Autor Wątek: Nauczyciele  (Przeczytany 11908 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
Nauczyciele
« dnia: 30 Maj 2007, 20:57:50 »
Witajcie drodzy forumowicze.

Od dawna zastanawiałem się nad założeniem tego tematu i zdecydowałem, że go założę. Otóż, temat ten będzie opowiadał o naszych nauczycielach. Wielu z nas ich albo nienawidzi, nie lubi, albo lubi lub uwielbia :) No i właśnie, ja zawsze w mojej szkole, słyszę od kolegów same obelgi na nauczycieli, gdzie mówią o tym pod nosem. Czasem, jak jesteśmy niegrzeczni, to nauczyciele krzyczą, przywracają porządek i nam mówią:

" Słuchajcie, ja tu nie jestem po to, aby sobie niszczyć gardło i się na Was wydzierać. Ja chcę Was czegoś nauczyć, dlatego wybrałam(em) tą pracę, żebyście w przyszłości coś umieli. Nie krzyczę na Was, ani nie wstawiam jedynek dlatego, że mnie to bawi i sprawia mi satysfakcję, wręcz przeciwnie, jeśli się nie chcecie uczyć, to Wasza sprawa, tylko później nie przychodzcie do mnie z żalem, że nie dostaliście piątki. A poza tym, matematyka w życiu jest bardzo potrzebna, a jak Wy chcecie zdać maturę, jak nie umiecie dodawać ułamków dziesiętnych ! ( to był przykład, tak naprawdę, to umiemy ).
Wtedy siedzimy cicho i słuchamy pani. Ja osobiście, to podziwiam nauczycieli za to, że poświęcają dla nas tak dużo czasu, uczą się tego i powtarzają to samo paru klasom. Co Wy o tym uważacie ? Według mnie, to trochę przesadzamy, wyzywając ich. Ja bym nie dał rady być w skórze nauczyciela i tak wytrwale uczyć.
Proszę o wypowiedzi.

Z wyrazami szacunku...

Cytuj
Dość niedawno ktoś poruszał ten sam wątek na innym forum, na które uczęszczam, ale mniejsza z tym :P
To byłem ja, Anmarius, na tym forum jestem pod nickiem, Travis ;p Chciałem go tutaj poruszyć dlatego, że nie wszyscy wchodzą na tamto forum, a chciałem usłyszeć wypowiedzi na tym xD:P
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwiec 2007, 15:23:50 wysłana przez Travis »

Offline Akasha

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: -2
Nauczyciele
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Maj 2007, 21:09:50 »
Masz trochę racji ponieważ tacy uczniowie którzy non stop gadają na lekcji i przezkadzają nie szanują nauczycieli, równieśników i przede wszystkim siebie. Mi na przykład trudno jes zapamiętać cokolwiek z lekcji jeżeli jest hałas ponieważ jestem słuchowcem. Czasami nauczyciele tez są denerwujący np. pani Cichos:
-jest jedno panna i kawaler teraz nie podchodzimy, nie teraz jest jedno ja mówie itp.
Straszna jest prubuje na spokojnie i miło wziąść swój zeszy to nie bo to ona musi mi go dac i to durne JEST JEDNO PANNA KAWALER!
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec 2007, 14:20:28 wysłana przez Thoro »

Forum Tawerny Gothic

Nauczyciele
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Maj 2007, 21:09:50 »

