Autor Wątek: Diego  (Przeczytany 9411 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tH.

  • Gość
Diego
« dnia: 13 Lipiec 2006, 12:27:44 »
Diego

Gothic 1Gothic 2Gothic 3


Diego jest jedną z pierwszych postaci, którą Bezimienny spotyka po wtrąceniu do kolonii. W Starym Obozie zajmował się wszystkimi nowo przybyłymi więźniami. Jest świetnym nauczycielem takich cech jak siła czy zręczność. Po upadku bariery, jako jeden z nielicznych udał się do miasta.
« Ostatnia zmiana: 12 Lipiec 2008, 15:25:57 wysłana przez MeGiddo »

Offline Rikka Malkain

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 1874
  • Reputacja: 2598
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Diego
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Sierpień 2011, 11:06:22 »
Małe rozwinięcie...

Diego w Arcania: Gothic 4


Gothic 1
Już w pierwszej części sagi Gothic, Diego staje się jednym z najlepszych przyjaciół Bezimiennego, jeśli chcemy pomaga nam zostać członkiem Starego Obozu. Pomaga również Bohaterowi zdobyć kamień ogniskujący z Kanionu Trolii.

Gothic 2
W Gothic 2 Diego nadal jest wiernym przyjacielem Bezimiennego Bohatera, po zniszczeniu bariery udał się do Khorinis, lecz nie zdołał tam dotrzeć. Został schwytany przez paladynów i wysłany do kopalni z innymi niewolnikami, na szczęście udaje mu się uciec i unikając niebezpieczeństw ukryć w bezpiecznym miejscu. Tam spotyka go Bezimienny. Możemy mu pomóc dostać się do miasta, lecz nawet jeśli tego nie zrobimy, Diego sam dotrze później do miasta Khorinis. Jest jednym z ludzi, których Bezimienny może zabrać na pokład Esmeraldy. Jest z nim związane również kilka zadań pobocznych.

Gothic 3
Po dopłynięciu na kontynent i oswobodzeniu Ardei, nasz przyjaciel udaje się do Bragi, miasteczka w Varancie. Jeśli zapolujemy z nim po przyjacielsku na mroczne zębacze, będzie mógł nam towarzyszyć w podróży, dokądkolwiek pójdziemy.

Gothic 3 Zmierzch Bogów
Niestety w grze Gothic 3 ZB nie mamy przyjemności go spotkać, lecz prawdopodobnie (dzięki naszym wyborom w Gothic 3) dalej przesiaduje w swoim Mora Sul, jako najbogatszy człowiek świata. (UWAGA: Akcja G3ZB toczy się po powrocie Bezimiennego z portalu do którego udał się z Xardasem w G3, droga Adanosa.)

Arcania: Gothic 4
Jako doradca Króla Rhobara III, dawniej Bezimiennego, Diego jest osobom niezwykle wpływową. Niestety po opętaniu Króla przez demona zostaje oskarżony o  zdradę i wyrzucony z dworu przez Lorda Hagena. Oczywiście, Diego został w to wszystko wrobiony. Po wygnaniu go z dworu, nasz stary przyjaciel udał się na małą wyspę Feshyr. Tam spotkał nowego głównego bohatera- młodego pastucha i zaczął go szkolić.
Po rzezi na wyspie, Diego zabiera nowego bohatera na Argaanię, sporą wyspę na której trwa wojna pomiędzy Rhobarem III  i dotychczasowymi mieszkańcami wyspy. Diego pomaga młodemu bohaterowi w wielu sprawach, jak również dostanie się do Króla Rhobara.

Diego niewinny!
Po tym jak dowiódł swojej niewinności przed Hagenem znów został królewskim doradcą.

Po akcji gry Arcania: Gothic 4
Król Rhobar III Władca Myrtany, Nordmaru, Varantu, Khorinis, Feshyr i fragmentu Argaan został odczarowany. Jego wierny przyjaciel Diego znów może wraz z innymi (Gorn, Milten, Lester) stać u jego boku, jako najbardziej zaufany doradca.

Diego na Feshyr

 

 * Diego to imię hiszpańskie. Jest ono odpowiednikiem polskiego imienia Jakub.
 
 * w Gothic 3: Zmierzch Bogów da się go przywołać kodem. Mimo iż normalnie w tej części nie występuje, zleca misję Bezimiennemu polegające na odnalezieniu Miltena w Gothcie.
 
  * w Gothic II, gdy główny bohater poprosi go o pomoc w przeprawie przez Górniczą Dolinę i dotrze do miejsca pierwszego spotkania z Gothic I, otrzyma 500 pkt. doświadczenia za nostalgię.
 
 * w Quest Pack 4 po zwycięskiej bitwie o Ardeę, Diego oddaje Bezimiennemu swoją zbroję cienia, a sam przywdziewa ubranie łowcy.
   
 * jeśli Bezimienny zabierze Diega jako towarzysza do Mora Sul wypełni zadanie " Diego w Mora Sul " - które od nikogo nie może przyjąć.
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2011, 14:07:10 wysłana przez Garik »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Diego
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Sierpień 2011, 11:06:22 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top