Autor Wątek: Zjawiska Niewyjaśnione  (Przeczytany 25675 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tH.

  • Gość
Zjawiska Niewyjaśnione
« dnia: 20 Sierpień 2006, 12:00:46 »
Na samym początku, aby nie było wątpliwości powiem że chodzi o tzw. “Zjawiska Paranromalne”. Ja wole używać zwrotu “niewyjaśnione”.

Tak więc co o tym sądzicie? Temat bez wątpienia ciekawy a zarazem trudny, a na podstawie kilku głupich incydentów nie można ukierunkować swoich poglądów na te tematy, tak więc prosiłbym o obiektywną dyskusje na różne warianty.

Osobiście wieże w takie typu zdarzenia, jednak jest to tylko mały procent. Uważam, że wiele z tego to zwykłe wymysły, manipulacje i kłamstwa. Nie będę pisał w co wierze a w co nie, gdyż to narazie nie ma sensu.

Uwaga: Zapewne wielu ten temat kojarzy się z UFO. Dyskusji o tym tu nie będzie. Do tego powstał inny temat, ÂŻycie Pozaziemskie
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2006, 12:01:19 wysłana przez tH. »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Sierpień 2006, 12:33:19 »
Jeśli chodzi o zjawiska paranormalne to również podchodzę do nich z dystansu. By do czegoś mnie przekonać trzeba się porządnie namęczyć. Zazwyczaj muszę zobaczyć coś na własne oczy by uznać że jest to prawdziwe.
Co do zjawsik niektóre z nich wydają się realne i sądzę że takimi są oczywiście mówią o tym dowody. Ale wiekszość z nich jest po prostu manipulacją, kłamstwem tylko nieliczny procent z publikacji o tz. zjawsiakch paranormalnych zawiera w sobię trochę prawdy.

Forum Tawerny Gothic

Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Sierpień 2006, 12:33:19 »

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Sierpień 2006, 02:16:54 »
To tylko wyobraźnia ludzi, którzy myślą, że jeżeli coś zobaczą to będą sławni, więc wpajają sobie na maxa coś nadzwyczajnego, aż w końcu ich wyobraźnia zrobi fiku miku i ludzi Ci stwierdzą że coś zobaczyli...jak dla mnie to wogóle nieprawdopodobne, niemożliwe...jeżeli niektórzy myślą że Bóg stworzył coś niewyjaśnionego to z mojego punktu widzenia to też odpada ponieważ jestem ateistą...nie może tak po prostu powstać sobie coś nadzwyczajnego...tutaj chciałbym zachaczyć o UFO, ale to nie jest temat od tego, więc kończę.

Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Sierpień 2006, 11:34:00 »
Ja w większość zjawisk paranormalnych nie wierze... Np. jasnowidzenie, przepowiednie, jakieś nadprzyrodzone moce np. telekineza itp. Ale zato wierze w duchy... Sama nie wiem czemu... może to urojenia ale jak jestem sama w starym domu babci w którym od lat nikt nie mieszka to czuje jej obecność... Ale jak czytam w gazetach lub internecie o duchach to raczej w to nie wierze, moim zdaniem duchy nie pojawiwją się ot tak, bez powodu...

tH.

  • Gość
Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Sierpień 2006, 11:59:30 »
Cytuj
jakieś nadprzyrodzone moce np. telekineza

Nie wiem czemu nadal jest to brane "na górke", skoro poważne instytuty prowadzą nad tym badania. to chyba o czymś świadczy i w pewnym stopniu podbudowuje wiarygodność tego zjawiska. Przecież gdyby to było nie dorzeczne, wręcz absurdalne to na pewno ze środowiska uczonych nikt nie podjął by się konkretnych badań nad tym fenomenem

Turing, jak sam powiedziałeś jesteś ateistą a patrzysz na to z chrześcijańskiego punktu widzenia, jakoby te zjawiska musiały by być "dziełem bożym". Bez przesady, nie patrzcie na wszystko przez pryzmat boga i wiary bo to głupie. Swoje przeżyłem a wątpię, abym nagle popadł w urojenia.


Cytuj
jak dla mnie to wogóle nieprawdopodobne, niemożliwe

Niby czemu? Bo tego nie doświadczyłeś? A może zostałeś wychowany na całkiem innych zasadach i owe zasady blokują nowy tok myślenia, przez co wręcz nie chcesz w to uwierzyć bo to sprzeczne z ogólno przyjętym rozumowaniem.

Dodam jeszcze jako ciekawostkę, że niekiedy takie urojenia mają nawet setki osób podczas rzekomej obserwacji... zjawisk dziwnych. Oczywiście wszyscy albo są w zmowie, albo mieli zbiorowe urojenia. W ten sposób możemy negować wszystko nie podając żadnego uzasadnienia.

Btw owa piramida Japońcyzków była budowana w skali 1:109 za pomocą nowoczenisych dziwgów, technologii itd. Ponadto, zbudowali schodkową bo nie potrafili skopiować sposobu budowania Piramidy Cheopsa. To już o czymś świadczy, a na dzień dzisiejszy ta ich żałosna piramida powoli się rozsypuje - to też o czymś świadczy i na podstawie tego możesz sobie wywnioskować jak było 6000tys. lat temu? Wiesz ile to jest? Zdajesz sobie z tego sprawe? "Zbudowali" wspaniałą piramidę za pomocą prymitywnych technologii, która stoji po dzień dzisiejszy a my za pomocą nowoczesnej technologii nie umiemy nawet zrobić marnej kopii w sklai 1:109.

Wnioskuje, że egipt, ciekawostki Piramidy Cheopsa, jej wielkość, masywność i doskonałość są Tobie obce więc przemilcz kwestie budowy, bo nie jesteś pod tym wzgędem w ogóle przygotowany a ja nie zamieżam dyskutować z osobą, dla której własne przypuszczenia są bardziej wiarygodne niż nierzeczalne fakty.
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpień 2006, 16:04:35 wysłana przez tH. »

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Sierpień 2006, 21:37:08 »
Nikt mnie nie wychowuje ala "nie ma zjawisk nadprzyrodzonych" lub "bóg nie istnieje"  - większość mojej rodziny to ludzie wierzący w boga...sam wybieram moje poglądy na wiare w boga i takie zjawiska, więc po prostu w nie nie wierzę, uwierzę, dopiero jak zobacze to na moje właśne oczy, jednak po tym, zapewne pomyślałbym że mi się zdawało, lub bym tego nie zauważył. Jak można nie zauważyć czegoś? Otóż podaję przykład: gdy statki Kolumba były już na tyle blisko Ameryki, że Indianie mogli je zobaczyć, po prostu ich nie widzieli, ponieważ było to dla nich tak niemożliwe, jak dla mnie (nas?) UFO. Po odpłynięciu pomyśleli że to był sen lub coś takiego...

PS. To jest FAKT.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Sierpień 2006, 22:03:25 »
Cytat: Turing
uwierzę, dopiero jak zobacze to na moje właśne oczy, jednak po tym, zapewne pomyślałbym że mi się zdawało, lub bym tego nie zauważył. Jak można nie zauważyć czegoś?
Eh tego nie da się tak wytłumaczyć oglądnij sobie "Jame Mussian UFO Conferency 2005" nie chodzi mi o samą publikacje zdjęć obcych form życia, nie mówie też że są to prawdziwe klatki z filmu ale przyjżyj się obiektom latającym. Nikt nie zrobi fake z setkoma obiektami śmigającymi po niebie to jest niewykonalne.


Cytat: Turing
Otóż podaję przykład: gdy statki Kolumba były już na tyle blisko Ameryki, że Indianie mogli je zobaczyć, po prostu ich nie widzieli, ponieważ było to dla nich tak niemożliwe, jak dla mnie (nas?) UFO. Po odpłynięciu pomyśleli że to był sen lub coś takiego...

PS. To jest FAKT.
Tak ale gdy tych statków było co raz więcej i zaczeła się prawdziwa kolonizacja ameryki indianie zauważyli ich istnienie...

Thoro

  • Gość
Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Sierpień 2006, 22:36:28 »
Cytuj
Nikt nie zrobi fake z setkoma obiektami śmigającymi po niebie to jest niewykonalne.

Wszystko jest wykonalne a fotomontaż to nie problem, jednak floty z złożone z setek obiektów, przelatujące nad miastem, widywane przez tysiące osób... - to chyba o czymś świadczy i jest to tak nie zaprzeczalny. Nie można tego również wytłumaczyć w sposób racjonalny, bo głupim tłumaczeniem było by, że tysiące ludzi miało przewidzenia, urojenia i inne zjawiska którymi tłumaczy się większość obserwacji.

Cytuj
więc po prostu w nie nie wierzę

Widze, że tylko marnuje czas. W takim razie nie będę więcej przedstawiał argumentów, bo dyskusja z Tobą na te tematy nie ma sensu. Ja odnoszę się do konkretnych faktów, przedstawiam argumenty a Ty to wszystko odpierasz w sposób: poprostu nie wieże. A w co wierzysz? Wierzysz w inne galaktyki? Przecież ci wszyscy naukowcy mogli spreparować dowody - nie miałeś okazji, aby samemu ujrzeć - to są takie same dowody jak te potwierdzające manifestacje obiektów UFO. Wierzysz nim? Przecież tego nie widziałeś w przeciwieństwie do wtajemniczonego grona naukowców-astronomów.

Manifestacje UFO są rejestrowane na codzień na całym świecie. Owe obiekty widywane są przez różnych ludzi z różnych, kultur, krajów i wyznań. Również przez, tzw. "szare masy" nawet Krystyna z gazowni ma okazje zobaczyć. Domniemanych galaktyk nie zobaczysz na własne oczy, bo to nie możliwe. Krystyna też nie zobaczy...

Wierzysz w to? Przecież to nie dorzeczne...

Cytuj
PS. To jest FAKT.

ÂŻałosna "kopia" Piramidy Cheopsa, która się rozlatuje i jest... schodkowa bo nie umieli jej skopiować w skali 1:10 to tez FAKT, do którego się nie odniosłeś.
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpień 2006, 22:37:41 wysłana przez Thoro »

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Wrzesień 2006, 00:59:31 »
Nikt Ci nie każe prowadzić ze mną dyskusji, ja się odnoszę do tego co jest potwierdzone w 100% a nie do "tysięcy ludzi którzy widzieli cośtam cośtam" jeżeli będą mówić o UFO tak jak mówią o tym, że układa słoneczny  ma 8 planet (jak ktoś nie wie to Pluton został pozbawiony miana planety) to wtedy w to uwierzę.

PS. Widziałeś kiedyś UFO?

Thoro

  • Gość
Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Wrzesień 2006, 11:09:44 »
Cytuj
a się odnoszę do tego co jest potwierdzone w 100%

Przez kogo? Przez media, które srają byle sensacją? Sprawa UFO, nie jest nagrłasniana gdyż jest to nadal temat tabu a to wszystko w oficjalnym świetle to tylko "przypuszczenia".

Skoro Ci wszyscy w rządach i innych instytucjach, nie wykluczają istnienia życia w kosmosie powinni się wreszcie zainteresować sprawą UFO. Przecież tu nie chodzi o widzenia pijanego romka , który widział słonia na niebie. Zjawisko to jest masowe i częste. Oczywiście nie ma co od razu zakładać, że to... kosmici niemniej jednak sprawa jest warta badań (które zapewne trwają).

Cytuj
jeżeli będą mówić o UFO tak jak mówią o tym, że układa słoneczny ma 8 planet (jak ktoś nie wie to Pluton został pozbawiony miana planety) to wtedy w to uwierzę.

Nie wiem o czym mają mówić, skoro przeciętna masa uznaje to jako nie dorzeczność. O czym? ÂŻe ktoś tam coś widział na niebie, mimo że to samo widziało tysiące innych osób - i tak się skompromitują, bo żeby na całym świecie w przeróżnych mediach ogłosili iż nastąpiła masowa obserwacja NOL'i to większość i tak większość zapewne nie uwierzyła ponieważ wychodzi to za ich tok myślenia, rozumowania.

Więc w takim razie po co się kompromitować? Poza tym co ludzików obchodzą jakieś obiekty w chmurach. Lepiej pooglądać o tym jak ludzie się zabijają w Libanie a pani "kondom", chodzi z urzędu do urzędu z głupim uśmieszkiem na twarzy podsycając ten głupi konfilkt  .

Cytuj
PS. Widziałeś kiedyś UFO?

Nie wiem co to ma do rzeczy, w każdym razie nie odpowiem na to pytanie wprost bo poprostu mogę być źle odebrany na tle niektórych ludzi. Mogę jedynie powiedzieć, że wiele razy widziałem, co widziałem i mam podstawy aby wierzyć w coś co dla niektórych jest zupełnie nie dorzeczne. Dla innych oczywiste...

Spytaj się jeszcze katolika, czy widział kiedyś Boga...

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Wrzesień 2006, 21:35:49 »
Ja niewiem co myśleć to takich zjawiskach. No może co do ludzi którzy uważają że w ich otoczeniu straszą tzw. poltergejsty ( duchy które przenoszą przedmieoty i takie tam...). Według mnie przynajmniej część tych doniesień tak naprawde ma związek z niekontrolowanym użyciem telekinezy ( patrz dział "Zdolności PSI"), a jeśli chodzi o samozapłony ludzi to może mieć związek z pirokinezą ("Zdolności PSI")

Offline momo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • gothiczeQ
Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Październik 2006, 22:01:21 »
Jaśli o mnie chodzi, to jestem w stanie uwuierzyć w niektóre rzeczy, jednak większość z nich da się tak na prawdę wyjaśnić naukowo. Wiele razy słyszałem o przesuwanych niewidzialną siłą rzeczach, i to jest dla mnie trudne do wytłumaczenia. Jeśli zaś chodzi o różne widziadła, duchy, to są to często urojenia, myślę że tego typu rzeczy mają podstawy w ludzkiej psyhice. Ciekawi mnie też czy człowiek jest w stanie wykorzytać swój umysł do kontroli nad różnymi przedmiotami, lub tworzeniu nowych materii. UFO? Czy istnieje życie pozaziemskie? Nie wiem, i nie wiem czego owi ''kosmici'' mogli by szukać na ziemi. Mogą to być jakieś mahloje wymyślone przez rząd amerykański, w celu ukrycia jakiś wojskowych prób, czy może odciągnięcia od czegoś uwagi. Powstała w ten sposób moda na kosmitów którą podchwycił cały świat. Jeśli zaś chodzi o wampiry, wilkołaki i inne tego typu stworki to jest to dla mnie stek bzdur. Boga co prawda nikt nie widział, ale ogromna ilość osób w niego wierzy. Sam co prawda od małego mam wpajaną wiarę w boga, ale tak na prawdę nie wiem co o tym myśleć. Wiele razy zastanawiałem się czy Bóg istnieje, a jeśli nie, to co stworzyło nasz świat, jeśli nasz świat powstał z jakichś kosmicznych pyłów to one też musiały z czegoś powstać. Nie wiem jak to jest na prawdę, ale myślę że Bóg tak naprawdę jest wymysłem człowieka, który szukał sensu życia i znalazł w czymś, co istniało tylko w jego własnej głowie. Ponieważ innym wydało się to przekonujące, zaczeli myśleć tak jak on, i w końcu istnienie boga przemieniło się w niezbitą prawdę.

PS. Tak, wiem że jest tu troche offtopu, jak chcecie moge przeredagować ziąą.

Offline Darken

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 0
Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Styczeń 2007, 21:54:48 »
Ja tam wierze i nie większość to kłamstwa a to co prawdziwe jest utajnione.
Niema zjawisk w 100% potwierdzonych A w dodatku coś prawdziwego nie usłyszysz w telewizi
Pszypuśćmy  nawet że został złapany wilkołak i co zanim media to opublikują to rząd to zataji albo po prostu przerwie transmisie .

Offline piotros1991

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 0
Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Marzec 2008, 20:11:03 »
Ludzka wyobrażnia nie zna granic.  Ja podchodze do zjawisk paranormalnych dośc sceptycznie, chodz w niektore wierze oczywiście te ktore są poparte niezbitymi dowodami.  Nie jestem zbyt strachliwy i nie boje się sam zostac w lesie na noc, z reszta mialem z tego egzamin aby otrzymac harcerska odznakę.  Kiedys byliśny z kolegami na biwaku (bylo nas czterech) pod namiot nad rzeczka.  Z jednym kumplem postanowilismy nastraszyc pozostalych dwoch, zawiesilismy na drzewie najzwyklejszy worek na smieci 40 cm nad ziemia i schowalismy się w lesie. Kiedy dlugo nie wracalismy to tamci dwaj zaczeli nas szukac więc złamaliśmy galaz żeby zaczeli isc w strone worka.  krzyczeli po drodze zebysmy wyszli bo oni wiedza ze chcemy ich nastraszyc. kiedy podeszli do worka jeden krzyknal "co to jest?!?!?" i zaczeli uciekac ( jednak się nabrali) kiedy im powiedzielismy ze to byl worek to oni na to ze to niemozliwe bo tamto coś gonilo ich i mialo rece i głowe, a to byla tylko ich wyobraznia.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Czerwiec 2008, 15:36:36 »
Myślałem, że to poważmy temat, ale jednak o bajkach. Glorfinder, ta twoja magia to Naruto? Ja raczej w bajki nie wierzę. No, chyba, że ktoś mi pokaże coś takiego i w miarę możliwości udowodni mi to naukowo. Jestem sceptykiem i już. Nikt mnie nie nakłoni do wiary w duchy i inne tego typu bzdety.

Offline Airyx

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • D'hara!
Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Czerwiec 2008, 15:44:42 »
Podobnie jak Glorfinder wierzę w zjawiska nadprzyrodzone/niewyjaśnione. Wierzę w duchy i demony, w UFO oraz magię (ale nie taką typu: kula ognia, czy mordowanie dziewic, wycinanie im narządów rozrodczych i odprawianie nad nimi czarów ::). To jest nienormalne. Zwykłe kuglarstwo psychicznych ludzi). Nie neguję naukowych faktów, ale uważam, że istnieją rzeczy nadnaturalne, o których naukowcom się nie śniło. 8)

Offline Byakugan

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...:::Dark Wizard:::...
Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Czerwiec 2008, 14:16:05 »
Dexter666 :P A co wspólnego ma magia którą opisałem z Naruto??
Widziałeś kiedyś w Naruto telekineze?!?! Wpisz sobie w wikipedię "Magia" i poczytaj, a nie wpierdalasz (za przeproszeniem) swoje 5 gr. do mojej opinii!
Wszystko jest możliwe np. Hydrokineza, poprzez na przykład wytworzenie ogromnej ilości wilgoci, która po czasie stworzy wodę.
Dexter, powieniesz popracować nad "umiejętnościami myślenia" a nie pisać co ci wpadnie XD

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Czerwiec 2008, 15:13:57 »
Cytuj
Hydrokineza, poprzez na przykład wytworzenie ogromnej ilości wilgoci, która po czasie stworzy wodę.
Jak zobaczę, to uwierzę. Szczerze wątpię, że coś takiego istnieje. Nie wiem, czy wiesz, ale artykuły na wikipedi piszą ludzie, a ci mogą mieć różne poglądy na te sprawy. No cóż, ja też radzę ci popracować nad tymi twoimi "umiejętnościami myślenia". Sam mam dobrze rozwinięte półkule mózgu i jestem inteligenty. Wiele osób tak twierdzi. Obrzucanie innych błotem dowodzi jej braku.

Offline Byakugan

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...:::Dark Wizard:::...
Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Czerwiec 2008, 15:19:05 »
Cytuj
Obrzucanie innych błotem dowodzi jej braku
Czyli rozumiem, że jej nie masz ;] No i co że ludzie na wikipedii, mają różne poglądy, ale ja je podzielam, takie trudne do zrozumienia?!
A ja wiem, że wiele osób twierdzi, że nie jesteś inteligentny, więc co? 1:1? Ja mogę powiedzieć, że jestem np. mistrzem świata F1. I co, uwierzysz?
Nie zarzucam ci 'nierozwiniętej półkuli mózgu' - sam to powiedziałeś.

Offline Walentin

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 322
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Czerwiec 2008, 18:08:46 »
Jeśli chodzi o zjawiska paranormalne to ja w nie jak najbardziej wierzę. Nawet troszke sie tym interesuję. Poprostu lubię rzeczy niewyjaśnione i dziwne. Oglądałam wiele audycji o takich rzeczach i myslę ze są prawdziwe.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Czerwiec 2008, 18:08:46 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top