Autor Wątek: Asterix  (Przeczytany 2301 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Asterix
« dnia: 29 Styczeń 2007, 09:11:26 »
Zastanawiacie się dlaczego w temacie zapisałem "Asterix"? Otóż sam komiks nazywa się ASTERIX...
Co wy o nim myślicie (Asterix'ie i jego przyjaciołach)? Czy są oni warci uwagi, czy może są wam obojętni?

Kiedy dostałem na 5 urodziny Asterix - Róża i Miecz czytałem wolno, ale dokładnie. Obaliłem tenże komiks w miesiąc (mając w/w 5 lat). Strasznie mnie zaciekawiło i prosiłem rodziców o więcej. Teraz jestem jednym z polskich fanów przygód małego Galla. Wszyscy zapewne znają jego sympatyczne przygody, jeżeli chodzi o samego Asterix'a to: Asterix jest Gallem, zamieszkującym maleńką wioskę, jedyną część Galii nie okupowaną przez legiony rzymskie za czasów Juliusza Cezara. Asteriksowi w jego przygodach często towarzyszą przyjaciele: Obelix ze swym psem Idefiksem oraz druid Panoramix.


Czekam na wasze odpowiedzi!

Offline Dydu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 0
Asterix
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Styczeń 2007, 09:36:44 »
Dla mnie może być. Lubie filmy, książki tego typu. Z tego co wiem zawsze było fajnie zobaczyć jak Asterix z kompanami dokłada Rzymianom. Jak byłem mniejszy ,także prosiłemrodziców o tego typu filmy ,a komiksy niestety było krucho z kasą. Sama postać jest fajna mała ,ale za to jaka pomysłowa. Jego największy i najlepszy pryjaciel nic by raczej więcej nie zrobił bez jego pomocy. Druid Panoramix w jakim wieku ,ale to ich przyjaciel. Miło jest czasami oderwać się od rzeczywistości i zagłębić się w świat opowięści.  
Ostatni oglądałem na kompie Asterix i Wikingowie ,było bardzo zabawne. Fajna jest ta postać i jego przyjaciele.

Forum Tawerny Gothic

Asterix
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Styczeń 2007, 09:36:44 »

Offline Tkoron

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 719
  • Reputacja: 440
  • Frideric Gravis
    • Karta postaci

Asterix
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Luty 2007, 07:27:19 »
Zgadzam się Asterix to drugi w kolejności moich ulubionych komiksów( Pierwszy to Tytus Romek i Atomek autorstwa H. J. Chmielewskiego )


bardzo lubię też filmy o asteriksie więc też czekam na najnowszy.

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Asterix
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Luty 2007, 15:56:41 »
Chodź komiksów z udziałem tego małego lecz sprytnego Galla nie czytałem no ale oglądałem filmy i muszę powiedzieć że mi się podobały. A jeżeli chodzi o samego Asterix'a  to bardzo przyjemna postać i każdy chciałby być jak ten dzielny Gall chodź nie jest wysoki do nadrabia to sprytem i mądrością. Asterix ma też oddanego kumpla Obelixa który w dzieciństwie wpadł do kociołka z magicznym napojem i ta postać podoba mi się najbardziej niektóre jego teksty są porostu tak śmiesznie że skręcam się ze śmiechu.

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Asterix
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Luty 2007, 15:04:47 »
W przeszłości, kiedy byłem jeszcze dzieckiem, naoglądałem się mnóstwa filmów z udziałem Asterixa i jego przyjaciół, w tym bardzo lubianego przeze mnie Obelixa oraz Panoramixa. Jeśli chodzi o komiksy, również czytałem tego sporo i przez moje ręce przewinęło się sporo części przygód dzielnych Gaalów. Ogólnie rzecz ujmując, postacie takie jak Asterix czy też Obelix wzbudziły we mnie dużą sympatię i mimo tego, że już tak dużo czasu upłynęło od czasu mojego ostatniego kontaktu z Gaalami, wciąż chętnie oglądnąłbym bądź przeczytał jakąś ciekawą historię właśnie na ten temat.

Forum Tawerny Gothic

Asterix
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Luty 2007, 15:04:47 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top