Autor Wątek: Dyskusje Teologiczne  (Przeczytany 293088 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #240 dnia: 24 Czerwiec 2008, 22:51:37 »
Cytuj
na jednej z lekcji właśnie mówił, że pieniądze zebrane z tacy są części pobierane na jadło , a reszta wysyłana do kurii czy diecezji, nie pamiętam teraz dokładnie.

Nie tylko. Jest jeszcze wiele potrzeb Kościelnych o których wszystkich ja też nie wiem, musiałbym dokładnie się dopytać wszak nie ma ich mało.

Cytuj
Mówiono że Karol Wojtyła na posadzie papieża pełnił swoją posługę w spoisób... że tak powiem nowoczesny, nie trzymał się staroświeckiego stylu, uważa się go za przełomowego papieża w tej dziedzinie, wiele podróży otwartość na rozmowę z innymi wyznaniami, rzadkość to była dawniej, Karol Wojtyła - Jan Paweł II, w końcu uważa się go za najwybitniejszego (najlepszego) papieża dotąd. A więc widać że jednak i kościół powinien iść z duchem czasu. Nie potrzeba takiego, staroświeckiego podejścia.

Oczywście tutaj się zgodzę, Kościół jak najbardziej powinien iść na dialog z innymi wyznaniami, powinien organizować wspólne modlitwy i rozmawiać na problemy dzisiejszego świata. Jest to chwalebne. Jednak ja miałem na myśli zmianę zasad których się zmienić nie da że tak powiem. Wspomniałem o nich wcześniej. Są rzeczy które w chrześcijaństwie są tak głęboko zakorzenione że ich próba zmian byłaby karygodna.

Canis

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #241 dnia: 24 Czerwiec 2008, 23:17:59 »
Cytuj
karygodna

kary godne jest to, że kościół mimo swoich problemów, z księżmi z problemami natury seksualnej, nie chcą się przyznawać i otwarcie o takich przypadkach mówić. karygodne jest to, że księża się starają jak tylko mogą by nie doszło do aborcji zgwałconej nastolatki, ostatnimi czasy taki problem zaistniał, może pierwszy raz, ale zauważyć można. to jest karygodne, a to ze chcieli by coś zmieniać dla dobra wyznawców i ich samych, nic tu kary godnego nie widzę. "tylko prawda nas wyzwoli" - jak to ktoś powiedział albo gdzieś zostało napisane.

Cytuj
Są rzeczy które w chrześcijaństwie są tak głęboko zakorzenione że ich próba zmian byłaby karygodna.

Zapewne chodzi ci o tradycje kościoła, rozumiem, ale tradycje były zmieniane, tak jak celibat, został wprowadzony później, tak jak wspomniano, żeby kasa zostawała w kościele a nie rozchodziła się po familii.

Cytuj
Nie tylko. Jest jeszcze wiele potrzeb Kościelnych o których wszystkich ja też nie wiem, musiałbym dokładnie się dopytać wszak nie ma ich mało.

ofiary mogą być zbierane na przykład na odnowę budynków, wtedy owa pieniądza trafia bezpośrednio na odnowę, z tego co pamiętam i tak idzie do diecezji, która dokonuje zaksięgowania ilości otrzymanych środków aby kontrolować co księża z nimi robią, ale głowy za to nie dam bo dokładnie nie pamiętam :P, ale fundusze na jakieś cele, akcje charytatywne, na młodzież w afryce etc. etc. wtedy kuria czy diecezja (nie pamiętam) podlicza ową fortunę i wtedy wysyła gdzie trzeba.


Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #241 dnia: 24 Czerwiec 2008, 23:17:59 »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #242 dnia: 24 Czerwiec 2008, 23:39:12 »
Przegapiłem to sorry. Ale ja nie mówię o pomaganiu mamie, pożyczenie 3 zł na wino kumplowi spod monopolowego czy pomoc w nauce koleżance. ÂŚwiata Ateistów i ludzi Bogatych NIE MA wśród trędowatych, chorych na malarię czy HIV Tak to smutna prawda, nawet komunistów takich jak nasz Kozłow. Jednak jest kościół i jego ludzie [zakony, misjonarze, ludzie dobrej woli zazwyczaj związani z chrzejścijaństwem]. Nie tylko księża im pomagają. Jednakże żniwo wprawdzie wielkie a robotników mało.
A czy ja o tym mówię? Równa ilość księży siedzi i grzeje dupę w swoich parafiach co pomaga ubogim w afryce. Stwierdzenie, że ateista nie pomaga bo tylko klecha to robi jest bezsensu. Kościół udziela się tak samo jak osoby prywatne, organizacje - niezależnie od wyznania.


G. prawda. Zasięgnij wiedzy teologicznej wtedy porozmawiamy dlaczego faceci mogą być tylko księżmi.
Chyba ty powinieneś jej zasięgnąć bo ja nie znam żadnego sensownego powodu dlaczego tak nadal jest. A to co księża sobie ubzdurali...żal...ze średniowiecza.


Kościół w kluczowych sprawach musi być staroświecki czy wam się to podoba czy nie.
Ale to już nie średniowiecze, a to co powie ksiądz nie jest święte.


Tak poza tym o czym piszemy. Co Arkhaniku powiesz na bardzo dużą zbieżność nowego testamentu z innymi religiami występującymi w historii?

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #243 dnia: 24 Czerwiec 2008, 23:46:40 »
Cytuj
A czy ja o tym mówię? Równa ilość księży siedzi i grzeje dupę w swoich parafiach co pomaga ubogim w afryce. Stwierdzenie, że ateista nie pomaga bo tylko klecha to robi jest bezsensu. Kościół udziela się tak samo jak osoby prywatne, organizacje - niezależnie od wyznania.

A to już zależy od danego zakonu i jego specyfikacji ;] Poza tym, ja nie powiedziałem że ateiści nie pomagają. Podałem 3 powody, może w tym się spełniają. Ja stwierdziłem fakt GDZIE ICH NIE MA a gdzie są faktycznie NAJBIEDNIEJSI.

Cytuj
Chyba ty powinieneś jej zasięgnąć bo ja nie znam żadnego sensownego powodu dlaczego tak nadal jest.

Skoro nie widzisz nic więcej poza swoje widzi mi się to ja nie widzę powodu by cie doinformować.

Cytuj
Ale to już nie średniowiecze, a to co powie ksiądz nie jest święte.

Ale ksiądz nie musi mówić samych świętych rzeczy i być święty by mieć racje w wielu kwestiach szczególnie moralnych ;] Jak dla mnie sprawa prosta i przyjemna.

Cytuj
Co Arkhaniku powiesz na bardzo dużą zbieżność nowego testamentu z innymi religiami występującymi w historii?

Konkrety poproszę.

Cytuj
karygodne jest to, że księża się starają jak tylko mogą by nie doszło do aborcji zgwałconej nastolatki, ostatnimi czasy taki problem zaistniał, może pierwszy raz, ale zauważyć można. to jest karygodne,

ÂŻe co? OMG...

A może w ogóle karygodne jest to że dopuszczono do niej jakiegokolwiek księdza? Może o niej nie rozmawiajmy, dla wspólnego dobra.
« Ostatnia zmiana: 24 Czerwiec 2008, 23:49:50 wysłana przez Arkhan »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #244 dnia: 25 Czerwiec 2008, 00:38:42 »
Konkrety poproszę.
Pisząc kiedyś, że chrześcijaństwo miało fart bo jeden z cesarzy uchwalił je jako oficjalną religię Rzymu miałem całkowitą racje. Miałem ją również pisząc, że w tamtym okresie pojawiło się wiele przesłanek o mesjaszach i synach bożych.

Lecimy z gośćmi:
Dionizos urodzony przez dziewicę 25 grudnia. Podróżujący nauczyciel czyniący cuda. Po śmierci oczywiście zmartwychwstał.

Attis z Frygii urodzony przez dziewicę 25 grudnia. Ukrzyżowany, złożony w grobie po 3 dniach zmartwychwstał.

Mithra urodzony przez dziewicę 25 grudnia. Miał swoich 12 uczniów, podróżował i czynił cuda. Po śmierci pochowany na 3 dni po których zmartwychwstał.

Znany pewnie wszystkim Kriszna, urodzony przez dziewicę Devaki. Narodziny zwiastowała gwiazda na wschodzie. Czynił cuda a po śmierci zmartwychwstał.

I tak by można pewnie wymieniać całą noc, wystarczy poszperać i poczytać to i owo. Widzisz tutaj pewny wzorzec bo ja tak. Wzorzec, do którego zalicza się również Jezus Chrystus. O tych pseudo mesjaszach również istnieją z wzmianki. Lecz są to religijne teksty i nikt nie bierze ich na serio. Teraz samemu można udzielić sobie odpowiedzi. Dlaczego byt Jezusa bierzemy na poważnie skoro nie ma na to żadnych historycznych źródeł. A takie same teksty jak w przypadku innych mesjaszy, o których nam wiadomo. Jednych starszych innych młodszych...

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #245 dnia: 25 Czerwiec 2008, 01:46:46 »
Cytuj
RLY? Myśleć w ten sposób żeby odrzucić wszelką religię?
Nigdzie tego nie powiedziałem.... Chociaż istotnie - byłby to krok postępowy w historii ludzkości.

Cytuj
Pytanie rodem z podstawówki. Przeczytaj to zdanie 5 razy i zastanów się nad sensem swojej wypowiedzi.
No skorom bóg jest we wszystkim, to chyba w tym też? No jak to jest. Odpowiedz mój ty młody teologu.

Cytuj
Nie nie mój ty kochany komunisto nie tłumacz się mętnie bo najwyraźniej ci to nie wychodzi. Każdy się domyśli że chodziło ci o wszystkich katolików bo dla ciebie każdy katolik który przyznaje się do Chrystusa a nie do czerwonego wodza to jest społeczny baran.
Cud! O święty Arkhanie! Bóg dał ci umiejętność czytania w myślach.
A tak przy okazji - czerwony przywódca - niejaki W. Lenin mówił: "Stokroć bliższy jest mi wierzący robotnik, niż niewierzący burżuj".

Cytuj
W momencie sądu ostatecznego będzie tylko sprawiedliwość i nic więcej.
Ale Bóg jest wszechwiedzący, to wie także, jak będzie sądził na sądzie ostatecznym tych, którzy się nawet jeszcze nie narodzili.

Cytuj
Tak i niech najlepiej jeszcze podpisze socjalke i powiesi w domu portret towarzyszów Gomułki i Lenina
Zapytaj o las, odpowie o morzu.
Swoje żale na komunizm możesz wylewać w odpowiednim do tego temacie, który na tymże forum istnieje.

Cytuj
Zapytaj się księdza a nie na forum gdzie w 95 % to agnostycy ;X Ja nie będe ci tego tłumaczyć, bo po prostu nie chce mi się i było to 100 razy wałkowane.
Nieomylny Arkhan poznal nasze dusze. Wyznawajcie - kto jest na tym forum agnostykiem. Isentorze - zrób zestawienie.

Cytuj
Reszty nie będe cytował bo po prostu szkoda mi na to czasu a nasz forumowy komunista niech tłumaczy sobie że nie mam argumentów. Szkoda Kozłow, że tak się zmieniłeś. Klaszcz dalej Isentorowi, w sumie angostycy i komuniści = nie daleko pada jabłko od jabłoni. Róbcie sobie dalej ucztę z Religi, zobaczymy czy w dorosłym życiu wyjdzie wam to na dobre. I oficjalnie zapowiadam że nie odpuszcze sobie dyskusji w tym temacie, jednak pragne zauważyć że  argumenty katolickie są tłumaczone na komunistyczno-agnostyczne postrzeganie świata (LOL). Apeluję o zmianę nazwy tematu na Stajnia Isentora. O tak będzie odpowiednie i w dodatku śmiesznie po obu stronach
Do twoich wywodów najlepszy będzie komentarz w postaci cytatu z powyższego cytatu, czyli: (LOL). Komunizm nigdy nie równa się agnostycyzm. Ale ok, "stop off top".

Cytuj
Chrystus tylko mężczyznom dał prawo do bycia kapłanami
Najnowsze badania dowodzą, że Chrystus bardzo często spotykał się z Marią Magdaleną. Uważał, że może być ona jego uczennicą (i w sumie była). Ale wiadomo jak to było wtedy ze statusem kobiety (i później). Piotr zazdrościł Marii Magdalenie, że Jezus tyle z nią przebywa. Uważał kobiety za nieczyste. I takim sposobem - jako głowa kościoła - zakazał kobietom kapłaństwa. ÂŚredniowiecze to podchwyciło. Kobieta była wszak grzeszną nad miarę. Dlatego też było palenie czarownic a nie czarowników.

Cytuj
Jeśli pozwoli się zawierać małżeństwa homoseksualne, to zaczną się ubiegać również o prawo do adopcji dziecka (no chyba że sam urodzi xD) Takie dziecko będzie miało marne szanse na normalne życie.
A ja zapewniam cię, że dzieci homoseksualistów są normalne. Psychologowie mowią nawet, że często są lepiej wychowane w takich małżeństwach.

Cytuj
Nie, księża nie dostają pensji w Polsce (na zachodzie tak). Utrzymują się z ofiar wiernych
Rozwaliłeś mnie. Ksiądz wypełniający PIT u mnie na religii i księża rozliczający się u mojej mamy w pracy świadczą wybitnie o tym, ze nie otrzymują pensji.

Cytuj
Mówiono że Karol Wojtyła na posadzie papieża pełnił swoją posługę w spoisób... że tak powiem nowoczesny, nie trzymał się staroświeckiego stylu, uważa się go za przełomowego papieża w tej dziedzinie
Jan Paweł I - poprzednik JP2 był też bardzo postępowy. Zdrowiutki raptem zmarł na zawał po 33 dniach pontyfikatu :)
Wojtyła był na początku cichutki. A potem był przez większą część życia papieżem konserwatywnym (prócz tych kosmetycznych rzeczy - a wielkich w opinii opinii publicznej). Pod koniec życia zaczynał dostrzegać co się dzieje - chyba go sumienie ruszyło i patrzcie no - nagle umiera...

Cytuj
kary godne jest to, że kościół mimo swoich problemów, z księżmi z problemami natury seksualnej, nie chcą się przyznawać i otwarcie o takich przypadkach mówić
Jezuici zapłacili ostatnio eskimosom (których ewangelizują) milionowe odszkodowanie za loestwoanie i wykorzystywanie sekualne. Czemu nie mówiono o tym w telewizji?

Cytuj
ofiary mogą być zbierane na przykład na odnowę budynków, wtedy owa pieniądza trafia bezpośrednio na odnowę, z tego co pamiętam i tak idzie do diecezji
Tylko ofiary trafiają niestety na bursztynowe ołtarze i świątynie opatrzności bożej. Bóg raczej cieszyłby się bardziej z nowego domu dla bezdomnych niż z kolejnej świątyni, opływającej złotem.












 




Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #246 dnia: 25 Czerwiec 2008, 10:01:13 »
Pisząc kiedyś, że chrześcijaństwo miało fart bo jeden z cesarzy uchwalił je jako oficjalną religię Rzymu miałem całkowitą racje. Miałem ją również pisząc, że w tamtym okresie pojawiło się wiele przesłanek o mesjaszach i synach bożych.

Lecimy z gośćmi:
Dionizos urodzony przez dziewicę 25 grudnia. Podróżujący nauczyciel czyniący cuda. Po śmierci oczywiście zmartwychwstał.

Attis z Frygii urodzony przez dziewicę 25 grudnia. Ukrzyżowany, złożony w grobie po 3 dniach zmartwychwstał.

Mithra urodzony przez dziewicę 25 grudnia. Miał swoich 12 uczniów, podróżował i czynił cuda. Po śmierci pochowany na 3 dni po których zmartwychwstał.

Znany pewnie wszystkim Kriszna, urodzony przez dziewicę Devaki. Narodziny zwiastowała gwiazda na wschodzie. Czynił cuda a po śmierci zmartwychwstał.

Tak IszentołQ ;) Ja też oglądałem Zeitgeist. I tyle w nim prawdy, co w hasłach propagandowych komunizmu. Jak znajdę, to podeślę Ci ciekawy komentarz do tego filmu, spokojnie sobie przeczytasz i przeanalizujesz.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #247 dnia: 25 Czerwiec 2008, 10:24:30 »
Nie o to chodzi film oglądałem dawno temu. Po prostu teraz mam czas na dyskusje. Wiem, że materiały w nim zawarte w części przypadków są po prostu naciągane. Ale nim pojawił się film kilka miesięcy temu można było przeczytać sporą ilość artykułów publikowanych w prasie naukowej, na tej właśnie temat.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #248 dnia: 25 Czerwiec 2008, 10:59:16 »
Ach... miałem nie pisać ponieważ tylko sie przyczynię do kontynuowania dyskusji ale co tam ;]
Kilku ostatnich stron nie przeczytałem dokładnie, bo zakładam, że to gra do jednej bramki czyli wszyscy na Arkhana :]

Cytuj
Nigdzie tego nie powiedziałem.... Chociaż istotnie - byłby to krok postępowy w historii ludzkości.

Czyli sądzisz drogi ÂŁukaszku, że wiara spowalnia rozwój ludzkości? Aż tak bardzo ją ogranicza? Nie sądzę. Zapewne tutaj przytoczysz problem zapłodnień in-vitro, z którymi kościół się nie zgadza lub inne bajery. Powiedź kto przejmuje się zdaniem kilku klech mających za dużo do powiedzenia skoro przytoczona metoda działa i pomaga wielu parom.

Cytuj
No skorom bóg jest we wszystkim, to chyba w tym też? No jak to jest. Odpowiedz mój ty młody teologu.

Cytuj
Ale Bóg jest wszechwiedzący, to wie także, jak będzie sądził na sądzie ostatecznym tych, którzy się nawet jeszcze nie narodzili.

Pytanie nie do mnie ale skomentuje. Naczytasz się i nasłuchasz tych bzdurnych dogmatów, które nawet dla niektórych katolików są śmieszne i starasz się zagiąć tym Arkhana lub kogokolwiek innego w miarę wierzącego. To pewne, że kościół nie jest doskonały i często zdarzają się mniejsze lub większe wpadki. Ilekroć coś wpadnie do uszu już bazgrzecie pościka w nadziei, że może tym razem sie uda i Arkhan napisze: "dobra, poddaje się, kościół jest pełen szuj i dewiantów, a na jego szczycie siedzą żądne kasy piranie" :P 

Już nie raz poruszaliśmy ten temat na komunikatorze to wyszło to, że dosłownie WSZECHOBECNY Bóg lub WSZECHMOCNY to stare bajania, które przez lata kościół wciskał ludziom. I chyba nie będę heretykiem jak to napisze.
Co to samego słowa wszechobecny to raczej czepiasz się słów. Ja to rozumiem tak, że Bóg widzi wszytko, wszystkiemu się przygląda i ocenia, a nie jest w każdej rzeczy i czynności jaką ktokolwiek uczyni. Bo chyba tak zasugerowałeś?

Cytuj
A ja zapewniam cię, że dzieci homoseksualistów są normalne.

Czyżbyś znał jakieś?

Cytuj
Nie, księża nie dostają pensji w Polsce (na zachodzie tak). Utrzymują się z ofiar wiernych.

o.O Już nie wiem kto to napisał ale dawno takiej bzdury nie słyszałem. Księża najnormalniej w świecie mają swoje zarobki przydzielane podajże z kurii. Do tego co niektórzy (tak jak chociażby proboszcz z mojej parafii) wykładają na uczelniach lub w zwykłych szkołach. Zawsze też mogą coś na boku ukręcić, w końcu tyle babć daje ofiary na kościół ^^

Cytuj
Tylko ofiary trafiają niestety na bursztynowe ołtarze i świątynie opatrzności bożej.


Ano, tu masz racje :P

Cytuj
Bóg raczej cieszyłby się bardziej z nowego domu dla bezdomnych niż z kolejnej świątyni, opływającej złotem.

Kozłow ty wierzysz o.O

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #249 dnia: 25 Czerwiec 2008, 11:09:16 »
Cytuj
Pisząc kiedyś, że chrześcijaństwo miało fart bo jeden z cesarzy uchwalił je jako oficjalną religię Rzymu miałem całkowitą racje. Miałem ją również pisząc, że w tamtym okresie pojawiło się wiele przesłanek o mesjaszach i synach bożych.

Lecimy z gośćmi:
Dionizos urodzony przez dziewicę 25 grudnia. Podróżujący nauczyciel czyniący cuda. Po śmierci oczywiście zmartwychwstał.

Attis z Frygii urodzony przez dziewicę 25 grudnia. Ukrzyżowany, złożony w grobie po 3 dniach zmartwychwstał.

Mithra urodzony przez dziewicę 25 grudnia. Miał swoich 12 uczniów, podróżował i czynił cuda. Po śmierci pochowany na 3 dni po których zmartwychwstał.

Znany pewnie wszystkim Kriszna, urodzony przez dziewicę Devaki. Narodziny zwiastowała gwiazda na wschodzie. Czynił cuda a po śmierci zmartwychwstał.

I tak by można pewnie wymieniać całą noc, wystarczy poszperać i poczytać to i owo. Widzisz tutaj pewny wzorzec bo ja tak. Wzorzec, do którego zalicza się również Jezus Chrystus. O tych pseudo mesjaszach również istnieją z wzmianki. Lecz są to religijne teksty i nikt nie bierze ich na serio. Teraz samemu można udzielić sobie odpowiedzi. Dlaczego byt Jezusa bierzemy na poważnie skoro nie ma na to żadnych historycznych źródeł. A takie same teksty jak w przypadku innych mesjaszy, o których nam wiadomo. Jednych starszych innych młodszych...

Na początek offtop

Tak jednak pragnę przypomnieć że istniała też taka fajna małpa chrześcijaństwa bowiem nazywała się gnostycy. Jak wskazują najnowsze badania (nie jest to związane z tym powyżej co pisze isentor) wiele tych "nowo odkrytych" Ewangelii są ich dziełami a raczej może paszkwilami. Tak więc co do powyższego filmu byłbym ostrożny i poprę Elratha.

Zresztą, Isentor jeśli BYÂŁBY autentyczny historyczny dowód dla ciebie, na istnienie i fakt że Jezus byl Synem Bożym, byś uwierzył? Byś nie uwierzył, bowiem byłaby to wiedza ;] I tu jest cały zawarty myk.

Cytuj
Nigdzie tego nie powiedziałem.... Chociaż istotnie - byłby to krok postępowy w historii ludzkości.

No właśnie i to chciałem od ciebie usłyszeć.

Cytuj
No skorom bóg jest we wszystkim, to chyba w tym też? No jak to jest. Odpowiedz mój ty młody teologu.

Nie zapominaj że na świecie jest i szatan i złe duchy którym Bóg  dał władzę kuszenia ludzi. Nie ma dobrych duchów przy morderstwach, gwałtach etc.

Cytuj
A tak przy okazji - czerwony przywódca - niejaki W. Lenin mówił: "Stokroć bliższy jest mi wierzący robotnik, niż niewierzący burżuj".

Mówić jedno a robić swoje to i każdy potrafi.

Cytuj
Ale Bóg jest wszechwiedzący, to wie także, jak będzie sądził na sądzie ostatecznym tych, którzy się nawet jeszcze nie narodzili.

No tak, ale na ziemi mamy po to wolną wolę by wybierać a to że Bóg wie jak postąpimy to niech sobie wie.

Cytuj
Zapytaj o las, odpowie o morzu.
Swoje żale na komunizm możesz wylewać w odpowiednim do tego temacie, który na tymże forum istnieje

Tak? Niedoczekanie twoje  ;)

Cytuj
A ja zapewniam cię, że dzieci homoseksualistów są normalne. Psychologowie mowią nawet, że często są lepiej wychowane w takich małżeństwach.

Psychologowie swoje a społeczeństwo swoje.

Cytuj
Zdrowiutki raptem zmarł na zawał po 33 dniach pontyfikatu

Bo chciał rozbić mafiny układ w watykanie w którym największe korzyści czerpała włoska Masoneria. Był na tyle nieostrożny że go prawdopodobno otruto.

Cytuj
Wojtyła był na początku cichutki. A potem był przez większą część życia papieżem konserwatywnym (prócz tych kosmetycznych rzeczy - a wielkich w opinii opinii publicznej). Pod koniec życia zaczynał dostrzegać co się dzieje - chyba go sumienie ruszyło i patrzcie no - nagle umiera...

No był cichutki bo od początku zdawał sobie sprawę że sporo kardynałów i biskupów to wysłannicy lóż masońskich. I po raz kolejny mówię nie oglądam Radia Maryja tylko w temacie Masonów jestem na świeżo. Zresztą Kozłowku to nie przystoi komuniście tak się wypowiadać o największym z Polaków przecież twoi pobratymcy chcieli go sprzątnąć bo jeden zwykły mały papież miał większe pole do manewru niż cały komunistyczny reżim razem wzięty.

Cytuj
Jezuici zapłacili ostatnio eskimosom (których ewangelizują) milionowe odszkodowanie za loestwoanie i wykorzystywanie sekualne. Czemu nie mówiono o tym w telewizji?

Daj link może razem się pośmiejemy...

Cytuj
Tylko ofiary trafiają niestety na bursztynowe ołtarze i świątynie opatrzności bożej. Bóg raczej cieszyłby się bardziej z nowego domu dla bezdomnych niż z kolejnej świątyni, opływającej złotem.

Za Boga to ty komunisto się nie wypowiadaj bowiem domów bezdomnych, przytułków gdzie można otrzymać jedzenie + ubrania i wiele wiele innych usług  są praktycznie przy każdej parafii. Twojego świata tam nie ma. Ani angostycznego ani komunistycznego. Wiem że to cie boli i nie możesz znieść krzykacza Arkhana ale taka jest prawda. Smutna prawda. Zamiast wesprzeć Kościół w czynach wolicie go krytykować sami opływając w dobytek.

Zresztą po raz kolejny się was pytam, co was obchodzi to że świątynia opatrzności Bożej ma być wybudowana? To nie jest wasza sprawa, niech wybudują jeszcze takich ze 100 na pohybel waszej złości :D



Canis

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #250 dnia: 25 Czerwiec 2008, 11:21:18 »
Cytuj
Zresztą po raz kolejny się was pytam, co was obchodzi to że świątynia opatrzności Bożej ma być wybudowana? To nie jest wasza sprawa, niech wybudują jeszcze takich ze 100 na pohybel waszej złości

wiesz, tu nie chodzi oto ze sobie budują, jak chcą to mogą proszę bardzo możecie nawet zabudować całe miasto takimi niepotrzebnymi budynkami, ale czemu na to idą pieniądze skarbu państwa? Przez takie gówna dodatkowo państwo biednieje, bo jest to i częściowo finansowane ze skarbu państwa, i to mnie w capia, bo zamiast poprawiać infrastrukturę w państwie, odbudowywać, remontować budynki państwowe etc. etc. nawet na stadiony mogła by kasa iść, a tak co jakiś czas skarb państwa dawał dotację na ten "cel". Może Arkhanie zaprzeczysz co? ;>


Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #251 dnia: 25 Czerwiec 2008, 11:31:56 »
Cytuj
wiesz, tu nie chodzi oto ze sobie budują, jak chcą to mogą proszę bardzo możecie nawet zabudować całe miasto takimi niepotrzebnymi budynkami, ale czemu na to idą pieniądze skarbu państwa? Przez takie gówna dodatkowo państwo biednieje, bo jest to i częściowo finansowane ze skarbu państwa, i to mnie w capia, bo zamiast poprawiać infrastrukturę w państwie, odbudowywać, remontować budynki państwowe etc. etc. nawet na stadiony mogła by kasa iść, a tak co jakiś czas skarb państwa dawał dotację na ten "cel". Może Arkhanie zaprzeczysz co? ;>

Dlaczego idą na ten cel pieniądzę ze skarbu państwa? Bo religia Katolicka jest religią Państwową, gdyby nasz kraj byłby muzułmański byś miał na każdym kroku meczet. Poniekąd wynika to z faktu też na wagę tej świątyni bowiem mają być tam chowani ludzie wielcy i zasłużeni dla Polski oraz z tego jaką rolę odegrało chrześcijaństwo na przestrzeni wieków w naszym kraju.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #252 dnia: 25 Czerwiec 2008, 11:38:27 »
Tak jednak pragnę przypomnieć że istniała też taka fajna małpa chrześcijaństwa bowiem nazywała się gnostycy.
No tak inna większa małpka, która doszła do władzy a jej odłam został uchwalony za oficjalną religie Rzymską już się o to postarał by zmieszać z błotem gnostyków. I proszę już rozpoczęły się pierwsze nękania i prześladowania nie-chrześcijan. Aż tak długo chłopaki na odwet nie czekały.


Jak wskazują najnowsze badania (nie jest to związane z tym powyżej co pisze isentor) wiele tych "nowo odkrytych" Ewangelii są ich dziełami a raczej może paszkwilami. Tak więc co do powyższego filmu byłbym ostrożny i poprę Elratha.
Tak tylko wiesz ze wszystkich ewangelii biskupi wybrali sobie na soborze te, które im przypasowały i przedstawiały Jezusa jako bóstwo, kogoś lepszego. Poza tym i tak w każdej z nich są nieco różne sformułowania co do jego osoby. Kiedyś z ciekawości czytałem ów apokryfy. I muszę ci powiedzieć, że w większości z nich przedstawiono Jezusa jako człowieka, kogoś równego tobie czy mnie. Oddającego się zwyczajnym czynnością i uciechą ludzkim. Choćby w jednym tekście jest w wzmianka o tym, że miłował tą swoją Marię Magdalenę. Oczywiście to można tłumaczyć na różnoraki sposób. Bo poza tym zwrotem nie ma nic złego. Głównie bzdury aby wszystkich kochać. Jeśli nie czytałeś to polecam, będziemy mieli o czym podyskutować. Bo dziwi mnie fakt, że gdy układano treść nowego testamentu odrzucono te pisma. Tylko dlatego, że nie przedstawiały Jezusa jako oryginalnego syna bożego.


Zresztą, Isentor jeśli BYÂŁBY autentyczny historyczny dowód dla ciebie, na istnienie i fakt że Jezus byl Synem Bożym, byś uwierzył? Byś nie uwierzył, bowiem byłaby to wiedza ;] I tu jest cały zawarty myk.
Wystarczy mi sam dowód na jego istnienie. I właśnie tym mykiem zasłania się religia. Wierzysz albo wiesz żałosne usprawiedliwienie.
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwiec 2008, 11:41:15 wysłana przez IsentoR »

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #253 dnia: 25 Czerwiec 2008, 11:55:59 »
Cytuj
Tak tylko wiesz ze wszystkich ewangelii biskupi wybrali sobie na soborze te, które im przypasowały i przedstawiały Jezusa jako bóstwo, kogoś lepszego. Poza tym i tak w każdej z nich są nieco różne sformułowania co do jego osoby. Kiedyś z ciekawości czytałem ów apokryfy. I muszę ci powiedzieć, że w większości z nich przedstawiono Jezusa jako człowieka, kogoś równego tobie czy mnie. Oddającego się zwyczajnym czynnością i uciechą ludzkim. Choćby w jednym tekście jest w wzmianka o tym, że miłował tą swoją Marię Magdalenę. Oczywiście to można tłumaczyć na różnoraki sposób. Bo poza tym zwrotem nie ma nic złego. Głównie bzdury aby wszystkich kochać. Jeśli nie czytałeś to polecam, będziemy mieli o czym podyskutować. Bo dziwi mnie fakt, że gdy układano treść nowego testamentu odrzucono te pisma. Tylko dlatego, że nie przedstawiały Jezusa jako oryginalnego syna bożego.

Przeczytam te apokryfy i wtedy wrócimy do tego tematu.

Cytuj
Wystarczy mi sam dowód na jego istnienie. I właśnie tym mykiem zasłania się religia. Wierzysz albo wiesz żałosne usprawiedliwienie.

Zobacz to;

Cytuj
Historyczne istnienie Jezusa
Posiadamy wiele danych historycznych, które mówią o życiu, działalności i nauce Chrystusa. Znajdziemy ich w literaturze chrześcijańskiej tamtego okresu, a także posiadamy wzmianki o literaturze pogańskiej z tych czasów. Wszystkie pogańskie wzmianki są wrogo nastawione do chrześcijaństwa. Ta nieprzychylność ma wartość historyczną, bo nie można im przypisywać chęci utworzenia legendy o Jezusie.

Jezus jest postacią historyczną, dlatego też nie trudno udowodnić, że żył. Co do Jego historyczności też niektórzy mieli wątpliwości. W naszych czasach podważanie historyczności osoby Chrystusa lansował marksizm, który odrzuca wszelką wiarę w Boga i religię jako "opium dla ludu". Kiedy poznamy źródła historyczne dotyczące osoby Chrystusa, okaże się, iż Jego osoba jest bardziej historycznie udokumentowaną niż wiele innych postaci starożytnych.

ÂŚwiadectwa autorów pogańskich
Dzieło "Annales" napisane w latach 109 - 116 przez Publiusza KorneliuszaTacyta (55 - 120). W wymienionym dzieleTacyt opisuje pożar Rzymu za czasów Nerona. Odpowiedzialnością za to zdarzenie Neron obarczył chrześcijan, chociaż wiadomo, że sam był sprawcą pożaru. To też było powodem opisania w księdze XV w rozdziale 44 skąd się wzięli chrześcijanie. Pisze: "Nazwa ich wywodzi się od Chrystusa, który za panowania Tyberiusza skazany został na śmierć przez prokuratora Pontu - Piłata" Sam Tacyt jest wrogo nastawiony do chrześcijaństwa, o czym świadczy dalsza część dzieła.

ÂŚwiadectwa żydowskie
Józef Flawiusz (ur. ok. 37 po Chr.), żydowski kapłan jerozolimski, jest jednym z dowódców w galilejskim powstaniu przeciw Rzymianom w roku 66 po Chrystusie. Po zwycięstwie Tytusa nad Jerozolimą Józef wiernie służy rodzinie Flawiuszów, jako ich nadworny pisarz i od nich bierze przydomek "Flawiusz".

W dziele "Starożytności żydowskie" Józef Flawiusz tak pisze o Chrystusie:

"Istniał także w owym czasie Jezus, mąż mądry, czy jednak godzi się nazwać go mężem, był On bowiem wykonawcą cudownych dzieł i nauczycielem ludzi, którzy prawdę z rozkoszą przyjmują. Wielu ÂŻydów, wielu też pogan przyciągnął do siebie. Był On Chrystusem. Kiedy Go Piłat oskarżonego przez naszych przełożonych ludzi skazał na śmierć krzyżową, nie przestali Go kochać ci, co Go najpierwsi umiłowali. Objawił im się bowiem trzeciego dnia jako zmartwychwstały, jak to i wiele innych cudownych rzeczy przepowiedzieli o Nim boscy prorocy. Plemię, które wzięło od Niego nazwę przetrwało aż do naszych czasów".

Józef Flawiusz jest przekonany o istnieniu Jezusa i uznaje to za fakt powszechnie znany w I wieku po Chrystusie.

Talmud - zawiera on ustną tradycję religijno-moralną mozaizmu z I wieku po Chrystusie. Talmud nazywa Jezusa głupcem i jest Mu wyraźnie nieprzychylny. Jest to o tyle zrozumiałe, że ÂŻydzi nie uznają w Jezusie obiecanego przez Stary Testament Mesjasza i wciąż oczekują takiego Mesjasza. Jedno wynika z Talmudu - Jezus jest postacią znaną. Talmud nienawidzi Jezusa i szuka usprawiedliwienia dla Jego oskarżycieli. W ten sposób Talmud potwierdza istnienie Jezusa.

ÂŚwiadectwa Rzymskie
Korneliusz Tacyt (54-119 po Chr.), rzymski historyk, tak pisze:

"Aby zniweczyć hałaśliwe wieści, Neron podsunął winnych i na najbardziej wyszukane kary oddał tych, których ludność jako znienawidzonych z powodu ich zbrodni nazywa chrześcijanami. Twórca tej nazwy Chrystus za rządów Tyberiusza został przez prokuratora Poncjusza Piłata skazany (na śmierć). Stłumiony wówczas zgubny zabobon znowu wybuchał i to nie tylko w Judei, źródle owego zła, lecz także w Mieście (Rzymie), dokąd wszystko, co wstrętne i hańbiące przybywa i praktykuje się."

Tacyt potwierdza, że Jezus z pewnością żył i działał jako reformator religijny, a zginął za panowania prokuratora Poncjusz Piłata.

Tranquillus Swetoniusz (75-160 po Chr.) w żywotach cesarzy Klaudiusza i Nerona podaje, że zna chrześcijan z opowieści o nich krążących. Słyszał też o istnieniu Chrystusa i o Jego związkach z ÂŻydami. W Rzymie istniał wśród ÂŻydów spór o Chrystusa jako Mesjasza. Ów spór spowodował wygnanie ÂŻydów z Rzymu. Aczkolwiek Swetoniusz nie zna szczegółów z życia Jezusa, to jednak potwierdza fakt Jego istnienia.

Pliniusz Młodszy (62-113 po Chr.), wielkorządca Bitynii w Małej Azji, składał relację cesarzowi Trajandii o swej metodzie postępowania w stosunku do chrześcijan. Pliniusz zauważył, że chrześcijanie śpiewają hymn Chrystusowi jako Bogu.

ÂŚwiadectwa chrześcijańskie
Wszystkie pisma Nowego Testamentu powstały w drugiej połowie I wieku po Chr. Na szczególne znaczenie zasługują trzy pierwsze Ewangelie, tzw. synoptyczne (Mateusza, Marka, ÂŁukasza), Listy św. Pawła i Dzieje Apostolskie, oraz Ewangelia św. Jana, Apokalipsa i Listy Apostolskie. Zarzuty stawiane w pierwszych wiekach przez pogan pod adresem Ewangelii i chrześcijaństwa ośmieszają cuda Jezusa, Jego ukrzyżowanie, zarzucają chrześcijanom wiarę w zabobon. Jednakże nigdy poganie nie twierdzili, że Jezus nie istniał.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #254 dnia: 25 Czerwiec 2008, 12:38:39 »
Posiadamy wiele danych historycznych, które mówią o życiu, działalności i nauce Chrystusa. Znajdziemy ich w literaturze chrześcijańskiej tamtego okresu, a także posiadamy wzmianki o literaturze pogańskiej z tych czasów.
Literatura chrześcijańska czyli religijne mrzonki to żadne źródło historyczne. Naciągany na siłę fakt.


Dzieło "Annales" napisane w latach 109 - 116 przez Publiusza KorneliuszaTacyta (55 - 120). W wymienionym dzieleTacyt opisuje pożar Rzymu za czasów Nerona. Odpowiedzialnością za to zdarzenie Neron obarczył chrześcijan, chociaż wiadomo, że sam był sprawcą pożaru. To też było powodem opisania w księdze XV w rozdziale 44 skąd się wzięli chrześcijanie. Pisze: "Nazwa ich wywodzi się od Chrystusa, który za panowania Tyberiusza skazany został na śmierć przez prokuratora Pontu - Piłata" Sam Tacyt jest wrogo nastawiony do chrześcijaństwa, o czym świadczy dalsza część dzieła.
No tak gość napisał o chrześcijanach skoro już sobie byli coś w tym dziwnego? Fajnie, że napisał tylko Chrystus znaczy równie dobrze tyle co namaszczony, pomazaniec, mesjasz. Tak więc równie dobrze mógł mieć jakiegoś samozwańczego proroka na myśli.


Józef Flawiusz (ur. ok. 37 po Chr.), żydowski kapłan jerozolimski, jest jednym z dowódców w galilejskim powstaniu przeciw Rzymianom w roku 66 po Chrystusie. Po zwycięstwie Tytusa nad Jerozolimą Józef wiernie służy rodzinie Flawiuszów, jako ich nadworny pisarz i od nich bierze przydomek "Flawiusz".
No i?


"Istniał także w owym czasie Jezus, mąż mądry, czy jednak godzi się nazwać go mężem, był On bowiem wykonawcą cudownych dzieł i nauczycielem ludzi, którzy prawdę z rozkoszą przyjmują. Wielu ÂŻydów, wielu też pogan przyciągnął do siebie. Był On Chrystusem. Kiedy Go Piłat oskarżonego przez naszych przełożonych ludzi skazał na śmierć krzyżową, nie przestali Go kochać ci, co Go najpierwsi umiłowali. Objawił im się bowiem trzeciego dnia jako zmartwychwstały, jak to i wiele innych cudownych rzeczy przepowiedzieli o Nim boscy prorocy. Plemię, które wzięło od Niego nazwę przetrwało aż do naszych czasów".
Wyżej już napisałem. Poza tym gość nie pisał o czymś co zobaczył na własne oczy tylko to co zapewne usłyszał. A dobrze wiesz jak to jest ze słowem mówionym...


Talmud - zawiera on ustną tradycję religijno-moralną mozaizmu z I wieku po Chrystusie. Talmud nazywa Jezusa głupcem i jest Mu wyraźnie nieprzychylny. Jest to o tyle zrozumiałe, że ÂŻydzi nie uznają w Jezusie obiecanego przez Stary Testament Mesjasza i wciąż oczekują takiego Mesjasza. Jedno wynika z Talmudu - Jezus jest postacią znaną. Talmud nienawidzi Jezusa i szuka usprawiedliwienia dla Jego oskarżycieli. W ten sposób Talmud potwierdza istnienie Jezusa.
Chrześcijanie wyznawali Jezusa jako syna bożego. Sądzisz, że co robili inni przywódcy religijni a żeby nie stracić wiernych. Oczerniali i odrzucali nauki Chrystusa. Ten tekst jest jedynie dowodem na to, że Talmud nie uznaje chrześcijańskiego proroka. A czy on tak naprawdę istniał nigdzie tutaj nie pisze. Bo równie dobrze mógł sobie napisać, że nie uznaje Zeusa greckiego ojca bogów.


Korneliusz Tacyt (54-119 po Chr.), rzymski historyk, tak pisze:
"Aby zniweczyć hałaśliwe wieści, Neron podsunął winnych i na najbardziej wyszukane kary oddał tych, których ludność jako znienawidzonych z powodu ich zbrodni nazywa chrześcijanami. Twórca tej nazwy Chrystus za rządów Tyberiusza został przez prokuratora Poncjusza Piłata skazany (na śmierć). Stłumiony wówczas zgubny zabobon znowu wybuchał i to nie tylko w Judei, źródle owego zła, lecz także w Mieście (Rzymie), dokąd wszystko, co wstrętne i hańbiące przybywa i praktykuje się."

Tacyt potwierdza, że Jezus z pewnością żył i działał jako reformator religijny, a zginął za panowania prokuratora Poncjusz Piłata.
Wcześniej wspomniałem. Dodam tylko, że jeśli już osoba o takim imieniu istniała i była to w rzeczywistości tylko 1 osoba. Dowodzi to tylko jego reformy religijnej i typowo buddyjskiego podejścia do życia z miłością na ustach. Przecież równie dobrze mógł być to jakiś mądrzejszy człowiek głoszący swoje własne dogmaty. Za co został skazany na śmierć przez żydów. Przecież żydowski bóg jest w gruncie rzeczy mendą. Dlatego Chrystusowe gadanie o wybaczaniu i miłości nie spodobało się żydowskim kapłanom. No i o tym, że bóg jest sweet.


Tranquillus Swetoniusz (75-160 po Chr.) w żywotach cesarzy Klaudiusza i Nerona podaje, że zna chrześcijan z opowieści o nich krążących. Słyszał też o istnieniu Chrystusa i o Jego związkach z ÂŻydami. W Rzymie istniał wśród ÂŻydów spór o Chrystusa jako Mesjasza. Ów spór spowodował wygnanie ÂŻydów z Rzymu. Aczkolwiek Swetoniusz nie zna szczegółów z życia Jezusa, to jednak potwierdza fakt Jego istnienia.
To usłyszał czy wie i potwierdza bo ten tekst przeczy sam sobie. Skąd żeś to wziął? Portal katolik.pl?


Pliniusz Młodszy (62-113 po Chr.), wielkorządca Bitynii w Małej Azji, składał relację cesarzowi Trajandii o swej metodzie postępowania w stosunku do chrześcijan. Pliniusz zauważył, że chrześcijanie śpiewają hymn Chrystusowi jako Bogu.
No tutaj mamy późniejszy okres więc powoli zaczęto przyjmować, że Chrystus czyt mesjasz to bóg.
Poza tym pieśń mogła mieć całkowicie inne znaczenie. Mogli po prostu śpiewać o boskim mesjaszu a gość źle to zinterpretował.


ÂŚwiadectwa chrześcijańskie
Wszystkie pisma Nowego Testamentu powstały w drugiej połowie I wieku po Chr. Na szczególne znaczenie zasługują trzy pierwsze Ewangelie, tzw. synoptyczne (Mateusza, Marka, ÂŁukasza), Listy św. Pawła i Dzieje Apostolskie, oraz Ewangelia św. Jana, Apokalipsa i Listy Apostolskie. Zarzuty stawiane w pierwszych wiekach przez pogan pod adresem Ewangelii i chrześcijaństwa ośmieszają cuda Jezusa, Jego ukrzyżowanie, zarzucają chrześcijanom wiarę w zabobon. Jednakże nigdy poganie nie twierdzili, że Jezus nie istniał.
To teksty religijne, nie historyczne. Jeśli istniał to był człowiekiem z nowym poglądem religijnym. Nie zaś synem bożym zrodzonym z dziewicy.



Tych tekstów czy to z serwisu katolik.pl czy z innego szmatławca nie należy brać na poważnie. Tego typu teksty i wzmianki można interpretować na setki sposób. Poza tym należy również wziąć pod uwagę jak zostały napisane i w jakim kontekście. Wyciągnięty krótki tekst tłumaczony z języka na język ubarwiony dla opinii publicznej nie jest wiarygodnym źródłem. Jeśli konkretne źródła istniałby uczeni historycy potwierdziliby wszystkie rzeczy głoszone przez kościół. A skoro dowodów jako takich nie ma można spekulować na ten temat. Jak dla mnie istnieją poszlaki mówiące o tym, że mesjasz lub mesjasze w tamtym okresie głosili nowe prawdy wyznaniowe.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #255 dnia: 25 Czerwiec 2008, 13:12:49 »

z google.pl

Cytuj
Lucjan z Samosat był pisarzem greckim z drugiego wieku, który przyznawał, że Jezus jest czczony przez chrześcijan, że wprowadził On nowe nauki, takie jak braterstwo wiernych, nawrócenie, odrzucenie innych bogów. Chrześcijanie żyli w poszanowaniu tych nauk, uważali, że ich życie jest wieczne, i pogardzali śmiercią, dobrowolnie zapierając się siebie i odrzucając dobra materialne.

Mara Bar-Serapion twierdził, że Jezus był uznawany za mędrca i cnotliwego człowieka. Wielu ludzi uważało Go za króla Izraela, zamordowanego przez ÂŻydów, który zwyciężył śmierć w nauczaniu swoich naśladowców.

Także wszystkie pisma gnostyckie (Ewangelia Prawdy, Apokryf Jana, Ewangelia wg św. Tomasza, Rozprawa o Zmartwychwstaniu, itp.) mówią o Jezusie.

Tak naprawdę możemy prawie zrekonstruować Dobrą Nowinę na podstawie źródeł niechrześcijańskich: Jezus zwany Chrystusem (Josephus), był „magikiem”, poprowadził Izrael do nowej nauki, i został powieszony w dzień Paschy przez ÂŻydów (mówi o tym Babiloński Talmud) w Judei (Tacyt). ÂŻyjąc jeszcze twierdził, że jest Bogiem, i po śmierci powrócił (Eliezar), w co wierzyli czczący Go jako Boga, naśladowcy (Pliniusz Młodszy).

wikipedia

Cytuj
Dokumenty niechrześcijańskie

Józef Flawiusz w swojej księdze Dawne dzieje Izraela wspomina o Jezusie jako o bracie Jakuba Sprawiedliwego, przywódcy chrześcijan w Jerozolimie. Zwołał sędziów Sehedrynu i stawił przed nim Jakuba, brata Jezusa zwanego Chrystusem, oraz kilku innych. Oskarżył ich o przekroczenie Prawa i wydał ich na ukamienowanie (XX.9.1) Tekst przeważnie uważany jest za autentyczny. Według egzegetów stwierdzenie którego zwano Chrystusem (Mesjaszem) zostało wstawiono później jako wtręt i nie pochodzi od autora co tym samym podważa całą relacje.

Inny fragment w Starożytnościach żydowskich zwany Testimonium Flavianum jest dziś często uważany za sfałszowany przez późniejszych kopistów chrześcijańskich w III lub IV wieku. Nie wiadomo czy został wstawiony na miejsce innego fragmentu mówiącego o Jezusie, czy też został po prostu dopisany. Niektórzy za pierwotną wersję Testimonium uważają tzw. wersję arabską odkrytą przez profesora Pinesa w kronikach Agapiosa pochodzących z X wieku: W tym czasie żył pewien mędrzec zwany Jezusem. Był to człowiek dobry i sprawiedliwy. Wielu ÂŻydów i ludzi innych narodowości stało się jego uczniami. Piłat skazał go na ukrzyżowanie i śmierć. Lecz jego uczniowie nie przestali w niego wierzyć. Mówili, że żyje i ukazał im się trzy dni po ukrzyżowaniu. On być może był tym Mesjaszem odnośnie którego prorocy przepowiadali wielkie, cudowne rzeczy.

Swetoniusz, w ÂŻywotach cezarów pisze, że około 49 roku cesarz Klaudiusz, panujący w latach 41-54, wypędził z Rzymu ÂŻydów, którzy nieustannie wichrzyli podżegani przez jakiegoś "Chrestosa". Wspominają o tym wygnaniu ÂŻydów Dzieje Apostolskie, r. 18, 2. Czy relacja Swetoniusza odnosi się do Jezusa, nie jest całkowicie pewne (zapisane przez Swetoniusza imię "Chrestos" nie musi być tożsame z greckim tytułem "Christos" - Mesjasz). Okoliczności powstania gminy chrześcijańskiej w Rzymie bliżej nie znamy.

Pliniusz Młodszy w liście do cesarza Trajana, pisze o chrześcijanach w Azji Mniejszej. Pliniusz pisze jedynie, że modlili się oni do "Chrystusa", nie podaje zaś imienia Jezus.

Tacyt, w Rocznikach (Annales), roku 115, omawiając prześladowania chrześcijan za cesarza Nerona podaje: Atoli ani pod wpływem zabiegów ludzkich, ani darowizn, albo ofiar błagalnych na rzecz bogów nie ustepowała hańbiąca pogłoska, lecz wierzono, że pożar (Rzymu) był nakazany. Aby więc ją usunąć, podstawił Neron winowajców i dotknął najbardziej wyszukanymi kaźniami tych, których znienawidzono dla ich sromot, a których gmin chrześcijanami nazywał. Początek tej nazwie dał Chrystus, który za panowania Tyberiusza skazany był na śmierć przez prokuratora Poncjusza Piłata; a przytłumiony na razie zgubny zabobon znowu wybuchnął, nie tylko w Judei, gdzie się to zło wylęgło, lecz także w stolicy, dokąd wszystko, co potworne albo sromotne, zewsząd napływa i licznych znajduje zwolenników (Annales, 15, 44). Niektórzy powątpiewają w autentyczność tego fragmentu ze względu na użycie nazwy "chrześcijanie", rzadko stosowanej przez samych wyznawców Chrystusa – znajdujemy ją jednak w Biblii: "w Antiochii też po raz pierwszy nazwano uczniów chrześcijanami" (Dz. Ap. 11, 26), "Jeżeli zaś [cierpi] jako chrześcijanin, niech się nie wstydzi, ale niech wychwala Boga w tym imieniu" (I List Piotra 4,16 - cyt. za Biblią Tysiąclecia) - nie był to więc termin obcy czasom opisywanym przez Tacyta.

Archiwa rzymskie oraz wielu rzymskich i żydowskich historyków tamtego okresu, milczą na temat Jezusa, choć notują bardzo wiele drobnych wydarzeń. Są to m.in.:

    * Filon z Aleksandrii, który opisywał różne sekty żydowskie z tamtego okresu,
    * Plutarch, autor ÂŻywotów sławnych mężów z okresu życia Jezusa,
    * Justus z Tyberiady, historyk żydowski z Galilei, żył w I w. n.e.

Należy jednak dodać, że tematyka zachowanych dzieł tych historyków nie zawsze czyni możliwym wspomnienie o Jezusie. Przykładowo "ÂŻywoty sławnych mężów" Plutarcha stawiają sobie za cel "ukazanie żywotów bohaterów greckich i rzymskich poprzez ich zestawienie w pary dobierane według możliwie największego podobieństwa charakteru lub przebiegu kariery" (Encyklopedia Britannica, t. XXXII, Poznań 2003)

Jak widzisz w powyzszym tekscie są i nieścisłości jak i fakty jednakze

Cytuj
Wcześniej wspomniałem. Dodam tylko, że jeśli już osoba o takim imieniu istniała i była to w rzeczywistości tylko 1 osoba. Dowodzi to tylko jego reformy religijnej i typowo buddyjskiego podejścia do życia z miłością na ustach. Przecież równie dobrze mógł być to jakiś mądrzejszy człowiek głoszący swoje własne dogmaty. Za co został skazany na śmierć przez żydów. Przecież żydowski bóg jest w gruncie rzeczy mendą. Dlatego Chrystusowe gadanie o wybaczaniu i miłości nie spodobało się żydowskim kapłanom. No i o tym, że bóg jest sweet.

Gdybanie nt. czy jednak to był TEN Jezus czy inny nie ma zbytnio sensu jeśli historycy rzymscy i żydowscy piszą o tym Chrystusie który mial za soba wielu zydow i nie tylko.

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #256 dnia: 26 Czerwiec 2008, 13:03:01 »
Cytuj
Czyli sądzisz drogi ÂŁukaszku, że wiara spowalnia rozwój ludzkości? Aż tak bardzo ją ogranicza? Nie sądzę. Zapewne tutaj przytoczysz problem zapłodnień in-vitro, z którymi kościół się nie zgadza lub inne bajery. Powiedź kto przejmuje się zdaniem kilku klech mających za dużo do powiedzenia skoro przytoczona metoda działa i pomaga wielu parom.
Hmmm wiesz dużo się przejmuje... Są postępowi księża - i byli - ci z czasów Collegium Nobillium. Konarski np.
A wiara rzecz jasna spowalnia rozwój ludzkości. Być może Kopernik zdarzyłby się już w 10 wieku. Gdyby nie uniwersalizm i panowanie kościoła. I podporządkowanie jemu wszelkich dziedzin życia. Dzisiaj kościół nie jest tym, czym był w średniowieczu - dzisiaj jest "mniej wierzący" :) Albo raczej: "Mniej zatwardziały w dogmatach" (nie ma stosów itd.) Kościół nie ma takiego oddziaływania na naukę jak kiedyś. No ale przez raptem 10 wieków nieźle ją spowalniał.

Cytuj
Już nie raz poruszaliśmy ten temat na komunikatorze to wyszło to, że dosłownie WSZECHOBECNY Bóg lub WSZECHMOCNY to stare bajania, które przez lata kościół wciskał ludziom. I chyba nie będę heretykiem jak to napisze.
Co to samego słowa wszechobecny to raczej czepiasz się słów. Ja to rozumiem tak, że Bóg widzi wszytko, wszystkiemu się przygląda i ocenia, a nie jest w każdej rzeczy i czynności jaką ktokolwiek uczyni. Bo chyba tak zasugerowałeś?
Ty to zrozumiałeś. Arkhan i większość teistów - nie. Bóg jest dla nich wszech([wstawić pożądane słowo]).

Cytuj
Mówić jedno a robić swoje to i każdy potrafi
Hmmmm.... Zastanawia mnie, czy Benedykt XVI zna tę zasadę. Mówi o wspomaganiu biednych, a robi to, co pisałem wyżej hmmm...

Cytuj
No tak, ale na ziemi mamy po to wolną wolę by wybierać a to że Bóg wie jak postąpimy to niech sobie wie.
No jak wie, to nie ma wolnej woli - albo nie czytałeś historyjki, którą pisałem kilkanaście postów wyżej, albo jej nie zrozumiałeś.

Cytuj
Nie zapominaj że na świecie jest i szatan i złe duchy którym Bóg  dał władzę kuszenia ludzi. Nie ma dobrych duchów przy morderstwach, gwałtach etc.
Kolejna sprawa - jeśli szatan to taki wielki oszust, największy kłamca, to skąd wiecie, że nie oszukał was, że istnieje coś takiego jak Bóg i każe wam w niego wierzyć?

Cytuj
Psychologowie swoje a społeczeństwo swoje.
Nom. Tylko psychologowie i socjologowie to z założenia znawcy społeczeństwa...

Cytuj
Bo chciał rozbić mafiny układ w watykanie w którym największe korzyści czerpała włoska Masoneria. Był na tyle nieostrożny że go prawdopodobno otruto.
Biskup Marcinkus, któremu JP2 dał watykański immunitet dyplomatyczny (kilkanaście lat przed śmiercią tegoż biskupa) - przez wiele lat szef Banku Watykańskiego, był Masonem?

Cytuj
Zresztą Kozłowku to nie przystoi komuniście tak się wypowiadać o największym z Polaków przecież twoi pobratymcy chcieli go sprzątnąć bo jeden zwykły mały papież miał większe pole do manewru niż cały komunistyczny reżim razem wzięty
Postleninowscy rządcy ZSRR nie są moimi pobratymcami. Poczyta się Marksa, to się będzie wiedziało, dlaczego. A jasne, że religia ma większe pole do popisu niż polityka. Tak jest zazwyczaj. No ale religia może iść w parze z polityką. Poczytaj o teologach wyzwolenia na Kubie, w Wenezueli, ogólnie w Ameryce ÂŁac.

Cytuj
I po raz kolejny mówię nie oglądam Radia Maryja
Ja też nie oglądam radia. Mogę tylko słuchać.

Cytuj
Za Boga to ty komunisto się nie wypowiadaj bowiem domów bezdomnych, przytułków gdzie można otrzymać jedzenie + ubrania i wiele wiele innych usług  są praktycznie przy każdej parafii. Twojego świata tam nie ma. Ani angostycznego ani komunistycznego. Wiem że to cie boli i nie możesz znieść krzykacza Arkhana ale taka jest prawda. Smutna prawda. Zamiast wesprzeć Kościół w czynach wolicie go krytykować sami opływając w dobytek.
To chyba zyjesz w jakiejś świątobliwej części Polski. U mnie nie ma żadnych przytułków przy parafiach. A za czasów tego nienawidzonego PRL-u (który nie byl socjalistyczny, ale robotniczy) stawiano 1000 szkół w rok. Stawiano całe osiedla - i dostawaleś mieszkania za darmo. Darmowe były studia, darmowe wyjazdy, każdy miał pracę. Niech się kościół z przytułkami schowa. I od razu mówię, że PRL mimo to nie był dobrym państwem (od kiedy zaczęto strzelać do robotników). Dobra, stop off top. Ty go ciągle robisz... Gadaj o religii a nie o komunizmie. Bo atakujesz mnie osobiście - moje poglądy nie związane z religią. Kiedy ja atakuję ciebie osobiście 0 to przynajmniej twoje poglądy związane z religią.

Cytuj
Zresztą po raz kolejny się was pytam, co was obchodzi to że świątynia opatrzności Bożej ma być wybudowana? To nie jest wasza sprawa, niech wybudują jeszcze takich ze 100 na pohybel waszej złości
Obchodzi. Bo Pajacyki się non stop urządza i się dokarmia dzieci w szkołach. "W budżecie nie ma pieniędzy!" - krzyczą politycy, a na świątynki lecą miliony.

Cytuj
Dlaczego idą na ten cel pieniądzę ze skarbu państwa? Bo religia Katolicka jest religią Państwową, gdyby nasz kraj byłby muzułmański byś miał na każdym kroku meczet. Poniekąd wynika to z faktu też na wagę tej świątyni bowiem mają być tam chowani ludzie wielcy i zasłużeni dla Polski oraz z tego jaką rolę odegrało chrześcijaństwo na przestrzeni wieków w naszym kraju.
A powinna być? Nie. Państwo to instytucja świecka. I taka powinna być. Religia niech się nie miesza w państwo, a państwo w religię. W naszym kraju chrześcijaństwo odegrało taką rolę, że kolejni władcy przysięgali na Boga, ze pokonają najeźdzcę i z bogiem na ustach leceie siekać łby i lać krew. Szkoda, ze to samo robili najeźdzcy. A jakby były meczety - też by było źle. Fakt jest faktem - islam jest gorszy od chrześcijaństwa, bo ma setki bzdurniejszych dogmatów i zwyczajów.

Cytuj
Tych tekstów czy to z serwisu katolik.pl czy z innego szmatławca nie należy brać na poważnie. Tego typu teksty i wzmianki można interpretować na setki sposób. Poza tym należy również wziąć pod uwagę jak zostały napisane i w jakim kontekście. Wyciągnięty krótki tekst tłumaczony z języka na język ubarwiony dla opinii publicznej nie jest wiarygodnym źródłem.
No właśnie, panie Arkhan. Czy wierzysz w zapiski angielskiego mnicha Rogera, który zapisał, że król Artur z bogiem na ustach zabił w jednej bitwie 900 ludzi? :) Biblia była tłumaczona setki razy. A nie zapominajmy, że przeszliśmy przez średniowiecze. A w średniowieczu sztuka tłumaczenia nie była tak rozwinięta jak dziś. A nawet ze starohebrajskiego nie da się wszystkiego prawdopodobnie przetlumaczyć tak, jak to autor miał na myśli.





Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #257 dnia: 26 Czerwiec 2008, 14:08:46 »
A nawet ze starohebrajskiego nie da się wszystkiego prawdopodobnie przetlumaczyć tak, jak to autor miał na myśli.
Z tego co pamiętam to najpierw tłumaczono to z greki na łacinę a później w okresie reformacji z łaciny na obowiązujący w danym kraju język. Już podczas tłumaczenia z greki strzelono wiele byków między innymi z liczbą 666.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #258 dnia: 26 Czerwiec 2008, 14:18:02 »
Cytuj
Hmmmm.... Zastanawia mnie, czy Benedykt XVI zna tę zasadę. Mówi o wspomaganiu biednych, a robi to, co pisałem wyżej hmmm...

To że odpoczywa tam gdzie odpoczywa wynika z jego autorytetu i funkcji jaką sprawuje w Kościele. Wiadomo że to nie jest też drugi Jan Paweł II który chodził do trędowatych, GDZIE WAS NIE BYÂŁO towarzyszu Kozłow, jednak jakiś szacunek papieżowi się należy. No ale w sowieckich szkołach tego nie uczą.


Cytuj
Kolejna sprawa - jeśli szatan to taki wielki oszust, największy kłamca, to skąd wiecie, że nie oszukał was, że istnieje coś takiego jak Bóg i każe wam w niego wierzyć?

ÂŻe co? Zastanów się, jaki interes miałby w tym szatan by oszukać nas że istnieje Bóg? Tylko czysta radość? Jemu właśnie chodzi o to by pokazać tobie i takiemu Isentorowi że on i Bóg NIE istnieją gdyż jak powiedział pewien doktor Kościoła "największe zwycięstwo szatan odnosi wtedy kiedy zostawia człowieka w przekonaniu o swoim nie istnieniu"

Cytuj
Nom. Tylko psychologowie i socjologowie to z założenia znawcy społeczeństwa...

Tak tak znawcy społeczeństwa akceptujący morderstwa na nienarodzonych dzieciach ;] Podziękuje za takich znawców.

Cytuj
Biskup Marcinkus, któremu JP2 dał watykański immunitet dyplomatyczny (kilkanaście lat przed śmiercią tegoż biskupa) - przez wiele lat szef Banku Watykańskiego, był Masonem?

Skandal związany z śmiercią Jana Pawła I toczył się własnie o watykański bank i fakt że masoneria trzymała tam swoje pieniądze. Niewykluczone że nim był, ale daj mi chwilę to poszukam.

Cytuj
Postleninowscy rządcy ZSRR nie są moimi pobratymcami.

Nie kłam. :)

Cytuj
No ale religia może iść w parze z polityką. Poczytaj o teologach wyzwolenia na Kubie, w Wenezueli, ogólnie w Ameryce ÂŁac.

Tak tak już pomijając fakt że JP2 był ostrzegany przed pielgrzymką o beznadziejności sytuacji kościoła w Amercye ÂŁac i faktu że PRAWIE CAÂŁY rząd składał się z masońskich i ateistycznych wysłanników. ÂŁadny mi taki dialog, bez wolności słowa?

Cytuj
Ja też nie oglądam radia. Mogę tylko słuchać.

Mój błąd, nie łap mnie za słówka. :P


Cytuj
To chyba zyjesz w jakiejś świątobliwej części Polski. U mnie nie ma żadnych przytułków przy parafiach. A za czasów tego nienawidzonego PRL-u (który nie byl socjalistyczny, ale robotniczy) stawiano 1000 szkół w rok. Stawiano całe osiedla - i dostawaleś mieszkania za darmo. Darmowe były studia, darmowe wyjazdy, każdy miał pracę. Niech się kościół z przytułkami schowa. I od razu mówię, że PRL mimo to nie był dobrym państwem (od kiedy zaczęto strzelać do robotników). Dobra, stop off top. Ty go ciągle robisz... Gadaj o religii a nie o komunizmie. Bo atakujesz mnie osobiście - moje poglądy nie związane z religią. Kiedy ja atakuję ciebie osobiście 0 to przynajmniej twoje poglądy związane z religią.

I tu pokazałeś przykład radzieckiego wypaczenia zwanego dzieckiem wielkiego narodu które śpiewa stalinowi hymny uwielbienia jednocześnie zasłaniając się tym że nie ma z tym nic wspólnego. Ty atakujesz moją religię? Imho, z twojej strony to tylko śmieszny bełkot nie zawierający nic wspólnego z prawdą teologiczną a jedynie małe kwilenie stajennego w stajni Isentora.

I to ty zacząłeś swoją gadkę o Komunizmie, niewinnie zaczynając od Marksa. Otóż nie przestanę walić w tą stronę, nie ze mną te numery.

Po pierwsze, jakie darmowe wyjazdy? Chyba na cmentarz pod eskortą Zomowskich pał. Jedynie darmowe były sanatoria, o podróży do takiej Ameryki można było pomarzyć.


Cytuj
Obchodzi. Bo Pajacyki się non stop urządza i się dokarmia dzieci w szkołach. "W budżecie nie ma pieniędzy!" - krzyczą politycy, a na świątynki lecą miliony.

Otóż pieniądze są tylko ci koffani politycy wolą kupować sobie prywatne linie lotnicze. Czytaj Polską prasę nie radziedzką może dowiesz się czegoś ciekawego.

Cytuj
A powinna być? Nie. Państwo to instytucja świecka. I taka powinna być. Religia niech się nie miesza w państwo, a państwo w religię. W naszym kraju chrześcijaństwo odegrało taką rolę, że kolejni władcy przysięgali na Boga, ze pokonają najeźdzcę i z bogiem na ustach leceie siekać łby i lać krew. Szkoda, ze to samo robili najeźdzcy. A jakby były meczety - też by było źle. Fakt jest faktem - islam jest gorszy od chrześcijaństwa, bo ma setki bzdurniejszych dogmatów i zwyczajów.

Dobrze, wyprowadź się jeśli jest tu ci aż tak źle. Ja nie powiedzialem że Islam jest gorszy od chrześcijaństwa. Poza tym, chwała Bohaterom dzięki którym dziś mamy wolna Polskę i którzy nie bali się stawić czoła wrogowi. Powiedz mi jaki naród który nas atakował walczył w imię Boga? i jakiego Boga? Tego z piekła?

Cytuj
Czy wierzysz w zapiski angielskiego mnicha Rogera, który zapisał, że król Artur z bogiem na ustach zabił w jednej bitwie 900 ludzi?

"Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?"


Canis

  • Gość
Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #259 dnia: 26 Czerwiec 2008, 14:51:21 »
Cytuj
Imho, z twojej strony to tylko śmieszny bełkot nie zawierający nic wspólnego z prawdą teologiczną a jedynie małe kwilenie stajennego w stajni Isentora.

a z mojej strony to co hm? ;> mój śmieszny bełkot ma coś wspólnego z prawdą teologiczną? czy może też mam zadatki na stajennego?

Tak pytam z ciekawości bo masz coś ze stajniami i konikami, małe problemy w przeszłości z konikami i kucykami czy jak.

Cytuj
To że odpoczywa tam gdzie odpoczywa wynika z jego autorytetu i funkcji jaką sprawuje w Kościele. Wiadomo że to nie jest też drugi Jan Paweł II który chodził do trędowatych, GDZIE WAS NIE BYÂŁO towarzyszu Kozłow, jednak jakiś szacunek papieżowi się należy. No ale w sowieckich szkołach tego nie uczą.

Jak na razie to ten Benedykt XVI nie zrobił nic, o niczym ważnym nie słyszałem, ani dla sfery politycznej ani sfery religijnej, nic, cisza. Nie wiem na jaki odpoczynek on zasługuje jak nic nierobi istotnego, ponad to co każdy papież przy papierkowej robocie, jeżeli chociażby tym sie zajmował.

Cytuj
ÂŻe co? Zastanów się, jaki interes miałby w tym szatan by oszukać nas że istnieje Bóg? Tylko czysta radość? Jemu właśnie chodzi o to by pokazać tobie i takiemu Isentorowi że on i Bóg NIE istnieją gdyż jak powiedział pewien doktor Kościoła "największe zwycięstwo szatan odnosi wtedy kiedy zostawia człowieka w przekonaniu o swoim nie istnieniu

Katolicy właściwie nieprzejmują się szatanem jakoby niby tym co nakłania ich do grzechu, tylko samym grzechem, to tak jak leczyć chorobę tylko jej objawy, a dawać się jej rozwijać dalej, a z e ludzie nie zawsze inteligentnie postępują i myślą, to pozbędą sie "grzechu" i są happy, i nie widział byś w tym sensu oddziaływania szatana? Ja bym w tym widział nie mały.

Cytuj
Tak tak znawcy społeczeństwa akceptujący morderstwa na nienarodzonych dzieciach ;] Podziękuje za takich znawców.

Czego kościół sie wtrąca do zgwałconej 15-latki. jej decyzja ze pozbyła się dziecka, rodzice mogli ją nakłaniać, podpowiadać ale bez jej zgody sie to nie odbyło, wątpię w ogóle żeby chciała mieć dziecko w taki sposób zrodzone. Dziw że kościół sie miesza do spraw które go nie dotyczą. Jeszcze ekskomunikujcie tę Kopacz. Wstyd i hańba dla katolików. Postawcie siebie w miejscu tej dziewczyny, nawet tej kopacz, spełniła swój obowiązek, no prawo, chyba może pomagać gdy ktoś pomocy oczekuje.

Cytuj
Otóż pieniądze są tylko ci koffani politycy wolą kupować sobie prywatne linie lotnicze.

Hm, nawet jeśli, kościołów w Polsce jest jak mrówek w ogromnym mrowisku, w moim mieście jest kilkanaście kościołów, gdzie nie pójdę taki przybytek stoi, no poco tego tyle. Powiem szczerze, ze zamiast takiej świątyni to wolał bym, aby politycy nie latali byle czym, niech w końcu reprezentują nasz kraj jak należy a nie że kraje do których będą latać będą sie bały ze coś się stanie i konflikt powstanie, bo może to z ich winy ;) . A tak serio. Wydawanie kasy na świątynie jest tak potrzebne, jak dziury w moście, lepiej chociażby podwyższać standardy dróg, miast, wypłaty podwyższać a nie takie przybytki których pełno, pod innymi nazwami, i trochę innym wyglądem, no poco to komu. Odnośnie tego ze no każdy sam sobie bedzie dążył do lepszego bytu, każdy sobie pierw podwyższy wypłaty etc. no bo każdy chce dla siebie jak najlepiej, no w końcu mamy taką mentalność jako ludzie, sami byśmy tak robili gdybyśmy byli politykami, więc czego się tak czepiają wszyscy ich wypłat... A w ogóle ten wasz bóg ma strasznie drogie upodobania że chce takie świątynie.

« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec 2008, 14:55:30 wysłana przez Canis »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusje Teologiczne
« Odpowiedź #259 dnia: 26 Czerwiec 2008, 14:51:21 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top