Tereny Valfden > Dział Wypraw

ANKORVAAT: Zapomniane dziedzictwo

<< < (44/103) > >>

Eric:

Diomedes do niemalże ostatniej chwili przesiadywał w Siedzibie ÂŁowców. Kiedy jednak zauważył, że powoli ma się ku zmierzchowi, ruszył do swej kwatery i odział się w swój najlepszy rynsztunek; skórzaną, utwardzaną zbroję, dwie kompozytowe klingi, wysuwany sztylet zamocowany na dłoni i różdżkę miotającą śmiercionośnymi piorunami kulistymi. Z zadowoleniem zerknął do lustra, gdzie prezentował się nadzwyczaj dobrze. Pstryknął palcami i zaczął nucić pod nosem jakąś wesolutką melodyjkę, pożegnał się z Atrien i wyszedł. Podróż na miejsce zbiórki nie trwała nazbyt długo. Już po paru minutach stał przed drzwiami karczmy. Wszedł do środka i popatrzył po zebranych.
- Witaj, Cadacusie - przywitał się, kłaniając lekko. - Czyżbym spóźnił się na odprawę? - zapytał zawiedzionym tonem.


Portret:


Ekwipunek:






Broń 1:
Nazwa broni: Kompozytowa klinga
Rodzaj: miecz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 25
Wytrzymałość: 19
Opis: Wykuty z 35 sztabek mithrilu i 20 sztabek srebra o zasięgu 0,9 metra.
Przez zawartość srebra zadaje zwiększone obrażenia stworzeniom na nie wrażliwym.
Dzięki mthrilowi miecz jest zawsze ostry i nigdy się nie tępi.
Wymagania: Walka bronią sieczną [75%]

Broń 2:
Nazwa broni: Kompozytowa klinga
Rodzaj: miecz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 25
Wytrzymałość: 19
Opis: Wykuty z 35 sztabek mithrilu i 20 sztabek srebra o zasięgu 0,9 metra.
Przez zawartość srebra zadaje zwiększone obrażenia stworzeniom na nie wrażliwym.
Dzięki mthrilowi miecz jest zawsze ostry i nigdy się nie tępi.
Wymagania: Walka bronią sieczną [75%]

Broń 3:
Nazwa broni: Różdżka gromu
Rodzaj: różdżka
Zasięg: 50 metrów
Zaklęcie: Piorun kulisty
Opis: Wykonana z 50 kawałków drewna.
Wymagania: Używanie różdżek



Broń 4:
Nazwa: Szpon zagłady
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 22
Wytrzymałość: 14
Opis: Wykonane z 20 sztuk stali ostrze o długości 10cm.
W rękawie znajduję się specjalny mechanizm, który mieści się na ramieniu.
Na małym palcu zamontowany jest pierścien, który pociągnięty wysuwa ostrze.
Wymagania: Broń sieczna [50%], członek SÂŁ

Odzienie:
Nazwa odzienia: Pancerz Samotnego ÂŁowcy
Rodzaj: zbroja miękka
Typ: zbroja z utwardzonej skóry
Wytrzymałość: 8
Opis: Uszyta z 100 kawałków skóry kreshara.
Wymagania: Używanie zbrój miękkich



Pas:


Statystyki postaci:


Specjalizacje:

* Walka bronią sieczną III [100%]
* Walka bronią dystansową I [50%]
* Walka bronią obuchową I [50%]
* Używanie zbrój miękkich
* Używanie różdżek
Umiejętności nabywane:

* Kamuflaż
* Cichy zabójca
* Akrobatyka
* Perswazja
* ÂŻelazny żołądek
* Koncentracja
* Telekineza
Umiejętności rasowe:

* Potencjał magiczny
* Potencjał chemiczny
* Ciało z gliny
* Ulubieniec bogów
* Bystry umysł
Magia:

Patty:
Spokojnym krokiem zbliżyłam się do kompanii, już w pełnym wyposażeniu.
- Witajcie

Portret:


Ekwipunek:

1. Broń:
Nazwa broni: Tarcza zakonna
Rodzaj: średnia tarcza
Typ: jednoręczna
Wytrzymałość: 13
Opis: Bazą tej tarczy była niezbyt gruba drewniana płyta, którą wykwalifikowany kowal okuł stalową blachą. Ten prosty zabieg nadał jej sporą wytrzymałość, przy dosyć okrojonej wadze oraz zapewnił izolację dla ręki, która nie ma teraz styczności z metalem. Wykonana z 10 kawałków drewna i 60 sztabek stali.
Wymagania: Walka tarczą [75%]

2. Broń:
-

3. Broń:
Nazwa broni: Kołysanka
Rodzaj: miecz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 22
Wytrzymałość: 15
Opis: Wykuty z 30 sztabek stali i 25 sztabek srebra o zasięgu 1,4 metra. Długi miecz o specyficznie przedłużanej rękojeści, która pozwala chwycić miecz oburącz. Pod jelcem zostało umieszczone podkrzyże, przeznaczone do walki w półmieczu. Dzięki srebrnym wykończeniom zadaje większe obrażenia przeciwnikom podatnym na ten metal.
Wymagania: Walka bronią sieczną [75%]

4. Broń:
-

Odzienie:
Nazwa odzienia: Kolczuga zakonnika
Rodzaj: Zbroja niepłytowa
Typ: Zbroja kolcza z przeszywanicą i płaszczem
Wytrzymałość: 26
Opis: Wykonana ze 150 sztabek stali, 100 kawałków bawełnianego i 100 kawałków wełnianego płótna. Zbroja ta stworzona została jako oficjalny niepłytowy pancerz zakonników Bractwa ÂŚwitu. Bawełniana odzież spodnia stanowi podstawę zbroi chroniącą ciało przed zimnem i otarciami metalowych części pancerza, a gruby, pikowany  kaftan dodatkowo chroni przed ciosami broni obuchowych. Sama kolczuga wykonana jest z drobnych, stalowych kółek odpornych na cięcia i uderzenia broni siecznych. Wyglądem przypomina stalową tunikę, osłaniającą tułów i uda, z długimi rękawami i kolczym kapturem, chroniącym głowę. Dzięki dwóm specjalnym zapinkom do pleców przymocowany został płaszcz w kolorach Zakonu Braci.  Jest on nieodzownym elementem ubioru każdego zakonnika podczas długich podróży jak i zwiedzaniu katakumb. Tkana wełna stanowi doskonałą ochronę przed zimnem, przeszywającym wiatrem czy deszczem, z którymi to ma styczność każdy zakonnik.
Wymagania: Używanie zbroi miękkich, używanie zbroi niepłytowych.


Statystyki postaci:

Specjalizacje:
Walka bronią sieczną [100%]
Walka bronią obuchową [75%]
Walka tarczą [75%]
Walka bronią drzewcową [50%]
Walka bronią dystansową [50%]

Używanie zbrój miękkich
Używanie zbrój niepłytowych

Umiejętności nabywane:
+ Akrobatyka
+ Ciało atlety
+ Ezoteryka
+ Hart ciała
+ Intuicja
+ Koncentracja
+ Kradzież kieszonkowa
+ Pogromca smoków
+ Przemieszczenie
+ Telekineza
+ Upuszczanie krwi
+ Znajomość języka Draconów
+ ÂŻelazny żołądek

Umiejętności rasowe:
+ Potencjał magiczny
+ Potencjał chemiczny
+ Ciało z gliny
+ Ulubieniec bogów
+ Bystry umysł

Magia:

Urangol

I stopień wtajemniczenia

* Wyostrzenie zmysłów
* Przemiana w kruka
* Duchowe wypalenie
II stopień wtajemniczenia

* Zagłada
Naurangol

I stopień wtajemniczenia
* Ognista strzała

Eric:
- Witaj, Patty - mruknął pod nosem, nieznacznie uśmiechając się do jasnowłosej wojowniczki. Usiadł przy jednym ze stolików i westchnął donośnie.
- Wygląda na to, że będziemy musieli jeszcze poczekać na resztę - skrzywił się. Nie lubił czekać, robił się przez to nerwowy. Nigdy nie należał do ludzi szczególnie cierpliwych, no chyba że sytuacja naprawdę tego wymagała. Wtedy potrafił z siebie wykrzesać niewielkie pokłady tej cnotliwej cechy.

Patty:
- Pozdrowienie, Diomedesie - uważnym wzrokiem zlustrowałam mężczyznę, szczególną uwagę zwracając na pancerz, w jaki odziany był człowiek. Aż zbyt wyraźnie różnił się od szaty maga, w jakiej do tej pory poruszał się Diom. To, co miał teraz na sobie bardzo przypominało odzienie pewnej bandy zbójców i najemników - Cóż to, dołączyłeś do ÂŁowców? - spytałam.

Eric:
Diomedes uśmiechnął się dumnie. Wiedział, że ktoś wcześniej czy później poruszy ten temat. I lepiej, by była to nie żywiąca do niego z tego powodu urazy Patty, niż na przykład taki Zeleris... Mina młodzieńca nieco zbladła na myśl o draconie, uśmiech jednak nie spełzał, jakby i ów postać budziła w nim jakąś dziką radość.
- Tak - odpowiedział krótko. - Chyba sama potwierdzisz, że do intelektualnej tuszy magów raczej średnio się nadawałem. Należę do ÂŁowców, tam jest moje miejsce - dodał, patrząc w kobietę poważnym wzrokiem.
- I oby Zeleris myślał tak samo... - dodał cicho, jakby do siebie i zachichotał nerwowo.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
Idź do wersji pełnej