Autor Wątek: Heroes of Might and Magic V  (Przeczytany 4808 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Heroes of Might and Magic V
« dnia: 29 Sierpień 2006, 00:00:52 »
Kto grał w piątą część kultowej gry z serii Heroes of Might and Magic? Osobiście musze przyznać, że ruskie człowieki z Nival Interactive bardzo sie przyłożyli i zrobil wypaśną gre. Klimat gry zachowany, nie tak jak to miało miejsce w przypadku "czwórki" i grafika i muzyka powalają (pozytywnie) na kolane niejednego gracza...
Heroes V chwalę za:

- Grafikę
- Dźwięk
- Fabułę
- Klimat
- Odnowienie trzeciej części
- nowe jednostki
- ulepszenie zdolności których w "trójce" nie opłacało się brać
- wiele jednostek posiada unikalne zdolności
- wiele, wiele innych rzeczy...

a nie podoba mi się za to mało rzeczy, głównie takie bzdety typu nie ruszające sie usta w filmikach które i tak oglądam z wielką przyjemnością, czy to, że nie mogę przejść 4 misji w 3 kampanii  

Może komuś sie przyda:

Demo (polskie): http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1237
Parę screenów: http://www.gram.pl/galeria.asp?id=381&gid=325
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2007, 14:08:23 wysłana przez Trivet »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Heroes of Might and Magic V
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Wrzesień 2006, 18:05:56 »
Trzeba tu komuś przemówić do rozumu.

Cytat: Turing
Osobiście musze przyznać, że ruskie człowieki z Nival Interactive bardzo sie przyłożyli i zrobil wypaśną gre.
Ciekawe w czym jest ona taka wypaśna...ruscy nie umieją robić gier i o tym wie każdy...a to że zakupili im drogi i dobry engine gry to inna sprawa...


Cytat: Turing
Klimat gry zachowany,
Heretyk, powiedz mi gdzie... Gdyby nie funkcje z Heros III gra byłaby klapą.

Cytat: Turing
nie tak jak to miało miejsce w przypadku "czwórki" i grafika i muzyka powalają (pozytywnie) na kolane niejednego gracza...
Grafika jest szpetna nie wiem czym się podniecać jak dla mnie jest to gierka dla małych dzieci. Przecież w tym nie ma choćby krzty mroku nawet grając najplugawszymi rasami nie odczujemy prawdziwego mrocznego klimatu. Zamiast tego wszystko jest cukierkowato upiększona...aż rzygać się chce. Jeśli chodzi o muzę to według mnie też lipna a co do polskich dialogów nie wszystkie postacie pasują do głosów aktorów.

Forum Tawerny Gothic

Heroes of Might and Magic V
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Wrzesień 2006, 18:05:56 »

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Heroes of Might and Magic V
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Wrzesień 2006, 18:33:07 »
IsentoR, jak dla mnie, to my nie mamy się spierać, tylko przedstawić swoje małe recenzje o tej grze, ja ją lubię, Ty nie...

Chyba jednak cośtam musieli Ci ruscy zrobić, hmm? I zrobili Heroesa V, grę, którą bardzo lubię.

Klimat jest zachowany, ponieważ Heroes V to właściwie Heroes III w zupełnie innym wyglądzie, oraz z kilkoma udoskonaleniami.

Jak dla mnie, to Heroes V nie ma być mroczną grą, Heroes III też taką nie był, więc jest tak samo.

Offline XeroX

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Heroes of Might and Magic V
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Wrzesień 2006, 15:26:33 »
E tam grafika 3d zepsuła cały klimat serii w pojedyńczym scenarjuszu znikowa ilość map nudna kampania to jest moim zdanie najgorsza część z serji.

Offline MenThor

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 0
Heroes of Might and Magic V
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Wrzesień 2006, 19:23:57 »
Nigdy nie grałem w Heros V, ale pomysł z wprowadzeniem grafiki 3d od początku wydawał mi się klapą. Heros 3, to była gierka, nad którą spędziłem wiele czasu. Wcale mnie grafika nie odstraszała, powiem więcej dla mnie była świetna. Poprostu klasyka. Co do Heros V od początku byłem sceptycznie nastawiony do gry i sadząc po waszych wypowiedziach miałem rację...

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Heroes of Might and Magic V
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Wrzesień 2006, 13:14:34 »
Heroesów dażyłem i nadal dażę dużym szacunkiem. Gra od I częsci bardzo mi sie podoabała. W V niemiałem okazji zagrać na własnym komputerze, jednak fragment gry widziałem u kogoś innego. Nie da się ukryć, że każda kolejna częśc była lepsza od poprzedniej, i tak samo jest z tym. Polecam ją każdemu, można miło spędzić czas.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Heroes of Might and Magic V
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Wrzesień 2006, 14:38:48 »
Cytuj
każda kolejna częśc była lepsza od poprzedniej,

Z tym muszę się kategorycznie nie zgodzić. Kto powie, że czwarta część była lepsza od trzeciej? Według mnie, to właśnie ów czwórka była najgorsza z całej serii. Dla mnie najlepsza jest trzecia część i tak raczej już tak zostanie.
W Herosach V, jak już ktoś wspomniał, ta grafika 3D zepsuła cały klimat. Na mapach jest dość pusto (chodzi o powtory, surowce, itd.), bowiem więcej przestrzeni zajmuje scenografia. Dodatkowo, powtory już nie te same, co w trójce. Nie dość,  że jest ich znacznie mniej, to radzę zauważyć, że ich znaczna liczba posiada zamiast nóg... kopyta (  ). Nie można pominąć też tego, że wiele stworów nie różni się od siebie (w szczególności Elfy).
Mógłbym tak długo wymieniać, co mi się nie podoba w piątej odsłonie tej części sagi, ale raczej sobie daruję.
Heroes III zawsze będzie moją ulubioną częścią, w którą w dodatku ciągle jeszcze gram.  

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Heroes of Might and Magic V
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Listopad 2006, 18:03:25 »
Cytuj
Gier nie potrafią robić Polacy.
Trivet, a to już inna sprawa! Nie, że polacy nie potrafią robić gier tylko nik nie zainteresuje się tym faktem, że wiele ludzi mających talent do tej pracy ucieka za granicę. Dlaczgo? Brak jakiegokolwiek dofinansowywania ze strony (już nie rządu), ale innych kofporacji np.: CD-Projekt, Cenega. Tyle tego jest. Złożyli by się, zbudowali (nie od razu) porządne studio do projektowania/tworzenia coraz to nowszych i coraz to lepszych gier. To wymaga tylko trochę przyłożenia.
Cytuj
Trzeba tu komuś przemówić do rozumu.
 Panie IsentoR'rze! Nie przemówisz dorosłemu aby zmienił poglądy polityczne. Tak samo nie powiesz zagorzałemu fanu "Hirołsów", aby starał się bardziej krytycznie podchodzić do sprawy oceny gry oraz, żeby dostrzegać te błędy w tak (jak dla mnie) kiepskiej dosyć produkcji.  
Cytuj
Heretyk, powiedz mi gdzie... Gdyby nie funkcje z Heros III gra byłaby klapą.
"Heretyk" - dobre określenie. Według mnie, najlepszy był Heros III: Shadow of Death. Chciaż nie przepadam za "Hirołsami"/Heros'ami (Jak kto woli  ), jednak zawsze do HIII:SoD wracałem bardzo chętnie. Co do HV nawet z tymi kilkoma opcjami z HIII i tak to klapa - przez wielkie "K"!
Cytuj
Grafika jest szpetna nie wiem czym się podniecać jak dla mnie jest to gierka dla małych dzieci.
  Skąd wiesz? Mój pięcio letni kuzyn bardzo lubi grać w "piątkę". Co do grafiki dla mnie brak "+". Jedyne co mi się podoba to animacja z przybliżeniem walki, a raczej ataku.
Cytuj
Przecież w tym nie ma choćby krzty mroku nawet grając najplugawszymi rasami nie odczujemy prawdziwego mrocznego klimatu.
Racja. Jednak kiedy usłyszałem Katarzynę Foremniak jako Izabelę - Imperatorkę - myślałem, że zaraz spadnę z krzesła. Mało to uzdolnionych kobiet jest w Polsce, lepiej pasujących do tej roli? W niektórych momentach jej dialog był taki wysoki, iż myślałem, że kobieta potrzebuje pomocy specjalisty. Po tym doświadczeniu mam "ubytek psychiczny"  
Cytuj
Zamiast tego wszystko jest cukierkowato upiększona...aż rzygać się chce.
Szczerze powiedziawszy w pewnym momencie także miałem taki odruch. Mając możliwość grania na Maxymalnej rozdzielczości gra była szpetna. Lepiej wygląda na ÂŚredniaczkach - mniej podświetleń i przepychu.
Cytuj
Jeśli chodzi o muzę to według mnie też lipna a co do polskich dialogów nie wszystkie postacie pasują do głosów aktorów.Muzyka jest ładna - chociaż nie zawsze! Powtarzają się czesto utwory co mniejsza zapał gracza, chociaż postarali się tutaj chłopaki. Taaaaak.... masz tutaj 100% racji! Mam zdanie o izabeli ^ wyżej  



