Autor Wątek: Dyskusje Teologiczne  (Przeczytany 292553 razy)

Description:

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #400 dnia: 28 Listopad 2008, 09:18:08 »
Czy wy nadal żyjecie w średniowieczu? Takie moje małe pytanie. Gdzie do cholery jest powiedziane, że w piekle będziesz się smażył w ogniu i pójdziesz tam jak będziesz grzeszył? Jezus o tym powiedział dwa zdania(o kwestii udania się do piekła): "Kto uwierzy, ten będzie zbawiony, a kto nie uwierzy, będzie potępiony" oraz w przypowieści o kąkolu: "Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." Należy jednak pamiętać, iż przypowieści możemy dzielić trojako: na alegoryczne, symboliczne i przykłady. Przeczytajcie ją i zastanówcie się, czym w tym wypadku jest piekło.

Cytat: Pienik
złośliwy zawistny zły żądny krwi lubi wygrywać zakłady

Po jednym przykładzie i uzasadnienie proszę, bo widzę że nadal nie rozumiecie, że słów Boga nie wolno interpretować dosłownie.

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #401 dnia: 28 Listopad 2008, 09:25:45 »
Cytuj
Po jednym przykładzie i uzasadnienie proszę, bo widzę że nadal nie rozumiecie, że słów Boga nie wolno interpretować dosłownie.

Sodoma, Gomora, Potop, Hiob, To co się dzieje teraz ( w końcu Bóg jest zajebisty to czemu nic nie zrobi czekaj wiem bo mamy wolną wole więc ok) i wygnanie nas z raju. Bóg jeżeli nas stworzył to stworzył nas ciekawskimi istotami które maja instynkt przetrwania.. więc sam podsunął nam te jabłko ukarał nas za to jakim nas stworzył. Potem robi potop i karze jednemu starcowi budować ÂŁódź żeby ocalił trochę istniej bo nie było by się jakim wyżywać. Pod wpływem Boga Abraham chciał zamordować własnego syna potem dzielny stwórca odwołał rozkaz ale uraz psychiczny u tych ludzi został ale co tam. Potem wybudowaliśmy wierze Babel i za kare że chcieliśmy wrócić z stamtąd skąd wygnał nas za naszą naturę( która sam nam dał) pomniejszał nasze języki... - Nie wierze w ani jedną Historie z Biblii mówię tylko po czym wywnioskowałem że jeżeli Owy Bóg jest to z dobrem nie ma on nic wspólnego. Nie oczekuje żadnej w miarę sensownej odpowiedzi, ba śmiem nawet wierzyć że takowej nie otrzymam to tyle Pozdrawiam was W imię Jezusa.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #401 dnia: 28 Listopad 2008, 09:25:45 »

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #402 dnia: 28 Listopad 2008, 09:53:33 »
Rozwala mnie to, ale w porządku, możemy się bawić ^^

Sodoma, Gomora, Potop, Hiob, To co się dzieje teraz ( w końcu Bóg jest zateletubisty to czemu nic nie zrobi czekaj wiem bo mamy wolną wole więc ok) i wygnanie nas z raju.

A czy nie zauważyłeś w swojej mondrości, że Bóg człowieka ostrzegał? Poza tym co to byłby za Bóg, gdyby człowiekowi na wszystko pozwolił? Myślisz, że ludzie by tego nie wykorzystali? Przykład: Jasne, mogę zajebać scholerysyna, bo przecież Bóg i tak mi wybaczy. Dead End?

Bóg jeżeli nas stworzył to stworzył nas ciekawskimi istotami które maja instynkt przetrwania.. więc sam podsunął nam te jabłko ukarał nas za to jakim nas stworzył.

Kogo w Biblii symbolizuje wąż, hę? Albo smok? Albo trzy takie same cyfry? Więcej nie podpowiem, chyba sam na to wpadniesz. Skąd wiesz, że to jabłko było? Nie ma mowy o tym w w Rdz.(dla podpowiedzi Księdze Rodzaju).

Potem robi potop i karze jednemu starcowi budować ÂŁódź żeby ocalił trochę istniej bo nie było by się jakim wyżywać.

