Autor Wątek: Dyskusje Teologiczne  (Przeczytany 293130 razy)

Description:

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Pabloo

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #720 dnia: 16 Lipiec 2009, 11:06:57 »
Hah. OK. A dlaczego sądzisz, że ateiści boją się śmierci?
No bo Ateista w nic nie wierzy ,i nie wie co się stanie po jego śmierci ,gdzie będzie.I się zastanawia bo myśląc że nic nie będzie przepadnie jego dusza jest dla niego straszne.I dlatego się boi.

Offline pokemon

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #721 dnia: 16 Lipiec 2009, 11:11:13 »
Ale nie możesz tego wiedzieć. ÂŚmierci się może i trochę boję, bo - co raczej oczywiste - chciałbym żyć jak najdłużej, nie dlatego, że boję się o moją duszę. Powtarzam, że dla dusza nie istnieje, a po śmierci nie ma po prostu nic - nie będę szczęśliwy, nie będę smutny, nie będę żałował, nie będę dumny, bo mnie nie będzie. Może to nie miła perspektywa, ale pomaga mi fakt, że każdy tak będzie miał. Według mnie.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #721 dnia: 16 Lipiec 2009, 11:11:13 »

Pabloo

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #722 dnia: 16 Lipiec 2009, 11:18:20 »
Ale nie możesz tego wiedzieć. ÂŚmierci się może i trochę boję, bo - co raczej oczywiste - chciałbym żyć jak najdłużej, nie dlatego, że boję się o moją duszę. Powtarzam, że dla dusza nie istnieje, a po śmierci nie ma po prostu nic - nie będę szczęśliwy, nie będę smutny, nie będę żałował, nie będę dumny, bo mnie nie będzie. Może to nie miła perspektywa, ale pomaga mi fakt, że każdy tak będzie miał. Według mnie.
Sam się przyznałeś że się boisz śmierci.Skąd ja to wiem a bo stąd że Ateista nie wierząc w życie wieczne boi się tego co się stanie po jego śmierci to jest chyba oczywiste.Twoje twierdzenie ze dusza nie istnieje jest idiotyzmem bo istnieje i jeszcze jest idiotyzmem to że po śmierci nie ma życia wiecznego jak jest.Ja wierze w Boga ,w życie nieśmiertelne po śmierci ,jestem Katolikiem więc nie mam się czego bać.
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec 2009, 11:23:56 wysłana przez Pabloo »

Offline pokemon

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #723 dnia: 16 Lipiec 2009, 11:23:39 »
Idiotyzmem jest twoje twierdzenie, iż moje domniemania są idiotyzmem. Nie mamy dowodu ani na to, ani na to, dlatego mówię "według mnie", a ty zachowujesz się, jakbyś już raz sobie umarł i wiedział, co każdego spotka. Wierzysz, nie wiesz, dopisuj do swoich wypowiedzi "według mnie". ;)

I powtarzam, nie boję się tego, co będzie po śmierci. ;)

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #724 dnia: 16 Lipiec 2009, 11:24:56 »
Cytuj
Sam się przyznałeś że się boisz śmierci.Skąd ja to wiem a bo stąd że Ateista nie wierząc w życie wieczne boi się tego co się stanie po jego śmierci to jest chyba oczywiste.Twoje twierdzenie ze dusza nie istnieje jest idiotyzmem bo istnieje i jeszcze jest idiotyzmem to że po śmierci nie ma życia wiecznego jak jest.Ja wierze w Boga ,w życie nieśmiertelne po śmierci ,jestem Katolikiem więc nie mam się czego bać.
Ja się śmierci nie boję. Głupotą byłoby powiedzieć, że nie boję się niczego, ale na pewno nie zgonu. Podaj mi racjonalne i naukowe dowody, że życie po śmierci istnieje, tak samo jak dusza. Masz jakieś dowody na poparcie swojej tezy? Bo zgodnie z twoim sposobem myślenia mówię: nie ma duszy. I chuj, nie ma.

