Autor Wątek: Dyskusje Teologiczne  (Przeczytany 292567 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pabloo

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #600 dnia: 13 Lipiec 2009, 16:26:29 »
Napisze ci coś Kozłow
Ksiądz to inaczej Kapłan a dalej nie chce mi się tłumaczyć tobie kim jest Kapłan a powinieneś to znać nawet jak jesteś Ateistą.Ale dam ci link żebyś poczytał http://pl.wikipedia.org/wiki/Kap%C5%82an

Czy na tym forum nie może prowadzić dyskusji na poziomie, wspólnie zastanawiając się nad argumentami każdej ze stron? Przecież tak byłoby bardziej po chrześcijansku, i bozia by się cieszyła, i Serek by był happy... Ktoś mógłby powiedzieć, że w dyskusji, która toczyła się przedtem  - powiedzmy przez pierwszych 10 stron - ateiści obalili większość (znaczną część) doktryn kościoła lub stwierdzeń, którymi posługiwali się obrońcy kościoła. Ale przecież moi koledzy ateiści trza nawracać, nawracać i jeszcze raz nawracać, szerząc dobrą nowinę, iż patrząc z punktu widzenia nauki i logicznego myślenia wiara katolicka (i inne większe religie świata) nie są prawdziwe. Amen.
Ja też pisałem że "czy na tym forum nie może prowadzić dyskusji na poziomie, wspólnie zastanawiając się nad argumentami każdej ze stron?" ale jak widać nikt mnie nie posłuchał.Serailu Ateiści ci wszystkie obalą doktryny,stwierdzenia wiary bo w nic nie wierzą wiec nawet nie ma po co próbować bo i tak cie nie będą słuchać.Ja lubię podyskutować z osobami ,które maja odmienne zdanie jeżeli chodzi o wiarę bo powymieniamy się wiadomościami tym co wiemy.
« Ostatnia zmiana: 13 Lipiec 2009, 16:30:52 wysłana przez Pabloo »

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #601 dnia: 13 Lipiec 2009, 16:36:25 »
Cytuj
Serailu Ateiści ci wszystkie obalą doktryny,stwierdzenia wiary bo w nic nie wierzą wiec nawet nie ma po co próbować bo i tak cie nie będą słuchać.
Ehm, ja także jestem ateistą. ^^
Cytuj
Ja lubię podyskutować z osobami ,które maja odmienne zdanie jeżeli chodzi o wiarę bo powymieniamy się wiadomościami tym co wiemy.
przecież o to chodzi na forum internetowym. O_o
Cytuj
Ksiądz to inaczej Kapłan a dalej nie chce mi się tłumaczyć tobie kim jest Kapłan a powinieneś to znać nawet jak jesteś Ateistą.Ale dam ci link żebyś poczytał http://pl.wikipedia.org/wiki/Kap%C5%82an
Wikipedia, wikipedia. Nie czytałem tego wpisu, ale dam se rękę uciąć, że pisała to osoba wierząca pozytywnie nastawiona do przedstawicieli boga na ziemi, a ową definicję napisać powinna osoba neutrealna.
A co do linków:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Ksiądz
xDD

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #601 dnia: 13 Lipiec 2009, 16:36:25 »

Pabloo

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #602 dnia: 13 Lipiec 2009, 17:48:48 »
Ehm, ja także jestem ateistą. ^^
Wiem i do ciebie też to było

przecież o to chodzi na forum internetowym. O_o
Nom

Wikipedia, wikipedia. Nie czytałem tego wpisu, ale dam se rękę uciąć, że pisała to osoba wierząca pozytywnie nastawiona do przedstawicieli boga na ziemi, a ową definicję napisać powinna osoba neutrealna.
A co do linków:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Ksiądz
xDD
Co do linku to pisał to Ateista z downem ,który jest nastawiony że Boga nie ma.I Serailu "neutralny" to nie jest to.
« Ostatnia zmiana: 13 Lipiec 2009, 18:34:11 wysłana przez Pabloo »

Offline Baś-ka

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 706
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • No justice, no peace, fuck the police!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #603 dnia: 13 Lipiec 2009, 17:57:20 »
Cytuj
Nie wchodziłem w ten link bo to pisał Ateista z downem ,który jest nastawiony że Boga nie ma.I Serailu "neutralny" to nie jest to.

Albo katolik z downem który wierzy w coś czego nie ma ;].

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #604 dnia: 13 Lipiec 2009, 19:25:43 »
Pablo prezentujesz podejście m/w takie: "oczywiście, że Ateiści mogą mówić o religii, ale jeśli mówią o niej źle to nie mogą o niej mówić".

I nie szafuj do kurwy nędzy argumentem "dziecko", bo tym szafują tylko idioci, co to uważają, że z roku na rok się mądrzeje.

Aha - definicyjek z Wikipedii nie uśmiecha mi się czytać...

Pabloo

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #605 dnia: 13 Lipiec 2009, 19:37:01 »
Pablo prezentujesz podejście m/w takie: "oczywiście, że Ateiści mogą mówić o religii, ale jeśli mówią o niej źle to nie mogą o niej mówić".
A ty co Kozłow wymyślasz głupoty nie pisałem tak że "oczywiście, że Ateiści mogą mówić o religii, ale jeśli mówią o niej źle to nie mogą o niej mówić" wiec nie wiem skąd to wynalazłeś.

I nie szafuj do kurwy nędzy argumentem "dziecko", bo tym szafują tylko idioci, co to uważają, że z roku na rok się mądrzeje.
Jakbyś nie zauważy nie tylko ja pisałem "dziecko"

Aha - definicyjek z Wikipedii nie uśmiecha mi się czytać...
Tak samo jak mi nie chce się czytać z nonsensopedi.

Nie wiem czy załapałeś ale w dalszym ciągu robisz z siebie pośmiewisko ;D.
Ja nie robię z siebie pośmiewiska tylko ty robisz z siebie. ;D

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #606 dnia: 13 Lipiec 2009, 19:43:35 »
Proponuję założenie wątku na forum "Kto robie z siebie dzieciaka?". Baa, sam ten wątek mogę zrobić i postaram się załatwić, żeby go nie usunięto. ;]
Cytuj
Tak samo jak mi nie chce się czytać z nonsensopedi.
Defeinicja księdza z nonsensopedii była swoistą parodią, lub jak kto woli przedstawienia katolickiego kapłana w krzywym zwierciadle, nie rozumiem więc, dalczego nie chcesz tego przeczytać. ^^
Cytuj
Szczyt ynteligencji i pokaz średniego poziomu kultury u katoli.
Oj tam, nie wrzucaj od razu wszystkich do jednego wora. Nie każdy niemiec jest ssmanem. ;p

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #607 dnia: 13 Lipiec 2009, 20:14:32 »
Cytuj
I to jest jego inteligencja za dużo nie wie a się angażuje w dyskusje
O nie! Tak mówić nie można, znam Rahciacha i wiem, że to słit inteligentny chłopaczyna, więc wiesz...
Cytuj
Jakbyś nie zauważy nie tylko ja pisałem "dziecko"
Ale po co to? O_o Powiem po raz kolejny to, co wiele osób już tu pisało: Nie zawsze pełnoletni/starszy oznacza dojrzały, więc zwracanie się do siebie per "dziecko" jest tak jakby nie na miejscu...

Pabloo

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #608 dnia: 13 Lipiec 2009, 20:19:50 »
O nie! Tak mówić nie można, znam Rahciacha i wiem, że to słit inteligentny chłopaczyna, więc wiesz...
To najwyraźniej udaje idiotę ;]

Ale po co to? O_o Powiem po raz kolejny to, co wiele osób już tu pisało: Nie zawsze pełnoletni/starszy oznacza dojrzały, więc zwracanie się do siebie per "dziecko" jest tak jakby nie na miejscu...
Spytaj się Rahciacha on pierwszy zaczął używać słowo "dziecko".

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #609 dnia: 13 Lipiec 2009, 20:27:12 »
O ile pamięc mnie nie myli, to wielebny MooN pierwszy zaczął wyzywać nas od bluźnierców i dzieciaków, a to była katolicka bojówka.

Pabloo

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #610 dnia: 13 Lipiec 2009, 20:34:00 »
O ile pamięc mnie nie myli, to wielebny MooN pierwszy zaczął wyzywać nas od bluźnierców i dzieciaków, a to była katolicka bojówka.
Ale Ja,Ainur i inni nie wyzywamy was i chcemy żebyście nas też nie wyzywali tylko rozmawiali na poziomie ludzi intelektualnych ^^

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #611 dnia: 13 Lipiec 2009, 20:40:54 »
Przecież rozmawiam na poziomie i czekam na wasze argumenty, abyśmy mogli sobie na poziomie, bez wyzwisk o nich pogadać.

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #612 dnia: 13 Lipiec 2009, 20:51:24 »
Ojojojo, wtrącę się na chwilkę ;]

Ale Ja,Ainur i inni nie wyzywamy was i chcemy żebyście nas też nie wyzywali tylko rozmawiali na poziomie ludzi intelektualnych ^^

Hehe, daruj se, wiesz że to się nie uda, po prostu taka mentalność tego tematu, uczone 16latki nie umieją inaczej i nie zgrywaj uber pro profesora, bo to śmieszne. I żeby nie było niedomówień, tak Rachciach jesteś tępy (:*)


Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #613 dnia: 13 Lipiec 2009, 20:55:36 »
Cytuj
A ty co Kozłow wymyślasz głupoty nie pisałem tak że "oczywiście, że Ateiści mogą mówić o religii, ale jeśli mówią o niej źle to nie mogą o niej mówić" wiec nie wiem skąd to wynalazłeś.

Naucz się czytać ze zrozumieniem. Napisałem, ze prezentujesz taką postawę, a nie że tak napisałeś.
Cytuj
Jakbyś nie zauważy nie tylko ja pisałem "dziecko"

Więc innych też się to tyczy.
Cytuj
Tak samo jak mi nie chce się czytać z nonsensopedi.

Do Seraila, nie do mnie.

A z grubsza - Mantosiwo ma rację. Można oczywiście się przerzucać argumentami, ale zawsze kończy się na tym, ze wierzący da argument, że Bóg jest niepoznawalny. Tak zazwyczaj dyskusje o religii się kończyły (moje).

Pabloo

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #614 dnia: 13 Lipiec 2009, 20:59:44 »
nie zgrywaj uber pro profesora, bo to śmieszne.
W czym cie ja przekonuje że jestem niby tak jak ty mnie nazwałeś "uber Profesor"

Naucz się czytać ze zrozumieniem. Napisałem, ze prezentujesz taką postawę, a nie że tak napisałeś.
No to koleś coś ci się w głowie pojebało nigdy nie prezentowałem takiej postawy i nigdy nie będę prezentował.

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #615 dnia: 13 Lipiec 2009, 21:25:46 »
Cytuj
chodziło że nie jesteś zbyt intelektualny
Chyba inteligentny, nie można być intelektualnym, można być intelektualistą.

Offline Baś-ka

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 706
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • No justice, no peace, fuck the police!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #616 dnia: 13 Lipiec 2009, 22:39:10 »
Cytuj
Widzę że są tu ateiści dlatego chciałbym was zapytac jak wytłumaczylibyście coś takiego jak np. stygmaty??? Wierzący z wytłumaczeniem tego zjawiska nie powinni miec większych problemów, proszę o wasze, własne, przemyślane odpowiedzi.

Zieeew, kolejne nieudowodnione brednie..

Offline Capo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Capo di tutti capi.
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #617 dnia: 13 Lipiec 2009, 22:42:09 »
Prosiłem grzecznie o przemyślane odpowiedzi a nie o napisanie sobie byle czego. Jeżeli nie potrafisz odpowiedziec to nic nie pisz czekam na kogoś kto sensownie mi odpowie. A tak nawiasem to stygmaty były wielokrotnie badane na przykładzie ÂŚw. Ojca Pio ale żeden lekarz nie był w stanie tego wytłumaczyc.
« Ostatnia zmiana: 13 Lipiec 2009, 22:44:51 wysłana przez CAPO di tutti capi »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #618 dnia: 13 Lipiec 2009, 22:42:57 »
Widzę że są tu ateiści dlatego chciałbym was zapytac jak wytłumaczylibyście coś takiego jak np. stygmaty??? Wierzący z wytłumaczeniem tego zjawiska nie powinni miec większych problemów, proszę o wasze, własne, przemyślane odpowiedzi.
W 90% przypadków oszuści. Poza tym żaden stygmatyk nie ma realnych ran. Jeśli oglądałeś dajmy na to Pasje wiesz, gdzie winno wbijać się "gwoździe". Stygmatycy krwawią z dłoni bo tak mają pokazane na obrazach, etc. od czasów średniowiecza. Dłoń nie utrzyma ciężaru ciała. Także obal to...

p.s.
Jeśli jesteś zainteresowany, ciekawe informacje o stygmatykach, w większości przypadków ludziach chorych umysłowo.
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,6205

Offline Baś-ka

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 706
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • No justice, no peace, fuck the police!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #619 dnia: 13 Lipiec 2009, 22:43:43 »
Prosiłem grzecznie o przemyślane odpowiedzi a nie o napisanie sobie byle czego. Jeżeli nie potrafisz odpowiedziec to nic nie pisz czekam na kogoś kto sensownie mi odpowie.

Bo nie ma sensu pisać przemyślanych odpowiedzi, jeśli się nie słyszy od drugiej strony żadnych argumentów o.O

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #619 dnia: 13 Lipiec 2009, 22:43:43 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything