Autor Wątek: Dziwny Błąd  (Przeczytany 1571 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ÂŚcierwojad

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Dziwny Błąd
« dnia: 15 Kwiecień 2007, 18:19:22 »
Otóż kiedy dochodzę do maista Ihstar wyskakuje mi dziwny błąd
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...726ca9a84d.html
Nieweim jak temu zaradzić, dlatego proszę o pomoc.         .

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Dziwny Błąd
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Kwiecień 2007, 18:23:04 »
Dziwne, że umiałeś przeczytać wyświetlony błąd ale nie umiałeś znaleźć z nim tematu. Tak więc jest to jeden z uroków błędu z ilością pamięci gdy wchodzisz do miasta zaczyna jej po prostu brakować i masz, wywala błąd.

Więcej o tym problemie opisaliśmy w temacie o pięknej nazwie "Where is guru"
« Ostatnia zmiana: 15 Kwiecień 2007, 18:23:33 wysłana przez IsentoR »

Forum Tawerny Gothic

Dziwny Błąd
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Kwiecień 2007, 18:23:04 »

Offline ÂŚcierwojad

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Dziwny Błąd
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Kwiecień 2007, 20:24:19 »
Błąd nie dotyczy pamięci, bo niewykorzystanej jest jeszcze ponad 400 mega, nawet nie korzysta z pliku wymiany tylko samą pamięc fizyczną. Do miasta nawet nie wchodzę, tylko dochodzę do niego i zaczynam widziec  jego kontury. Spotkałm się już z tym, że błędy "where is guru" wyskakiwały gdy ktos chciał porozmawiać z jedną osobą w grze. Np. mój kolega nie mógł rozmawiac z Xardasem bo wyskakiwał mu ten błąd. Po innych miastach chodze swobodnie. Gra lata na max detalach antyliasingu x4 i rozdziałce 1280x1024. Nie ważne jakie mam ustawienia max czy very low ciągle jest to samo.
« Ostatnia zmiana: 15 Kwiecień 2007, 20:25:53 wysłana przez ÂŚcierwojad »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Dziwny Błąd
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Kwiecień 2007, 20:52:32 »
Cytat: ÂŚcierwojad
Błąd nie dotyczy pamięci, bo niewykorzystanej jest jeszcze ponad 400 mega, nawet nie korzysta z pliku wymiany tylko samą pamięc fizyczną.
A skąd wiesz, sprawdzałeś to gdy już wyskoczy błąd czy może dokładnie sprawdzałeś ilość użytej pamięci w przeciągu całej sytuacji...od chwili grania, dojścia do miasta po pojawienie się błędu...


Cytat: ÂŚcierwojad
Spotkałm się już z tym, że błędy "where is guru" wyskakiwały gdy ktos chciał porozmawiać z jedną osobą w grze. Np. mój kolega nie mógł rozmawiac z Xardasem bo wyskakiwał mu ten błąd. Po innych miastach chodze swobodnie. Gra lata na max detalach antyliasingu x4 i rozdziałce 1280x1024. Nie ważne jakie mam ustawienia max czy very low ciągle jest to samo.
To jest błąd wynikający ze źle napisanych skryptów gry i marnym silnikiem. Głownie występuje przy zbyt dużym użyciu pamięci ram jak i obciążeniu karty graficznej czasem też wystarczy zmniejszyć ustawienia gry.
Błąd ten występuje w wielu okolicznościach ale najczęściej w tych, które opisałem więcej nie wiem...
« Ostatnia zmiana: 15 Kwiecień 2007, 20:53:11 wysłana przez IsentoR »

Offline Maksous

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Dziwny Błąd
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Kwiecień 2007, 15:05:29 »
Są dwa sposoby:

wchodzisz: mój komputer -> wyświetl informacje o systemie -> zaawansowane -> wydajność -> ustawienia -> zaawansowane -> rozmiar kontrolowany przez system.

I drugi:

Dokup sobie ramu. Ja dokupiłem (mam 2giga) i gothic szedł jak ta lala.

Oczywiście po pierwszym sposobie nie powinieneś już mieć z tym problemu. :)

Offline Onar

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: -3
Dziwny Błąd
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Maj 2007, 16:30:03 »
Miałem podobny proble z gothic 1 i 2.Wychodził mi błąd kiedy wchodziłem w jedno miejsce i za każdym razem kiedy tam wchodziłem gra mi sie wyłaczała.Masz na tym błędzie napisane źródło komplikacji.Ja zawsze ten plik usuwałem i znowu chodziło cacy.Oczywiście lepiej tego nie rób ale jeżeli chcesz zaryzykować to prosze bardzo.

Forum Tawerny Gothic

Dziwny Błąd
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Maj 2007, 16:30:03 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything