Autor Wątek: ShoutBox  (Przeczytany 3942 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Deft

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 0
ShoutBox
« dnia: 18 Kwiecień 2006, 17:24:19 »
A może by tak dodać ShoutBox? W końcu był na starym forum. Co prawda by troche zwolnił forum, ale by ułatwił porozumiewanie się użytkowników między soba. Co o tym myślicie?
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2006, 14:13:51 wysłana przez Arthas »

tH.

  • Gość
ShoutBox
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Kwiecień 2006, 17:42:35 »
IMHO zupełnie nie potrzebny. Jak powiedziałeś spowalnia działanie forum, a nawet bardzo. Miałem styczność z tym wynalazkiem wielokrotnie. Zazwyczaj ludzie wypisują tam różne pierdołu. Sam mam to "coś" na forum i jestem średnio zadowolony ;/. Nie można w nim pogadać na określony temat bo co chwila ktoś opuszcza temat bądź jakiś lol zbacza z tematu. Drudzy z kolei, zdesperowani gracze Gothica zaczną kolejno wypisywać swoje problemy związane z grą, a do tego służy forum. Uwzględniając te i inne argumenty jestem na nie.

chcesz pogadać "na żywo"? Proszę bardzo, możemy założyć irca czy tam czata i co raz umawiać się na spotkania.
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2006, 14:16:11 wysłana przez Arthas »

Forum Tawerny Gothic

ShoutBox
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Kwiecień 2006, 17:42:35 »

Offline rdr.

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 229
  • Reputacja: 0
ShoutBox
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Kwiecień 2006, 17:43:57 »
Ja jestem stanowczo na nie z ShoutBoxem. Psułby on ten niepowtarzalny klimat na forum. Użytkownicy skupili by się głównie na pisaniu wiadomości w ShoutBoxie, zamiast postować na forum. Od pogawędek są kominukatory internetowe.

Temat zamykam - Glief
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2006, 14:16:59 wysłana przez Arthas »

Offline shergar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
ShoutBox
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Październik 2006, 17:43:25 »
Moim zdaniem jedynym argumentem przemawiającym na niekorzyść SB jest obciążenie serwera i zwiększony traffic. Ale poza tym SB jest dość przydatnym narzędziem. I druga sprawa to nie wprowadzając SB w pewnym sensie wymuszacie na userach żeby omawiali różne zagadnienia tylko przez posty i PW. Moim zdaniem jest to dość ortodoksyjne podejście do zagadnienia, ale to wasza sprawa nie moja ;P Na themodders SB właśnie dodatkowo podtrzymuje specyficzny klimat forum i jeżeli zmienia go to tylko na lepsze. A co do wypisywania bzdur to przecież jest regulamin, w którym można określić co jest dozwolone i moderatorzy, którzy kontrolowali by ten "wymysł szatana".

Oczywiści jest też mIRC i inne chaty, ale ja osobiście wolę kontak przez dorum - nie muszę kilkać kolejnej ikonki z programem i  takie tam.

Zresztą zróbcie ankietę wśród userów waszego forum bo chyba to ich zdanie powinno być najważniejsze? No chyba, że chcecie izolować forum, robiąc tylko to co WY uważacie za słuszne...

Pozdrawiam,

Offline rdr.

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 229
  • Reputacja: 0
ShoutBox
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Październik 2006, 18:49:08 »
Cytat: shergar
Oczywiści jest też mIRC

Już kiedyś proponowałem kanał IRCa, jednakże sprawa stoi w miejscu i myślę, że nie prędko się do niej powróci. Ja preferuję właśnie kanał IRC. Może i chaty są popularne, jednakże na taki chat umie wejść początkujący użytkownik internetu, który nie do końca wie jak się zachowywać w sieci, natomiast aby wejść na IRC potrzeba jakiejś wiedzy o programie, a nie sądzę, żeby każdy umiał ten program odpowiednio skonfigurować bez niczyjej pomocy.
Wracając do tematu... Uważam ShoutBoxa za rzecz zbędną. Już wcześniej się wyrażałem o nim i sądzę, że sprawa jest zamknięta i osobiście mam nadzieję, że nie zostanie otwarta.

Thoro

  • Gość
ShoutBox
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Październik 2006, 15:44:39 »
Cytuj
Zresztą zróbcie ankietę wśród userów waszego forum bo chyba to ich zdanie powinno być najważniejsze? No chyba, że chcecie izolować forum, robiąc tylko to co WY uważacie za słuszne...

Puki co wszyscy, mają możliwość przedstawienia swojego zdania w postaci postu. Szczerze mówiąc ankieta typu tak/nie, niewiele nam mówi...

Co do kanału IRC - naprawdę nie ma sensu, zważając na liczbę aktywnych użytkowników na forum. Podobnie ma się sprawa z kanałami RSS, mało osób z nich korzysta. Najwyraźniej obsługa takich rozwiązań, niektórych przerasta tak więc boje się pomyśleć co będzie w przypadku klientów irca.
Dla niektórych problemem jest napisanie w miarę długiego postu, w odpowiednim dziale - co tu mówić o obsłudze IRC'a. Marny kanał na Polchacie, to zdecydowanie szczyt w tym przypadku.
« Ostatnia zmiana: 12 Październik 2006, 15:50:13 wysłana przez Thoro »

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
ShoutBox
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Październik 2006, 22:20:20 »
Temat, zamykam. Sprawa została na dzień dzisiejszy wyjasniona.

Thoro

  • Gość
ShoutBox
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Październik 2006, 01:12:29 »
Dodam jeszcze, że obecne paramatery serwera uniemożliwiają zainstalowanie shoutboxa - potwierdza to dzisiejsza próba...

Na dnaich powstanie kanał irc zintegrowany z forum.
« Ostatnia zmiana: 15 Październik 2006, 01:13:02 wysłana przez Thoro »

Forum Tawerny Gothic

ShoutBox
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Październik 2006, 01:12:29 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top