Autor Wątek: Dyskusje Teologiczne  (Przeczytany 292686 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #260 dnia: 26 Czerwiec 2008, 15:11:51 »
Cytuj
Tak pytam z ciekawości bo masz coś ze stajniami i konikami, małe problemy w przeszłości z konikami i kucykami czy jak.

Rozumiem że chcesz być fajny i mi pojechać , jednak gdybyś ty również miał trochę wiedzy teologicznej i byś przemyślał np argumenty takiego Kozłowa to też byś doszedł do wniosku że to co tu się dzieje z waszej strony to nie są Dyskusje Teologiczne tylko stajenne wywody o dupie marysi którym dowodzi wszystkiemu przeczący sam Isentor.

Cytuj
Jak na razie to ten Benedykt XVI nie zrobił nic, o niczym ważnym nie słyszałem, ani dla sfery politycznej ani sfery religijnej, nic, cisza. Nie wiem na jaki odpoczynek on zasługuje jak nic nierobi istotnego, ponad to co każdy papież przy papierkowej robocie, jeżeli chociażby tym sie zajmował.

Jak na razie to ten Benedykt XVI za krótko jest papieżem by móc w cokolwiek poważnie ingerować a zapewniam cie że sam fakt bycia papieżem jest męczący.

Cytuj
Katolicy właściwie nieprzejmują się szatanem jakoby niby tym co nakłania ich do grzechu, tylko samym grzechem, to tak jak leczyć chorobę tylko jej objawy, a dawać się jej rozwijać dalej, a z e ludzie nie zawsze inteligentnie postępują i myślą, to pozbędą sie "grzechu" i są happy, i nie widział byś w tym sensu oddziaływania szatana? Ja bym w tym widział nie mały.

No tutaj przyznaję rację chodź katolicy nie tak dokońca nie przejmują się szatanem lecz poniekąd to jest właśnie metoda działania na wierzących, a na was jest równie prosta, celem szatana jest pokazać wam że jest on wymysłem ludzi i właśnie chodzi o to byście zupełnie go pomijali.

Cytuj
Czego kościół sie wtrąca do zgwałconej 15-latki. jej decyzja ze pozbyła się dziecka, rodzice mogli ją nakłaniać, podpowiadać ale bez jej zgody sie to nie odbyło, wątpię w ogóle żeby chciała mieć dziecko w taki sposób zrodzone. Dziw że kościół sie miesza do spraw które go nie dotyczą. Jeszcze ekskomunikujcie tę Kopacz. Wstyd i hańba dla katolików. Postawcie siebie w miejscu tej dziewczyny, nawet tej kopacz, spełniła swój obowiązek, no prawo, chyba może pomagać gdy ktoś pomocy oczekuje.

Nie będe o tym rozmawiał bo dojdzie wręcz do rękoczynów tak więc jeśli chcesz znać stanowisko Kościoła w tej sprawie udaj się do dobrego księdza tylko czasem nie zasłaniaj się tym że tylko Arkhan ci powie jak naprawdę jest a ks nie. :P :-[

Cytuj
Hm, nawet jeśli, kościołów w Polsce jest jak mrówek w ogromnym mrowisku, w moim mieście jest kilkanaście kościołów, gdzie nie pójdę taki przybytek stoi, no poco tego tyle

Wyprowadź się i zamknij za sobą drzwi nikt ci nie każe mieszkać w katolickiej Polsce.

Cytuj
Powiem szczerze, ze zamiast takiej świątyni to wolał bym, aby politycy nie latali byle czym,

Oczywiście wydajmy kolejne pieniądze a może lepiej zwiększmy pensje byłym ubekom przecież to starsi ludzie zasługujący na szacunek.
Matko co za denne myślenie...

Cytuj
A w ogóle ten wasz bóg ma strasznie drogie upodobania że chce takie świątynie.

Kolejna bzdura i kolejny dowód na to że o sprawach teologicznych nie macie zielonego pojęcia. Większość kosciołów pochodzi z okresów baroku czy renesansu. Pomijam fakt że chrześcijaństwo to religia Państwowa. To ludzie budują świątynie według swojej wizji. Ma być czysto iładnie. Pomiając fakt że większość naczyń liturgicznych jest POZÂŁACANA. Szkoda że tego nie ogarniacie i nie dowiecie się jak naprawdę jest...



Canis

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #261 dnia: 26 Czerwiec 2008, 15:35:52 »
Cytuj
Kolejna bzdura i kolejny dowód na to że o sprawach teologicznych nie macie zielonego pojęcia. Większość kosciołów pochodzi z okresów baroku czy renesansu. Pomijam fakt że chrześcijaństwo to religia Państwowa. To ludzie budują świątynie według swojej wizji. Ma być czysto iładnie. Pomiając fakt że większość naczyń liturgicznych jest POZÂŁACANA. Szkoda że tego nie ogarniacie i nie dowiecie się jak naprawdę jest...

Właśnie oto geniuszu mi chodzi, że chyba zamiast budować drogie przybytki, bo chyba nie powiesz że stawianie jakiejkolwiek budowli jest tanie, które chyba waszemu bogu nie są tak potrzebne do szczęścia i radości, można zostawić państwu by mogło nimi dalej prosperować z nadzieją na lepszą, świetlana przyszłość. i dobrze że pozłacane, bieda w kraju trzeba oszczędzać, więc czemu budować taki przybytek, żeby społeczeństwo nadal biedniało, a utrzymanie kolejnego budynku obciążało państwo i dochody kościoła. no fajnie.

Cytuj
Rozumiem że chcesz być fajny i mi pojechać , jednak gdybyś ty również miał trochę wiedzy teologicznej i byś przemyślał np argumenty takiego Kozłowa to też byś doszedł do wniosku że to co tu się dzieje z waszej strony to nie są Dyskusje Teologiczne tylko stajenne wywody o dupie marysi którym dowodzi wszystkiemu przeczący sam Isentor.

Chcę ci tym pokazać, że gadasz jakby zacięła ci się płyta, kilkakrotnie mówiłeś o stajni IsentoRa tutaj, więc trzeba to było wykorzystać, może coś innego, ciekawszego użyjesz.

Arkhanie, skoro uważasz że te dyskusje nie mają nic wspólnego z teologiczną debatą, tak to nazwę, to czemu odpowiadasz. Odnośnie argumentów Kozłowa... nie wtrącam sie w nie, każdy ma swoje powody, swoje przekonania i swoją wiedzę, więc niech każdy ze swojej wiedzy korzysta.

Cytuj
Jak na razie to ten Benedykt XVI za krótko jest papieżem by móc w cokolwiek poważnie ingerować a zapewniam cie że sam fakt bycia papieżem jest męczący.

No fakt, musi mu być ciepło w tych białych ciuszkach... za krótko... cóż od polityków się wymaga cudów a są krótko na swoich stanowiskach, wymagajcie i tego od papieża.

Cytuj
Nie będe o tym rozmawiał bo dojdzie wręcz do rękoczynów tak więc jeśli chcesz znać stanowisko Kościoła w tej sprawie udaj się do dobrego księdza tylko czasem nie zasłaniaj się tym że tylko Arkhan ci powie jak naprawdę jest a ks nie. Język Zawstydzony

Heheh. nie martw sie, będę miał przyjemność kilkakrotnie po debatować z kilkoro ma księżmi, nie zapomnę wypytać, w końcu sięgajmy po wiedzę ze źródła, a tu źródełkiem jest kościół ;]


Cytuj
Wyprowadź się i zamknij za sobą drzwi nikt ci nie każe mieszkać w katolickiej Polsce.