Pozdrawiam,
Sir William

Offline DODO

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Heroes of Might and Magic V
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Listopad 2006, 18:23:11 »
Ja powiem tak.

+

- Kampania
- Tryb multiplayer
- Drobne pomoce z 3 części
- Dzwięk

-

- Grafika
- Wymagania
- Fabuła
- Zbyt baśniowa
- Mało realna

Ostateczna moja ocena to 4 gdyż mimo co gra bije na głowę poprzednią część

Offline NEFARAIN

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Heroes of Might and Magic V
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Listopad 2006, 23:16:09 »
Ja z nowymi Herosami podszedłem sceptycznie do grania mnie się tam ta część podoba ale są też i rzeczy które mi się nie podobają jak:

Mało mapek do grania samotnie czy też za łatwe misje w pierwszej kampanii.

Ja jej daje 4+

Offline mejdej

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Heroes of Might and Magic V
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Grudzień 2006, 17:50:02 »
Cytuj
Heroes V of Might and Magic
heh...

To i ja coś od siebie dorzucę:
Moje pierwsze wrażenie: "kurde, zacina się...". Gdy miałem grę, to posiadałem jeszcze starą kartę graficzną i gra mi się cieła. Szybko zaopatrzyłem się w lepszy sprzęt, ponieważ jestem fanem tej serii. Gdy już zacząłem grać, to nie byłem za bardzo zadowolony pomijając grafikę. Po pierwsze za mało scenariuszy do gry np. wieloosobowej, co mnie zmartwiło, ponieważ w trzecią część z braćmi przeszliśmy prawie wszystkie mapy, jakie mieliśmy. Następnie uruchomiłem kampanię i tu też się zmartwiłem. Zarówno pierwsza jak i druga misja są strasznie irytujące. Mogliby zrobić jakiś oddzielny trening i nie marnować na to kampanii. Jednak to nie jest takie straszne... Na początek wyłapywałem dużo minusów i od razu wysunął mi się wniosek, że chcem wrócić do trójeczki. Z doświadczenia wiem, że porozy mylą więc grałem... i grałem. Z czasem gra podobała mi się coraz bardziej. Wciągnąłem się w klimat gry. HoMM V stał się nagle ciekawą i fascynującą grą.

+
-grafika
-dźwięk
-fabuła
-powrót do wielu rozwiązań z trójki
-bardziej realistyczne wymiary, np. bohater / miasto

-
-mało scenariuszy gry pojedynczej lub wieloosobowej (już w sumie minus nie ważny, ponieważ wyszedł edytor map i opcja losowych map)
-w przerywnikach w misji bohaterowie nie poruszają ustami
-rozmiar map "bardzo duża" jak dla mnie jest zbyt mały...

Ogólnie uważam HoMM V za bardzo udaną grę. Moje pierwsze wrażenie nie było najlepsze, ale z czasem się to zmieniło. Obecnie czekam, aż mi przyjdzie Kuźnia Przeznaczenia. Moja ocena dla gry to 5+/6. Myślę jednak, że trójka jest choć w minimalnym stopniu lepsza...

PS. Myślę, że dodatek, który ukazał się 1 grudnia podbuduje grę i co najważniejsze wprowadzi nową, brakującą w świecie HoMM rasę...
« Ostatnia zmiana: 08 Grudzień 2006, 21:12:55 wysłana przez DODO »

Offline Syriusz23

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Heroes of Might and Magic V
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Grudzień 2006, 16:19:03 »
Osobiście sądzę, że gra zaczyna się podobać dopiero po zakupie dodatku, który dodał to, no co wielu z fanów czekało- krasnoludów. Osobiście podstawowa wersja mi się nie podobała, jednak Kuźnia Przeznaczenia wszystko zmieniła.

Forum Tawerny Gothic

Heroes of Might and Magic V
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Grudzień 2006, 16:19:03 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything