Autor Wątek: Ulubiony Bóg  (Przeczytany 60312 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ret Sam

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Ulubiony Bóg
« dnia: 10 Wrzesień 2006, 20:31:47 »
Którego z trzech bogów najbardziej lubicie??Ja najbardziej lubię Adannosa ponieważ pilnuje charmonii,
stworzył świat w gothicu,jest bogiem wszyskich mórz,rzek,jezior,oceanów i wszyskiego co jest związane z wodą.Pozatym ma fajnych  magów.

Pozdrawiam,Ronaldhinio.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Wrzesień 2006, 00:03:54 »
Oczywiście jest nim Beliar a dlaczego ano...

Mroczna postać w świecie "Gothic", odwiecznie walcząca z dobrem z dawno przyjętymi zasadami ma zamiar wprowadzić chaos...dość już tego dobra i idealnego świata, trzeba troszkę namieszać.
Do tego jest to pan nocy włada wszelkimi złymi istotami a za takimi istotami przepadam...by dopełnić moje przechwałki na temat Beliara dodam iż ma on ciekawy "image". Może do tej pory nie aż tak szczegółowo obrazowany przez PB ale z opisów wynika jedno...kawał z niego dziada...ciekawie wyglądającego dziada.

Forum Tawerny Gothic

Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Wrzesień 2006, 00:03:54 »

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Wrzesień 2006, 15:41:29 »
Moim ulubionym Bogiem w świecie Gothic jest bezsprzecznie Innos.

Symbol światła, dobroci, pokoju i sprawiedliowści. Toczy nieustanną wojnę ze swoim bratem, Beliarem, który jest jego przeciwnieństwem. Ziemskimi przedstawicielami Innosa są magowie ognia i po części paladyni, za którymi wybitnie przepadam i ich ubóstwiam. Między innymi dlatego lubię z tego powodu Innosa. Bóstwo to jest także najpopularniejszym bóstwem wyznawanym na całym kontynencie i jego okolicach, dzięki czemu zyskuje na sile.

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Wrzesień 2006, 15:53:41 »
Moim ulubionym bogiem jest oczywiście Beliar. Wszyscy jego "wyznawcy" wiedzą dlaczego a "słógusy" Innosa nie muszą wiedzieć.

To, że jego wyznawcy wiedzą, nie usprawiedliwia Cię, że prawie w ogóle nie wypowiedziałeś się na temat. To jest ostatnie ostrzeżenie. - [Boba Fett]
« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień 2006, 16:55:30 wysłana przez Boba Fett »

Offline Itrogash

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Wrzesień 2006, 20:40:07 »
Ogólnie lubię prawo, ład, dobro i porządek, których symbolem jest Innos. Jednak nie cierpie, gdy jest go za dużo. Nie lubię, kiedy narzuca się mi jakiś praw, dlatego lubie też po części Beliara, który jest bogiem chaosu i zła, jednak nie nawidzę też zbyt wielkiego bałaganu i chaosu. Prawda jest jednak taka, że człowiek nie może żyć bez jednego i drugiego. Nie może być całkowitego ładu, porządku i sprawiedliwości, gdyż ze względu na naturę ludzi jest to niemożliwe. Trzeba by zniewolić umysły ludzi, żeby mieli te same poglądy we wszystkich sprawach, by uniknąć kłótni, nieporozumień i wojen, a to zbyt wysoka cena za pokój. Poza tym taki stan byłby potwornie nudny, gdyż, jak wiadomo szczypta chaosu zawsze dodaje życiu smaku. Jednak nie może być też całkowitego chaosu na świecie, gdyż ludzie bezkarnie popełnialiby zbrodnie bezkarnie, gdyż nikt nie miałby ich za to karać. ÂŻeby ludzie żyli, trzeba być gdzieś tak po środku, na granicy między chaosem a ładem. Trzeba zachować delikatną równowagę tych dwóch rzeczy. Dlatego moim ulubionym bóstwem jest Adanos, który potrafi tę równowagę zachować.

Zawsze będę wierny regułom Innosa, jego dążeniu do idealnego, utopijnego świata bez zła i chaosu, jednak prawda jest taka, że bez Adanosa i utrzymywanej przez niego równowagi świat i ludzie przestaliby istnieć.

Pozdro  .
« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień 2006, 21:17:59 wysłana przez Isgaroth »

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Wrzesień 2006, 21:10:14 »
Moim ulubionym Bóstwem w serii Gothic jest oczywiście Adanos. Z paru prostych powodów, po pierwsze, utrzymuje równowagę na świecie, co jest niezmiernie ważne, jest bogiem wód, mórz, jezior, i koloru niebieskiego [mojego ulubionego   ]. Wyróżnia sie sie wielką mądrością, a nie jak inni Bogowie - pycha oraz żądza niszczenia.

Z wyrazami szacunku...

Offline MenThor

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 0
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Wrzesień 2006, 21:13:06 »
No pewnie nie trudno domyślić sie, że Adanos to mój ulubiony bóg. Stworzył on ludzi i dał im wszystko niezbędne. Wyobraża sobie ktos jak wygladałby świat gdzie nieustannie Beliar i Innos walczą ze sobą? Na świecie istniałby tylko ogień i popiół, ponieważ zawzięci bogowie walczyliby tylko nie myślac o niczym innym. Gdy między nimi stoi najmłodszy z bogów to na świecie "w miarę" (nie mówiąc o orkach) panuje harmonia. Oczywiście zło istnieje pochodzi od Beliara, ale nie jest znowu tak źle i na świecie jest dobro i braterstwo pochodzące od Innosa. Myśle, że Adanos wie, że nie należy z niczym przesadzać tak jak i z nadmierna chwałą oddawaną jednemu tylko bóstwu. Najlepsze jest to, że pozostali bogowie przed obliczem Adanosa słabną i nie moga mu nic zrobić. Nie mówie jednak, że to Adanos jest najważniejszy wśród nich, bo najważniejszy jest zdecydowanie Innos, ale ja i tak lubię najbardziej boga wody i harmonii.
« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień 2006, 21:15:13 wysłana przez MenThor »

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Wrzesień 2006, 13:31:28 »
Oczywiście, moim ulubionych bogiem dla którego zrobie wszystko jest oczywiscie Innos, postać dobra i szczęscia. Zawsze jest przy nas, i to on nam pomaga zniweczyć zło jakie panuje na wyspie. Bez niego mało co bysmy zdołali. Jest i będzie zawsze lepszy od swojego wroga Beliara.

Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Wrzesień 2006, 11:07:19 »
ÂŚwiat bez zła był by nudny... Pozatm moje życie to jeden wielki chaos więc jak nie trudno zgadnąć moim ulubiony bóstwem jest Beliar. Tak pozatym jego wyznawcy to przewarznie nekromanci, moja ulubiona profesja. W jego władaniu są demony... a to wspaniałe i przerażające istoty...

Offline Jasio

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 0
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Wrzesień 2006, 12:05:56 »
Moim ulubioym Bogiem jest oczywiśćie Adanos, jest Bogiem harmonii, stworzył świat, pilnuje aby pozostała dwójka Bogów się nie zabiła i jest najpotężniejszym Bogiem. A gdzie Adanos stanął tam ani Innos ani Beliar nie zdołali nic zrobić ( czy jakoś tak).

Offline Kereth

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Październik 2006, 19:52:06 »
Ja najbardziej lubie Adanosa bo jest bogiem harmonii,pilnuje żeby Innos lub Beliar nie przejął władzy nad światem.Poza tym stworzył świat(Słuchając Vatrasa w g2 napewno się dowiesz).Od lądu aż po ludzi.I oczywiście lubię ich magie.I Wodny Krąg oczywiście...

[img]http://img490.imageshack.us/img490/1159/wodymag1yg.png\" border=\"0\" alt=\"\" /]

Offline Garret

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Październik 2006, 13:02:29 »
Moim ulubionym bogiem jest oczywiście Beliar. Prubuje on wprowadzić chaos w hierarchii wszechświata, ehh, gdyby nie ten bezi już dawno by to zrobił. Ci wszyscy poszukiwacze, czczący go orkowie smoki, i morczni nekromanci , napawają wszystkich grozą i przerażeniem. Ja osobiście najlepiej bym się czuł w roli Mrocznego Paladyna, mordującego i łupiącego miasta wraz zev swymi sługami ciemności.

Z poważaniem
Garret

Offline RadGot

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Październik 2006, 14:12:14 »
Hej admini, proponuje zamknąć temat bo można sobie zobaczyć którego sie najbardziej lubi pod avatarem więc... Moim jest Innos i dowidzenia, magia Disney DVD i temat jest zamknięty .

Pod avatarem nie masz obszernego opisu dlaczego lubisz danego boga...takie sprawy załatwia się na PW...
- IsentoR
« Ostatnia zmiana: 20 Październik 2006, 21:19:44 wysłana przez IsentoR »

Offline mejdej

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Październik 2006, 07:25:51 »
Najbardziej lubie Innosa. W grze dla mnie najfajniejsi byli Magowie Ognia. Podobał mi się ich klasztor (w sumie najlepsze miejsce w Gothic2). A wracając do tematu to lubie Innosa ponieważ czary ognia najbardziej mi się podobają ze wszystkich dostępnych.

Offline Nefarius

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Październik 2006, 12:45:50 »
Moim ulubionym bogiem jest Adanos, uważam go za odpowiedzialnego, stojącego między dobrem i złem, wkońcu co by było gdyby swiat przepełniali bogobojni wyznawcy innosa, którzy myslą, ze wszystko jest dobre, a sami poczęści tworzą zło. Ale również niemożna pozwolić aby "krwiorzercy" wyznawcy Beliara panowali, niszczyli i tworzyli swój uwielbiony chaos ... A jeszcze co do Adanosa... poprawnie myślącego, czego niemozna powiedziec o ideach Beliara, i Innosa...      
Pozdrawiam ...
« Ostatnia zmiana: 24 Październik 2006, 14:11:58 wysłana przez Nefarius »

Offline Leszcz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Październik 2006, 14:10:48 »
Moim ulubionym bogiem w grze Gothic jest Innos. Dlaczego właśnie on ? Poprostu dlatego, że moją ulubioną gilidią są magowie ognia, koniecznie powiązani właśnie z tym bogiem. Do tego to bóg ognia jest czczony prawie przez wszystkich mieszkańców wyspy, co mowi samo za siebie.

Offline bartek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Październik 2006, 14:29:05 »
moim ulubionym bogiem w swiecie gothica jest beliar ze wzgledu na xardasa ktory jak wiadomo jest jego wyznawca jest on mroczny i tajemniczy dobro zaczelo byc przewidywalne natomiast ze zlem jest ciekawiej i nigdy nie wiadomo co bedzie dalej niczego nie trzeba naprawiac tylko niszczyc a napewno latwiej psuc niz naprawiac

Offline Daedagor

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • wejb
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Październik 2006, 15:38:48 »
Moim ulubionym bogiem jest Adanos ponieważ jest bogiem równowagi.Bo jeżeli by nie było równowagi to świat byłby nudny.A wiecie dlaczego?Ponieważe jak by panował Beliar to by nie było świata ludzie musieliby ciężko pracować dla orków.A co do Innosa to jak by on panował to bybył spokój,nuda bo by Paladyni nie mieli z kim walczyc.Jeszcze lubie Adanosa za to że stworzył świat i kocha jednakowo wszyskie istoty na ziemi.I jescze bardzo lubie Budowniczych którzy wierzeli w Adanosa

Offline Cristal

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Październik 2006, 23:57:30 »
Ja oczywiście wybieram Innosa, ponieważ walczy ze złem. Jest bogiem dobra i sprawiedliwości. Poza tym moją ulubioną gildią są paladyni, którzy mu służą...



Pozdrawiam...

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Grudzień 2006, 10:40:10 »
Ja osobiście wybrałem Innosa ponieważ jest on najpotężniejszym bogiem, jest bogiem ognia a ja lubię ogień i władcą Magów Ognia których uwielbiam. Lecz najważniejszym powodem jest to iż Bezimienny jest wybrańcem Innosa a nie Beliara czy Adanosa i trzeba wykonać misje którą przepowiada historia oraz bogowie.  Lubię  Innosa także za to, że jest bogiem dobra i sprawiedliwości a ja na tym polegam uważam, że każdy człowiek powinien być dobry oraz byc sprawiedliwy.

Pozdrawiam

Forum Tawerny Gothic

Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Grudzień 2006, 10:40:10 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top