Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 2177 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Seriale
« dnia: 20 Styczeń 2007, 20:29:48 »
Witajcie.

Ostatnio postanowiłem wziąć udział w konkursie literackim organizowany przez moją szkołę który odbył się w piątek. Cała zasada konkursu to była "swobodna wypowiedź". Dano nam 7 tematów i mieliśmy jeden z nich wybrać i napisać wypracowanie. Otóż ja wybrałem temat nr 7, czyli taki jaki jest w mojej nazwie tematu tutaj. A no i to jest wersja "na brudno" bo na czysto oddałem wersje bogatszą jeżeli chodzi o końcówkę.Chciałbym wyrazić swoje zdanie n/t seriali poprzez moją pracę i tym samym otworzyć dyskusję, czy sądzicie że seriale to dobry wybór czy strata czasu?

Mnóstwo osób w polskim społeczeństwie ogląda seriale. Jedni dla zabicia czasu, inni dla czystej ciekawości, a jeszcze inni z głębokiego fanatyzmu. Tak, fanatyzmu, bo czym jest siedzenie godzinami przed danym serialem, czy odrzucenie wszystkiego co Boże w znaczeniu obowiązków domowych jak i wychowywania dzieci. Rewelacyjnym przykładem takowego odmóżdzenia i ograniczenia są Brazylijsko-Wenezuelsko-Portugalsko-Meksykańskie komercje emitowane w polskich stacjach które pokazują nam "kto z kim i kiedy" Te popularne seriale stają się plagą. Nie rozumiem i nie pojmuję ludzi którzy szczycą się bądź nie daj Bóg czerpią jakiekolwiek ideały z takowych produkcji. Ogółem serial moim zdaniem ma pokazywać i ukazywać głębsze przesłanie dla szarej codzienności, musi być przeplatany w ciekawą i intrygującą fabułę, oraz zgrany w porządny podkład dzwiękowy a tutaj niestety ni to fabuły ni to przyjemnej muzyki, bo ktoś by zapytał : "Przecież tam jest fabuła! On ją zdradzał z tamtą!" Otóż nie, bo fabuła a w szczególności dobra fabuła cechuje się odmiennością i orginalnością a jej owocem jest tego trafienie w gust widza. Jaki jest sens i logika w tego typu produkcjach? Wszystko jest liniowe, z góry przewidziane. Tak naprawdę to te seriale rodem z krajów takich jak Wenezuela czy Hiszpania pokazują człowieka który ciągle zdradza i zawiązuje nowe romanse bez odpowiedzialności za czyjekolwiek uczucia. Potencjalnym odbiorcą rysuje się w głowie obraz takiego życia, pełnego zdrady i pieniędzy. Reasumując moich pare zdań na temat nr 7 iż oglądać seriale to i można ale trzeba pamiętać o pewnej myśli filozoficznej "Wszystko jest dla ludzi i dla ludzi zostało stworzone ale należy umieć też umiejętnie z tego korzystać i czerpać odpowiednie wnioski, i nienalezy zapominać odkąd zaczyna sie brama zwaną fanatyzmem i kompleksami wynikającymi z oglądania takich komercji.

Z wyrazami szacunku....
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec 2007, 12:40:41 wysłana przez Rajca »

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Seriale
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Luty 2007, 10:56:55 »
Zgadzam się w całości z Fixem. Nie tylko kraje latynoskie mają monopol na seriale(choć lepiej to nazwać operami mydlanymi/telenowelami). Jeśli chodzi o sam sens oglądania TELENOWEL to go również nie widzę. IMO nie widzę celu w oglądaniu codziennego życia ludzi i są to chyba produkcje dla person które nie maja nic ciekawszego do robienia w życiu.

Wspomniani przez Fixa Kryminalni rzeczywiście są fajni, ale zauważyć również trzeba, że nie jest to jedyny serial o szeroko pojętej przestępczości w Polsce. Jest Pitbull, Oficerowie, Fala Zbrodni. Każdy z tych seriali jest na swój sposób ciekawy(Oficerowie są moim cichym faworytem), ale tak naprawdę pod względem fabularnym nie wnoszą nic odkrywczego.

I tu dochodzimy do sedna sprawy, czyli seriali amerykańskich. Ostatnimi laty są tam produkowane naprawdę dobre produkcje. To już nie są seriale fantasy z niskim budżetem na kostiumy i efekty. Seriale te mogą się podobać zarówno jeżeli chodzi o realizacje jak i samą fabułę, która w większości z nich jest doprawdy nietuzinkowa. Któż mi bowiem nie przyzna racji, że CSI, Prison Break, Desperate Housewives(również nietypowy i zaskakujący serial), 4400, Detective Monk czy Heroes są produkcjami bardzo dobrymi, które ogląda się co najmniej jak świetny film z fabryki snów(a nie jak 1352 odc. kłótni u Kowalskich).

Podsumowując: Telenowelom - NIE, ambitnym serialom - TAK

Forum Tawerny Gothic

Seriale
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Luty 2007, 10:56:55 »

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Seriale
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Luty 2007, 15:30:00 »
Zgadzam się z Trivet'em i Fix'em większość tak zwanych seriali produkcji masowej zwane inaczej telenowelami to jeden oklepany pomysł (miłość potem zdrada następnie znowu miłość kłamstwo itp.) podany tylko w innej oprawie. A co do samego tematu to wszystko zależy jaka fabuła no i typ są wyżej wymienione telenowele na które szkoda tych np.45 minut które można spędzić bardziej pożytecznie. A jeśli chodzi o seriale Amerykańskie to w większość seriali pochodzących z tego kraju to świetna rozrywka i każdy znajdzie coś dla siebie no i że jestem patriotą to muszę napisać coś o o naszych produkcjach które też są na wysokim poziomie kryminały takie jak "Kryminalni" czy "Fala zbrodni" ogląda się bardzo przyjemnie a przy niektórych Polskich komediach można się naprawdę pośmiać. A teraz kończę pisać tego posta bo w telewizji idzie fajny serial.  

Pozdrawiam.

Forum Tawerny Gothic

Seriale
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Luty 2007, 15:30:00 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top