Autor Wątek: Rodzinne interesy  (Przeczytany 8334 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raymund

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • What?
    • Karta postaci

Odp: Rodzinne interesy
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Grudzień 2019, 16:14:03 »
- Ależ żaden problem, chodźmy... - odpowiedział, samemu wskazując ręką drogę, na którą się mieli kierować. "Obieżyświat", ta karczma, o której Chciwąs mówił, rzuciła się w oczy Raymundowi ledwie wczoraj. Wielkie tłumy kłębił się wokół niej poprzedniego wieczora, gdy wracał do domu, ale że jako nie miał zbytnio grosza przy duszy, to postanowił nie zachodzić i nie wydawać zbędnych grzywien na trunki bez których obyć się jeszcze mógł dni kilka. Prędzej czy później jednak wstąpić gdzieś musiał. Valfdeńczyk nie wielbłąd, pić musi. A on był już Valfdeńczykiem.
- Chciwąs, powiadasz? - zagaił, kiedy już ruszyli w stronę zajazdu. - Czy to aby nie Ci, którzy zostali wyzuci z majątku i zaszczytó przez poprzedniego króla Isentora I Aquila za zbrodnie przeciwko koronie, zdradę, potwarz i nieczyste praktyki na rynkach spekulacyjnych? Nie Ci, którzy spiskowali z komórkami partyzantów, by dorobić się zaszczytów w nowej, niestety niedoszłej dynastii? - dodał jeszcze. - Tak, chyba słyszałem...

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Rodzinne interesy
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Grudzień 2019, 19:55:16 »
- ... - odpowiedział Warrick, widocznie zaskoczony wiedzą bezczelnością jego jeszcze niedoszłego pracownika. - To wstrętne pomówienia ze strony... ech... - Westchnął. - No jeszcze dowiesz się z czyjej strony.
Weszli do karczmy. Jak zawsze była niemalże pełna ludzi, elfów, krasnoludów i innych orków lub niziołków. Rzecz jasna Raymund nie mógł wiedzieć jak było "zawsze". Jednak pomimo tłoku dla bogacza i jego znalazło się miejsce. Gospodarz nie dopuściłby do tego, aby stało się inaczej. Gdy tylko spostrzegł kto przekroczył próg jego przybytku, wyszedł zza kontuaru aby ich powitać.
- Ach, zacny pan Chciwąs, witam w moich skromnych progach. Czymże mogę dzisiaj służyć? - Zgiął się w ukłonie, ignorując przy tym Raymunda.
- Spokojnego kąta na rozmowę, butelki wina i posiłku. I niech to będzie coś dobrego, nie tak jak ostatnio. - Po tych słowach Warricka, karczmarz zaprowadził ich do oddzielonego od reszty głównej sali pokoju, gdzie mogli w spokoju porozmawiać. Po chwili przeniesiono wino oraz posiłek - pieczoną kaczkę z dużą ilością chleba. Chciwąs krytycznie przyjrzał się ptakowi.
- No, ostatnio próbowali karmić mnie tutaj niedopieczonym drobiem, dajesz wiarę? - Nalał sobie wina. Raymundowi nie nalał. Jeszcze czego.
- Chyba w czasie naszej krótkiej rozmowy umknęło mi twoje imię?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Rodzinne interesy
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Grudzień 2019, 19:55:16 »

Offline Raymund

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • What?
    • Karta postaci

Odp: Rodzinne interesy
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Grudzień 2019, 21:22:43 »
Przystawił bliżej kubek, sięgnął po dzban i sobie również nalał. Pomerdał płynem w naczyniu, dosyć krytycznie, zanim łyknął porządnie i od serca. Nawet zadowolony, odstawił kubek i spojrzał na Pana Chciwąsa.
- Raymund - odparł wreszcie. - Mówiłem wcześniej. Zapomniał Pan, Panie Chciwąs?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Rodzinne interesy
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Grudzień 2019, 12:14:40 »
Warrick upił wina małym łyczkiem.
- Ach, może mówiłeś, może nie, nieważne. - Machnął ręką. - Przejdźmy do rzeczy, do pracy, która mógłbym dla ciebie mieć. Powiedź mi, czy potrafisz być dyskretny? - zapytał z tajemniczym uśmieszkiem pod tym jego wąsem.

Offline Raymund

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • What?
    • Karta postaci

Odp: Rodzinne interesy
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Grudzień 2019, 17:08:47 »
- Jeżeli mości Pan Chciwąs pyta o to, czy potrafię zakraść się, wejść i wyjść bez zauważenia, bez alarmu, bez niepotrzebnego budzenia braci białogłowy czy jej ojca w pokoju obok, to zaiste, mam w tym talent. Wszystko inne jest już tylko łatwiejsze.
Chwycił misę z jedzeniem i przysunął nieco bliżej siebie. Ułamał kawał chleba, namoczył w kaczym tłuszczu i skosztował. Zaczął dobierać się do kaczki, nie patrząc akurat na swojego rozmówcę.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Rodzinne interesy
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Grudzień 2019, 14:24:50 »
Wąsacz skrzywił się.
- Nie do końca o tego typu dyskrecji mówiłem... Chociaż może? - Zamyślił się i znów popił wina. Lubił wino. Może momentami zbyt mocno. - W Efehidonie żyje pewna rodzina. Od pokoleń zajmują się handlem, chociaż to złodzieje parszywi i nieuczciwe gbury. Nie to co ja. Te zarzuty o moich rzekomych machlojach to właśnie ich dzieło, ich pomówienia! Parszywe dranie. - Gniewnie zacisnął pięść. Prawie walnął nią o stół, lecz powstrzymał się.
- Znani są jako Brodymąci. Rzecz jasna nie jest to oficjalne nazwisko, tacy jak oni nie mają czego szukać pośród szlachty - wyjaśniał z pogarda w głosie. - Głową tej rodziny jest Ludwig. Ludwig Bradymąć. Drań i prostak, mówię ci! Niedawno ten gbur zakupił willę za miastem, przyznam, że w bardzo urokliwym miejscu. Sam miałem ochotę ku[pic tę posesję. Zapewne ten drań o tym wiedział. Ech... ale do rzeczy! Z zaufanych źródeł wiem, że przenoszą się oni to nowej willi. I szukają ludzi do służby. Zapewne do pomocy w przeprowadzce jak i późniejszej pracy w domostwie. Chciałbym abyś zgłosił się do tej pracy... ale tak naprawdę pracował dla mnie. Patrzył dla mnie, słuchał dla mnie. Szukał informacji dla mnie, które pomogłyby uprzykrzyć życie tej zakale branży kupieckiej.

Offline Raymund

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • What?
    • Karta postaci

Odp: Rodzinne interesy
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Grudzień 2019, 20:36:15 »
- A co ja będę z tego miał?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Rodzinne interesy
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Grudzień 2019, 11:43:11 »
- Pieniądze, oczywiście - odparł Warrick, jakby to była oczywistość. - I moją wdzięczność. A wiedź, że to ci się może opłacić! Ja mam znajomości, ja mam wpływy!

Offline Raymund

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • What?
    • Karta postaci

Odp: Rodzinne interesy
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Grudzień 2019, 14:33:38 »
- Hmm... - odparł niby zamyślony, przysuwając sobie nieco misę z kaczką. Ułamał skrzydło, oderwał je od ptaka i spojrzał krytycznie. Obracał je w dłoniach, jakby chciał w nim dostrzec odpowiedź na jakieś pytanie, jakby jego wszelkie wątpliwości miały zostać nagle rozwiane, a nic innego przestałoby się liczyć na tym łez padole. Chwycił w drugą rękę, już umorusaną w tłuszczu, kawałek chleba i zważył je w dłoniach, zupełnie niczym by próbował porównać dwie części, zobaczyć która lepsza, którą odrzucić. Ugryzł chleba, ugryzł kaczki. Upił wina po chwili. Spojrzał na Chciwąsa, ciągle siedzącego przed nim.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Rodzinne interesy
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Grudzień 2019, 18:40:59 »
Chciwąs zmarszczył gniewnie brwi.
- Tracisz niecodzienną szansę - rzucił niecierpliwiony. Wstał, szurając krzesłem. -  Ale trudno, znajdę innego pracownika. - Ruszył do wyjścia.

Offline Raymund

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • What?
    • Karta postaci

Odp: Rodzinne interesy
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Grudzień 2019, 19:31:27 »
- Ależ pan niecierpliwy, Panie Chciwąs... - rzucił przez ramię, gdy tamten wstawał od stołu i począł go mijać. - Nie chcesz Pan usłyszeć, że chętnie się zatrudnię u Brodymącia? I poszperam u niego w papierach?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Rodzinne interesy
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Grudzień 2019, 12:15:00 »
Chciwąs uśmiechnął się nieznacznie pod wąsem. Tak lekko i dyskretnie, że bystre oko Raymunda ledwie to dostrzegło.
- Cieszy mnie to - odparł, odwracając się. - Zgłoś się tam zatem do pracy, posłuchaj, poszperaj i zdaj mi raport, gdy czegoś się dowiesz. Ale nie przychodź z tym bezpośrednio do mnie! - zastrzegł. - Spotkamy się tutaj. Gdy będziesz chciał zdać mi raport przyjdziesz do Obieżyświata i powiesz karczmarzowi, że chcesz wynająć pokój na poddaszu. Już ja zadbam aby wiedział o co chodzi i sam był dyskretny. - Uśmiechnął się niecnie niczym diaboł. - Ludzi Brodymącia znajdziesz na Rynku. Tam szukają pracowników. Popytasz motłoch, ktoś ci wskaże do nich drogę. Jeszcze jakieś pytania?

Offline Raymund

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • What?
    • Karta postaci

Odp: Rodzinne interesy
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Grudzień 2019, 16:23:25 »
- Tak, kwestia stawki. Nie chcę tego uzgadniać po zadaniu - odparł, popijając wolno wino. Łyczek, drugi.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Rodzinne interesy
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Grudzień 2019, 17:01:33 »
- To akurat mogę szanować. Dbanie o własne interesy! - pochwalił go Warrick. Przynajmniej brzmiało to jako pochwała w jego umyśle.
- Jestem skłonny zapłacić ci trzysta grzywien, jeżeli dowiesz się czegoś, co będę mógł wykorzystać. I sto, jeżeli nie. Tak za fatygę i dobre chęci.

Offline Raymund

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • What?
    • Karta postaci

Odp: Rodzinne interesy
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Grudzień 2019, 09:59:03 »
Raymund odłożył kubek, wytarł dłonie w ścierkę, która akurat leżała sobie na stole, pewnie oberżysta zostawił ją, gdy przyniósł kaczkę i dzban z winem. Pewnym krokiem podszedł do mości Chciwąsa i wyciągnął w jego kierunku prawą dłoń.
- Zgoda - rzekł zdecydowany.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Rodzinne interesy
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Grudzień 2019, 13:49:27 »
Warrick zawahał się na krótko, lecz podał dłoń Raymundowi.
- Powodzenia zatem. I oczekuję owocnej pracy - powiedział, po czym wyszedł, zostawiając Raymuda samego z resztkami wina, niedojedzoną kaczką i prawdopodobnie opłaconym już rachunkiem.

Offline Raymund

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • What?
    • Karta postaci

Odp: Rodzinne interesy
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Grudzień 2019, 15:28:53 »
Wrócił niespiesznie do stołu i znowu zabrał się za kaczkę. Szkoda by było, by taki ptak zmarnował się na stole, kiedy on odejdzie załatwiać interesy, więc postanowił dokończyć zaczętego już dzieła. Żytni chleb wcale smacznie komponował się z wytopionym kaczym tłuszczem, który zbierał się na dole misy, chociaż Raymund żałował nieco, że nie ma tutaj pieczonych ziemniaków w tymże tłuszczu, gdyż są po prostu obłędne.
Po posiłku, wytarciu i obmyciu rąk, wyszedł na zewnątrz. Sprawdził, czy ma wszystko przy sobie i ruszył raźno w stronę głównego rynku, gdzie miał począć szukać ludzi Brądymąci.

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Rodzinne interesy
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Grudzień 2019, 16:24:43 »
I tak oto dzielny bohater i obrońca uciśnionych opuścił karczmę, nie niepokojony przez właściciela przybytku. Zapewne Chciwas opłacił rachunek. Było to niezwykle uprzejme z jego strony. Jednak Raymund nie mógł za bardzo o tym rozmyślać, chyba że tego chciał. Istotniejsze było, aby dotrzeć do głównego rynku tego wielkiego miasta. Droga nie była trudna. Na rynek prowadziło wiele ulic, a i sam Raymund już jako tako poznał najważniejsze części stolicy. Jego stopy stanęły w końcu na skraju terenu, który można już było określić mianej "głównego rynku". Tętnił on życiem, mimo mroźnej pory. Przedstawiciele różnych ras i profesji załatwiali tutaj swoje sprawy. Człowiek mógł dostrzec szyldy kilku organizacji, które prowadziły tutaj wstępną rekrutację. Było także wiele stoisk, sklepów i innych kramów. Gwarowi licznych głosów dorównywała intensywnością jedynie gama różnorakich zapachów, nie zawsze przyjemnych.


Offline Raymund

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • What?
    • Karta postaci

Odp: Rodzinne interesy
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Grudzień 2019, 19:49:39 »
Ach, ten brudny zapach miasta, zamyślił się, idąc pomiędzy kramami, krzykaczami i przekupkami. Ktoś nawoływał, by zmienić wiarę, ktoś przekonywał, by wiarę jakąkolwiek porzucić, inny zaś metodycznie i niemalże doprowadzając do śnienia chciał przekazać, że jakakolwiek wiara, byleby miłować bliźniego i nadstawić drugi policzek. Raymund specjalnie się żadnym z nich nie przejął, raczej spodziewając się, że żaden z delikwentów nie doprowadzi go miejsca, którego szukał.
Przypatrywał się różnym jegomościom, trudniącymi się różnymi profesjami, lecz nie widział nikogo, kto specjalnie nawoływałby do roboty przy przeprowadzce bogacza do jakiejś willi, czy do pomocy przy organizacji nowego domostwa. Dlatego też podszedł do pierwszego lepszego obdartucha, po którym widać, że spędził tutaj niejedną godzinę i zapytał uprzejmie:
- Dobry panie, słyszał pan o pachołkach Dobrymącia?

Offline Dragosani

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Rodzinne interesy
« Odpowiedź #39 dnia: 16 Grudzień 2019, 19:19:12 »
- Hę? - zapytany obdartus poderwał się, słysząc głos Raymunda. - Kogo? - zapytał, niezbyt rozgarniętym tonem. - A po co pyta? - dalej pytał. Tymczasem Raymud poczuł niepokojący ruch w okolicach jego sakiewki.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Rodzinne interesy
« Odpowiedź #39 dnia: 16 Grudzień 2019, 19:19:12 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything