Autor Wątek: Kwiat Samotności  (Przeczytany 1728 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Kwiat Samotności
« dnia: 04 Czerwiec 2007, 20:55:40 »
Pastwisko w tym świecie
świeci pustkami;
nic nie jest tak ciemne;
i smutne,
i puste.

Złoty kwiecie !
Urośnij proszę...
Ile razy bym ci nie dał szansy
tylekroć ją odrzucisz,
czy to przez moje występki
tak postępujesz?

Samotność, to wielkie słowa
przerastające, ono woła;
przyjdź, posmakuj wolności
nie daj się złapać,
w obręcz fałszywej miłości.

Cóż jakoś wena łapie naszych userów to i dobrze.  

Offline Czesiu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 4
Kwiat Samotności
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Czerwiec 2007, 13:24:09 »
Wiersz bardzo ciekawy. Przypomina mi jedną sytuacje, ale nie będę o niej pisał.    Błędów jako takich nie zrobiłeś, wszystko ładnie ułożone. Widzę że masz talent, trochę go doszlifować i będzie dobrze. Bardzo podobał mi się ostatnia zwrotka. Słowa dobrze dobrane, oddają to, co niedawno przeżyłem (jeśli dobrze wiersz zinterpretowałem   )    Trzymaj tak dalej, a daleko zajdziesz.  

Tematyka : 6/6
Styl : 5/6
Błędy Ortograficzne : Brak
Humor : Brak  
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2007, 19:13:59 wysłana przez Trivet »

Forum Tawerny Gothic

Kwiat Samotności
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Czerwiec 2007, 13:24:09 »

Offline Altair

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1125
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg ma nas w opiece
Kwiat Samotności
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Lipiec 2007, 10:27:24 »
Kolejny raz mam ochotę ocenić to badziewie (czy mi się coś w głowie miesza?).

Zacznijmy od strony technicznej. Jak zawsze, absolutny brak rytmu, różnice liczby sylab, ogólnie popieprzone jak groch z kapustą  .

Cytuj
Pastwisko w tym świecie
świeci pustkami;

W pierwszym wersie zdaje się 7 sylab, w drugiej 5.

Cytuj
nic nie jest tak ciemne;
i smutne,
i puste.

To to już jest totalna abstrakcja...

Następna sprawa - wiersz biały, ok, możesz nie rymować. Jednak powinieneś wybrać, czy piszesz z rymami czy bez. Wiersz biały nie posiada absolutnie żadnych rymów, w wierszu rymowanym rymuje się każdy wers (oczywiście są różne układy rymów, jak aabb, abab, abba). Ty natomiast nie rymowałeś, aż do ostatniej zwrotki:
Cytuj
przyjdź, posmakuj wolności
nie daj się złapać,
w obręcz fałszywej miłości.

Pozwolę sobie zacytować pana Ferdynanda Kiepskiego - "ja się kurde pytam, co to jest!?" ;]. Jak wspomniałem - wybierz, piszesz wiersz biały, czy rymowany?]

Tym razem można dopatrzeć się jakiejś alegorii, jednak nie jest ona tak głęboka. Nawet to chyba nie alegoria. To zwykłe znaczenie. Bo cóż innego może oznaczać namowa kwiatu do urośnięcia? No chyba nie członka do erekcji prawda?

Jeszcze parę słów odnośnie ostatniej zwrotki:

Cytuj
Samotność, to wielkie słowa
przerastające, ono woła;
przyjdź, posmakuj wolności
nie daj się złapać,
w obręcz fałszywej miłości.

Samotność to jedno słowo. Więc nie rozumiem, dlaczego piszesz o nim w liczbie mnogiej. Jak wspomniałem wyżej, w tej zwrotce również 0 rytmu. Pierwszy wers - 8 sylab, drugi wers - 9 sylab (tak mi się wydaje :)). Dalsze wersy dam do przeliczenia tobie ;). W wierszu nie potrafiłem dopatrzeć się przesłania, może jestem głupi, może ślepy (coś mi tam świtało) ale nie chce mi się nad tym zastanawiać. ÂŻal mi czasu na takie wiersze (że tak to odważnie nazwę). Ocena 1/6.


Skoro oceniłem wiersz, zrobię taki mały offtop, a mianowicie parę złośliwych komentarzy co do postu Czesia (j0ke ofc).

Cytuj
Błędów jako takich nie zrobiłeś, wszystko ładnie ułożone

Tak, tak, szczegół, że nie ma żadnego rytmu...

Cytuj
Widzę że masz talent, trochę go doszlifować i będzie dobrze.

No bo już chyba gorzej być nie może... (żebym się nie zdziwił...)

Cytuj
Słowa dobrze dobrane, oddają to, co niedawno przeżyłem (jeśli dobrze wiersz zinterpretowałem ].gif )

O k***a dopiero wyrosłeś/wyrosnąłeś (nie wiem jak sie to pisze) z ziemi, czy może ta druga sytuacja? Lol...


Jednym słowem Czesiu, nie wymieniłeś żadnych konkretów, ocena była pisana na "odczep się", dla nabicia posta, podlizania się moderatorowi - nie wiem, w każdym razie, następnym razem, kiedy będziesz oceniał, rozpisz się trochę i wymień więcej konkretów.

Forum Tawerny Gothic

Kwiat Samotności
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Lipiec 2007, 10:27:24 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything