Autor Wątek: Wybór Szkoły.  (Przeczytany 3829 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Wybór Szkoły.
« dnia: 20 Maj 2007, 17:51:12 »
Witam.

Mam juz skonczone 16 lat. A jak wiadomo dylematem każdego(a może i nie każdego) nastolatka jest wybór szkoły po gimnazjum. W tym temacie chciałbym się dowiedzieć do jakiej szkoły średniej chodziliście, chodzicie, a może dopiero zamierzacie pójść. Do tego interesowałoby mnie jaki kierunek w szkole wybraliście. Humanistyczny, przyrodniczy itp.

Ja osobiście jestem rozdarty między 3 szkołami w moim regionie.

Pierwsza to liceum. Bardzo prestiżowe i z wysokim progiem punktowym. Ze skończonym owym liceum będę mógł się dostać na dobre studia, co póżniej wiąże się z dobrą pracą i jak wiadomo z wysokimi zarobkami. Jednak nie wiem do końca czy będę miał tyle chęci i czasu do nauki aby się owym liceum utrzymać. Do tego jak wiadomo każde liceum to 3 lata nauki po których nic nie mamy. Gdybym zdecydował się na to liceum wybrałbym kierunek z rozszerzonym polskim, historią i j. angielskim.
 
Drugą szkołą również jest liceum. Niegdyś mniej prestiżowe, acz teraz spewnością dorównuje poziomowi I. Niemal całe kuzynostwo chodziło właśnie tu. Jednakże często słyszę plotki na temat danego liceum typu: olewanie pilnowania obecności przez nauczycieli, podwyrzszanie stopni niektórym uczniom. Tu również wybrałbym kierunek z polskim, historią i angielskim.

Trzecią szkołą jest technikum. Spewnością z mniejszym poziomem prestizu ale cały czas z roku na rok ten poziom się podwyższa. Do tej szkoły przekonują mnie wszyscy ludzie, z których zdaniem się licze. Gdybym udał się właśnie do niej to wybrałbym 4 latnie technikum na kierunku informatyka i ukończyłbym je z tytułem technik-informatyk. Jednakże bardzo boje się matematyki na tym właśnie kierunku.

Co radzilibyście mi wybrać i jaką szkolę sami wybraliście w swojej okolicy?

Mam nadzieję, że temat nie wydaje się aż taki głupi.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Wybór Szkoły.
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Maj 2007, 18:26:37 »
Ja ostatnio stanąłem przed tym samym dylematem ( kończę gim. ) i wybrałem następujący kierunek:

Technik informatyk – lubię informatykę, matmę, to co związane z komputerem. Niektórzy myślą, że teraz każdy idzie na informatykę, ale to nie prawda. Większość ludzi nie łapie matmy i fizy, a o kompie nie ma bladego pojęcia. Skończę te technikum w wieku 20 lat (Boże, jaki ja stary będę :P) i świat karier będzie stal przede mną otworem.
     

Kolejne szkoły też są technikami (technik logistyk i mechatronik), wybrałem tylko technika, bo moja przyszłość raczej mi się nie widzi w blasku ogólniaków i szkół zawodowych.

Forum Tawerny Gothic

Wybór Szkoły.
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Maj 2007, 18:26:37 »

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Wybór Szkoły.
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Maj 2007, 18:31:44 »
Cytuj
Technik informatyk – lubię informatykę, matmę, to co związane z komputerem. Niektórzy myślą, że teraz każdy idzie na informatykę, ale to nie prawda. Większość ludzi nie łapie matmy i fizy, a o kompie nie ma bladego pojęcia. Skończę te technikum w wieku 20 lat (Boże, jaki ja stary będę :P) i świat karier będzie stal przede mną otworem.


Hmm... czytając twój post czuję się jakbym słyszał swoją mamę. To prawda, że technik-informatyk to dobra partia aczkolwiek jest to tak jak juz powiedziałeś bezgranicznie związane z matmą i z fizyką, które mi za bardzo nie leżą. Na kompie raczej się znam ale i tak wolę napisać 5 stronicowe wypracowanie z polskiego lub nauczyć się całego poczetu królów polskich niż rozwiązać zadanie z matmy.

canis

  • Gość
Wybór Szkoły.
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Maj 2007, 19:18:44 »
Ja również jestem w 3 klasie gimnazjalnej. Mój wybór jeszcze niedokonany ale już prawie na 100 % idę do liceum. Na nachylenie mat inf. albo mat-fiz z matmy będę miał 5 a w przypływie szczęścia 6  . Waham się jeszcze przy Technikum Informatycznym ale kto wie ...

Z Poważaniem Canis

Offline Dairin

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 0
Wybór Szkoły.
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Maj 2007, 21:09:17 »
No więc ja zamierzam iść do liceum. Trochę się boję, że się nie dostanę, bo to najlepszy biochem w trójmieście (tak słyszałam), a ja kujonem też nie jestem :) Jak już powiedziałam decyduję się na profil biologia-chemia. Jeszcze kilka miesięcy temu żarliwie chciałam iść do klasy humanistycznej, bo bardzo lubię polski i głównie jestem humanistką, ale życie pokrzyżowało mi plany i bardzo mnie to cieszy :) Polubiłam biologię, chemię zawsze lubiłam, tylko problem z fizyką i matematyką, bo to u mnie leży i kwiczy :)

Ja osobiście radziłabym iść Ci do pierwszej wymienionej szkoły, tzn. do liceum z wysokim progiem punktowym. Chociaż... może inaczej, ja sama bym tam poszła na Twoim miejscu, bo lubię ambitne wyzwania. Jeśli by mi się nie udało dostać do tej klasy (a bardzo bym się starała) to potem nie biłabym się w pierś, że nie spróbowałam i że nie zrobiłam wszystkiego, żeby się dostać. Poza tym, patrząc na to, że chcesz iść na dobre studia, to łatwiej będzie się na nie dostać (Jeśli będziesz w technikum, to będziesz musiał włożyć więcej własnej pracy), ale wybór należy do Ciebie :)

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
Wybór Szkoły.
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Maj 2007, 21:28:16 »
Ja osobiście uczęszczam do liceum, profil humanistyczny. Jestem bardzo zadowolony ze swojego wyboru. Jeśli boisz się matematyki, nie idz na kierunek z nią związany ( tak jak ja :P ). Pamiętaj, że po techinkum cięzko Ci będzie dostać się na studia informatyczne, bo w liceum są profile typu mat - inf. Istnieje jeszcze kwestia skoku intelektualnego w dół. Wiele osób, które stało się krótko mówiąc głupkami. Oczywiście nie ze wszystkimi się tak stanie, ale akurat kilku moich kumpli i koleżanek to dotknęło.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Wybór Szkoły.
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Maj 2007, 21:40:57 »
No tak, zacznijmy od skromnego faktu że między gimnazjum a dobrym Ba NAJLEPSZYM Liceum czy Technikum jest zajebista przepaść, no chyba że dany delikwent został obdarowany hojnie przez Bozię samymi darami [albo chodził do b.dobrego gimnazjum] żeby przeskoczyć ten dystans.  Znam wiele historyjek o tym jak znajomi byli super uczniami, na świadectwie końcowo gimnazjalnym elgenacko same 5, co dało im drogę do super liceów, a tu na półrocze 3 zagrożenia. Dziękuje.

Ja chodzę do Liceum o profilu administracyjno-ekonomicznym. Osobiście jestem zadowolony ze swojego wyboru który był że tak powiem, natychmiastowy. Głównym celem była logistyka , w technikum transportowym jednak kiedy się nie dostałem ze względu na 10 pkt, postanowiłem papiery złożyć do Liceum o tymże profilu w Zespole Szkoł Administracyjno Ekonomicznych. Matma jest ciężka to fakt no ale jakoś na 2/3 wchodzi   , przedmioty zawodowe na 3.

Czyli nic nowego.

Tak więc życzę powodzenia przy wyborach, obyście trafili tak jak ja, w samą dziesiątkę    .

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Wybór Szkoły.
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Maj 2007, 23:02:48 »
Również jestem obecnie w klasie trzecie gimnazjum, i złożyłem podania do 3 liceów. Jeszcze nie wiem do którego pójdę (mam nadzieję że problem sam się rozwiąże i do któregoś mnie nie przyjmą ;D) gdyż muszę wybierać...albo do szkoły będę miał kilometr i będę elegancko jeździł rowerem, albo moja podróż do szkoły będzie trwać około godzinę, za to szkoła będzie nieco lepsza. Jeżeli chodzi o profile, to wybrałem na pierwszym miejscu mat-his-geo , na drugim zaś mat-inf.

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Wybór Szkoły.
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Maj 2007, 18:46:07 »
Ja jako jeden z niewielu z forum wybrałem stosunkowo dziwny profil nauki jak na te czasy - czasy komputerów. ;d Mianowicie chodzi mi o profil, którego można się nauczyć w technikum gastronomicznym - Organizacja Usług Gastronomicznych. :P Profil ciekawy i stosunkowo łatwy jeśli człowiek ma otwarty umysł na wiedzę. Można tam się nauczyć nie tylko profilu kelnera czy kucharza. Ten kierunek jest ogólnie o całej gastronomii, można się nauczyć Kelnerowania, Robienia Potraw, jak powinno się odżywiać, Rachunkowości w stopniu podstawowym, oraz teorii z działu Technologii Gastronomicznej - jak dzielimy mięsa, owoce, warzywa, jak powinno się gotować/piec/smażyć itd. Nie dość, że profil łatwy to bardzo ciekawy. Człowiek, który lubi pracować w kuchni powinien wybrać ten kierunek. Niestety wszystko ma swoje minusy, bardzo duży jest nakład na Chemię i Biologię - te przedmioty nie są łatwe. Jednak z przedmiotów ogólnych najważniejsza jest Geografia... Ja niestety już skończyłem prawie moją szkołę, matura praktycznie za mną, pozostał Egzamin Zawodowy...

Polecam ten kierunek kształcenia. :)

Pozdrawiam.

Offline mag kręgu płomyczka

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 0
Wybór Szkoły.
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Styczeń 2008, 18:29:45 »
Ja gimnazjum kończe dopiero za półtora roku.


Kirunek który, którego chiałbym się uczyć to:
  Inforamtyczno -matematyczne, prawo albo ewentulanie architektura.

Dlaczego? Ponieważ te kireunki lubię od dziecka i mnie interesują.

Offline Zigur

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Wybór Szkoły.
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Styczeń 2008, 19:21:20 »
Gimnazjum kończe w tym roku. Mam zamiar iść do zszionr5 (Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących nr 5) do klasy Wojskowej albo Informatycznej. Dlaczego? No cóż bo mam blisko

Offline Parsifal

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Wybór Szkoły.
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Styczeń 2008, 11:00:49 »
ja też kończę w tym roku i mam zamiar iść do technikum kolejowegogo lub na elektro technika bo po tym na kolejarza można iść

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Wybór Szkoły.
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Maj 2008, 18:19:34 »
Cytat: Naugrim
jak pójdziesz do technikum to możesz zdać mature możesz nie zdać matury ale i tak już masz zawód. A co masz po ogólniaku? NIC - świstek papieru mówiący o tym że masz wiedzę o wszystkim czyli konkretnie nie wiesz nic a po technikum od razu masz zawód nawet jak nie masz matury to po technikum mechanicznym możesz to jakiejś fabryki samochodów albo proców na kierownika... a po studiach od razu na dyrektora no bo tyle teraz fabryk się buduje a one od razu kierownictwa potrzebują :D
Głupoty człowieku piszesz. Na koniec technikum po maturach w czerwcu bodajże masz egzamin zawodowy. I taki egzamin decyduje o tym czy otrzymasz tytuł technika. Jeśli nie zdasz egzaminu wychodzi tak jakbyś po prostu zrobił 4-letnie liceum. Tak więc aż tak sielankowo jak ty mówisz znowu nie jest. A egzamin nie jest wcale taki prosty.


jureus te plusy i minusy, które wypisałeś to brednie i wprowadzasz ludzi w błąd. Co prawda ludzie po technikum mają łatwiej na studiach bo przeważnie pierwszy rok to jest ten sam materiał, który oni już przerabiali. Ale według mnie różnice ie są aż tak rozbieżne. Poza tą jedną, że po liceum jeśli zdasz egzamin otrzymasz tytuł technika i już możesz sobie dorabiać pracując na wyższym stanowisku niż taki bez żadnego tytułu.

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Wybór Szkoły.
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Maj 2008, 18:33:56 »
Cytat: Kapitan Greg
Witam.

