Autor Wątek: Dziwny błąd  (Przeczytany 961 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline k00ba

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
Dziwny błąd
« dnia: 19 Lipiec 2007, 11:36:48 »
[img]http://i52.photobucket.com/albums/g34/Guig/UO0001.jpg\" border=\"0\" alt=\"IPB Image\" /]

mam taki blad, a zaraz ponim wystepuje dobrze znany nam where is the guru. Nie moze to byc wina ramu bo mam 2gb. moze to wina tego ze g3 jest zainstalowany na tym samym dysku co system (vista) lub zjada pamiec z dysku a powinno z ramu... wam tez to sie zdazylo? co mam zrobic w tej sytuacji?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Dziwny błąd
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lipiec 2007, 12:07:55 »
Błąd jest oczywisty brak pamięci więc wywala ci takowy błąd i komunikuje byś trochę jej zwolnił ponieważ gra nie ma już z czego korzystać. Zawsze możesz wyłączyć zbędne wizualne bajery w viście, które zabierają niepotrzebnie pamięć. Wyłączyć inne programy pracujące w tle jak antywirusy etc. Ogółem wymagania pamięci ram na Viście co do gier są przeważnie 2x większe ponieważ sam system potrzebuje jej dużo i mniej zostaje na gry.

Forum Tawerny Gothic

Dziwny błąd
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lipiec 2007, 12:07:55 »

Offline Pawelck91

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 0
Dziwny błąd
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lipiec 2007, 17:41:45 »
Ja mialem tensam blad pod Vista (moj komp to AMD Athlon 64x2 3.00; GF 7900GS; 2gb Ramu) . Przeinstalowalem na xp i hula jak marzenie, bezzadnych bledow itp itd.
POzdrawiam.

Respev

  • Gość
Dziwny błąd
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lipiec 2007, 04:57:23 »
Cytuj
Zawsze możesz wyłączyć zbędne wizualne bajery w viście, które zabierają niepotrzebnie pamięć
 
Ekhm, aero glass nie wykorzystuje pamięci ram. Nie korzystałeś z Visty - nie doradzaj.

Cytuj
gółem wymagania pamięci ram na Viście co do gier są przeważnie 2x większe ponieważ sam system potrzebuje jej dużo i mniej zostaje na gry.

Lol. Ta, jasne. Tylko szkoda, że na Viście przy dwurdzeniowym procesorze chodzą o 30% szybciej niż na XP, ale cóż, gazetek w stylu Komputer ÂŚwiat się naczytało, nie wspominając już o tej pamięci. Vista zżera 300mb pamięci. To o 160mb więcej niż XP. Where is the guru występuje nie dlatego, że ktoś ma mało pamięci ram lub wirtualnej, ale dlatego, iż aplikacja ma sztucznie zmniejszone zużycie pamięci przez producentów, tj. gra zamiast wykorzystywać dowolną ilość pamięci (tyle ile potrzebuje), pobiera tyle ile producent ustalił od górnie, czyli 1-1,2gb, niezależnie ile ma szczegółów do wczytania. Kiedy gra próbuje wczytać dużo danych (nie tylko grafikę, ale i skrypty), które potrzebują więcej niż 1-1,2gb pamięci, brakuje dostępu do ramu, a następnie aplikacja zostaje zamknięta. Podstawy programowania się kłaniają. Mam już serdecznie dość tego typu tematów. Do "Where is the guru" próbujecie dorabiać głupie ideologie, tj. za mału pamięci ram, zły windows itd, a tak naprawdę to nieprawda. Większą rolę odgrywa tutaj karta graficzna (w tym przypadku), a konkretnie sterowniki, które nie są jeszcze do końca stabilne pod Windows Vista. I błagam - nie doradzajcie już nic na tym forum w kwestii komputerów, bo wasze teorie są niczym gadki czterolatków w osiedlowej piaskownicy.
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec 2007, 04:59:16 wysłana przez Respev »

Forum Tawerny Gothic

Dziwny błąd
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lipiec 2007, 04:57:23 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top