Pabloo

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #725 dnia: 16 Lipiec 2009, 11:35:44 »
I powtarzam, nie boję się tego, co będzie po śmierci. ;)

0_o a tu napisałeś

ÂŚmierci się może i trochę boję
Sam już nie wiesz o co ci chodzi.

Podaj mi racjonalne i naukowe dowody, że życie po śmierci istnieje, tak samo jak dusza. Masz jakieś dowody na poparcie swojej tezy? Bo zgodnie z twoim sposobem myślenia mówię: nie ma duszy. I chuj, nie ma.
Jakie ja mam ci podawać dowody jak Ateista kieruje się nauką a wierzący wiarą.Według ciebie "życie po śmierci nie istnieje" i "Duszy nie ma" a według mnie życie po śmierci istnieje ,tak samo jak dusza według mnie istnieje.
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec 2009, 11:44:04 wysłana przez Pabloo »

Offline pokemon

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #726 dnia: 16 Lipiec 2009, 11:42:17 »
Heh, chodzi o to, że chciałbym żyć długo i nie umierać, bo po śmierci nic nie będzie.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #727 dnia: 16 Lipiec 2009, 11:46:01 »
@up Pokemon boi się śmierci, a nie tego co po niej będzie.

Cytuj
Co ja mam ci podawać jak Ateista kieruje się nauką a wierzący wiarą.Według ciebie "życie po śmierci nie istnieje" i "Duszy nie ma" a według mnie życie po śmierci istnieje ,tak samo jak dusza według mnie istnieje.

Ale przed chwilą pisałeś, że są na to dowody.

Co do życia po śmierci, to nikt nie ma na to odpowiedzi, nawet ateiści nie mogą być pewni. ;] Może to być nic, całkowite wymazanie świadomości z tego świata, po śmierci mózgu, może po prostu narodzenie się jako inny człowiek (co może nie mieć żadnego związku z duszą czy coś, gdyż chodzi o samą świadomość), czy raj. Nie wydaje mi się, żeby to było takie proste, jak niebo, piekło i czyściec. Sądzę, że po śmierci istnieje bardziej złożone życie, no cóż, a jeśli go nie ma, to najbardziej odpowiadałby mi reinkarnacja ;]


Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #728 dnia: 16 Lipiec 2009, 11:58:25 »
Pabloo, nie należysz czasem do Młodzieży Wszechpolskiej albo Ku Klux Klanu?

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #729 dnia: 16 Lipiec 2009, 12:18:03 »
Cytuj
Nie ze mnie byłby zły Inkwizytor ,ale z ciebie byłby świetny Inkwizytor! ,pomordowałbyś wszystkich wierzących a nakazał wyznawać swojego Boga czyli "Lenina".
Ja nigdzie nie mówiłem, że moim bogiem jest Lenin. A chyba bym się przyznawał do swojej wiary, nie? Zupełnie tak odważnie, jak i ty.

Cytuj
Usuwają problem <hahaha> cały czas myślą o tym co ich spotka po śmierci.
A zapomniałem przecież, że katolikom dana jest umiejętność czytania w myślach ateistów, sorry.

Cytuj
Przynajmniej nie zadręczamy siebie co będzie po śmierci jak to robią Ateiści.

Ależ ciągle i ciągle zadręczacie się czy będzie niebo czy piekło! I nie zaprzeczaj temu, bo to widać jak na dłoni!

Cytuj
A co nie wiesz?.
No ty mówisz, że jest miliard argumentów za tym, że istnieje życie po śmierci, więc czekam przynajmniej na jakieś 3,4.

Cytuj
A ja bym cie wrzucił na pożarcie Rekinom
A to po chrześcijańsku?

Cytuj
Jeżeli jesteś ochrzczony, to w takim razie nazywasz również i samego siebie: "Wszyscyśmy bowiem w jednym Duchu zostali ochrzczeni, [aby stanowić] jedno Ciało: czy to ÂŻydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni. Wszyscyśmy też zostali napojeni jednym Duchem." (1 Kor 12, 13)
Jestem ochrzczony, ale niestety bez mojej zgody, panie rdr. A nie czuję żadnego napojenia się Duchami...

Ogółem panie rdr. nie odniósł się pan do najważniejszej części tego wersetu (Mt 5,39), czyli: "nie sprzeciwiajcie się złemu". Jeśli na tym ma polegać jezusowe "ulepszanie prawa", to wybacz, ale takie ulepszanie to przysłowiowy "chuj", a nie ulepszanie. Prawo jest m.in. po to właśnie, by sprzeciwiać się złemu (czemuś ogólnie uznanemu przez dane społeczeństwo za zło). Przychodzi Jezus i mówi, żeby nie sprzeciwiać się złu...

--------------------
Przytoczmy może jeszcze jeden soczyste fragmenty z Pisma ÂŚw (prosiłbym o weryfikację przez kogo wierzącego):

Cytuj
"Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym macie się przyodziać" (Mt 6, 25)
Podstawowe potrzeby fizjologiczne są zbytnimi troskami wg Jezusa.

I dalej:
Cytuj
"Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane." (Mt, 6, 31-33)

Wot i czemu najwięcej wierzących jest śród ludzi biednych? Czemu nie "dodane" jest im to, czego potrzebują, skoro tak gorliwie "starają się o królestwo i Jego sprawiedliwość?"
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec 2009, 12:21:35 wysłana przez Komuchnista »

Pabloo

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #730 dnia: 16 Lipiec 2009, 12:22:36 »
Sądzę, że po śmierci istnieje bardziej złożone życie, no cóż, a jeśli go nie ma, to najbardziej odpowiadałby mi reinkarnacja ;]
To przejdź na ta śmieszną wiarę Buddyzm i wierz w tą śmieszną reinkarnacje.

Pabloo, nie należysz czasem do Młodzieży Wszechpolskiej albo Ku Klux Klanu?
Nie należę do Młodzieży Wszechpolskiej i Ku Klux Klanu!.Wejdź w temat "Tolerancja" to się dowiesz dlaczego nie należę miedzy innymi do Ku Kux Klanu.Twierdzenie że należę do Ku Kux Klanu jest obraźliwe i wypraszam sobie!! ,bardziej ty do Młodzieży Wszechpolskiej i Ku Klux Klanu należysz bo masz zapędy Nazistowskie.

Offline pokemon

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #731 dnia: 16 Lipiec 2009, 12:26:21 »
Dlaczego twierdzisz, że buddyzm jest śmieszny?

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #732 dnia: 16 Lipiec 2009, 12:31:18 »
Cytuj
Dlaczego twierdzisz, że buddyzm jest śmieszny?
Twierdzi tak, bo to de facto nie religia, tylko filozofia życiowa.

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #733 dnia: 16 Lipiec 2009, 12:34:20 »
Proglanku, taki z ciebie katolik, jak ze mnie wokalista Nirvany (ofc z poszanowaniem dla Kurta)

Cytuj
Ależ ciągle i ciągle zadręczacie się czy będzie niebo czy piekło! I nie zaprzeczaj temu, bo to widać jak na dłoni!

Kozłowku, ale dlaczego "dobry" katolik ma w ogóle dopuszczać myśl, że trafi do piekła?

Pabloo

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #734 dnia: 16 Lipiec 2009, 12:35:13 »
Ja Ależ ciągle i ciągle zadręczacie się czy będzie niebo czy piekło! I nie zaprzeczaj temu, bo to widać jak na dłoni!
Chyba twojej bo jej nie umyłeś!.Cały czas słyszę od Ateistów że boje się śmierci aż mnie to zaczyna wkurzać nie cza było odchodzić od danej wiary!.

No ty mówisz, że jest miliard argumentów za tym, że istnieje życie po śmierci, więc czekam przynajmniej na jakieś 3,4.
Przeczytaj posty wyżej co ja i inni pisali!

A to po chrześcijańsku?
On do mnie napisał że mnie spali na stosie to ja odpowiedziałem że go wrzucę na pożarcie Rekinom.Nie miałem tego na myśli serio bo żartowałem.

Dlaczego twierdzisz, że buddyzm jest śmieszny?
Poczytaj trochę o tej Religi to sam się przekonasz.

Twierdzi tak, bo to de facto nie religia, tylko filozofia życiowa.
Hahaha Buddyzm to nie filozofia tylko wiara.

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #735 dnia: 16 Lipiec 2009, 12:39:28 »
Cytuj
Chyba twojej bo jej nie umyłeś!.Cały czas słyszę od Ateistów że boje się śmierci aż mnie to zaczyna wkurzać nie cza było odchodzić od danej wiary!.
Od kilku ateistów tutaj usłyszałeś, ze w ogóle się śmierci nie boją.

Cytuj
Przeczytaj posty wyżej co ja i inni pisali!
Ale ja chcę od Ciebie to usłyszeć, dokładnie skatalogowane (zrób to dla mnie, cytat z Pisma ÂŚw. też przytaczałem Ci dwa razy)

Cytuj
Hahaha Buddyzm to nie filozofia tylko wiara.
Same poglądy Buddy - w życiu. Właśnie wykazałeś swoją ignorancję.

Aha - mógłbyś odnieść się jakoś do tych fragmentów Pisma ÂŚw, co wyżej dawałem, co może tkwię w błędzie i tego nie widzę.

Pabloo

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #736 dnia: 16 Lipiec 2009, 12:43:04 »
Od kilku ateistów tutaj usłyszałeś, ze w ogóle się śmierci nie boją.
Na forum to sobie mogą pisać a tak naprawdę się boją.

Aha - mógłbyś odnieść się jakoś do tych fragmentów Pisma ÂŚw, co wyżej dawałem, co może tkwię w błędzie i tego nie widzę.
Napisz jeszcze raz.

Proglanku, taki z ciebie katolik, jak ze mnie wokalista Nirvany
Ze mnie jest praktykujący Katolik!.A tobie od tych filozofii Ateistycznych w głowie się już pierdoli.
 
Kozłowku, ale dlaczego "dobry" katolik ma w ogóle dopuszczać myśl, że trafi do piekła?
Właśnie chciałbym się dowiedzieć?

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #737 dnia: 16 Lipiec 2009, 12:45:30 »
Cytuj
Ze mnie jest praktykujący katolik!.A tobie od tych filozofii Ateistycznych w głowie się już pierdoli.

Ale ja nie jestem ateistą...


Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #738 dnia: 16 Lipiec 2009, 12:46:24 »
Przytaczam:

Cytuj
"Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym macie się przyodziać" (Mt 6, 25)
Podstawowe potrzeby fizjologiczne są zbytnimi troskami wg Jezusa.

I dalej:
Cytuj
"Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane." (Mt, 6, 31-33)

Wot i czemu najwięcej wierzących jest śród ludzi biednych? Czemu nie "dodane" jest im to, czego potrzebują, skoro tak gorliwie "starają się o królestwo i Jego sprawiedliwość?"

------------------
Cytuj
Na forum to sobie mogą pisać a tak naprawdę się boją.
Sory, znów zapomniałem, że katolicy mają dar czytania w myślach ateistów.

Cytuj
Właśnie chciałbym się dowiedzieć?
Boże mój... Nie widziałeś, że to było po 1 - w ironii, a po drugie - czy brak bojaźni przed grzechem aby nie jest oznaką pierwszego grzechu głównego - pychy?

Offline pokemon

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #739 dnia: 16 Lipiec 2009, 12:46:29 »
Ale ja chcę się od ciebie dowiedzieć, dlaczego twierdzisz, iż jest śmieszny.

Pabloo, weź przestań kazać samemu sobie znaleźć odpowiedz na swoje pytanie, jak my pytamy ciebie. Komuchnista chce dowodów, daj mu je, ja chce odpowiedzi na pytanie, daj mi ją, a nie 'znajdź se'.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #739 dnia: 16 Lipiec 2009, 12:46:29 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top