Autor Wątek: Kodeks Mafii  (Przeczytany 2140 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Kodeks Mafii
« dnia: 08 Czerwiec 2007, 00:56:52 »
Mężowie, Ojcowie
w białych jak śnieg szatach
chodzą po stosie
ludzkich ciał...

Masz kasę?
Masz styl?
Dołącz do nas!
Dobre wino i gustowne imprezy
Ale czy ludzki los,
jest warty morza łez?
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2007, 14:53:19 wysłana przez Trivet »

Offline Altair

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1125
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg ma nas w opiece
Kodeks Mafii
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Lipiec 2007, 10:10:34 »
Ocenić wiersz można trzema słowami - lol, lol, omfg xD.

Tak żałosnej próby napisania wiersza w życiu nie dane mi było oglądać. Cóż, jest to wiersz biały - nie ma rymów, ok, idźmy dalej. Najpierw ocenię kwestię budowy wiersza. Otóż nie występuje w wierszu ani gram rytmu, przez co ciężko go się czyta.

Cytuj
Mężowie, Ojcowie
w białych jak śnieg szatach

Różnica liczby sylab, przelicz je dokładnie.

Cytuj
chodzą po stosie
ludzkich ciał...

O ile dobrze liczę, ostatni wers ma więcej sylab niż przedostatni - to samo, kompletny brak rytmu.

Nie będę kopiował po kolei każdego wersu, bo to nie ma sensu. Jednak liczyłem, i każdy wers ma inną liczbę sylab.

Druga sprawa - przesłanie, a raczej brak przesłania. W wierszu nie dopatruję się absolutnie ani krzty sensu, najpierw coś mówisz o jakichś kolesiach łażących w białych szatach po stosie trupów, a później o imprezach i alkoholu, no i losie człowieka niewartym morza łez. Jeślibym miał dłużej się zastanawiać, mógłbym zauważyć jakieś przesłanie. Super impreza - wszyscy pijani, sami "nadziani" kolesie, mała sprzeczka, kosa w serce, kumpel broni kumpla, zaczyna się wojna. Dobra impreza zakończyła się sieczką. Wielka liczba trupów, jednak nie umiem sobie wyobrazić, jak ich ojcowie mogli założyć białe szaty i łazić po ich ciałach, hehe.

Podsumowując... całkowity brak rytmu, żadnego przesłania, czy sensu, niektórzy jeśli piszą bezsensowne wiersze starają się chociaż rymować, jak widać, ciebie nie stać nawet na to.
No to by było na tyle... ocena nie będzie niespodzianką - 1/6, czy tam 1/10.


EDIT:

Cytuj
Cóż nie jestem "prO" w pisaniu wierszy, jednak dziękuje za krytykę, przyjmuję ja z najwyższą pokorą i szacunkiem.

Co do ;

QUOTE
Mężowie, Ojcowie
w białych jak śnieg szatach


Tu chodziło o białe garnitury/kreowanie siebie przy rodzinie na dobrych i kochających ojców a z drugiej strony bandytów.

To najpierw poznaj definicję słowa wiersz... później pisz. Cieszę się, że przyjąłeś krytykę, bo niewielu ludzi to potrafi bez głupich komentarzy itp. A co do białych szat, to faktycznie  nie dopatrzyłem się prostej alegorii.
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec 2007, 10:36:15 wysłana przez Altair »

Forum Tawerny Gothic

Kodeks Mafii
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Lipiec 2007, 10:10:34 »

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Kodeks Mafii
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Lipiec 2007, 10:28:47 »
Cóż nie jestem "prO" w pisaniu wierszy, jednak dziękuje za krytykę, przyjmuję ja z najwyższą pokorą i szacunkiem.

Co do ;

Cytuj
Mężowie, Ojcowie
w białych jak śnieg szatach

Tu chodziło o białe garnitury/kreowanie siebie przy rodzinie na dobrych i kochających ojców a z drugiej strony bandytów.

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
Kodeks Mafii
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Lipiec 2007, 12:38:58 »
Madafaka polonista sie znalazł. Idź lepiej studiuj swój elemnatrz do 6 klasy bo to zabawa dla troche starszych :P. No cóż Arkh , mogleś się wysilić. No chyba że pisałeś to ze spontana. Ja tam wierszyk ocenie poztywynie za same chęci. Zaqmiast pić litrami alkochol, wypalić kolejną fajke usiadłeś i coś napisałeś. Kto wie może za jakieś kilka lat będzie to jakiś bestseller czy coś w tym stylu. Wkońcu Picasso nie był uzdolnionym artystą ale jakos sie tak potoczyło. :)
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec 2007, 15:37:22 wysłana przez Trivet »

Offline Walentin

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 322
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Kodeks Mafii
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Sierpień 2007, 10:59:11 »
Może i w Twoim wierszu nie ma rymów, ale podoba mi się ten wiersz. Wybrałeś dosyć ciekawy i życiowy temat. Twoje dzieło nie posiada błędów ortograficznych. Zdania doskonale ze sobą "skleiłeś" to znaczy włożyłeś dużo pracy i poświęcenia żeby tekst wiersza dobrze brzmiał.

Forum Tawerny Gothic

Kodeks Mafii
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Sierpień 2007, 10:59:11 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top