Forumowy system RPG "Marant" > Dracoński teleport

Wskrzeszenie Marantu - Dyskusja i propozycje zmian

<< < (3/8) > >>

Melkior Tacticus:
To jest zrobiony na szybko zbiór myśli. Założenie miałem takie że każdy materiał ma określone zastosowanie. Metale np podzielić na zasadzie:

 Żelazna broń sieczna przebija - niepłytowe brąz i mosiądz
 Żelazna broń sieczna naostrzona przebija niepłytowe i płytowe brąz i mosiądz

I tak dalej mniej więcej

Isentor:

--- Cytat: Melkior Tacticus w 06 Listopad 2021, 15:52:24 ---To jest zrobiony na szybko zbiór myśli. Założenie miałem takie że każdy materiał ma określone zastosowanie. Metale np podzielić na zasadzie:

 Żelazna broń sieczna przebija - niepłytowe brąz i mosiądz
 Żelazna broń sieczna naostrzona przebija niepłytowe i płytowe brąz i mosiądz

I tak dalej mniej więcej

--- Koniec cytatu ---
Trochę sobie komplikujesz. Wystarczy, że napiszesz z czego masz broń np. stal valfdeńska i koniec. Tak więc Sama nazwa i opis broni mi się bardzo podoba.

Natomiast u potwora wystarczy przecież podać w podatnościach
- stal valfdeńska
- czarna ruda
etc.

I będziesz od razu wiedział na jaką broń jest podatny, inna nie zada mu poważnych obrażeń, a reszta pozostaje już kwestią kreatywności i to czy MG ci to klepnie. O wiele większa swoboda bez cyferek.

Podobnie z żywiołami z czarów. Bo przecież czary wodne nie zrobią nic poza siniakiem żywiołakowi wody niezależnie jakie by tam liczby miały więc sama podatność u potwora np. na ogień wystarczy. xD

Melkior Tacticus:
Czemu dopiero po 15 latach na to wpadliśmy?

Isentor:

--- Cytat: Melkior Tacticus w 06 Listopad 2021, 19:45:24 ---Czemu dopiero po 15 latach na to wpadliśmy?

--- Koniec cytatu ---
Bo z wiekiem człowiek staje się leniwy więc optymalizuje wszystkie procesy. Młodzi mają czas na pierdolenie o głupotach.  <lol>

Szarleǰ:

--- Cytat: Melkior Tacticus w 06 Listopad 2021, 19:45:24 ---Czemu dopiero po 15 latach na to wpadliśmy?

--- Koniec cytatu ---

W sumie Marant w pierwszej wersji wyglądał bardzo podobnie xD. Jak widać nie tylko na dzwony moda wraca.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
Idź do wersji pełnej