Mam już skonczone 16 lat. A jak wiadomo dylematem każdego(a może i nie każdego) nastolatka jest wybór szkoły po gimnazjum. W tym temacie chciałbym się dowiedzieć do jakiej szkoły średniej chodziliście, chodzicie, a może dopiero zamierzacie pójść. Do tego interesowałoby mnie jaki kierunek w szkole wybraliście. Humanistyczny, przyrodniczy itp.

Ja osobiście jestem rozdarty między 3 szkołami w moim regionie.

Pierwsza to liceum. Bardzo prestiżowe i z wysokim progiem punktowym. Ze skończonym owym liceum będę mógł się dostać na dobre studia, co póżniej wiąże się z dobrą pracą i jak wiadomo z wysokimi zarobkami. Jednak nie wiem do końca czy będę miał tyle chęci i czasu do nauki aby się owym liceum utrzymać. Do tego jak wiadomo każde liceum to 3 lata nauki po których nic nie mamy. Gdybym zdecydował się na to liceum wybrałbym kierunek z rozszerzonym polskim, historią i j. angielskim.
 
Drugą szkołą również jest liceum. Niegdyś mniej prestiżowe, acz teraz spewnością dorównuje poziomowi I. Niemal całe kuzynostwo chodziło właśnie tu. Jednakże często słyszę plotki na temat danego liceum typu: olewanie pilnowania obecności przez nauczycieli, podwyrzszanie stopni niektórym uczniom. Tu również wybrałbym kierunek z polskim, historią i angielskim.

Trzecią szkołą jest technikum. Spewnością z mniejszym poziomem prestizu ale cały czas z roku na rok ten poziom się podwyższa. Do tej szkoły przekonują mnie wszyscy ludzie, z których zdaniem się licze. Gdybym udał się właśnie do niej to wybrałbym 4 latnie technikum na kierunku informatyka i ukończyłbym je z tytułem technik-informatyk. Jednakże bardzo boje się matematyki na tym właśnie kierunku.

Co radzilibyście mi wybrać i jaką szkolę sami wybraliście w swojej okolicy?

Mam nadzieję, że temat nie wydaje się aż taki głupi.

Hmm... ja tam tez planuję iść na infe - fize i matme w połączeniu ;]

Pierwsza oferta jest najlepsza, jaką mógłbyś wybrać...
Ale to już jest z resztą sprawa z przed roku ;]
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień 2008, 07:57:27 wysłana przez Eregrin »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Wybór Szkoły.
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Maj 2008, 19:10:12 »
No nareszcie odpowiedni dla mnie temat. Ja też mam 16 lat i też kończę właśnie gimnazjum. Mój wybór jest tak samo zakręcony jak wasz. Mam do wyboru 3 szkoły. Dwa licea (profil: biologiczno - chemiczny) i jedno technikum (kierunek: ekonomia).

1. Pierwsze wymienię Liceum, do którego możliwe, że pójdę. Jest to już dość stara szkoła, której lata świetności dawno minęły, a kadra nauczycielska nadaje się praktycznie do muzeum. Ale zawsze to ogólniak. Chodzi tam kilku moich znajomych, którzy też mają mieszane uczucia co do szkoły. Niestety nie wiem jak będzie w praniu. Szkoła mi się nawet podoba, ale nie wiadomo jak będzie z nauką.

2. Technikum. Szkoła do której pójdę najprawdopodobniej. Kierunek: ekonomia. 4 lata nauki, kończyłbym w wieku 20 lat. Od razu praktyki w sklepach i kursy na prawo jazdy. Szkoła ta jest średnia wiekiem, ale poziomem prześcignęła już prawdopodobnie w/w liceum. Szkoła się rozwija, nowe sale, zakupiony nowy sprzęt, budowana hala, młodzi nauczyciele. Sam już nie wiem gdzie iść.

3. Liceum to liceum o wysokim poziomie i dość daleko ode mnie oddalone. Szkoła ta ma wiele kierunków, ale ja chce iść na bio - chemie. Szkoła jest bardzo młoda, ma zaledwie 13 lat ale już jest na wysokim poziomie. Liceum jest ładne, jednak mam problem odnoście opowieści. Z jednych wynika, że jest to dobre liceum, że jest tam fajnie, z innej str. słyszę, iż nauczyciele mają cię w dup*e, a w szkole nie ma miłej atmosfery.

Proszę o pomoc!!

PzDr

Forum Tawerny Gothic

Wybór Szkoły.
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Maj 2008, 19:10:12 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top