Autor Wątek: Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?  (Przeczytany 96912 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gothic_women

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #80 dnia: 21 Wrzesień 2007, 15:25:22 »
W G1 walczyłam wszystkim po trochu   Dołączyłam najpierw do Starego Obozu jako strażnik, a potem do Nowego jako mag wody. Moja postać była potężna. Walczył świetnie dwuręcznym ostrzem i znakomicie radził sobie z magią, a i kusza nie stanowiła dla niego większego problemu.

Offline HuBerTo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 0
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #81 dnia: 06 Październik 2007, 22:52:04 »
Ja zawsze wybieram FULL DMG bron 2dwureczna i kusza i to 100 DMG i Tamto 100 DMG a uriziel nawet 120 ;] . Magie lubie ale wkurza mnie poprostu trzeba ciogle wydawac kase na mikstury i walczysz walczysz i tu nagle koniec nie mam many ani mikstor co wtedy zrobic nie wiem a dookola mass orkow ale magia jest spox ale to ze sie mana konczy jest bezczelne :)

Forum Tawerny Gothic

Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #81 dnia: 06 Październik 2007, 22:52:04 »

Offline kuczaja

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 0
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #82 dnia: 10 Październik 2007, 21:52:13 »

   Z kolei ja z pełnym przekonaniem przeferuję broń dwuręczną. Mój miecz dwuręczny nigdy mnie nie zawiódł (ciach i wilk leży, ciach, ciach i zębacz leży, ciach, ciach, ciach i gomez leży). Oprócz tego lubie kuszę, gdyż często urządzam sobie polowania (świstu, świst  i znacie reszte), a na nich kusza jest niezastąpiona. Oczywiście nie pogardze też magią (dobra pyrokineza i po sprawie), ale ją rozwijam tylko pod koniec gry gdy nie mam co zrobic z LP (z reguły wystarczy mi 5, 10 na teleportacje). Stwierdzam z całą pewnością że łuki są najgorsze gdyż są słabe a rozwój ich uważam za marnotrawstwo LP ( te 30 LP można wykorzystac na pierwszy poziom broni dwuręcznej albo na dwa pierwsze kręgi magii bądź też na całą jednoręczną sztuke walki!).

 Pozdrowienia!!!  

Offline Bandito

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 77
  • Reputacja: 0
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #83 dnia: 21 Październik 2007, 10:58:40 »
W gothic I zawsze pakowałem w broń dwuręczną. Dużo lepiej walczyło mi się takim orężem, i dlatego uważam, że broń dwuręczna posiada przewagę nad jednoręczną. Ma większy zasięg co pozwala trzymać wrogów na dystans, zadaje duże obrażenia i przy wyszkoleniu na mistrza potrafi sie wykonywać fajne kombosy, a poza tym fajnie wygląda  . Pasuje też do wizerunku silnego wojownika (potężnie zbudowany gość, w ciężkiej zbroi i z dwumetrowym mieczem na plecach musi budzić respekt ).

Offline REIDAK

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 0
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #84 dnia: 21 Październik 2007, 11:09:54 »
Ja najbardziej w GI uczyłem się walki bronią bronią Dwuręczną. Każdy broń dwuręczna zadaję więcej obrażeń.

Offline Czyli mistrz topora!

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #85 dnia: 14 Listopad 2007, 20:19:30 »
Najbardziej lubię walkę bronią jednoręczną.Dlaczego?Ponieważ jest ona szybka,potrzeba mniej siły do używania i mniej punktów nauki do nauczenie się jej do perfekcji.


Pozdrawiam.

Offline Paweł Mag Innosa

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 0
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #86 dnia: 27 Listopad 2007, 13:23:57 »
Ja wolę chodzić z łukiem i bronią jedno - ręczną, bo fajnie w niej wyglądam jako myśliwy. Jak gram w g1 to zawsze przebieram się za myśliwego i zakładam łuk i broń jedno - ręczną.







                 Pozdrawiam

Offline Thorbjørn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 251
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #87 dnia: 03 Grudzień 2007, 15:56:25 »
Ja w G1 lubię najbardziej :
- ÂŁuki ,
- Kusze ,
- B . jednoręcz.


ÂŁuki - fajnie wyglądają i są skuteczne . Najbardziej mi się podobają .
Kusze - można tak jak z łuku zabijać wroga z daleka .
B.jednoręcz - lubię te bronie bardziej niż dwuręczne .

Offline Kurgan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #88 dnia: 05 Grudzień 2007, 14:39:09 »
W Gothicu 1 najlepsza jest broń dwuręczna a jedno mimo że jest szybka to strasznie słaba. Tak samo kusze są o wiele lepsze od łuków bo mają wiekszy dmg, szybkość ta sama i większa szansa na krytyczne obrażenia.

Offline Paler

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #89 dnia: 10 Grudzień 2007, 13:40:37 »
Najbardziej lubie poslugiwac sie magia.Jezeli jestem juz silnym magiem to nie mam wtedy trudnosci z pokonaniem jakiegos potwora.
A jezeli nie jestem magiem to posluguje sie bronia jednoreczna,poniewaz wyprowadzam szybkie ciosy i zabijam przeciwnika zanim zdarzy mnie uderzyc.

Offline osal

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #90 dnia: 12 Grudzień 2007, 21:15:39 »
Ja zazwyczaj wolę broń jedno od dwuręcznej, ale Gothic jest wyjątkiem. Gdy dobrze nauczysz się dwuręczności to jest niewiele wolniejsza od jedno a znacznie większe obrażenia. Co do maga czy strzelców, to zawsze pewniej czuję się w walce bezpośredniej. Woj może walczyć zawsze a jak łucznikowi/kusznikowi/magowi strzały/mana się skończą albo wróg podejdzie blisko to mają gorzej.

Offline Hosh

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #91 dnia: 22 Grudzień 2007, 15:32:45 »
Ja tam walcze ze wszystkiego ;] szczególnie lubie łuki i bronie jednoręczne.Magie wole gdy jest poważna no i jest to runa.Bo np nie lubie fireballi.Z kusz rzadko korzystam a z broni dwuręcznych tak 10% gry.

Offline diego16

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #92 dnia: 25 Grudzień 2007, 02:17:21 »
Ja zwykle nieużywam magi, chyba że w ostateczności. Bardzo lubie walczyć bronią jednorenczną no ale nie pogardze też i dwurenczną , w sumie obydwa typy broni lubie. Jeśli chodzi o broń dystansową to używam łuku, nielubie kuszy, niewiem czemu.

Pozdro: diego16

Offline UchihaSasuke

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #93 dnia: 25 Grudzień 2007, 11:06:57 »
Ja preferuje Magie to mój ulubiony sposób walki.
Fajnie widzieć jak wróg się pali po twoim zaklęciu.
Choć wadą magii jest to że trzeba iść w mane,zaklęcia rekompensuje to siłą (póżniej).

Offline Xarak Bunt

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 0
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #94 dnia: 25 Grudzień 2007, 11:36:55 »
No to tak. Jeśli chodzi o broń 1 ręczną to dobra jest dla słabych. Szybkie wyprowadzenie ataków, mała siła potrzebna do jej uniesienia, duże zdolności manewrowe. Jest to dobra broń, lecz sama w sobie nie zada dużych obrażeń np. Trollowi (naturalnie jeżeli takowe by były). Czyli nie za bardzo za nią przepadam.
Natomiast broń 2 ręczna to już inna sprawa. Ten typ broni ubóstwiam. Duża siła zamachu czyni z niej (broni 2h) narzędzie do zabijania. Innymi słowy ogromne obrażenia, lecz niestety potrzeba na nią dużo siły ( nawet na słabą), lecz wspomniany wcześniej atak rekompensuje to 100 krotnie. Oprócz tego ten widok akatakującej postaci na potwora/człowieka jest wprost przepiękny.

Podsumowując ubóstwiam broń dwuręczną. Zadaje ogromne obrażenia, ładnie wygląda i ogólnie jest fajna    



Co do dystansowych to ubóstwiam kuszę. Ta perfekcja, to piękno. Ideał. Po prostu ideał.