Dlaczego Bóg wybrał Noego? Bo był mu wierny. Dlaczego Bóg zesłał potop? Ano, bo tutaj jest nasze Dead End. Człowiek zaszalał i mimo ostrzeżeń Boga, nadal miał go w rzyci. Co Ty byś zrobił? Powiedziałbyś człowiekowi: "Wybaczam Ci, bo jestem miłosierny i róbcie tak dalej, ja wam wybaczę, bo przecież jestem miłosierny." Nie zapominaj, że od grzechu pierworodnego istniało na świecie też zło, a człowiek nie potrafił dostrzec dobra. Poza tym każda kara miała swój sens.

Pod wpływem Boga Abraham chciał zamordować własnego syna potem dzielny stwórca odwołał rozkaz ale uraz psychiczny u tych ludzi został ale co tam.


Człowiek, który miał zostać praojcem narodu wybranego, musiał mieć silną wolę i być całkowicie oddany Bogu. Gotów był nawet poświęcić własnego syna, więc Bóg nie mógł mu na to pozwolił.

Potem wybudowaliśmy wierze Babel i za kare że chcieliśmy wrócić z stamtąd skąd wygnał nas za naszą naturę( która sam nam dał) pomniejszał nasze języki...

Nie, wcale nie chcieliśmy tam wrócić. Chcieliśmy być RÓWNI Bogu, chcieliśmy jego mocy, jego władzy, chcieliśmy tego, co On miał a my nie mieliśmy. Dlatego postanowiliśmy dostać się do nieba. Tylko człowiek był na tyle naiwny, że myślał, że wejdzie do Raju budując jedynie wieżę aż do chmur. Sami dzisiaj wiemy, że to nic bardziej mylnego ^^ Co do natury ludzkiej - człowiek był stworzony na obraz i podobieństwo Boga, tyle że nie był Bogiem - podstawa.

Nie wierze w ani jedną Historie z Biblii mówię tylko po czym wywnioskowałem że jeżeli Owy Bóg jest to z dobrem nie ma on nic wspólnego.

Kto dał Izraelowi mannę z nieba? Kto dał Izraelowi ziemię, której nigdy nie miał? Kto uwolnił ich od lat niewoli w Egipcie, Babilonii? Kto dał Izraelowi tak ludzi jak Abraham, Izaak, Jakub, Józef, Jan, JEZUS?! No kto się pytam?

Nie oczekuje żadnej w miarę sensownej odpowiedzi, ba śmiem nawet wierzyć że takowej nie otrzymam to tyle

Starałem się pisać w miarę sensownie, więc enjoy! :]

Pozdrawiam was W imię Jezusa.

Niepotrzebna ironia.

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #403 dnia: 28 Listopad 2008, 10:09:07 »
Bardzo interesujące odpowiedzi lecz wrażenia większego na mnie nie zrobiły. Spodziewałem się dokładnie tego choć myślałem że wyjdziesz z cudami.. Jeżeli szatan był aniołem zrobił Boga w chuja i jeszcze został panem Piekieł ymm może mi też się uda. Dowodów jako takich na istnienie nie istnienie Boga nie ma więc można sobie tylko wierzyć że on jest lub nie Co do Izreale to dostali oni Ziemie swoje państwo po 2 wś, więc wątpię że litościwy bóg po to dał nam jakże wspaniały cud pod postacią 2 wś. Chyba że chodziło ci o to wcześniej, co do Abrahama no tak rzeczywiście. Powiedz mi czy jak bym teraz rzucił się na kogoś z nożem i w ostatniej chwili bym się opanował i powiedział że to w imię Boga, to został bym Prorokiem czy Kolejnym pacjentem Kliniki Dla Psychicznie chorych. No właśnie a on został Prorokiem...Wnioskuję więc że cała ta religia opiera się na psychicznie chorych ludziach którzy robią coś w imię Boga. Bez obrazy oczywiście. Co więcej z Jezusem mi tu nie wyjeżdżaj, pokaż mi choć jeden dowód na to że on istniał bo dla mnie był zwykłym gościem który chciał dać ludziom nadzieje a zgraja 12 chłopa dopisała sobie cuda, zmartwychwstanie etc. Możesz mnie teraz zjechać w imię Jezusa.


P.s chciałem celowo napisać Jezusa z małej i zobaczyć reakcje ale to już by było chamskie  :angel:

I NIE LUBIE CHRZEŚCIJAŃSTWA PONIEWAŻ W NIM MUSZE PRZEPRASZAĆ ZA TO ŻE JESTEM CZŁOWIEKIEM.

Offline Adanos7

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złote Wrota Team
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #404 dnia: 28 Listopad 2008, 14:01:28 »
Cytuj
Co więcej z Jezusem mi tu nie wyjeżdżaj, pokaż mi choć jeden dowód na to że on istniał bo dla mnie był zwykłym gościem
O co ci właściwie chodzi? Sam sobie przeczysz. Chcesz dowodu na istnienie Jezusa, a sam piszesz, że był zwykłym gościem...
Cytuj
I NIE LUBIE CHRZE¦CIJAÑSTWA PONIEWA¯ W NIM MUSZE PRZEPRASZAÆ ZA TO ¯E JESTEM CZ£OWIEKIEM.
Dlaczego? Skąd taki absurdalny wniosek?

EDIT
Cytuj
On miał na myśli to, że nie wierzy w boskość Jezusa, a nie że istnieje.
Domyśliłem się tego, ale mi chodzi o precyzję. Później są niedomówienia...
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2008, 14:26:25 wysłana przez Adanos7 »

Offline Baś-ka

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 706
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • No justice, no peace, fuck the police!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #405 dnia: 28 Listopad 2008, 14:19:13 »
Cytuj
O co ci właściwie chodzi? Sam sobie przeczysz. Chcesz dowodu na istnienie Jezusa, a sam piszesz, że był zwykłym gościem...

On miał na myśli to, że nie wierzy w boskość Jezusa, a nie że istnieje.

Teraz coś dla was. Jak niektórzy z was wiedzą jestem ateistą, już od dawna porzuciłem tą religię. Wg. mnie nie istnieje coś takiego jak Bóg, UFO, Demony, Duchy itp. Ludzie od lat starają się to udowodnić a co jakiś czas wychodzi na światlo dzienne jakiś nowy dowód, twierdzenie czy zdjęcie. Bóg nie istnieje, to zwykły wymysł ludzi, mimo że niektórzy z zagorzałych katolików, ciągle chcą nas spalić za niewiarę. Ja bym to raczej nazwał zwykłym rozumowaniem niż niewiarą, wystarczy spojrzeć na wszystko z obiektywnej strony.
Ktoś powiedział że nie możn a udowodnić tego że Bóg nie istnieje ale tez nie można udowonić że istnieje, cóż głupota nie boli, jeśli jedynym argumentem katolików jest to że nie można udowodnić że Bóg nie istnieje, to naprawdę mi ich czasami żal.
Ludzie przejrzyjcie na oczy, co wy chcecie udowodnić? Co wam ciągłe zajadłe kłótnie w którytch chwytacie się coraz słabszych argumentów by udowodnić że Bóg istnieje. Dało wam to coś kiedykolwiek obrzucanie kogoś błotem tylko dlatego że się z wami nie zgadza? Bo takie zachowanie znaczy tylko to że nie umiecie podjąć poziomu dyskusji...
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2008, 14:23:47 wysłana przez Rahtar »

Offline Reiss

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #406 dnia: 28 Listopad 2008, 14:28:29 »
Cytuj
I NIE LUBIE CHRZE¦CIJAÑSTWA PONIEWA¯ W NIM MUSZE PRZEPRASZAÆ ZA TO ¯E JESTEM CZ£OWIEKIEM.
Dlaczego? Skąd taki absurdalny wniosek?

Ostatnio na mszy zauważyłem, coś na co wcześniej nie zwracałem uwagi. Mówimy: "moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina". Czyli co? Katolicy muszą przepraszać za to, że żyją w takim świecie a nie w innym. Sorry, ale nie ma człowieka bez tzw. grzechu. A kościół nam to bardzo dobitnie wytyka. A ludzie muszą błagać o przebaczenie. Takie zachowanie można nazwać zakompleksionym. To moje zdanie.

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #407 dnia: 28 Listopad 2008, 14:43:56 »
Cytuj
Teraz coś dla was. Jak niektórzy z was wiedzą jestem ateistą, już od dawna porzuciłem tą religię. Wg. mnie nie istnieje coś takiego jak Bóg, UFO, Demony, Duchy itp. Ludzie od lat starają się to udowodnić a co jakiś czas wychodzi na światlo dzienne jakiś nowy dowód, twierdzenie czy zdjęcie. Bóg nie istnieje, to zwykły wymysł ludzi, mimo że niektórzy z zagorzałych katolików, ciągle chcą nas spalić za niewiarę. Ja bym to raczej nazwał zwykłym rozumowaniem niż niewiarą, wystarczy spojrzeć na wszystko z obiektywnej strony.
Ktoś powiedział że nie możn a udowodnić tego że Bóg nie istnieje ale tez nie można udowonić że istnieje, cóż głupota nie boli, jeśli jedynym argumentem katolików jest to że nie można udowodnić że Bóg nie istnieje, to naprawdę mi ich czasami żal.
Ludzie przejrzyjcie na oczy, co wy chcecie udowodnić? Co wam ciągłe zajadłe kłótnie w którytch chwytacie się coraz słabszych argumentów by udowodnić że Bóg istnieje. Dało wam to coś kiedykolwiek obrzucanie kogoś błotem tylko dlatego że się z wami nie zgadza? Bo takie zachowanie znaczy tylko to że nie umiecie podjąć poziomu dyskusji...

Popieram. Interesuje mnie czemu ten temat jest tylko o chrześcijaństwie pogadajmy o buddyzmie na przykład. Co do moje wypowiedzi człowiek rodzi się grzeszny, omylny i chce robić zło i nie umie żyć bez grzechu..mogę zgrzeszyć nawet myślami..to nie jest dla mnie normalne kiedy wierzyłem czułem się jak na smyczy. I wiecie co pójdę do kościoła za 2 lata, ale tylko po to żeby się z niego wypisać.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #408 dnia: 28 Listopad 2008, 14:51:28 »
Skoro wy - ateiści ciągle chcecie dowodów to powiedzcie mi skąd wzięły się takie słowa jak: wiara czy religia? Tracą swoje znaczenie po usłyszeniu słowa "dowód". A poza tym skoro tak chcecie udowadniać to powiedzcie skąd na świecie jest takie coś jak "szczęście" ^^

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #409 dnia: 28 Listopad 2008, 14:53:33 »
Cytuj
A poza tym skoro tak chcecie udowadniać to powiedzcie skąd na świecie jest takie coś jak "szczęście"


Wiesz Bill Gates jest ateistą i jest najbogatszym człowiekiem świata daje od myślenia  :P dla mnie szczęście to przypadek losu.

Offline Baś-ka

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 706
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • No justice, no peace, fuck the police!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #410 dnia: 28 Listopad 2008, 14:58:23 »
Cytuj
Skoro wy - ateiści ciągle chcecie dowodów to powiedzcie mi skąd wzięły się takie słowa jak: wiara czy religia? Tracą swoje znaczenie po usłyszeniu słowa "dowód". A poza tym skoro tak chcecie udowadniać to powiedzcie skąd na świecie jest takie coś jak "szczęście" ^^

Jakich dowodów? Od kiedy to ateiści szukają dowodów na istnienia boga? Ateiści nie wierzą w boga więc na co im szukanie jakichś dowodów na jego istnienie? Szczęście to zwykłe uczucie spowodowane nagłym produkowieniem komórek szczścia które jest związane z jakimś wypełnionym celem lub czymś czego pragniemy lub chcemy, jednak co to ma wspólnego z Bogiem i religią o.O?
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2008, 15:01:12 wysłana przez Rahtar »

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #411 dnia: 28 Listopad 2008, 15:05:32 »
Jakich dowodów? Od kiedy to ateiści szukają dowodów na istnienia boga? Szczęście to zwykłe uczucie spowodowane nagłym produkowieniem komórek szczścia które jest związane z jakimś wypełnionym celem lub czymś czego pragniemy lub chcemy, jednak co to ma wspólnego z Bogiem i religią o.O?

Nie szukają, tylko żądają a to jest różnica :) Komórki szczęścia? No ale dobra, podam Ci przykład: znajdujesz na ulicy 10 zł, następnego dnia kolejne 10 i następnego kolejne. To się dzieje dlatego, że produkują Ci się w organizmie komórki szczęścia, bo Ty bardzo pragniesz pieniędzy? Co za absurd... Zresztą chyba pomyliliśmy pojęcia ;)
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2008, 15:10:01 wysłana przez Morean »

Offline Baś-ka

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 706
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • No justice, no peace, fuck the police!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #412 dnia: 28 Listopad 2008, 15:11:42 »
Cytuj
Nie szukają, tylko żądają a to jest różnica  Komórki szczęścia? No ale dobra, podam Ci przykład: znajdujesz na ulicy 10 zł, następnego dnia kolejne 10 i następnego kolejne. To się dzieje dlatego, że produkują Ci się w organizmie komórki szczęścia, bo Ty bardzo pragniesz pieniędzy? Co za absurd..

Ty mnie chyba nie zrozumiałeś, napisalem o szczęściu jako odczuciu, nie o szczęściu jako przypadkowym zdarzeniu. Więc, jeśli znajdziesz 10 zł na ulicy to masz szczęście bo rzadko tak się zdarza, ale też jesteś szczęśliwy, bo masz dychę więcej to wszystko.

Mały offtop się robi.

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #413 dnia: 28 Listopad 2008, 15:13:20 »
Ehh, jak czytam tu wywody teologa Piernika to żal dupę ściska. Nie będę wracał do poprzednich postów, bo Morean już ci chyba wytłumaczył.

Cytuj
Jeżeli szatan był aniołem zrobił Boga w chuja i jeszcze został panem Piekieł ymm może mi też się uda

Taa, został zesłany do miejsca gdzie jest tylko ból i nienawiść. Szatan oczywiście pieje z zachwytu że został usunięty z nieba. Piekło nie jest dla niego królestwem. Jest więzieniem. Równie dobrze możesz być władcą swojej celi w pierdlu...

Cytuj
Chyba że chodziło ci o to wcześniej, co do Abrahama no tak rzeczywiście. Powiedz mi czy jak bym teraz rzucił się na kogoś z nożem i w ostatniej chwili bym się opanował i powiedział że to w imię Boga, to został bym Prorokiem czy Kolejnym pacjentem Kliniki Dla Psychicznie chorych. No właśnie a on został Prorokiem...Wnioskuję więc że cała ta religia opiera się na psychicznie chorych ludziach którzy robią coś w imię Boga.

Tyle że ty nie robisz tego w imie Boga tylko z własnej głupoty. Abraham był człowiekiem inteligentnym, ale dla Boga był nawet w stanie poświęcić syna.

Cytuj
Co więcej z Jezusem mi tu nie wyjeżdżaj, pokaż mi choć jeden dowód na to że on istniał bo dla mnie był zwykłym gościem który chciał dać ludziom nadzieje a zgraja 12 chłopa dopisała sobie cuda, zmartwychwstanie etc.

Wątpię by zwykły człowiek miał tylu wyznawców.

Cytuj
Możesz mnie teraz zjechać w imię Jezusa.

Oczywiście chcesz sprowadzić dysksję na swój grunt czyli obrzucanie się błotem.

Cytuj
I NIE LUBIE CHRZE¦CIJAÑSTWA PONIEWA¯ W NIM MUSZE PRZEPRASZAÆ ZA TO ¯E JESTEM CZ£OWIEKIEM.
Dlaczego? Skąd taki absurdalny wniosek?

Ostatnio na mszy zauważyłem, coś na co wcześniej nie zwracałem uwagi. Mówimy: "moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina". Czyli co? Katolicy muszą przepraszać za to, że żyją w takim świecie a nie w innym. Sorry, ale nie ma człowieka bez tzw. grzechu. A kościół nam to bardzo dobitnie wytyka. A ludzie muszą błagać o przebaczenie. Takie zachowanie można nazwać zakompleksionym. To moje zdanie.

Jak wiesz każdy człowiek jest grzeszny, ale ta formułka chyba wywodzi się z dawnych czasów.


Cytuj
Teraz coś dla was. Jak niektórzy z was wiedzą jestem ateistą, już od dawna porzuciłem tą religię. Wg. mnie nie istnieje coś takiego jak Bóg, UFO, Demony, Duchy itp. Ludzie od lat starają się to udowodnić a co jakiś czas wychodzi na światlo dzienne jakiś nowy dowód, twierdzenie czy zdjęcie. Bóg nie istnieje, to zwykły wymysł ludzi, mimo że niektórzy z zagorzałych katolików, ciągle chcą nas spalić za niewiarę. Ja bym to raczej nazwał zwykłym rozumowaniem niż niewiarą, wystarczy spojrzeć na wszystko z obiektywnej strony.
Ktoś powiedział że nie możn a udowodnić tego że Bóg nie istnieje ale tez nie można udowonić że istnieje, cóż głupota nie boli, jeśli jedynym argumentem katolików jest to że nie można udowodnić że Bóg nie istnieje, to naprawdę mi ich czasami żal.

To powiedz mi jaka była siła stwórcza, która uruchomiła pierwszy pierwiastek? Wizął się znikąd? Zapewne znasz również teorię powstania świata Karola Darvina. To szło jakoś tak, że najpierw stworzenia w wodzie, potem na lądzie rośliny, zwierzęta morskie, na lądzie, ptaki i na końcu człowiek, a jak było w biblii w księdze rodzaju? O ile się nie mylę tak samo. Skąd ten człowiek który spisał te słowa mógł to wiedzieć? Bo wątpię że sam to wydedukował.







Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #414 dnia: 28 Listopad 2008, 15:19:26 »
Ty mnie chyba nie zrozumiałeś, napisalem o szczęściu jako odczuciu, nie o szczęściu jako przypadkowym zdarzeniu. Więc, jeśli znajdziesz 10 zł na ulicy to masz szczęście bo rzadko tak się zdarza, ale też jesteś szczęśliwy, bo masz dychę więcej to wszystko.

Przypadkowe zdarzenie... Bierze się od tak sobie, pstryk palców i już dycha leży na ziemi?

Mały offtop się robi.

Czemu mnie to nie dziwi?

Mentos: Chwała Ci za to...

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #415 dnia: 28 Listopad 2008, 15:23:51 »
Cytuj
Ehh, jak czytam tu wywody teologa Piernika to żal dupę ściska

Powinieneś wziąć się za tematy "Gdzie jest Xardas" albo zapisać się do gwardii Jezusa bo nic innego ci nie wychodzi. Po 2 ludzie przed Abrahamem mieli 1000 bogów był bóg ziemi nieba wody i nagle jeden Abraham niszczy im to wszystko i mówi że jest tylko jeden bóg, i mają w niego wierzyć. I wszystko ok, co do Jezusa czy zwykły człowiek może mieć tyle wyznawców hmmm Adolf Hitler miał ich 110 milionów... więc ok. To samo rzekomy budda, jak byś się zainteresował to buddystów jest więcej niż Chrześcijan więc sukces Jezusa jest jako taki. Wracając do Ciebie starasz się być wielki Master a jesteś zwykłym Mentosem, które się żuje i połyka.  Jeżeli udowodnisz ludziom że Bóg istnieje, to gwarantuje Ci że zostaniesz milionerem, bo będziesz taki 1 na ziemi. Wracając do twoich argumentów są one robione jak bita śmietana i pod wpływem agresji. Każdy idiota może powiedzieć że morduje bo Bóg mu karze a udowodnisz mu że to kłamstwo?? NIE! Więc co do tekstu o Abrahamie znowu leży. Wróci jak Ksiądz na ambonie powie coś nowego  :lol:
Cytuj
To powiedz mi jaka była siła stwórcza, która uruchomiła pierwszy pierwiastek? Wizął się znikąd? Zapewne znasz również teorię powstania świata Karola Darvina. To szło jakoś tak, że najpierw stworzenia w wodzie, potem na lądzie rośliny, zwierzęta morskie, na lądzie, ptaki i na końcu człowiek, a jak było w biblii w księdze rodzaju? O ile się nie mylę tak samo. Skąd ten człowiek który spisał te słowa mógł to wiedzieć? Bo wątpię że sam to wydedukował.

Ale żeś jebnął :lol: w Biblii jest napisane że bóg stworzył rośliny i zwierzęta tylko tyle nie pisze że wyszły one z wody itd.
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2008, 15:28:15 wysłana przez Pienik »

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #416 dnia: 28 Listopad 2008, 15:28:03 »
Cytuj
Przypadkowe zdarzenie... Bierze się od tak sobie, pstryk palców i już dycha leży na ziemi?

Hmm... Tak bo jeśli to ty znalazłeś tą dyche to masz farta czy coś w tym stylu, jeśli nie to nie ma się co martwić, bo szansa na znalezienie tej dychy to 1:1000. Wiesz nic nie jest ustalone z góry to ty tworzysz swoja przyszłość,a jeśli ty tworzysz przyszłość to życie składa się z przypadków.

Wiecie w tym temacie już doszliśmy do wniosku, ze nie będzie rozwiązania tej dyskusji i po co ciągnąć te wywody skoro powtarzają się argumenty?


Co do Pienika:
Wiesz człowiek może mieć tysiące bogów o ile będzie tego chciał... A wiesz dlaczego jest Bóg, Stworzyciel bo człowiek chce się na tym oprzeć  to co jest nie wyjaśniane twierdzi,ze do sprawka Boga itd ;] Chce wierzyć, że istnieje ktoś kto ma siłę i potęgę mu pomóc, zmienić jego życie...


Ale żeś jebnął :lol: w Biblii jest napisane że bóg stworzył rośliny i zwierzęta tylko tyle nie pisze że wyszły one z wody itd.

Wiesz człowiek wtedy nie wiedział jak powstały rośliny i zwierzęta i teraz odsyłam cię do wypowiedzi mojej powyżej.
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2008, 15:33:03 wysłana przez Devristus »

Offline Mantos

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2628
  • Reputacja: 294
  • Płeć: Mężczyzna
  • de Freszmejker
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #417 dnia: 28 Listopad 2008, 15:39:29 »
Cytuj
Ehh, jak czytam tu wywody teologa Piernika to żal dupę ściska

Powinieneś wziąć się za tematy "Gdzie jest Xardas" albo zapisać się do gwardii Jezusa bo nic innego ci nie wychodzi.

Jeśli nie potrafisz kulturalnie dyskutować to ty lepiej tam zajrzyj a mnie nie pouczaj.

co do Jezusa czy zwykły człowiek może mieć tyle wyznawców hmmm Adolf Hitler miał ich 110 milionów... więc ok.


Nie no padłem. Hitler został pokonany, teraz jego wyznawców jest garstka. On sam popełnił samobójstwo. Takie argumenty lepiej zachowaj dla siebie.

Wracając do Ciebie starasz się być wielki Master a jesteś zwykłym Mentosem, które się żuje i połyka.  Jeżeli udowodnisz ludziom że Bóg istnieje, to gwarantuje Ci że zostaniesz milionerem, bo będziesz taki 1 na ziemi. Wracając do twoich argumentów są one robione jak bita śmietana i pod wpływem agresji.

Haha, kto to mówi. To raczej ty próbujesz za wszelką cenę udowodnić że Boga nie ma, to ty starasz się być wielki piernik ja po prostu mówię co myślę
 
Każdy idiota może powiedzieć że morduje bo Bóg mu karze a udowodnisz mu że to kłamstwo?? NIE! Więc co do tekstu o Abrahamie znowu leży.

Tyle, że Abraham nie zamordował swojego syna.

Wróci jak Ksiądz na ambonie powie coś nowego  :lol:

Nie, to są moje argumenty, a ty się powtarzasz.


Cytuj
To powiedz mi jaka była siła stwórcza, która uruchomiła pierwszy pierwiastek? Wizął się znikąd? Zapewne znasz również teorię powstania świata Karola Darvina. To szło jakoś tak, że najpierw stworzenia w wodzie, potem na lądzie rośliny, zwierzęta morskie, na lądzie, ptaki i na końcu człowiek, a jak było w biblii w księdze rodzaju? O ile się nie mylę tak samo. Skąd ten człowiek który spisał te słowa mógł to wiedzieć? Bo wątpię że sam to wydedukował.

Ale żeś jebnął :lol: w Biblii jest napisane że bóg stworzył rośliny i zwierzęta tylko tyle nie pisze że wyszły one z wody itd.

No tak, przeczytaj sobie najpierw, a potem pisz głupoty.


Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #418 dnia: 28 Listopad 2008, 15:40:13 »
Dlaczego Bóg wybrał Noego? Bo był mu wierny. Dlaczego Bóg zesłał potop? Ano, bo tutaj jest nasze Dead End. Człowiek zaszalał i mimo ostrzeżeń Boga, nadal miał go w rzyci. Co Ty byś zrobił? Powiedziałbyś człowiekowi: "Wybaczam Ci, bo jestem miłosierny i róbcie tak dalej, ja wam wybaczę, bo przecież jestem miłosierny." Nie zapominaj, że od grzechu pierworodnego istniało na świecie też zło, a człowiek nie potrafił dostrzec dobra. Poza tym każda kara miała swój sens.
Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo. Więc bóg jest ulegającym emocjom ostatnim skurwysynem? Na to wygląda.

Jaki w tym sens. Tworzyć jednostki z natury opierające się narzucanym prawom i zasadom, mającym własną wolę. A później karać je za to. Patrząc z przymrożeniem okna na te wszystkie historyjki z biblii wychodzi na to, że z Boga okrutny hipokryta się zrobił. Stworzył ludzi po to żeby mieć kogo karać.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #419 dnia: 28 Listopad 2008, 17:22:59 »
ÂŻaden ze mnie teolog ale sie wypowiem ;p

Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo. Więc bóg jest ulegającym emocjom ostatnim scholerysynem? Na to wygląda.

Jaki w tym sens. Tworzyć jednostki z natury opierające się narzucanym prawom i zasadom, mającym własną wolę. A później karać je za to.

Bóg stworzył człowieka zdolnego do czynienia dobra, choć ludzie nie zawsze to dostrzegali. Oprócz tego dał im wolną wolę. Dlatego też drogi Isentorku możesz rozdawać pieniążki zarobione na adsense biednym sierotkom, albo możesz je w całości wydać na grzeszne, nadziane żelki Akuku. Do tego, nie wiesz w jakim stopniu człowiek jest podobny do Boga tak wiec nazywanie go ulegającym emocjom ostatnim scholerysynem jest nieuzasadnione ;p

Cytuj
Patrząc z przymrożeniem okna na te wszystkie historyjki z biblii wychodzi na to, że z Boga okrutny hipokryta się zrobił. Stworzył ludzi po to żeby mieć kogo karać.

A może nagradzać? Ludzie są stworzeni po to żeby byli dobrzy, a nie źli mimo wolnej woli. Za dobro się nagradza, a za zło karze. Tak to odbieram.

To samo rzekomy budda, jak byś się zainteresował to buddystów jest więcej niż Chrześcijan więc sukces Jezusa jest jako taki.

Budda nie chciał tworzyć nowej religii, a jedynie wskazać ludziom drogę ku doskonałości tak więc stawianie J.C. z Buddą obok siebie jest nie na miejscu.

A i zadam pytanie Pienikowi, bo widzę że jest jednym z członków ruchu ateistycznego oscenatacyjnie demonstrującego swój brak wiary. W zasadzie zadaje to pytanie każdemu kto nie wierzy w Boga tak wiec czemu nie...
Co sądzisz o opętaniu? Co jesteś w stanie powiedzieć o Egzorcystach uwalniających ludzi od "złych duchów" wypowiadając słowa modlitwy skierowane do Boga, w którego istnienie szczerze wątpisz? Czy tworzą oni jakiś cyrk? Pytanie zadaję z czystej ciekawości...
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2008, 17:27:59 wysłana przez Grison »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #419 dnia: 28 Listopad 2008, 17:22:59 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything