział:
-Rozumiem cię całkowicie. Teraz niestety z pojedynku nici nie chcę nogi jak na razie nadwyrężyć. Jak słyszałeś Zeleris drugi raz nogi nie będzie chciał mi naprawiać. Ale może jeszcze kiedyś się zmierzymy. Jak to mówią pożyjemy zobaczymy. -Uśmiechnął się lekko po czym dodał-A teraz chodźmy za resztą bo nam wszystko wypiją.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: "Sok z Złotej Rudy - Kici kici smoczku"
« Odpowiedź #124 dnia: 01 Listopad 2011, 18:37:33 »
//: Ja już nie mogę z twoim avkiem Draguś :D co spojrzę to mnie rozwala i nie mogę nic napisać

Dwójka "czarnych charakterów" ruszyła w poszukiwaniu płynu zaspokajającego wszelkie pragnienia. Po krótkim pytaniu oraz zgodzie Matsumo, mauren ruszył do piwniczki, gdzie trzymano tego typu napoje. Wyciągnął dwie dobrze wyglądające butelki i ruszył z powrotem na górę. Niestety jego znajomość wina na nic się nie zdała przy tym dziwnym piśmie tubylców. Zdołał jedynie odgadnąć, że miały ponad kilka lat. Navarre po drodze zaczepił jeszcze cztery pucharki i rozsiadł się w wygodnym miejscu.
-Chodź Zelerisie, napijmy się jak cywilizowani ludzie.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: "Sok z Złotej Rudy - Kici kici smoczku"
« Odpowiedź #125 dnia: 01 Listopad 2011, 18:38:51 »
-Dokładnie. - zgodził się z pierwszą częścią wypowiedzi lecz gdy towarzysz zaproponował pójście na wino pokręcił tylko dłonią i rzekł
- Nie jestem fanem picia, a już szczególnie w czasie takich wypraw jak ta tutaj. Idź za resztą ja pozostanę tutaj, dajcie znać jeśli będziecie ruszali.
Po tych słowach odszedł od Adamusa podchodząc do drzewa z gatunku wierzb, nieco innego niż te valfdeńskie ale bardzo podobnego. Usadawiając się na miękkiej trawie w jej cieniu przymknął oczy oddając się całkowicie w stan błogiego relaksu.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: "Sok z Złotej Rudy - Kici kici smoczku"
« Odpowiedź #126 dnia: 01 Listopad 2011, 18:41:40 »
Adamus słysząc ostatnie słowa powiedział do Ellthariasa:
-Szkoda miłego odpoczynku.- po czym ruszył w kierunku już już siedzących "czarnych" panów. Gdy doszedł to się do nich dosiadł po czym powiedział do Zeyfara:
-To może wypijmy na zgodę? Co ty na to?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: "Sok z Złotej Rudy - Kici kici smoczku"
« Odpowiedź #127 dnia: 01 Listopad 2011, 18:45:04 »
- Mów za siebie. - nieludź odparł na słowa Zayfera. W końcu ciężko byłoby mu wypić jak cywilizowany człowiek, skoro człowiekiem już nie jest. Usiadł obok ÂŁowcy, krzyżując nogi i obwijając się ogonkiem. Wziął jeden z pucharków.
- A teraz tak z ciekawości... wiesz jaki Aragorn ma cel w tym polowaniu? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że po prostu nabrał nagłej chcicy na zabicie smoka... - zapytał towarzysza.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: "Sok z Złotej Rudy - Kici kici smoczku"
« Odpowiedź #128 dnia: 01 Listopad 2011, 19:04:56 »
Nie chcąc, by ominęła mnie jakakolwiek, choćby i mniejsza popijawa ruszyłam wraz z resztą towarzystwa w kierunku zamku Matsumo. Okolicę mniej więcej znałam, w dodatku słyszałam basowy głos Zelerisa, zatem szybko odnalazłam kompanów. Nie chciałam być jednak aż tak nieuprzejma.
- Można? - Po tym pytaniu uznałam już, że dopełniłam ceremonii i dosiadłam się, siadając na przeciw czarnych, częstując się jednym z pucharów z winem.

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: "Sok z Złotej Rudy - Kici kici smoczku"
« Odpowiedź #129 dnia: 01 Listopad 2011, 19:05:13 »
- Ej zaraz. Powiedziałem, wyrastając jakby spod ziemi koło Zelerisa i reszty. - Coś mi tu nie pasuje. Pijecie beze mnie? Dodałem patrząc na nich tak, jak się patrzy na seryjnego morderce, którego przyłapałeś na gwałceniu twojej zamordowanej przed kilkoma minutami małej siostrzyczki.

(chciałem dodać trochę dramaturgii)

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: "Sok z Złotej Rudy - Kici kici smoczku"
« Odpowiedź #130 dnia: 01 Listopad 2011, 19:15:08 »
- Gdzieżby tam - odpowiedziałam Peanutowi i zaprosiłam go gestem do stołu - Napij się z nami, gdzieś tutaj powinien być półmisek z wasabi... - zaczęłam szukać wzrokiem tej tajemniczej, zielonej pasty, tak uwielbianej przez tutejszą ludność. Samotny ÂŁowca zapewne dobrze ją pamiętał, wszak sporo czasu spędził na doprowadzeniu swojego pancerza do stanu używalności. Uśmiechnęłam się lekko na to wspomnienie.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: "Sok z Złotej Rudy - Kici kici smoczku"
« Odpowiedź #131 dnia: 01 Listopad 2011, 19:18:38 »
-Z tego co wiem Aragorn znalazł jakiś stary krasnoludzki przepis na coś w rodzaju "nektaru bogów". Tłumaczyłem mu parę wersów i wśród składników jest serce smoka.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: "Sok z Złotej Rudy - Kici kici smoczku"
« Odpowiedź #132 dnia: 01 Listopad 2011, 19:19:35 »
//: Patty znalazła sporą miseczkę z poszukiwaną zieloną pastą.

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: "Sok z Złotej Rudy - Kici kici smoczku"
« Odpowiedź #133 dnia: 01 Listopad 2011, 19:20:41 »
Adamus teraz się wtrącił:
-Pamiętam szukaliśmy przepisu a dokładniej Yarpen i mocno zmarzliśmy wtedy. To jest Złota Ruda i to jest stary krasnoludzki alkohol.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: "Sok z Złotej Rudy - Kici kici smoczku"
« Odpowiedź #134 dnia: 01 Listopad 2011, 19:24:10 »
Przysłuchiwałam się rozmowie ÂŁowców ze swego rodzaju zainteresowaniem, wszak nie co dzień słyszy się o legendarnym, krasnoludzkim bimbrze, w dodatku pędzonym ze smoczych serc. Musiała to być gorzała o niesamowitej mocy, zatem słuchałam uważnie.
- Musicie tym kiedyś poczęstować - zasugerowałam, jednocześnie wyciągając łapkę po miseczkę z wasabi. Podsunęłam ją Peanutowi ze słowami - Trzymaj, Orzech-san, wiem, że lubisz. Zelerisie, też się częstuj - Uśmiechnęłam się szeroko, wspominając pojedynek dracona i Diomedesa.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: "Sok z Złotej Rudy - Kici kici smoczku"
« Odpowiedź #135 dnia: 01 Listopad 2011, 19:26:51 »
- O, ciekawe... - stwierdził Zeleris, który czuł pewien pociąg do alchemii. Chociaż późniejsze słowa Adamusa nieco schłodziły jego zainteresowanie. Napił się wina. - Alkohol? Jaki to musi być alkohol, skoro do jego wytworzenia potrzebne jest serce smoka? Kurde, będę musiał przepytać go... rozumiecie, ciekawość zawodowa. - widząc miseczkę wasabi ucieszył się niezmiernie. Lecz nie grzebał w niej. Przynajmniej na razie.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: "Sok z Złotej Rudy - Kici kici smoczku"
« Odpowiedź #136 dnia: 01 Listopad 2011, 19:34:00 »
-To będzie cud jeśli znajdziemy i zabijemy taką bestię. Zatem na razie nie myślał bym o degustacji tego niewątpliwie dziwnego trunku. - odparł łowca rozkoszując się smakiem tutejszego wina.
-Jestem pewny, że to wino zrekompensuje mi całe bóle i udręki jakie przejdziemy.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad 2011, 19:38:16 wysłana przez Zeyfar »

Offline Anv

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4006
  • Reputacja: 4143
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am Iron man.
    • Karta postaci

Odp: "Sok z Złotej Rudy - Kici kici smoczku"
« Odpowiedź #137 dnia: 01 Listopad 2011, 20:00:46 »
- Wino. Wino! Wino musi być. - śpiewał biesiadnym tonem Anv, dreptając za dwoma chłopami, których imiona zaczynały się na Z. - Gdyyy nie ma winaa, smutnaa dziewczyna. - tu wzrok skierował na Patty. Po czym urwał pieśń i dosiadł się do reszty. Usadowiwszy się na miejscu pociągnął sowitego łyka, tego jakże zacnego trunku. 

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: "Sok z Złotej Rudy - Kici kici smoczku"
« Odpowiedź #138 dnia: 01 Listopad 2011, 20:04:35 »
-Skoro już tak siedzimy to może poopowiadamy jakieś ciekawe historię co? Znamy się już nie od jednej bitwy, ale większości z nas znana jest jedynie obecna historia każdego tutaj. Zacznijmy rozmowę i wróćmy do wspomnień oraz dawnych lat. Ktoś zna ciekawą opowieść, czy to z własnego życia czy też nie? - spytał biorąc kolejny łyk

Offline Adaś

  • Podskarbi Koronny
  • ***
  • Wiadomości: 7907
  • Reputacja: 8331
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: "Sok z Złotej Rudy - Kici kici smoczku"
« Odpowiedź #139 dnia: 01 Listopad 2011, 20:09:46 »
Adamus napił się także wina po czym powiedział:
-Ja chętnie posłucham jakiejś ciekawej historii. Proponowałbym aby każdy coś opowiedział i zacznijmy od pomysłodawcy. Czyli ciebie Zeyfarze. -Wziął kolejny łyk.

Forum Tawerny Gothic

Odp: "Sok z Złotej Rudy - Kici kici smoczku"
« Odpowiedź #139 dnia: 01 Listopad 2011, 20:09:46 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top