Offline Fragenstein

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Nauczyciele
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Czerwiec 2007, 13:19:16 »
Dość niedawno ktoś poruszał ten sam wątek na innym forum, na które uczęszczam, ale mniejsza z tym :P
Nauczyciele- dla niektórych zawód jak każdy inny, dla mnie zawód trudny i wymagający dużej cierpliwości (której większości już zaczyna brakować). Uczniowie zazwyczaj mówią źle o nauczycielach, którzy wstawiają im złe oceny, bądź też robią kartkówki "zbyt często". Na pewno wielu z was zauważyło, że dobrzy uczniowie, którzy dostają dobre oceny, nie mają nic do swoich nauczycieli.
Ale zdarzają się też tacy, którzy w pracy próbują wyładować swój stres na uczniach. Innych za to cieszy to, że  mają jakąś władzę nad uczniami, że to od nich zależy ich dalszy los. Ale są też mili, którzy potrafią zrobić naprawdę dużo, aby pomóc swoim uczniom.
Ja największym szacunkiem i uznaniem darzę nauczycieli sprawiedliwych- nie pobłażliwych, ani surowych. Wzbudzają we mnie respekt do siebie, przez co na ich lekcjach aż chce mi się uczyć. Tak właśnie miałem z nauczycielką historii- w klasach 4-6, gdzie nie lubiłem nauczyciela i nie miałem najmniejszej ochoty się uczyć z tego przedmiotu, moją oceną końcową była "4". Otóż w gimnazjum zmieniono nam większość nauczycieli, także nauczycielkę historii. Była dla nas miła, ale nie dała żyć tym, którzy jej przeszkadzali w prowadzeniu lekcji. Wzbudzała we mnie wyżej wspomniany respekt, przez co stałem się pilnym uczniem na historii. Moja ocena z "4" podniosła się na "6".
Podsumowując- od nauczyciela naprawdę dużo zależy, ale jeszcze więcej od nas.

Offline Drakus

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Nauczyciele
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Czerwiec 2007, 20:13:53 »
Pozwólcie, ze się wypowiem. Ogólnie nie lubię nauczycieli i to nie dlatego, że jestem słaby z nauki bo uczę się dobrze. Denerwuje mniej jednak niektóre cechy charakterystyczne dla nauczycieli.

Cytuj
a osobiście, to podziwiam nauczycieli za to, że poświęcają dla nas tak dużo czasu, uczą się tego i powtarzają to samo paru klasom

To nie jest z ich strony żadne wielkie poświecenie - dostają za to wypłatę i wyjeżdżają na wakacje częściowej niż przedstawiciele innych zawodów.

Ja szanuję jeśli nauczyciel ma odpowiedni stosunek do ucznia, szanuje go i ma pewien autorytet.
« Ostatnia zmiana: 02 Czerwiec 2007, 21:34:40 wysłana przez DODO »

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Nauczyciele
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Czerwiec 2007, 11:18:37 »
O, już czekam na wypowiedź IsentoR'a    

Moje zdanie na temat naszych wspaniałych nauczycieli jest odwieczne i niezmienne. Banda dewotów - nic dodać nic ująć i powtarzam że to nie przez oceny ale obserwacje i zachowania. No sorry ale jak koleś wpisuje nam uwagi typu "xxx gwałci myszkę od komputera" "Ten i ten nie wykonał obowiązku dyżurnego jakim jest położenie myszek na poduszkę" - podkładkę. No ja sie pytam czy ktoś tu jest zdrowy. Teraz zacznę od nauczycieli języków obcych i nie tylko. Na każdym kroku sądza ze są naprawde zajebiści i wszystko wiedzą i najlepiej jak uczniowie pójdą w myśl podwórkowych ziomków "go fuck yourself and shut the fuck up" no bo oni wiedzą wszystko niczym sam wielki Konon. Ich zdanie jest niezaprzeczalne, mają manię wyższości poprzez nazywanie się PROFESORAMI (mając  ledwo ledwo magistra kto wie czy uczciwie zdobytego). Maja focha, jak muszą powtórzyć dany materiał 2 razy czy komuś wytłumaczyć osobiście. Mają focha kiedy prosimy o podanie godzin nieobecności. Mają focha na wszystko co dotyczy nas - takich właśnie osranych belfów jest cała masa i jeszcze więcej. Zaraz tu polecą od strony super uczni bądź dzieci nauczycieli że ja jestem zły i wydziwiam bzdury. Szkoda tylko, że nauczyciel nie traktuje ucznia jak partnera, a kogoś z niższych sfer. Jedna ze szkół w Polsce ma właśnie takie nastawienie - nauczyciel to kompan ucznia i na odwrót. Są najlepsi i najbardziej chwaleni, aczkolwiek nie mogę sobię przypomnieć gdzie to słyszałem bodaj w radiu, i to z 3 miechy temu. Oto właśnie chodzi moim zdaniem , zrobić szkołę nowoczesną i przyjazną nie tylko poprzez wymienienie sprzętu ale nastawienie nauczycieli do ucznia. Wypierdolić wszystkich niedokształconych uważających się za Bogów, a będzie w miarę git.

To wszystko co mam do powiedzenia.

Cytuj
Ty jesteś zły i wydziwiasz bzdury.
Bo powiedziałem smutną i krzywdzącą prawdę?:D
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec 2007, 11:38:40 wysłana przez Arkhan »

Offline Vetinari

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Nauczyciele
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Czerwiec 2007, 11:30:38 »
Cytuj
To nie jest z ich strony żadne wielkie poświecenie - dostają za to wypłatę i wyjeżdżają na wakacje częściowej niż przedstawiciele innych zawodów.

No jasne mają masę wolnego czasu, niezłą spijają kasę, a w pracy to się nie muszą wysilać. Tak to wygląda według ciebie? Otóż nie, nauczyciel to zawód, w którym poświęca się najwięcej czasu poza pracą. A to trzeba sprawdzian przygotować, kartkówkę sprawdzić, oceny policzyć. Wiedźcie to ze świadomością, że przeciętnie taki nauczyciel uczy 5-7 klas. Co więcej po paru tygodniach użerania się z dzieciarnią na wyższym, czy niższym poziomie chyba zasługują na trochę odpoczynku. Zresztą nie można powiedzieć, że "wyjeżdżają na wakacje częściowej", gdyż ile razy można jeździć na wypoczynek za tysiąc czy półtora tysiąca miesięcznie.

Cytuj
Ja szanuję jeśli nauczyciel ma odpowiedni stosunek do ucznia, szanuje go i ma pewien autorytet.

Na szacunek trzeba sobie zasłużyć, a często uczniowie nie potrafią nawet tego. Nauczyciel będzie kontent jeśli chociaż próbujesz zrozumieć to co ci przekazuje. Nie musisz się tym interesować, ważne żeby wysłuchać. W momencie, gdy uczeń sobie lekceważy, gada, jak nauczyciel ma szanować taką osobę. Nie znieważy, nie poniży, ale uraz pozostanie.

Ja osobiście uważam, że każdy nauczyciel zasługuje na szacunek i nazwanie autorytetem. Nie mam konfliktów z tym zacnym gronem, gdyż rozumiem jakie zasady obowiązują w szkole. Więcej nie trzeba...

EDIT:

Cytuj
Zaraz tu polecą od strony super uczni bądź dzieci nauczycieli że ja jestem zły i wydziwiam bzdury.

Ty jesteś zły i wydziwiasz bzdury.
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec 2007, 11:34:37 wysłana przez Vetinari »

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
Nauczyciele
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Czerwiec 2007, 11:52:36 »
Cytuj
No sorry ale jak koleś wpisuje nam uwagi typu "xxx gwałci myszkę od komputera" "Ten i ten nie wykonał obowiązku dyżurnego jakim jest położenie myszek na poduszkę" - podkładkę
No dobrze, może nie znam nauczycieli tak dobrze, gdyż chodzę do 5 klasy podstawówki, ale, mi chodzi o tych " lepszych ", a nie złych.
Popieram też całkowicie wypowiedź Vetinari, ponieważ nauczyciele muszą sprawdzać, nawet bardzo długo, sprawdziany, albo kartkówki. Poza tym, powtarzam, spróbujcie, co niektórzy tutaj, uczyć się ciągle tych samych materiałów... Zobaczymy...
Cytuj
Ja szanuję jeśli nauczyciel ma odpowiedni stosunek do ucznia, szanuje go i ma pewien autorytet.
Ja też, lecz, na razie, u mnie, wszyscy nauczyciele, oprócz jednego, zasługują na szacunek oraz staram się ich szanować jak najbardziej.
Cytuj
O, już czekam na wypowiedź IsentoR'a
Domyślam się    

Podsumowując, to Arkhan, masz prawo się bronić, lecz spróbuj dostrzec w nich coś więcej, niż tylko samo zło. Ja nie mówię o tych, którzy Ci tak robią, ale o innych. Możesz też poprawić swoje "stosunki" z nimi i mam nadzieję, że to na pewno pomoże  

Z wyrazami szacunku.

Offline Drakus

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Nauczyciele
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Czerwiec 2007, 11:59:19 »
Cytuj
No jasne mają masę wolnego czasu, niezłą spijają kasę, a w pracy to się nie muszą wysilać. Tak to wygląda według ciebie? Otóż nie, nauczyciel to zawód, w którym poświęca się najwięcej czasu poza pracą. A to trzeba sprawdzian przygotować, kartkówkę sprawdzić, oceny policzyć. Wiedźcie to ze świadomością, że przeciętnie taki nauczyciel uczy 5-7 klas. Co więcej po paru tygodniach użerania się z dzieciarnią na wyższym, czy niższym poziomie chyba zasługują na trochę odpoczynku. Zresztą nie można powiedzieć, że "wyjeżdżają na wakacje częściowej", gdyż ile razy można jeździć na wypoczynek za tysiąc czy półtora tysiąca miesięcznie.

Wcale tak nie sądzę. Nauczyciel to ciężki zawód, ale człowieka nikt nie zmusza do tego by wybrał taką ścieżkę zawodową. Nie ma co ich tak podziwiać bo dostaja za to kasę. Moze małą, ale jednak.

Cytuj
Na szacunek trzeba sobie zasłużyć, a często uczniowie nie potrafią nawet tego. Nauczyciel będzie kontent jeśli chociaż próbujesz zrozumieć to co ci przekazuje. Nie musisz się tym interesować, ważne żeby wysłuchać. W momencie, gdy uczeń sobie lekceważy, gada, jak nauczyciel ma szanować taką osobę. Nie znieważy, nie poniży, ale uraz pozostanie.

A jak uczeń ma szanować osobę, która np nie umie tłumaczyc i jeszcze ma do całego świata pretensje, ze nikt nie rozumie? Nie potrafi wytłumaczyć? Sprawa jest prosta jak ktoś nie umie tłumaczyc to niech sie nie pcha na belfra. I popieram częściowo Arkhana - moja dawna nauczycielka angielskiego robiła błędy ortograficzne w angielskich wyrazach a kiedy ktos zwrócił jej uwagę od razu dawała noty do dziennika.

Cytuj
Ja osobiście uważam, że każdy nauczyciel zasługuje na szacunek i nazwanie autorytetem.

Z jakiego powodu każdy ma byc autorytetem?

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Nauczyciele
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Czerwiec 2007, 11:59:36 »
Jak najbardziej Travisie z każdym nauczycielem mam jakieś tam stosunki - w poście powyżej opisałem sytuację w wieku szkołach + moja pania od ang + mojego pana od infy. Może tak stosunkowo co do przedmiotów pokaże jak to u mnie wygląda z wyjątkiem ang i technologi informayjnej ;

Dla mnie wzorem zawsze pozostanie moja pani od Polaka, surowa, wymagająca, szczera, oraz otwarta.
Matematyczka pomimo tego że nie umie uczyć, wyciąga tych matołów na 2 i mnie w tym XD.
Gościu z chemii to total lajt, na lekcji nic nie musisz robić, nie zwraca na to uwagi a i pożartować lubi.


Tak wygląda stosunek przedmiotowy, od humanistycznego po ścisłe (wiecej nie dam nie mam czasu generlanie jest bardzo podobnie). Mnie flustrują ci których opisałem post wyżej, tylko tych nie cierpię,
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec 2007, 12:12:46 wysłana przez Arkhan »

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
Nauczyciele
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Czerwiec 2007, 12:16:01 »
Arkhan, kończysz pierwszą klasę liceum, więc wiem, jak to jest, ponieważ ma się to starsze rodzeństwo o 10 lat, tak więc...
Cytuj
Dla mnie wzorem zawsze pozostanie moja pani od Polaka, surowa, wymagająca, szczera, oraz otwarta
U mnie jest zupełnie tak samo. Jest do bólu szczera i jak się wścieknie na kogoś, to mu mówi naprawdę, co o nim myśli. Zresztą, jest bardzo miła i bardzo żartobliwa.
Cytuj
Matematyczka pomimo tego że nie umie uczyć, wyciąga tych matołów na 2 i mnie w tym XD.
U mnie jest trochę inaczej, bardzo surowa, potrafiąca nauczyć tak dobrze, że w mordę, pod warunkiem, że się słucha.
Cytuj
Pani od Historii pomimo że jest w ciązy jest bardzo w porządku, dobrze tłumaczy i można beke pokręcić.
Odsyłam Was do
tego posta. Opowiadam tam o naszej strasznie koszmarnej nauczycielce od histy.

Pozostali są w miarę w porządku.

Z wyrazami szacunku,
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec 2007, 12:20:38 wysłana przez Travis »

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Nauczyciele
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Czerwiec 2007, 12:18:31 »
Ja wychodzę z założenia, że jeżeli szanuje cię nauczyciel, ty też powinieneś go szanować. Są wśród tego zacnego grona pedagogicznego osoby naprawdę wredne, mściwe i złośliwe. Takich nie powinno się szanować, ale nie być wobec nich bezczelnym i chamskim. Ja zwykle wychodzę też z załozenia, że nauczyciele przedmiotów przeze mnie lubianych są przeze mnie lubiani i odwrotnie. Może opiszę nauczycielkę, którą najbardziej szanuję.

Podobnie jak pan Arkhan moja pani od polskiego jest jedną z najlepszych nauczycielek jaką znałem. Jest wymagająca i surowa, trzyma rygor, ale czasami jest z niej polewa :D I ona się tym nie obrusza, jak niektórzy inni uczyciele, tylko śmieje się z tego. "Najpewniejsza oznaką pogdonej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie (...)" - jak mówi myśl pana Nietzsche'a. Bardzo chce przekazać młodemu pokoleniu coś od siebie. Naczyć ich wartości moralnych. Umie rozmawiać z nami. Stara się wydobyć coś z nas. Jest to po prostu równa babka.

Jedno można powiedzieć: Nauczyciele są tylko ludźmi. :D
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec 2007, 12:21:30 wysłana przez Kozłow »

Offline Dairin

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 0
Nauczyciele
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Czerwiec 2007, 12:48:15 »
Cytuj
Gościu z chemii to total lajt, na lekcji nic nie musisz robić, nie zwraca na to uwagi a i pożartować lubi.

Podstawowe pytanie. Jaką funkcję spełnia szkoła? Szkoła spełnia funkcję nauczania. A nie siedzenia na lekcji i nic nie robienia. Ja nie lubię, kiedy siedzę w szkole lub na lekcji i nic nie robię. Bo po to tam jestem, żeby się czegoś uczyć, a nie marnować czas na siedzenie i marnotrawienie czasu... Ja wtedy biorę książkę, albo gazetę :D

Moja mama jest nauczycielem i z tego, co widzę na co dzień ta praca wcale nie jest taka łatwa. Tym bardziej kiedy ma się klasę wychowawczą. Codziennie dowiaduję sie multum sytuacji, w wakacje nie mogę jechać z rodzicami nad jezioro, bo mama od połowy sierpnia pisze protokół i ma rady pedagogiczne, a często sama muszę zrobić sobie coś do wszamania, bo mama wraca wieczorem. Nie przedstawiam minusów tej pracy, ale chce Wam przedstawić jak to wygląda "od kuchni". Bo w szkole nauczyciel może być zupełnie innym człowiekiem niż poza nią. Weźmy to czasem pod uwagę i starajmy się zrozumieć naszych nauczycieli :)

Cytuj
Ja wychodzę z założenia, że jeżeli szanuje cię nauczyciel, ty też powinieneś go szanować.

Zgadzam się :)

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
Nauczyciele
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Czerwiec 2007, 13:11:05 »
Cytuj
Są wśród tego zacnego grona pedagogicznego osoby naprawdę wredne, mściwe i złośliwe. Takich nie powinno się szanować, ale nie być wobec nich bezczelnym i chamskim
Ja uważam, Drogi Kozłowie, że takie coś, jakie prezentujesz w swoim poście, jest totalnie głupie. Czy nie mógłbyś rozważyć tej sprawy, dlaczego nauczyciel jest taki zły? Może ma złe dni, problemy rodzinne...? No, mogę się zgodzić z tym, że niektórzy nauczyciele są tak źli, żeby robić uczniom na złość, ale, niektórzy...
Cytuj
Jedno można powiedzieć: Nauczyciele są tylko ludźmi. :D
Pewnie z założenia Arkhana, są to wcielone w ludzi diabły xD   Według mnie, czasem xD

Z wyrazami szacunku.
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec 2007, 13:11:20 wysłana przez Travis »

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Nauczyciele
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Czerwiec 2007, 14:07:58 »
Cytuj
Może ma złe dni, problemy rodzinne...?

Powiedz mi jaki interes ma uczeń w tym? A czy nauczyciela obchodzą problemy rodzinne - sprawy rodzinne wtedy kiedy nie mamy np zadania domowego ? Szczerze wątpie.

Cytuj
Pewnie z założenia Arkhana, są to wcielone w ludzi diabły xD

Bluźnisz....

Cytuj
Podstawowe pytanie. Jaką funkcję spełnia szkoła?  Szkoła spełnia funkcję nauczania.

Welcome in hell...

Cytuj
A nie siedzenia na lekcji i nic nie robienia. Ja nie lubię, kiedy siedzę w szkole lub na lekcji i nic nie robię.

Prezentujesz całkiem odmienny styl, kochasz się uczyć, uwielbiasz naukę i jest ona dla ciebie wszystkim. Nic do tego nie mam.

Cytuj
Weźmy to czasem pod uwagę i starajmy się zrozumieć naszych nauczycieli :)

Czasem się nie da, wszak to ludzie.

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
Nauczyciele
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Czerwiec 2007, 14:23:32 »
Cytuj
Powiedz mi jaki interes ma uczeń w tym? A czy nauczyciela obchodzą problemy rodzinne - sprawy rodzinne wtedy kiedy nie mamy np zadania domowego ? Szczerze wątpie.
U nas jest inaczej, taki nasz nauczyciel dał jednemu jedynkę, za to, że czegoś nie napisał. Nasza wychowawczyni mówiła, że on miał problemy rodzinne... więc...
Cytuj
Bluźnisz....
xD:D    LOL, żarty to są...
Cytuj
Welcome in hell...
Twoje zdanie inne, Dairin inne, lecz, według mnie, ona ma rację...
Cytuj
Prezentujesz całkiem odmienny styl, kochasz się uczyć, uwielbiasz naukę i jest ona dla ciebie wszystkim. Nic do tego nie mam.
Już nie przesadzaj, to, że lubi się uczyć, nie znaczy, że ona ją kocha. Ona lubi się uczyć, Ty nie, więc uważasz, że ona ją kocha, tylko dlatego, że ją lubi...

Ech, Arkhan, nadal uważam, że przesadzasz ;]^^xD

Z wyrazami szacunku.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Nauczyciele
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Czerwiec 2007, 14:29:41 »
Nareszcie jakaś ciekawa dyskusja...

Cytuj
U nas jest inaczej, taki nasz nauczyciel dał jednemu jedynkę, za to, że czegoś nie napisał. Nasza wychowawczyni mówiła, że on miał problemy rodzinne... więc...

Jakaś dziwna ta historia no ale nic. Ty chodzisz do podstawówki, a wiesz jaka jest różnica między gimnazjum a dobrym LO? KOLOSALNA, przeprasć którego gimnazjum nigdy nie pokona. Wiec sorry ale co ty porownojesz?  

Cytuj
Ona lubi się uczyć, Ty nie, więc uważasz, że ona ją kocha, tylko dlatego, że ją lubi...

Oczywiście że nie lubię się uczyć i w moich oczach wygląda to tak, że jezeli ktos bardzo lubi sie uczyc, to musi mieć do tego jakąś sympatię no nie a przez sympatię aż na kolana i do gardła (joke) no miłośc. xd

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
Nauczyciele
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Czerwiec 2007, 14:34:45 »
Cytuj
Jakaś dziwna ta historia no ale nic. Ty chodzisz do podstawówki, a wiesz jaka jest różnica między gimnazjum a dobrym LO? KOLOSALNA, przeprasć którego gimnazjum nigdy nie pokona. Wiec sorry ale co ty porownojesz?
No, wiem, może nie wiedziałem, że aż taka, i że jest ciężko, ale...  
Cytuj
Oczywiście że nie lubię się uczyć i w moich oczach wygląda to tak, że jezeli ktos bardzo lubi sie uczyc, to musi mieć do tego jakąś sympatię no nie a przez sympatię aż na kolana i do gardła (joke) no miłośc. xd
No według Ciebie   Według mnie, jest to osoba lubiąca ją, więc  

Kurde, Arkhan, nieźle się bronisz, żeś mi do**** xD

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
Nauczyciele
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Czerwiec 2007, 14:36:35 »
Tak nawijałeś mistrzu Arkhanie że nauczyciele się uważają za Hero bo wiedzią więcej od ciebie i ci mogą postawić tego piorunka :P Ale popatrz walnij mu pytanie co to X-box 360 itd. i gościa przyćmisz przynajmniej mi się tak udało i omineła mnie bania.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Nauczyciele
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Czerwiec 2007, 14:38:24 »
Cytat: Arkhan
O, już czekam na wypowiedź IsentoR'a    
A co ja takiego mogę powiedzieć przecież ja kocham nauczycieli...


Cytat: Arkhan
Wypierdolić wszystkich niedokształconych uważających się za Bogów, a będzie w miarę git.
To kto wtedy będzie nas uczył ? Ci lepsi pracują już za zachodnią granicą bo płacą im tam dwa razy więcej za mniejszą robotę.


Cytat: Drakus
Z jakiego powodu każdy ma byc autorytetem?
No ba święta słowa... Jak tu szanować nauczyciela, który ma głęboko w swoim poszanowaniu uczniów. Nie da się...


Cytat: Kozłow
Ja wychodzę z założenia, że jeżeli szanuje cię nauczyciel, ty też powinieneś go szanować.

Jedno można powiedzieć: Nauczyciele są tylko ludźmi. :D
Problem w tym, że większość nauczycieli nie szanuje uczniów uznaje ich za bandę debili, którzy przychodzą do sali by zmusić go do stania przy tablicy i tłumaczenia materiału, który i tak zapamięta garstka. No ale cóż jak nauczyciel prowadzi lekcje tak by odśpiewać to co jest napisane w podręczniku zamiast nauczyć tego co w nim jest to się nie dziwie, że uczniowie nie umieszczają w jednym zdaniu słowa nauczyciel ze słowem szacunek.


Cytat: Dairin
Moja mama jest nauczycielem i z tego, co widzę na co dzień ta praca wcale nie jest taka łatwa. Tym bardziej kiedy ma się klasę wychowawczą. Codziennie dowiaduję sie multum sytuacji, w wakacje nie mogę jechać z rodzicami nad jezioro, bo mama od połowy sierpnia pisze protokół i ma rady pedagogiczne, a często sama muszę zrobić sobie coś do wszamania, bo mama wraca wieczorem. Nie przedstawiam minusów tej pracy, ale chce Wam przedstawić jak to wygląda "od kuchni". Bo w szkole nauczyciel może być zupełnie innym człowiekiem niż poza nią. Weźmy to czasem pod uwagę i starajmy się zrozumieć naszych nauczycieli :)
Zgadzam się :)
Naprawdę straszne...każda praca jest ciężka na swój sposób inni pracują dłużej za wiele mniej pieniędzy. Nie mówię, że wszyscy bo prawie wszyscy nauczyciele wpadają na lekcje tylko po to by przeczytać temat z książki, podyktować notatkę ze ściągi bądź zadać zadanie i sobie wyjść z klasy. Wyjątki się zdarzają ale te można policzyć na palcach jednej ręki.



Nie wiem wy chyba żyjecie w jakieś szkolnej utopii albo to tylko w miastach gdzie się uczyłem nauczyciele to ostatnie mendy. Pominę rzeczy, które już opisałem wyżej... Arkhan dobrze wspomniał z tymi tytułami. Nauczyciel, który ledwo co posiada magistra karze do siebie mówić na per panie/pani profesorze/r BA jak tak nie mówisz to się skarży wychowawczyni albo ci uwagę wpisze pt. "uczeń niewłaściwie zwraca się do nauczyciela" - paranoja. Albo teksty na szkole typu "wysłuchamy każdego ucznia" bądź zasłanianie się statutem szkoły gdy to w przypadku łamania go praktycznie przez każdego nauczyciela wszystko jest cacy ale uczeń oczywiście zaraz dostaje reprymendę. Krótko mówiąc nauczyciele w szkołach są wyjęci spod prawa za to uczniowie nie mają żadnych.


Tak na zakończenie prawdziwa sytuacja na jednej z lekcji w mojej szkole:
Nauczycielka: Znalazłam wasze sprawdziany.
Uczniowie: Które ?
Nauczycielka: Te z drugiego rozdziału.
Uczniowie: Proszę pani ale my pisaliśmy je na początku pierwszego półrocza. A teraz mamy koniec roku.
Nauczycielka: To nie zmienia faktu...(jakieś kazanie)
Uczniowie: Ale sprawdzian można oddać maksymalnie do 2 tygodni po napisaniu go przez uczniów.
Nauczycielka: Ochrzan za ton do nauczyciela i kazanie...
(wpisała oceny a do końca roku pozostały 2 tygodnie...połowa grupy musiała za nią latać z poprawami)

To tylko jeden z wielu przypadków gdzie nauczyciele olewają uczniów, wywyższają się, zawsze próbują udowodnić swoją rację i ładnie mówiąc łamią regulamin szkoły, którym zawsze tak "umiejętnie" się zasłaniają.



P.S.
Najbardziej jednak podoba mi się tekst (statut mówi, że można poprawić każdy sprawdzian w przeciągu 2 tygodni) gdy nauczyciel na zadane pytanie przez ucznia dotyczące poprawy odpowiada. "Nie teraz, nie mam czasu, poprawisz sobie następnym sprawdzianem."

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
Nauczyciele
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Czerwiec 2007, 14:48:28 »
Cytuj
Najbardziej jednak podoba mi się tekst (statut mówi, że można poprawić każdy sprawdzian w przeciągu 2 tygodni) gdy nauczyciel na zadane pytanie przez ucznia dotyczące poprawy odpowiada. "Nie teraz, nie mam czasu, poprawisz sobie następnym sprawdzianem."
U mnie było podobnie. Nie pisałem sprawdzianu całorocznego z matmy, chciałem powiedzieć pani, że chcę go napisać, a ta nic, powiedziała tak samo, że ostatnim sprawdzianem, jakimś jeszcze dodatkowym, sobie to poprawię...
Cytuj
Tak na zakończenie prawdziwa sytuacja na jednej z lekcji w mojej szkole:
Nauczycielka: Znalazłam wasze sprawdziany.
Uczniowie: Które ?
Nauczycielka: Te z drugiego rozdziału.
Uczniowie: Proszę pani ale my pisaliśmy je na początku pierwszego półrocza. A teraz mamy koniec roku.
Nauczycielka: To nie zmienia faktu...(jakieś kazanie)
Uczniowie: Ale sprawdzian można oddać maksymalnie do 2 tygodni po napisaniu go przez uczniów.
Nauczycielka: Ochrzan za ton do nauczyciela i kazanie...
(wpisała oceny a do końca roku pozostały 2 tygodnie...połowa grupy musiała za nią latać z poprawami)
Moim zdaniem, jest to po prostu chamskie...
Cytuj
Krótko mówiąc nauczyciele w szkołach są wyjęci spod prawa za to uczniowie nie mają żadnych.
W podstawówce, gimnazjum, dzieci i ryby głosu nie mają...
Cytuj
Naprawdę straszne...każda praca jest ciężka na swój sposób inni pracują dłużej za wiele mniej pieniędzy. Nie mówię, że wszyscy bo prawie wszyscy nauczyciele wpadają na lekcje tylko po to by przeczytać temat z książki, podyktować notatkę ze ściągi bądź zadać zadanie i sobie wyjść z klasy. Wyjątki się zdarzają ale te można policzyć na palcach jednej ręki.
Prawie wszyscy. Prawie robi wielką różnicę. Są wyjątki...
Cytuj
Problem w tym, że większość nauczycieli nie szanuje uczniów uznaje ich za bandę debili, którzy przychodzą do sali by zmusić go do stania przy tablicy i tłumaczenia materiału, który i tak zapamięta garstka
To po co ten ktoś zdawał na nauczyciela, jeśli mógł wiedzieć, że to nie będzie dla niego zbyt dobre?
Cytuj
No ba święta słowa... Jak tu szanować nauczyciela, który ma głęboko w swoim poszanowaniu uczniów. Nie da się...
Racja, ale to tylko Ci którzy są źli i lubią robić tak podłe rzeczy uczniom, ja wierzę w tych dobrych...
Cytuj
To kto wtedy będzie nas uczył ?
Prawda...

Z wyrazami szacunku...


Forum Tawerny Gothic

Nauczyciele
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Czerwiec 2007, 14:48:28 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top