Co do magii to hmm..... No nie wiem... Trochę ciężko jest ją opanować do perfekcji i mieć dosyć many. To problem. Ale jeżeli się ją opanuje to ma się całkowitą władzę nad światem.


Podsumowując:

Broń dwuręczna jest najlepsza. Wyżej napisałem to i owo. Kusza jest lepsza od łuku. Perfekcja zabijania,  no i to piękno.... Co do magii to jeśli wytrzyma się z nauką kręgów i zwiększaniem many, to przy odpowiednim poziomie many i przy wszystkich kręgach ze wszystkimi runami to jest wspaniale. Lecz kusza jest bardziej poręczna, bełty mniej kosztują od miksturek (ale można je ważyć samemu, lecz trzeba szukać składników, a kupić nie warto) i ogólnie jest bardziej poręczna. Chociaż czasami moim najemnikiem używam magii zwojów. Magia jest przydatna tylko wtedy jeżeli Otacza nas wielu przeciwników. Deszcz ognia wtedy kończy sprawę szybko.


Pozdro dla wszystkich fanów Gothica!!!!!!!!!!!    

  Xarakus Bezius

Offline Servin

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #95 dnia: 30 Grudzień 2007, 11:44:45 »
Dla mnie najlepsze sa bronie 2 reczne poniewaz sa dobre,ale sa wolniejsze od 1 recznych.Lubie tez chodzic z kusza ale nie z bylejaka,przewaznie jak mam kusze to jedna z lepszych.Magia tez jest niezla ale dla kodziarzy poniewazn trzeba duzo inwestowac w eliksiry dodajace mane i trzeba te mane powiekszac.

Offline Giker

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #96 dnia: 31 Grudzień 2007, 12:10:02 »
Jak dla mnie to tylko broń biała (tj do walki w zwarciu). I jak najbardziej dwuręczna, gdyż akurat w G1 gdy ubieramy jednoręczną to do drugiej ręki nie mamy co włożyć. Ani tarczy, ani drugiej broni jednoręcznej. Więc poco ubierać bronie jednoręczne skoro będziemy mieli ubraną tylko 1 jednoręczną która jest słaba, a możemy mieć ubraną jedną ale dłuższą (o większym zasięgu uderzeń) i posiadającą większe obrażenia   a tuż po broni dwuręcznej wybrałbym kusze, z tego samego powodu co broń dwuręczną - większe obrażenia niż łuki.  

pozdr all

Offline Radagast

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 0
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #97 dnia: 04 Styczeń 2008, 14:51:03 »
Na najbardziej lubię broń jednoręczną i łuk. Magia też jest super. ÂŁuk i broń jednoręczna, razem są prawie nie do pobicia (jeśli wróg nie jest magiem). Wystarczy osłabić przeciwnika paroma strzałami z łuku, gdy już jest blisko ciebie, wyciągasz miecz, kilka ciosów i po sprawie. Z czarów super jest kula ognia lub piorun kilisty i bryła lody. Razem: The Best!!!

Offline Mikey234

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #98 dnia: 06 Styczeń 2008, 11:01:23 »
Ja różnie. magia jest dobra tylko w tedy kiedy walczysz na odległość. łuk tak samo chociaż jest lepszy od jakiejkolwiek broni dlatego że jak atakuje cie naraz 20 orkuw i chcesz ich zabić z miecza albo magii masz problem bo przed mieczem uskakują blokują nie pozwalają zatakować. Magii nawet nie zdąrzysz zucić bo cię zabiją.


A łukiem? Ałukiem to stoisz w miejscu, 20 sek i koniec imprezy!!!

Offline korpysz 9

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: 0
Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #99 dnia: 06 Styczeń 2008, 11:19:59 »
ja tam ciągle gram w gothic 2 i lubie takie bronie laga nóż na wilki i pałka z kolcami

Forum Tawerny Gothic

Broń 1/2 ręczna, łuk, kusza czy magia?
« Odpowiedź #99 dnia: 06 Styczeń 2008, 11:19:59 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything