Autor Wątek: Zwiad  (Przeczytany 13441 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Zwiad
« Odpowiedź #40 dnia: 13 Styczeń 2015, 10:31:13 »
- 50 grzywien braknie jeszcze. Wiecie, o wyprawie żem coś w mieście słyszoł ale nie dokładnie. Musiała być to pinkna bitka... a antałek się znajdzie.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zwiad
« Odpowiedź #41 dnia: 13 Styczeń 2015, 10:54:14 »
Niziołek bacznie przysłuchał się ludziom, którzy mówili coś o wyzwoleniu wyspy i zastanawiał się czemu jeszcze nie wrócił. Widocznie miał bardzo ważną sprawę skoro go jeszcze nie zobaczył. Mniejsza z tym, ale odwracając się w stronę głosów zauważył znajome zakazane gęby. To byli bękarci, czyli kompania do których należał Silvaster. Timothy podszedł do człowieka, jaszczura i krasnoluda.
- Co tam słychać?
Zagadał od tak.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zwiad
« Odpowiedź #41 dnia: 13 Styczeń 2015, 10:54:14 »

Offline Xvier aep Deler

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2089
  • Reputacja: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zwiad
« Odpowiedź #42 dnia: 13 Styczeń 2015, 10:57:35 »
Podczas targowania się z sołtysem nagle pojawił się jakiś niziołek. Nawet sie skubany nie przedstawił. W międzyczasie Thoran zajmował wieśniaka swoja opowieścią, więc krasnolud miał chwile na rozmowę z nieznajomym.
- Witom, Xvier aep Deler, potrzebujem kunia, bo muszem na drugi koniec wyspy jechać.
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń 2015, 11:08:34 wysłana przez Xvier aep Deler »

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Zwiad
« Odpowiedź #43 dnia: 13 Styczeń 2015, 10:59:28 »
- Ooo witaj ! - powiedziałem na widok znajomego mi niziołka. Wszak kiedyś robiłem z nim interesy.
- Widzisz dobrze, że jesteś. Mamy tutaj taką sprawę. Kurczę ten oto jegomość- tu wskazałem na sołtysa.
- Za byle jaką szkapę żąda 600 grzywien. Czy tu to rozumiesz ? Wiesz może pomógłbyś nam w tej sprawie.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zwiad
« Odpowiedź #44 dnia: 13 Styczeń 2015, 11:05:07 »
Timothy spojrzał na starego człowieka, któremu rozum z dupą się zamienił. Wołać 600 grzywien za szkapę! Toż to skandal.
- Witaj krasnoludzie. Jestem Timothy wykupiony z niewoli, przez Silvastera waszego znajomego.
Przedstawił się drugiemu niziołkowi, który właściwie był krasnoludem.
- Coś poradzimy, ale najpierw muszę ją obejrzeć. Sołtysie prowadź!
Nakazał staremu człowiekowi.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Zwiad
« Odpowiedź #45 dnia: 13 Styczeń 2015, 11:16:21 »
Sołtys zaprowadził was do stajni, koń jaki jest każdy widzi. Ten był... no powiedzmy że sołtys nie był pierwszym właścicielem.
- To ÂŚkoda, 19 letnia bezwypadkowa i nie bita. Ma nawet podkowy nowe.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zwiad
« Odpowiedź #46 dnia: 13 Styczeń 2015, 11:55:38 »
- Tak! I może jeszcze poprzedni właściciel płakał jak sprzedawał, co? Nie zemną te numery. Pozwólcie, że sprawdzę ją dokładnie.
Odpowiedział wszystkim tutaj będącym i zabrał się za oględziny. Najpierw przyjrzał się paszczy i oczom. Stwierdzając, że koń nie jest ślepy, bo reagował na bodźce. Przyjrzał się również uzębieniu aby sprawdzić prawdziwy wiek konia, a zaglądając tam ujrzał brak kilku zębów a część z nich była do naprawy.
- Na mój gust wydaje się starsza niż mówiłeś i to sporo, ale sprawdźmy uzębienie. Widzę, że jedynka wylatuje, dwójki i trójki nie ma a czwórki są do roboty. Za to już należy się mniejsza cena, ale sprawdźmy dalej, co się ukrywa.
Niziołek następnie sprawdził nogi i kopyta, które tylko z pozoru wydawały się, że są w porządku. Kucając zauważył małą wadę postawy, przy prawym kopycie.
- Widzę, że coś jednak jej się stało w przeszłości. Mamy tutaj lekką wadę postawy, ale raczej nie powinno być z nią problemów. Dlatego damy ją do weterynarza, ale znów trzeba będzie zejść z ceny. Co, tam jeszcze?
Powiedział wstając i przyglądając się jeszcze ujrzał kilka wystających żeber widocznie mało jadła bidulka.
- Sołtysie załamujecie mnie. Nie dajecie jej jeść, czy co? Spójrz pan na te żebra, to się prosi o umieszczenie w gazecie. Normalnie skandal, ale jeżeli chce pan tego uniknąć i zachować swoje stanowisko, bo ludziom z wioski raczej się nie spodoba, że ich przedstawiciel zadręcza konia to proponuję cenę 510 grzywien. Ty zarobisz a moi towarzysze nie stracą, a nie wspomnę o zachowanej posadzie i honorze, więc jak będzie?

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Zwiad
« Odpowiedź #47 dnia: 13 Styczeń 2015, 12:03:41 »
- No dobra... niech strace.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zwiad
« Odpowiedź #48 dnia: 13 Styczeń 2015, 12:04:26 »
- To chłopaki zapłacą.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Zwiad
« Odpowiedź #49 dnia: 13 Styczeń 2015, 12:17:25 »
- Kurcze tutaj to trzeba się zastanowić czy nie trzeba wezwać jakiejś organizacji zajmującej się prawami zwierząt ! Panie tak konia traktować, no szkoda słów. Oj nie wiem czy tak zniżka nam to zrekompensuje. Moje sumienie nie da mi spokoju...ale wiesz pan sumienie można zagłuszyć dorzuć pan ten antałek miodku plus ze trzy pęta kiełbasy i będzie wszystko w porządeczku.- skomentowałem zaistniałą sytuację.
- Jak dobrze rachuję to Xvier dał 200 grzywien Szeklan 150, czyli ja muszę dorzucić 160. Więc trzymaj sołtysie.

1027g - 160g = 867g

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Zwiad
« Odpowiedź #50 dnia: 13 Styczeń 2015, 12:24:49 »
- No dam dam, i wóz za darmo wypożycze. - powiedział i ruszył ku gospodzie by po chwili wrócić z antałkiem miodu i czterema pętami kiełbachy.
- Szerokiej drogi

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Zwiad
« Odpowiedź #51 dnia: 13 Styczeń 2015, 12:50:20 »
- Dzięki gospodarzu za te hojne dary- uśmiechnąłem się półgębkiem.
- Timothy jedziesz z nami ?- zapytałem niziołka.
Skoro wszystkie formalności zostały załatwione to nie pozostało nic innego jak zaprzęgnąć naszą szkapę do wypożyczonego wozu. Dlatego też wyprowadziłem koniczka przed stajnię, gdzie czekał na nas wóz. Nie ociągając się przygotowałem wszystko do jazdy. Odebrałem od sołtysa antałeczek miodku oraz cztery pęta kiełbasy, które to wrzuciłem na wóz. Po czym zasiadłem na koźle gotów do odjazdu. Nie żebym chciał prowadzić ten wóz, ale Szeklan był jednoręki więc trzeba wspomagać kombatantów, a Xvier to cóż nie wiedziałem czy to akurat potrafi.
- No panowie jedziemy ? Bo długa droga przed nami. Szeklan mówił o drugim końcu wyspy, czyli zachodnie wybrzeże, a dokładnie gdzie ?- no właśnie gdzie tyle zamieszania, a ja dalej nie wiedziałem dokąd mamy się udać.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zwiad
« Odpowiedź #52 dnia: 13 Styczeń 2015, 12:58:21 »
- Raczej nie. Ja jedynie w gadce jestem dobry od walki jest Silvaster i niech tak zostanie. Bywajcie!
Powiedział i pożegnał się ze wszystkimi. Zmył się mając zamiar iść do domku.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zwiad
« Odpowiedź #53 dnia: 13 Styczeń 2015, 16:01:13 »
Jaszczur wskoczył na wóz podpierając sie jedną ręką. Usiadł wygodnie na wozie.
- Do jakieś karczmy. Tylko jak ona sie nazywała.. - zamyślił sie próbując sobie nazwe zajazdu.
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń 2015, 16:34:54 wysłana przez Szeklan z Tihios »

Offline Xvier aep Deler

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2089
  • Reputacja: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zwiad
« Odpowiedź #54 dnia: 13 Styczeń 2015, 18:30:42 »
- Pod Kozim kopytem Szeklanku, lepij takie rzeczy pamintać! - Powiedział krasnolud wskakując na wóz. - Jak chcecie to moge jechoć, ino drogi jeszcze śrydnio znom. Długo tu w końcu nie siedze. Najwyżej godojcie kaj mom jechać. - Rozejrzał się na tył wozu czy kompani już tam są. -Wszyscy som? Ruszamy? Wio! - Krzyknął do konia i szarpnął lejcami. Odwrócił się jeszcze na moment w stronę sołtysa i jeszcze zawołał. - Dzięki Panie Miodek! - i pomachał w jego stronę.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Zwiad
« Odpowiedź #55 dnia: 13 Styczeń 2015, 18:54:19 »
- Dokładnie jaszczurze ! Bo jeszcze zapomnisz do jutra jak się rachuje i jak będziesz swoją posługę czynił w stolicy ? Ale wracając do tematu ta karczma to chyba w okolicach Ekkerund jest. Więc Xvier jedziesz do stolicy swych pobratymców jakby nie patrzeć. Na moje oko to trzeba kierować się traktem ku stolicy, a potem dopiero w stronę Ekkerund.- powiedziałem przesiadają się na tył wozu i gryząc jedno z pętek kiełbasy, które zostały nam podarowane przez sołtysa.
- Ciekawe co też ten Yarpen dla nas przyszykował...ależ dobra ta kiełbasa. Niebo w gębieee- powiedziałem z pełnymi ustami.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Zwiad
« Odpowiedź #56 dnia: 13 Styczeń 2015, 19:23:10 »
//Jedziecie <skrzyp skrzyp>

Offline Xvier aep Deler

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2089
  • Reputacja: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zwiad
« Odpowiedź #57 dnia: 13 Styczeń 2015, 19:51:08 »
Krasnolud na same słowa o jedzeniu zaburczało w brzuchu.
- Godosz że dobra ta kiełba? Dej no szatke! - krzyknął w stronę Thorna.
A w międzyczasie wóz sobie skrzypiał.
- Ciekawe czy dojadymy na tym wozie.

Offline Thoran

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 801
  • Reputacja: 1034
    • Karta postaci

Odp: Zwiad
« Odpowiedź #58 dnia: 13 Styczeń 2015, 19:59:21 »
- Hoho co to za odgłosy. - skomentowałem burczenie z krasnoludzkiego brzucha.
-Masz, masz częstuj się. Przecież wszyscy wiedzą, że procentowy napój i jadło to jest dla krasnoludów świętość.- oderwałem kolejne pęteczko i podał Xvierowi.
- Tak w ogóle to ta podróż zajmie nam chyba ponad tydzień. Kurde nie jestem pewien, ale chyba tak. Kiedyś jechałem przecież do Ekkerund, ale nie pamiętam dokładnie skąd. Czy ze stolicy czy z Atusel. Ech pieprzona pamięć. Jednak na to najlepsze jest to lekarstwo.- powiedziałem wskazując na antałeczek miodku.
- Cholera mamy tutaj jakąś szklanice ? Przecież to wóz sołtysa musi gdzieś być naczynko !- rozpaczałem przeszukując wóz, który jechał i skrzypiał.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Zwiad
« Odpowiedź #59 dnia: 13 Styczeń 2015, 20:04:41 »
Jaszczur oparł sie wygodnie. Wziął pęto kiełbasy oraz ulał sobie kubek miodu stawiając go pomiędzy nogami. Ugryzł kawałek kiełbasy, którą dał im sołtys. Wiejskie wyroby smakowały mu teraz jak nigdy. Może to przez brak ręki? Kto wie. Zwrócił sie do kompanów.
- Możesz być spokojny Thoran o tym nie ma jak zapomnieć - powiedział ciągnąc z kubka miodu. - Wyborny miód w Miodowie robią. Wracając do rozmowy. Yarpen mówił że mamy spotkać sie z elfim magiem o imieniu Milten - powiedział biorąc kolejnego łyka.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zwiad
« Odpowiedź #59 dnia: 13 Styczeń 2015, 20:04:41 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top