Tak sie mówi gdy się nie ma żadnego argumentu. Nie zamierzam się wyprowadzać stąd, w ogóle wiążę swą przyszłość z tym krajem i nie mam zamiaru się stąd wynosić, po prostu dziwi mnie ze tyle tu tego a buduje się kolejne.



Cytuj
Oczywiście wydajmy kolejne pieniądze a może lepiej zwiększmy pensje byłym ubekom przecież to starsi ludzie zasługujący na szacunek.
Matko co za denne myślenie...

Cóż, kościołów jest dość, biedny nie jest, a ludzie narzekają na niskie pensje, niechaj więc pensje się ludziom zwiększą, przybliżają pomału ale jednak, do pensji na zachodzie, każdy chce by było jak na zachodzie, więc niech pomału się tak staje, niech ogół się cieszy. A i u katolików budowanie świątyni opatrzności bożej wywołuje mieszane uczucia, tak przynajmniej widzę pośród swoich znajomych katolików, rodzinki i ogólnie, mego otoczenia.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #261 dnia: 26 Czerwiec 2008, 15:35:52 »

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #262 dnia: 26 Czerwiec 2008, 16:22:27 »
Cytuj
można zostawić państwu by mogło nimi dalej prosperować z nadzieją na lepszą, świetlana przyszłość.

Dom publiczny lub kolejne nikomu nie potrzebne centrum handlowe? ÂŁadna mi przyszłość.

Cytuj
Arkhanie, skoro uważasz że te dyskusje nie mają nic wspólnego z teologiczną debatą, tak to nazwę, to czemu odpowiadasz. Odnośnie argumentów Kozłowa... nie wtrącam sie w nie, każdy ma swoje powody, swoje przekonania i swoją wiedzę, więc niech każdy ze swojej wiedzy korzysta.

Zadam ci podobne pytanie - skoro wasze poglądy nt. Kościoła nie mają z nim nic wspólnego to dlaczego zabieracie głos w dyskusji ? I kółko się zamyka. Ja po prostu taki już jestem, moja cierpliwość kończy się jeśli ktoś pieprzy głupoty.

Cytuj
No fakt, musi mu być ciepło w tych białych ciuszkach... za krótko... cóż od polityków się wymaga cudów a są krótko na swoich stanowiskach, wymagajcie i tego od papieża.

Naobiecywali w kampaniach wyborczych więc niech przechodzą do działania.
A o papieża się nie martw, wszystko ma swoją kolej rzeczy a papieże są wybierani w Konklawe nie rządzając od wiernych poparcia na masową skalę.

Cytuj
Tak sie mówi gdy się nie ma żadnego argumentu. Nie zamierzam się wyprowadzać stąd, w ogóle wiążę swą przyszłość z tym krajem i nie mam zamiaru się stąd wynosić, po prostu dziwi mnie ze tyle tu tego a buduje się kolejne.

Nie chcesz się wyprowadzać? No to będziesz musiał znieść na każdym kroku Kościół. A moim zdaniem jest ich jeszcze stanowczo za mało, Kościóły powinny być budowane tak byś ty i Isentor nie miał czym oddychać i Kozłow by przy codziennym prysznicu nie mógł nucić radzieckiego hymnu :P :-X :)

Cytuj
a ludzie narzekają na niskie pensje, niechaj więc pensje się ludziom zwiększą, przybliżają pomału ale jednak, do pensji na zachodzie, każdy chce by było jak na zachodzie, więc niech pomału się tak staje, niech ogół się cieszy

Tak tylko taka gadanina jest już nota bene od 18 lat. Podziękuj tym rządom gdzie stanowisko prezydenta obejmowali   TW. Bolek (Lejba Kohne)  i TW. Alek (Izaak Stoltzman).  :-X Zawdzięczamy to wyłącznie im.



« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec 2008, 16:28:52 wysłana przez Arkhan »

Offline MooN

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #263 dnia: 26 Czerwiec 2008, 17:09:07 »
Co do pieniędzy na ÂŚwiątynie. Wyobraź sobie, że kogoś bardzo cenisz. Albo inaczej. TTaka sytuacja. Masz dziewczynę i chcesz się jej oświadczyć. Do tego potrzebujesz pierścionka. No ale pierścionek kosztuje około 100 złotych. Za te pieniądze możesz sobie kupić trochę jedzenia i jakieś ubrania/buty. I co zrobisz? Kupisz pierścionek czy 10 puszek coca-coli i nowe buty? Nie lepiej zainwetujesz te pieniądze Canisie? Bo chyba z Twojego rozumowania wynika, że na pierścionek się nie zdecydujesz.

Canis

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #264 dnia: 26 Czerwiec 2008, 19:15:31 »
O Księżyc, jak ja dawno cię nie widziałem na forum, a właściwie twoich postów, miło mi ponownie spotkać.

No a teraz na serio.

Cytuj
Co do pieniędzy na ÂŚwiątynie. Wyobraź sobie, że kogoś bardzo cenisz. Albo inaczej. TTaka sytuacja. Masz dziewczynę i chcesz się jej oświadczyć. Do tego potrzebujesz pierścionka. No ale pierścionek kosztuje około 100 złotych. Za te pieniądze możesz sobie kupić trochę jedzenia i jakieś ubrania/buty. I co zrobisz? Kupisz pierścionek czy 10 puszek coca-coli i nowe buty? Nie lepiej zainwetujesz te pieniądze Canisie? Bo chyba z Twojego rozumowania wynika, że na pierścionek się nie zdecydujesz.

Wyda ci jak i wszystkim może, dziwne, ale gdybym cierpiał na brak środków do życia, brakło by mi na posiłki czy godny strój dla mnie, to oczywiście bym go nie kupił, gdybym znalazł wolne środki na pierścionek bym kupił zapewne, w zależności czy by chciało, bop nie każda przedstawicielka płci pięknej lubi biżuterię. I powiem szczerze, że kobiety chyba nie wszystkie są takie pazerne, że muszą mieć pierścionek z wielkim brylantem jak 20 kilowy kamień (tu porównanie do świątyni opatrzności ...). No przynajmniej otaczające mnie kobietki (znajome), do takich nie należą.

Cytuj
Dom publiczny lub kolejne nikomu nie potrzebne centrum handlowe? ÂŁadna mi przyszłość.

Jest wiele budynków państwowych do odrestaurowania, wiele pieniędzy trzeba na poprawianie stanu dróg, budową stadionów zajmują się samorządy lokalne jeżeli dobrze pamiętam, ale w końcu też i to czerpie ze skarbu państwa. Wiele budynków, jak zabytkowe szkoły, chociażby moja, budynek zakonu jezuitów z XVII w., właściwie wtedy założyli szkołę, budynek powstał wcześniej używany jako zakon, czy jakoś tam, przydała by się renowacja, wymiana okien kosztuje 3 miliony, a poza tym chęci są aby podłogi zostały odnowione, ściany wewnątrz budynku, jak to mówią, zabytki to studnie bez dna, które restaurować można co chwila.

Cytuj
Zadam ci podobne pytanie - skoro wasze poglądy nt. Kościoła nie mają z nim nic wspólnego to dlaczego zabieracie głos w dyskusji ? I kółko się zamyka. Ja po prostu taki już jestem, moja cierpliwość kończy się jeśli ktoś pieprzy głupoty.

każdy z nas ma mniej więcej inny pogląd na to czy jest bóg, jaki on jest, co jest po śmierci. Ale każdy z nas uważa ze boga jako takiego, waszego, chrześcijańskiego niema, każdy z nas (mówię tu o przeciwnikach kościoła katolickiego) ma inne powody czemu tak uważa i każdy z nas je wam mówi. Nasze poglądy z kościołem mają wiele wspólnego, ponieważ każdy z nas, no większość jest apostatami albo formalnie katolikami ale niewierzącymi, ale formalnie katolikami. Każdego z nas poglądy do kościoła są, no nie przychylne jak widać, no i może uda się wam to zmienić.

Jeżeli uważasz że "pieprzę głupoty" mów ze jakie, poprawiaj mnie a nie mów że "pieprzę głupoty" coś na co nie masz argumentu jest jak powietrze, ulotne.

Cytuj
Naobiecywali w kampaniach wyborczych więc niech przechodzą do działania.
A o papieża się nie martw, wszystko ma swoją kolej rzeczy a papieże są wybierani w Konklawe nie rządzając od wiernych poparcia na masową skalę.

hm, czyli to jakich wybieramy sobie przywódców państwa, to cierpimy my za to co wybraliśmy i tu nasza wina, Ludzie podlegli papiestwu cierpią przez to ze wybrała papieża grupka niebiednych obiboków, którzy najczęściej biednie nie mają, tak przynajmniej wnioskuję po biskupie z mojego regionu, do chudych nie należy, a na opuchliznę głodową to to nie wygląda.

Cytuj
Nie chcesz się wyprowadzać? No to będziesz musiał znieść na każdym kroku Kościół. A moim zdaniem jest ich jeszcze stanowczo za mało, Kościóły powinny być budowane tak byś ty i Isentor nie miał czym oddychać i Kozłow by przy codziennym prysznicu nie mógł nucić radzieckiego hymnu

Spokojnie, proszę bardzo mogą być. Do kościołów nic nie mam, kościół jako budynek pokazuje, przynajmniej w niektórych epokach, stosunek do boga ludności, jest to dobre źródło wiedzy, a ze w moim mieście kościołów to z każdego okresu bo jednym i po dwa, to już inna sprawa.

Cytuj
Tak tylko taka gadanina jest już nota bene od 18 lat. Podziękuj tym rządom gdzie stanowisko prezydenta obejmowali   TW. Bolek (Lejba Kohne)  i TW. Alek (Izaak Stoltzman).   Zawdzięczamy to wyłącznie im.

O polityce nie tutaj właściwie. Wiesz, nadzieje mieć można na lepszą przyszłość, chociaż znając nas, polaków to zanim my będziemy dorównywać zachodowi to ho ho i jeszcze trochę.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #265 dnia: 26 Czerwiec 2008, 19:38:31 »
Cytuj
Jest wiele budynków państwowych do odrestaurowania, wiele pieniędzy trzeba na poprawianie stanu dróg, budową stadionów zajmują się samorządy lokalne jeżeli dobrze pamiętam, ale w końcu też i to czerpie ze skarbu państwa. Wiele budynków, jak zabytkowe szkoły, chociażby moja, budynek zakonu jezuitów z XVII w., właściwie wtedy założyli szkołę, budynek powstał wcześniej używany jako zakon, czy jakoś tam, przydała by się renowacja, wymiana okien kosztuje 3 miliony, a poza tym chęci są aby podłogi zostały odnowione, ściany wewnątrz budynku, jak to mówią, zabytki to studnie bez dna, które restaurować można co chwila.

Tak więc niech składają odpowiednie podania do danego Ministerstwa. Jakoś moja szkoła nie miała problemu by wymienić okna, wyremontować wszystkie piętra i sprawić by było czysto, schludnie i ładnie. W końcu należymy do Unii i można też wnosić o dotację. Nie widzę problemu. Tak samo nie widzę problemu w odnowieniu starych zabytkowych kościołów etc.

Cytuj
Nasze poglądy z kościołem mają wiele wspólnego, ponieważ każdy z nas, no większość jest apostatami albo formalnie katolikami ale niewierzącymi, ale formalnie katolikami. Każdego z nas poglądy do kościoła są, no nie przychylne jak widać, no i może uda się wam to zmienić.

Wasze poglądy nie są zgodne z nauczaniem Kościoła tak więc zaledwie wspólność racji można ocenić w skali 1/100. Ja wam nie bronię mieć własnych poglądów, miejcie sobie je ale jeśli chcecie krytykować Kościół to zechciejcie pierw zapoznać się z jego oficjalnym stanowiskiem i starać się go zrozumieć a nie z tym co przeczytacie na ateistycznych szmatławcach [vice versa Isentor].

Mnie nie chodzi tutaj o to by was nawracać. Nie miałem nigdy takiego zamiaru. Jestem katolikiem o wielkich słabościach i za takiego się uważam i jestem tutaj by w tym temacie bronić Kościoła. To chyba nic złego, a że często zachowuje się złośliwie.. cóż taki już jestem.

Cytuj
Jeżeli uważasz że "pieprzę głupoty" mów ze jakie, poprawiaj mnie a nie mów że "pieprzę głupoty" coś na co nie masz argumentu jest jak powietrze, ulotne.

Cytuj
A w ogóle ten wasz bóg ma strasznie drogie upodobania że chce takie świątynie.

Do ciebie mam tylko uwagi że zbyt materializujesz sobie wagę Kościoła i jego misję w świecie. Nie zastanowisz się nawet na nauczaniu Chrystusa i ZAKÂŁADAMY że istniał. Jest wielu świętych, którzy byli z biednymi którzy zasłużyli się dla ludzkości. Isentor nie potrafił wymienić ani jednego świętego zasłużonego dla ludzkości. Poza tym dlaczego nikt z was, ludzi podobno o większych horyzontach nie wymieni zalet Kościoła? Nie ma ani jednej?.

Cytuj
Spokojnie, proszę bardzo mogą być. Do kościołów nic nie mam, kościół jako budynek pokazuje, przynajmniej w niektórych epokach, stosunek do boga ludności, jest to dobre źródło wiedzy, a ze w moim mieście kościołów to z każdego okresu bo jednym i po dwa, to już inna sprawa.

Stosunkowo to dobrze że jest wiele kościołów. Sam powiedziałeś że Kościół to dobre źródło wiedzy, to chyba dobrze że jest więcej takich źródeł?



Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #266 dnia: 26 Czerwiec 2008, 19:54:20 »
Cytuj
To że odpoczywa tam gdzie odpoczywa wynika z jego autorytetu i funkcji jaką sprawuje w Kościele. Wiadomo że to nie jest też drugi Jan Paweł II który chodził do trędowatych, GDZIE WAS NIE BYÂŁO towarzyszu Kozłow, jednak jakiś szacunek papieżowi się należy. No ale w sowieckich szkołach tego nie uczą.
Jakiej fukncji? Wygłosi jakąś przemówkę z okienka, wysmaży encyklikę i co? A i jeszcze rola, że jest nieomylny :) Jak większość papieży była w historii. Mnie nie było - bo nie mam trędowatych w mieście. Zresztą kościół to morfina. Złagodzi ból, ale nie wyleczy choroby. Komuniści chcą leczyć choroby. Stop off top.

Cytuj
Tak tak znawcy społeczeństwa akceptujący morderstwa na nienarodzonych dzieciach ;] Podziękuje za takich znawców
A może zostawić aborcję, eutanazję itd. ludziom? Ich własnej ocenie? To chyba proste. Jak ktoś chce, to pójdzie zrobić aborcję, jak nie, to nie. Kościół narzuca jakieś swoje zdanie. I to jest wolna wola? Wybieramy między zdaniem kościoła, a zdaniem swoim. Bo chyba zdanie kościoła nie jest zdaniem boga - o czym wybitnie nam świadczy np. okres średniowiecza.

Cytuj
Skandal związany z śmiercią Jana Pawła I toczył się własnie o watykański bank i fakt że masoneria trzymała tam swoje pieniądze. Niewykluczone że nim był, ale daj mi chwilę to poszukam.
Canis mówił o tym, ze Benedykt nic nie robi. Ty mówiłeś, że zbyt mało czasu minęło (ile to? 3 lata?) Papież Jan Paweł I był papieżem tylko 33 dni, a już chciał wprowadzać duże zmiany. Coś robił. I zapłacił za to...

Cytuj
Nie kłam
Znowu poznałeś moje myśli i lepiej wiesz, co ja myślę. Nie kłamię. Jak biurokratyczni i skorumpowani politycy ZSRR-u mogą być moimi pobratymcami? Chyba, że ty wiesz lepiej co ja chcę i kim jestem.

Cytuj
Tak tak już pomijając fakt że JP2 był ostrzegany przed pielgrzymką o beznadziejności sytuacji kościoła w Amercye ÂŁac i faktu że PRAWIE CAÂŁY rząd składał się z masońskich i ateistycznych wysłanników. ÂŁadny mi taki dialog, bez wolności słowa?
Fidel Castro jest masonem albo ateistą? Hmmm poczytaj książkę: "Fidel i religia - rozmowy z bratem Betto".

Cytuj
Imho, z twojej strony to tylko śmieszny bełkot nie zawierający nic wspólnego z prawdą teologiczną a jedynie małe kwilenie stajennego w stajni Isentora.
Jeżeli ktoś ma zdanie takie jak Isentor, to już wg. ciebie znaczy, że jest isentorowym pachołem i należy do jego "stajni".

Cytuj
I to ty zacząłeś swoją gadkę o Komunizmie, niewinnie zaczynając od Marksa
Przedstawiłem zdanie Marksa o religii, które jest podobne do mojego zdania o religii. Ty sobie ubzdurałeś, ze to komunistyczna prowokacja.

Cytuj
Po pierwsze, jakie darmowe wyjazdy? Chyba na cmentarz pod eskortą Zomowskich pał. Jedynie darmowe były sanatoria, o podróży do takiej Ameryki można było pomarzyć.
Wycieczki darmowe w szkołach, wyjazdy do sanatoriów, urlopy pracownicze w Bułgarii. To fakty - zapytaj się swoich babć i dziadków. Ale do jasnej cholery dosyć już o tym. Temat jest o komunizmie. Tu rozmawiamy o religii.

Cytuj
Otóż pieniądze są tylko ci koffani politycy wolą kupować sobie prywatne linie lotnicze. Czytaj Polską prasę nie radziedzką może dowiesz się czegoś ciekawego.
Jakbyś zechciał zauważyć - radzieckiej prasy już dawno nie ma :) A Polska prasa jest tak wybitnie obiektywna, jak ktoś, komu trzyma się przy głowie pistolet i każe mówić o jakiejś rzeczy, opozycyjnej do pogladów trzymającego pistolet.

Cytuj
Dobrze, wyprowadź się jeśli jest tu ci aż tak źle. Ja nie powiedzialem że Islam jest gorszy od chrześcijaństwa. Poza tym, chwała Bohaterom dzięki którym dziś mamy wolna Polskę i którzy nie bali się stawić czoła wrogowi. Powiedz mi jaki naród który nas atakował walczył w imię Boga? i jakiego Boga? Tego z piekła?
No tak się składa, że prawosławni też mają Boga, też wierzą w Chrystusa. Turcy wierzą i wierzyli w Allaha. I z tymi bogami na ustach atakowali Polskę. A Polska z tym bogiem obroniła się przed Moskwą i z tym Bogiem poszła dalej na Moskwę (1612 rok).

Cytuj
"Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?"
Ateiści :P Mnich pisał o półlegendarnej postaci. I czy naprawdę wierzysz w to, że ktoś mógłby sam zarąbać 900 osób? Od machania ręką już po 30 by mu ręka uschła. A poza tym - tych 900 też atakuje :)

Cytuj
Jak na razie to ten Benedykt XVI za krótko jest papieżem by móc w cokolwiek poważnie ingerować a zapewniam cie że sam fakt bycia papieżem jest męczący
Fakt bycia papieżem męczący? <lol100> ^^ ÂŻart roku. No fakt, złoty łańcuch jest strasznie męczący przy noszeni. Jeżdżenie w góry tez jest cholernie męczące. A jak męczące jest wypoczywanie w Castel Gandolfo! Wiesz co mi się przypomina? Widziałem kiedyś obrazek, na którym szlachcic schylał się po szablę, która mu spadła. W tle było widać chłopów, którzy orali ziemię w pocie czoła. Szlachci mówił: "Ech ciężkie jest życie na wsi".

Cytuj
Wyprowadź się i zamknij za sobą drzwi nikt ci nie każe mieszkać w katolickiej Polsce.
To moze mnie zabijcie. Nie będzie problemu człowieka, który ukazuje bzdurności wiary i perfidię kościoła.

Cytuj
Większość kosciołów pochodzi z okresów baroku czy renesansu. Pomijam fakt że chrześcijaństwo to religia Państwowa. To ludzie budują świątynie według swojej wizji. Ma być czysto iładnie. Pomiając fakt że większość naczyń liturgicznych jest POZÂŁACANA. Szkoda że tego nie ogarniacie i nie dowiecie się jak naprawdę jest
A kościoły w baroku kto budował? A raczej - kto nakazywał budować? Szlachta, która byla religijna na pokaz (poczytaj o sarmatach). Reformacja - luteranizm - jest w tym względzie 100 razy od katolików lepszy. Nie uważają, że kościoły muszą opływać złotem, żeby być miłym bogu. W tym względzie podobnie do przypowieści Chrystusa o grosiku biednej wdowy. Lepsza skromna świątynia, z dobrymi ludźmi, niż świątynie opływająca złotem z bandą dogmatyków, słuchających Radia Maryja.

Cytuj
Dom publiczny lub kolejne nikomu nie potrzebne centrum handlowe? ÂŁadna mi przyszłość.
A centrum handlowe - to już wiesz jakiego panstwa zasługa? :) Kapitalistycznego. A wątpię, by państwo budowało domy publiczne.

Cytuj
A o papieża się nie martw, wszystko ma swoją kolej rzeczy a papieże są wybierani w Konklawe nie rządzając od wiernych poparcia na masową skalę
Slyszałeś o takich ludziach jak koncyliaryści? Zwolennicy zwierzchnictwa soboru nad kościołem, a nie papieża. I to rozwiązanie milion razy lepsze. A nie papież. Myślisz, ze kto wymyślił te bzdurne bajeczki o duchu św, zstepującym na konklawe i o nieomylności papieża? Sami papieże - żeby zapewnić sobie władzę.

Cytuj
Co do pieniędzy na ÂŚwiątynie. Wyobraź sobie, że kogoś bardzo cenisz. Albo inaczej. TTaka sytuacja. Masz dziewczynę i chcesz się jej oświadczyć. Do tego potrzebujesz pierścionka. No ale pierścionek kosztuje około 100 złotych. Za te pieniądze możesz sobie kupić trochę jedzenia i jakieś ubrania/buty. I co zrobisz? Kupisz pierścionek czy 10 puszek coca-coli i nowe buty? Nie lepiej zainwetujesz te pieniądze Canisie? Bo chyba z Twojego rozumowania wynika, że na pierścionek się nie zdecydujesz.
Pierścionek to oznaka materializmu naszych czasów. Nie mozna powiedzieć po prostu kobiecie, ze się ją kocha? Biedni nie oświadczają się pierścionkami.


 




 











Canis

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #267 dnia: 26 Czerwiec 2008, 20:16:27 »
Cytuj
Tak więc niech składają odpowiednie podania do danego Ministerstwa. Jakoś moja szkoła nie miała problemu by wymienić okna, wyremontować wszystkie piętra i sprawić by było czysto, schludnie i ładnie. W końcu należymy do Unii i można też wnosić o dotację. Nie widzę problemu. Tak samo nie widzę problemu w odnowieniu starych zabytkowych kościołów etc.

Zostało złożone ;] bez paniki, po prostu sądzę ze kasa bardziej na takie przybytki jest potrzebna obecnie niż na nowe, które znowu będzie trzeba restaurować, a że katolicyzm jest mocno zakorzeniony w kulturze polskiej, bo to niezaprzeczalny fakt, no to przyszłość czeka nas kosztowna.

Cytuj
Wasze poglądy nie są zgodne z nauczaniem Kościoła tak więc zaledwie wspólność racji można ocenić w skali 1/100. Ja wam nie bronię mieć własnych poglądów, miejcie sobie je ale jeśli chcecie krytykować Kościół to zechciejcie pierw zapoznać się z jego oficjalnym stanowiskiem i starać się go zrozumieć a nie z tym co przeczytacie na ateistycznych szmatławcach [vice versa Isentor].

nie wiem jak tam inni opowiadający się po mniej więcej tym samym sztandarem, nie uczęszczam na "ateistyczne szmatławce" moją wiedzę czerpię z własnych odczuć, z tego co dane jest mi usłyszeć od księży, po prostu analizuję wiedzę historyczną, opieraną wiarę analizuję na swój sposób, ze tak powiem., jeżeli chodzi o katolicyzm, jeżeli inne wiary... księża są jeszcze lepszym źródłem informacji ;].  Staram się zrozumieć kościół katolicki, znaczy, wiarę chrześcijańsko, katolicką, i jedynym dla mnie powodem jak na razie jej stworzenia było stworzenie, jakby prawa (dekalog) który no gdy każdy podpunkt sie przeanalizuje, zakazuje złych czynów, gdyby każdy jego się trzymał, poza pierwszymi trzema, "nie bedziesz miał bogów cudzych przed mną" "nie używaj imienia pana boga na daremno" i "pamietaj abyś dzień święty święcił", prawo zakazywało by złych czynów, ok, ale odnośnie istnienia boga, syna bożego fiu fiu, taka tu prawda jak prawda istnienia bogów greckich, egipskich etc. etc.

Cytuj
Mnie nie chodzi tutaj o to by was nawracać. Nie miałem nigdy takiego zamiaru. Jestem katolikiem o wielkich słabościach i za takiego się uważam i jestem tutaj by w tym temacie bronić Kościoła. To chyba nic złego, a że często zachowuje się złośliwie.. cóż taki już jestem.

Właśnie nie podoba mi się za bardzo ze na wszelkie sposoby jakie idzie próbujesz nas obrażać,jest to irytujące no bo chyba i to dla ciebie jest grzechem. Bronić kościoła możesz, nawet cieszymy się z tego bo w końcu dzięki temu dyskusja teologiczna trwa, no ja przynajmniej uważam to za, no przynajmniej małą debatkę i wymianę poglądów, no właściwie teraz to bardziej gadamy o strukturze kościoła a nie o wierze, ale jednak to i to ma coś wspólnego.

Cytuj
Do ciebie mam tylko uwagi że zbyt materializujesz sobie wagę Kościoła i jego misję w świecie. Nie zastanowisz się nawet na nauczaniu Chrystusa i ZAKÂŁADAMY że istniał. Jest wielu świętych, którzy byli z biednymi którzy zasłużyli się dla ludzkości. Isentor nie potrafił wymienić ani jednego świętego zasłużonego dla ludzkości. Poza tym dlaczego nikt z was, ludzi podobno o większych horyzontach nie wymieni zalet Kościoła? Nie ma ani jednej?.

podałem tu wyżej zaletę, dekalog dobry, przynajmniej zasady poza pierwszymi dwoma, wystarczyło by to spełniać a wszystko było by cud miód malina, święty który zdziałał dla ludzkości... no nie podam świętego, ale Karol Wojtyła w pewnym stopniu przysłużył się dla dobra Polski, no przynajmniej przybliżył nam obecne czasy, a panowie cieszmy sie ze jest to, bo niestety Kozłowie, w Polsce komuna nie dała by rady trwać, Polacy to dziwny naród...

Odnośnie Chrystusa, to prawda żył, był materialnie, nie jest to tylko postać fikcyjno-literacka. Ale nie   był dla mnie niczym więcej jak człowiekiem co znalazł sobie grupkę przyjaciół, swoją "bandę" której przewodził i tyle. a że uważa sie go za syna bożego, to już nie dla mnie, ja w to nie wierzę i tyle, to kwestia wiary i swoich odczuć, dla mnie czysta fikcja.

Cytuj
Stosunkowo to dobrze że jest wiele kościołów. Sam powiedziałeś że Kościół to dobre źródło wiedzy, to chyba dobrze że jest więcej takich źródeł?

Tak, to prawda i nikt nie zaprzeczy, ale obecnie religia nie odgrywa takiej znaczącej roli, a no sorki jak coś powstaje to zajmuje miejsce, będziemy w takim tempie rozrastać u nas ilość powstałych albo powstających kościołów, to ciężko będzie u nas z miejscem na mieszkania ;] . Ale to prawda kościół to dobre źródło informacji jeżeli chodzi o styl sakralny, architektoniczny danej epoki. Ale Arkhanie, jak to mówią, co za dużo to niezdrowo.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #268 dnia: 26 Czerwiec 2008, 20:44:22 »
Cytuj
Jakiej fukncji? Wygłosi jakąś przemówkę z okienka, wysmaży encyklikę i co? A i jeszcze rola, że jest nieomylny Uśmiech Jak większość papieży była w historii. Mnie nie było - bo nie mam trędowatych w mieście. Zresztą kościół to morfina. Złagodzi ból, ale nie wyleczy choroby. Komuniści chcą leczyć choroby. Stop off top.

Każdy papież jest teoretycznie "Następcą ÂŚw Piotra" tak więc odpowiedz na to pytanie sam sobie. Poza tym z tymi trędowatymi to była deczko ironia, ponieważ jak już mówiłem tam gdzie pomagają chrześcijanie tam nie ma ich zaciekłych przeciwników. Mówisz że kościół to morfina - nie zgadzam się z tym ale załóżmy dla potrzeby chwili że tak jest, w takim razie czemu nikt im nie pomaga z świata poza kościelnego hę? Komuniści chcą leczyć choroby? Dlaczego zamiast krytykować nie zaczniecie Kościołowi pomagać w tym CO DOBRE, chwilowo zapominając o wadach Kościoła? Dlaczego tak nie można?

Cytuj
A może zostawić aborcję, eutanazję itd. ludziom? Ich własnej ocenie? To chyba proste. Jak ktoś chce, to pójdzie zrobić aborcję, jak nie, to nie. Kościół narzuca jakieś swoje zdanie. I to jest wolna wola? Wybieramy między zdaniem kościoła, a zdaniem swoim. Bo chyba zdanie kościoła nie jest zdaniem boga - o czym wybitnie nam świadczy np. okres średniowiecza.

Kościół nic nie narzuca, Kościół przypomina swoim dzieciom o moralności i godności człowieka i człowieczeństwa jaką otrzymał od Boga. Zadaniem Kościoła jest twardo stać w obronie życia jak i tego poczętego nie narodzonego. Wolna wola jest zawsze, albo zdecyduje się na aborcje albo nie. Zdanie Kościoła jest zdaniem ludzi powołanych przez Boga. Ludzi którzy nie raz upadają i Bóg doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Przykład? w/w ÂŚredniowiecze.

Cytuj
Canis mówił o tym, ze Benedykt nic nie robi. Ty mówiłeś, że zbyt mało czasu minęło (ile to? 3 lata?) Papież Jan Paweł I był papieżem tylko 33 dni, a już chciał wprowadzać duże zmiany. Coś robił. I zapłacił za to...

Pośpiech to zły doradca o czym Jan Paweł I przekonał się osobiście. Czy Benedykt naprawdę nic nie robi? Ani ty ani ja tego tak dokładnie nie wiemy.

Cytuj
Fidel Castro jest masonem albo ateistą? Hmmm poczytaj książkę: "Fidel i religia - rozmowy z bratem Betto".

Ale ty mi nie przywołuj Fidela jeśli o nim w ogóle mowy nie było w temacie, to rząd danego państwa nie składa się już z poszczególnych polityków?

Cytuj
Jeżeli ktoś ma zdanie takie jak Isentor, to już wg. ciebie znaczy, że jest isentorowym pachołem i należy do jego "stajni".

W sumie to już mi to zwisa kto jeszcze ma takie zdanie jak Isentor. Mogą być was setki ja jeden i tak będe bronił Kościoła i przyznawał się do Chrystusa. :D

Cytuj
Przedstawiłem zdanie Marksa o religii, które jest podobne do mojego zdania o religii. Ty sobie ubzdurałeś, ze to komunistyczna prowokacja.

ÂŻadna prowokacja, nie przypisuj mi słów których nie powiedziałem. To ty mi zarzucasz że ja zacząłem paplanine o komuniźmie kiedy ty go zacząłeś cytować Marksa.

Cytuj
Jakbyś zechciał zauważyć - radzieckiej prasy już dawno nie ma Uśmiech

Kolejna ironia kozłowie...

Cytuj
A Polska prasa jest tak wybitnie obiektywna, jak ktoś, komu trzyma się przy głowie pistolet i każe mówić o jakiejś rzeczy, opozycyjnej do pogladów trzymającego pistolet.

Ale ja nie mówię o stosunkach Polsko-Radzieckich, tylko o politycznej sytuacji w naszym kraju. Swoją wiedze nie opieram na jednym materiale.


Cytuj
Mnich pisał o półlegendarnej postaci. I czy naprawdę wierzysz w to, że ktoś mógłby sam zarąbać 900 osób? Od machania ręką już po 30 by mu ręka uschła. A poza tym - tych 900 też atakuje

Nie mówię że wierzę, podałem tylko taki cytat że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.


Cytuj
Fakt bycia papieżem męczący? <lol100> ^^ ÂŻart roku. No fakt, złoty łańcuch jest strasznie męczący przy noszeni. Jeżdżenie w góry tez jest cholernie męczące. A jak męczące jest wypoczywanie w Castel Gandolfo! Wiesz co mi się przypomina? Widziałem kiedyś obrazek, na którym szlachcic schylał się po szablę, która mu spadła. W tle było widać chłopów, którzy orali ziemię w pocie czoła. Szlachci mówił: "Ech ciężkie jest życie na wsi".

Jak już wyżej wspomniałem, "Następca ÂŚw Piotra".

Cytuj
To moze mnie zabijcie. Nie będzie problemu człowieka, który ukazuje bzdurności wiary i perfidię kościoła.

Ależ Kozłowie, ty jeszcze nic nie zdążyłeś pokazać, a już chcesz od nas odchodzić? A nawet umierać?

Cytuj
A kościoły w baroku kto budował? A raczej - kto nakazywał budować? Szlachta, która byla religijna na pokaz (poczytaj o sarmatach). Reformacja - luteranizm - jest w tym względzie 100 razy od katolików lepszy. Nie uważają, że kościoły muszą opływać złotem, żeby być miłym bogu. W tym względzie podobnie do przypowieści Chrystusa o grosiku biednej wdowy. Lepsza skromna świątynia, z dobrymi ludźmi, niż świątynie opływająca złotem z bandą dogmatyków, słuchających Radia Maryja.

ÂŻal, a czy katolicy uważają że świątynie muszą opływać złotem by być miłym Bogu? Pokaż taki fragment czegokolwiek oczywiście z katolickich materiałów.
Poza tym ja rozumiem że Radio Maryja może twojej partii się nie podobać bo są za głośnymi krzykaczami ale to jeszcze nie jest powód przypisywać całemu katolicyzmowi opływania w Bogactwa.


Cytuj
Myślisz, ze kto wymyślił te bzdurne bajeczki o duchu św, zstepującym na konklawe i o nieomylności papieża? Sami papieże - żeby zapewnić sobie władzę.

Dowód poproszę a nie smutny bełkot?

Cytuj
Właśnie nie podoba mi się za bardzo ze na wszelkie sposoby jakie idzie próbujesz nas obrażać,jest to irytujące no bo chyba i to dla ciebie jest grzechem. Bronić kościoła możesz, nawet cieszymy się z tego bo w końcu dzięki temu dyskusja teologiczna trwa, no ja przynajmniej uważam to za, no przynajmniej małą debatkę i wymianę poglądów, no właściwie teraz to bardziej gadamy o strukturze kościoła a nie o wierze, ale jednak to i to ma coś wspólnego.

Jeśli wy będziecie z szacunkiem DLA MNIE odnosić się do spraw DLA MNIE świętych to i ja nie będę na was mścił się że tak powiem.

Cytuj
Odnośnie Chrystusa, to prawda żył, był materialnie, nie jest to tylko postać fikcyjno-literacka. Ale nie   był dla mnie niczym więcej jak człowiekiem co znalazł sobie grupkę przyjaciół, swoją "bandę" której przewodził i tyle. a że uważa sie go za syna bożego, to już nie dla mnie, ja w to nie wierzę i tyle, to kwestia wiary i swoich odczuć, dla mnie czysta fikcja.

I najśmieszniejsze jest to że Isentor temu próbuje zaprzeczyć. Tak jak ty uważa wielu ateistów i w tym wielu agnostyków no ale niektórym trzeba mozolnie tłumaczyć.

Cytuj
Ale Arkhanie, jak to mówią, co za dużo to niezdrowo.

Nie zaprzeczam.







« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec 2008, 20:46:55 wysłana przez Arkhan »

Canis

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #269 dnia: 26 Czerwiec 2008, 21:13:40 »
Cytuj
I najśmieszniejsze jest to że Isentor temu próbuje zaprzeczyć. Tak jak ty uważa wielu ateistów i w tym wielu agnostyków no ale niektórym trzeba mozolnie tłumaczyć.

IsentoR chyba tez nie próbuje zaprzeczyć życia Chrystusa, naukowo udowodniono że był, po przez pisma, świadectwa niechrześcijańskie co swego czasu dane było mi o nich czytywać. Jeżeli dobrze pamiętam znajdowano też inne dowody poza pismami, ale nie jestem pewny, tyle co an lekcji historii mówiono, ściemiano.  Odnośnie boskości Chrystusa jest to temat do polemizowania, I tu IsentoR chce chyba pokazać że tak samo on (Chrystus) może być bogiem itd. jak i ci panowie których przytoczył. pokazał podobieństwa, więc jego historia może być trochę  koloryzowana w "piśmie świętym", bo świadectwa niechrześcijańskie nie mówią o rzeczywistym zmartwychwstaniu, braku ciała w grobie ani nic takiego, niema tego. Na to nie ma żadnego dowodu, nawet pism poza "Nowym testamentem".

Nie żebym mówił to za IsenoRa, nie wiem co miał na myśli ale ja w takim kontekście bym to powiedział, tak ja to odebrałem.

Koloryzowana mogła zostać jego historia życia, te "cuda" no i koniec życia, już po jego śmierci, ukrzyżowaniu, o czym pisał historyk rzymski. A w tamtych czasach ludzie chcieli błyszczeć jak perełki to udawali ze tak było, mogło tak być. Jego boskość jest tak boska jak dupy maryni, co też tu mówiłeś w postach.

Cytuj
Jeśli wy będziecie z szacunkiem DLA MNIE odnosić się do spraw DLA MNIE świętych to i ja nie będę na was mścił się że tak powiem.

No chyba każdy z nas czuje szacunek to religii, ani razu nie obrażałem jako tak wiary kościoła wygłaszałem swoje poglądy, nie napisałem nigdzie ze Chrześcijaństwo jest głupie, pisałem o kościele jako organizacji, bo zorganizowane jest źle. Ale wiara mi nic nie szkodzi i spokojnie przyjemnie debatuje o niej. w końcu każdy z nas wygłasza swoje racje, swoje prawdy, swoje wierzenia, poglądy i ładnie. Mścić sie nie masz jak, nie obrażasz nas po prostu agresywnie "grasz" ze tak powiem(ataki na komunistyczne ideologie, Kozłowa np.), dajesz mniej argumentów za swoimi racjami a bardziej atakujesz, obrażając etc. taką "politykę" w tej sprawie robi też Kozłow widzę, nie sądzę że to dobrze czy żle... ale jednak... można troszq inaczej :P

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #270 dnia: 26 Czerwiec 2008, 21:31:52 »
Cytuj
Cytat: Arkhan  25 Czerwiec 2008, 11:09:16
Cytuj
Zresztą, Isentor jeśli BYÂŁBY autentyczny historyczny dowód dla ciebie, na istnienie i fakt że Jezus byl Synem Bożym, byś uwierzył? Byś nie uwierzył, bowiem byłaby to wiedza ;] I tu jest cały zawarty myk.
Cytat Isentor'a
Cytuj
Wystarczy mi sam dowód na jego istnienie. I właśnie tym mykiem zasłania się religia. Wierzysz albo wiesz żałosne usprawiedliwienie.

Jak widzisz Isentor poprzez całą poprzednią stronę zaprzeczał jak i istnienia Jezusa tak i jego Boskości [co mnie nie dziwi u agnostyków].

Cytuj
bo świadectwa niechrześcijańskie nie mówią o rzeczywistym zmartwychwstaniu, braku ciała w grobie ani nic takiego, niema tego.

Myślisz że faktycznie, źródła niechrzescijańskie w wiekszosci nastawione wrogo do chrześcijaństwa opisały by coś co potwierdzałoby chrześcijańskie nauki? Nie sądze.

Cytuj
No chyba każdy z nas czuje szacunek to religii,

Gdyby tak rzeczywiście było nasza rozmowa wyglądała by zupełnie inaczej.


Cytuj
Jego boskość jest tak boska jak dupy maryni, co też tu mówiłeś w postach.

ÂŻe co?

Cytuj
dajesz mniej argumentów za swoimi racjami a bardziej atakujesz,

Ale żaden z moich argumentów nie został jeszcze  obalony, ponadto czuję się w tej dyskusji dość luźno i jestem pewny tego co piszę.
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec 2008, 21:32:22 wysłana przez Arkhan »

Canis

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #271 dnia: 26 Czerwiec 2008, 21:56:56 »
Cytuj
Jak widzisz Isentor poprzez całą poprzednią stronę zaprzeczał jak i istnienia Jezusa tak i jego Boskości [co mnie nie dziwi u agnostyków].

Dowód ze nawet IsentoR nie jest ideałem, każdy się myli i ma do tego prawo. Nie każdy musi uważać świadectwa niechrześcijańskie za ważne, no chociaż trudno jest im zaprzeczać.

Cytuj
Myślisz że faktycznie, źródła niechrzescijańskie w wiekszosci nastawione wrogo do chrześcijaństwa opisały by coś co potwierdzałoby chrześcijańskie nauki? Nie sądze.

ÂŚwiadectwa niechrześcijańskie to głównie listy, sprawozdania, roczniki kwartalniki i dzienniki, osoby są zobowiązane do pisania prawdy, dawniej takie sprawy, a te treści są czysto państwowe, były karane śmiercią, jak najbardziej dla mnie jest to wartościowe, a ze wzmianki o rzeczach takich co są w Nowym testamencie niema, to te dokumenty są dla mnie wartością i dowodem istnienia, niczego więcej, a no i jego śmierci. I ty powinieneś uważać je za podstawy,wnioskuję ze do głupich nie należysz więc znasz nieco historię i historię prawa tamtego okresu. Mam taką nadzieję :P .

Cytuj
Gdyby tak rzeczywiście było nasza rozmowa wyglądała by zupełnie inaczej.

Właśnie tu problem, że trochę agresywnie sie robiło, ale juz wszyscy kilka głębokich oddechów i wszyscy spokojni.

Cytuj
Ale żaden z moich argumentów nie został jeszcze  obalony, ponadto czuję się w tej dyskusji dość luźno i jestem pewny tego co piszę.

Ale ja tych twoich argumentów w ogóle nie widzę, jedyne argumenty co dajesz to dogmaty, które maja podstawę tylko w pismach kościoła, i że ty uważasz je za najwyższą wartość, potem inne pisma świeckie, jak świadectwa niechrześcijańskie, no to problem by coś dowodzić, wszystko opierasz na tym co daje ci kościół i wtedy jesteś jak człowiek średniowiecza, zamknięty w tym co wmówili mu ludzie znający wiedzę tajemną, czyli umieli czytać i pisać. I tu jest ciężko przekonać takiego katolika do racji rozumu i racji życia, racji doświadczenia, pisałem wiersz o tych obu rzeczach (doświadczeniu i rozumie), niedługo napisze kolejny, tylko nie jestem pewny jaką formę wyglądu ma to teraz przyjąć... ale sie da rade...

« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec 2008, 22:04:35 wysłana przez Canis »

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #272 dnia: 29 Czerwiec 2008, 10:03:55 »
Zaczynamy więc nowy wątek...
http://www.tvn24.pl/-1,1555259,wiadomosc.html
Według mnie jest to totalnie chore. Osądzenie tego człowieka bo spełnił ostatnią wolę ojca jest głupotą. To, że polska jest krajem katolickim nie znaczy, że mamy nie szanować innych wierzeń.
Tym bardziej, że są to tylko prochy. Ten sędzia ośmiesza się. ÂŚmiem wątpić, że to jakiś konserwatywny katolik, fanatyk.

Ja dajmy na to również mam podobne życzenie aby moje prochy rozsypano w jakimś ciekawym miejscu. Mam nadzieję, że do tego czasu polska nie będzie aż tak ograniczona jak dziś.


Masz rację - jest to głupie. To, że ktos spełnił ostatnią wolę ojca, nie oznacza, ze popełnił przestępstwo - Co z tego,  że
Cytuj
Potraktował urnę jak trumnę, której otwierać nie wolno, a prochy jak zwłoki, których zatapiać w morzu nie można, chyba że jest to osoba zmarła na statku i nie ma możliwości pochowania jej w inny sposób
?

Jak ktoś umiera, to co może go interesować prawo? A nic... Wiec, jak ktoś chciałby, by jego zwłoki zostały zeżarte przez lwa, to należy to spełnić i iść do pobliskiego zoo xD (wiem no, bez sensu, ale może tak być, nie? Nie wiadomo, co ludziom strzeli do głowy).

No dobra, następnie:

Cytuj
A poza tym to takie chrzescijanstwo jakie teraz panuje to po prostu zenada.Około 70 % ludzi nie chodzi regularnie na msze swieta.
Tyle, że Chrześcijaństwo nie polega [tylko] na chodzeniu do kościoła i wrzucaniu symbolicznej złotóweczki do koszyczka.

No właśnie. Chrześcijaństwo, to przede wszystkim modlitwa [która można wykonać WSZÊDZIE] i robienie dobrych uczynków.
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec 2008, 10:04:40 wysłana przez Lord Arthas »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #273 dnia: 29 Czerwiec 2008, 10:18:38 »
No właśnie. Chrześcijaństwo, to przede wszystkim modlitwa [która można wykonać WSZÊDZIE] i robienie dobrych uczynków.
A przypadkiem któreś z przykazań nie mówi pamiętaj abyś dzień święty święcił, czyli w wolnym tłumaczeniu chodził do kościoła co niedzielę.

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #274 dnia: 29 Czerwiec 2008, 10:28:34 »
No właśnie. Chrześcijaństwo, to przede wszystkim modlitwa [która można wykonać WSZÊDZIE] i robienie dobrych uczynków.
A przypadkiem któreś z przykazań nie mówi pamiętaj abyś dzień święty święcił, czyli w wolnym tłumaczeniu chodził do kościoła co niedzielę.

No tak, ale jak ktoś jest np. ciężko chory, to przecież nie może iść do kościoła. Tak poza tym, to jest jeszcze cos takiego, że jak ktoś pójdzie w sobotę na wieczorną mszę świętą, to ma to zaliczone, jako niedzielna, a przynajmniej ja tak gdzieś słyszałem. Czy to jest jeszcze ważne?

Offline Paladyn Albrecht

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #275 dnia: 29 Czerwiec 2008, 10:29:08 »
Tak modlitwa ale jeśli nie chodzisz do kościoła to nie jestes prawdziwym chrzecijaninem

Offline Paladyn Albrecht

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #276 dnia: 29 Czerwiec 2008, 10:32:37 »
Przepraszam że drugi pod rząd ale jeśli wy uważacie że msza świeta jest nieważna to widać jak chrześcijaństwo upada gnije od środka.I jeszcze jedno ateiści tak naprawdę też mają wątpliwości zastanawiaja sie a moze jednak tam cos jest moze nie powinienem tego robic

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #277 dnia: 29 Czerwiec 2008, 10:38:02 »
No tak, ale jak ktoś jest np. ciężko chory, to przecież nie może iść do kościoła. Tak poza tym, to jest jeszcze cos takiego, że jak ktoś pójdzie w sobotę na wieczorną mszę świętą, to ma to zaliczone, jako niedzielna, a przynajmniej ja tak gdzieś słyszałem. Czy to jest jeszcze ważne?
To 70% polskich chrześcijan leży obłożnie chora?

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #278 dnia: 29 Czerwiec 2008, 10:39:23 »
Masz może i rację [w pewnym sensie]. Ale, załóżmy taką sytuację: Ktoś mieszka, na tzw. "Zadupiu", potocznie mówiąc. Jest tam mała kapliczka, lecz została zamknięta, bo np. jest jakiś remont, albo coś. Miasto, jest daleko. Tak więc, taka osoba, nie ma samochodu, więc co? Wystarczy chyba, przeprosić Boga i sie pomodlić w domu/obejrzeć msze świętą.

Następny przykład: Płyniesz gdzieś, na jakimś statku, albo jesteś ciężko chory. Włączasz telewizje i oglądasz Msze Swieta. Grzech, chyba to nie jest?

Cytuj
To 70% polskich chrześcijan leży obłożnie chora?
Czemu aż tyle, jeśli mogę wiedzieć? Co mnie to obchodzi, ze ludzie [niektórzy, rzecz jasna] są leniwi. Trzeba patrzeć na siebie. Jak już zrozumieją to, to zaczną chodzić.
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec 2008, 10:42:22 wysłana przez Lord Arthas »

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #279 dnia: 29 Czerwiec 2008, 10:47:41 »
Tak modlitwa ale jeśli nie chodzisz do kościoła to nie jestes prawdziwym chrzecijaninem

Padłem. Czy ty masz chociaż jakiekolwiek pojęcie o wierze? Prawisz morały o chrześcijaństwie, kto jest, a kto nim nie jest, a wcale nie wiesz jak to jest.

Przepraszam że drugi pod rząd ale jeśli wy uważacie że msza świeta jest nieważna to widać jak chrześcijaństwo upada gnije od środka.I jeszcze jedno ateiści tak naprawdę też mają wątpliwości zastanawiaja sie a moze jednak tam cos jest moze nie powinienem tego robic

Gnije od środka... hmpf. Chrześcijaństwo, to przede wszystkim modlitwa i dobre uczynki. Chodzę do kościoła by się modlić i uczestniczyć w Eucharystii. To, ze taki człowiek jak ty, który nie ma pojęcia o tej wierze (nie sugeruję, że sam jestem znawcą, Respev mi to uświadomił) i prawi takie morały, nie oznacza że tak jest naprawdę.

Cytuj
A przypadkiem któreś z przykazań nie mówi pamiętaj abyś dzień święty święcił, czyli w wolnym tłumaczeniu chodził do kościoła co niedzielę.

ÂŚwięcenie to nie tylko chodzenie od kościoła.  (mimo, że często chodzę jak mi się chce) To także odpoczynek od pracy ^^. Można zinterpretować to jako dzień, w którym modlitwa jest dłuższa itd... wszystko zależy od człowieka.

Cytuj
To 70% polskich chrześcijan leży obłożnie chora?

Nie wiń ich, że 3/4 zalicza się do chrześcijan, tylko przez to, że przyjęli chrzest, a w rzeczywistości, z tą religią nic ich nei łączy, prócz tego, ze w młodości rodzice im kazali chodzić do kościoła.
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec 2008, 10:51:29 wysłana przez Lord Sado »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #279 dnia: 29 Czerwiec 2008, 10:47:41 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top