Forumowy system RPG "Marant" > Dracoński teleport

Wskrzeszenie Marantu - Dyskusja i propozycje zmian

<< < (7/8) > >>

Isentor:
Jak tak na to teraz patrzę to może nie trzeba zmieniać samego craftingu a jedynie usunąć zapisy o wytrzymałości i ostrości no i inaczej zapisać staty. Najprościej jak się da. Samym craftingiem możemy zająć się innym razem i dać już po prostu wyliczone gotowce, żeby nie trzeba było tego liczyć za każdym razem. Co mam na myśli...

--- Cytuj ---Nazwa broni: Narsil
Rodzaj: miecz półtoraręczny. Wykuty z 1,16kg czarnej rudy o zasięgu 1,1 metra. Naostrzony
Możliwości: Z uwagi na dodatkowe naostrzenie miecz z czarnej rudy jest w stanie przebić każdy rodzaj pancerza
Opis (element fabularny, można i nic nie pisać): Wykuty na cześć Aragorna Tacticusa i jego syna, Melkiora. Jelec jest inkrustowany w motywy roślinne, na taszce wyryto smoczą postać, na głowicy widać literę T.
--- Koniec cytatu ---


--- Cytuj ---Nazwa broni: na pokaz
Rodzaj: miecz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 1,28kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,9 metra.
--- Koniec cytatu ---

Nowa propozycja. Wszystko o broni znajduje się w nazwie w pierwszym akapicie. W drugim akapicie opisujemy po prostu szczegółowo broń wedle fantazji i wytycznych z craftingu.

--- Cytuj ---Jednoręczny miecz ze stali Valfdeńskiej
Charakteryzuje się prostą, obosieczną głownią, otwartą rękojeścią oraz krzyżowym jelcem ze zdobieniem orła w głowicy. Isentor dostał ten miecz od Mantosa jako prezent na swoje urodziny.
--- Koniec cytatu ---
Tak naprawdę to co sobie w opisie broni wpisze gracz to jego sprawa dopóki nie wpisze tam, że miecz mu wygląda jak topór. Logiczne xD
Gracz dla takich statystyk ma prostą sprawę, bo tylko pierwszy akapit interesuje mistrza gry i to w nim są ukryte całe staty. Ta mechanika nie jest tak nachalna i nie mamy tylu liczb więc gra się przyjemniej.
Dlatego jak w akapicie z nazwą broni wpiszemy rodzaj typ materiał to każdy mistrz gry będzie kumał z czym ma do czynienia. Bo nie da się, żeby Jednoręczny miecz ze stali Valfdeńskiej był cięższy niż 1,28kg i o większym zasięgu niż 0,9 metra. Po prostu tego nie piszemy na każdym kroku.  <aniol>

Melkior Tacticus:
Ok, a co z tymi dodatkowymi bajerami typu naostrzony itd? Ewentualnie je wywalić bo one dawały+ do ostrości. Czy też je wpiszemy 1 akapit

Isentor:

--- Cytat: Melkior Tacticus w 14 Listopad 2021, 12:05:21 ---Ok, a co z tymi dodatkowymi bajerami typu naostrzony itd? Ewentualnie je wywalić bo one dawały+ do ostrości. Czy też je wpiszemy 1 akapit

--- Koniec cytatu ---
Myślę, że można to wywalić skoro odwołują się do ostrości a ją wywalamy.

Melkior Tacticus:
Kwestia umiejętności rasowych, chcemy dalej definiować wartość ile można biegać km/h? itd

Isentor:

--- Cytat: Melkior Tacticus w 15 Listopad 2021, 13:23:58 ---Kwestia umiejętności rasowych, chcemy dalej definiować wartość ile można biegać km/h? itd

--- Koniec cytatu ---
Jak poprawiałem to wywaliłem tylko rzeczy, które już nie są potrzebne w systemie. Zostawiłem to po prostu, bo temat do przegadania czy ten opis jest jakoś pomocny dla opisu rasy czy po prostu zamienimy cyfry odpowiednimi epitetami np. silny dla orka lub zwinny dla elfa.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
Idź do wersji pełnej