Tereny Valfden > Zakończone wyprawy

Inspekcja

(1/8) > >>

Samir:
Nazwa: Inspekcja
Prowadzący: Longinus Podbipięta
Wymagania: myślenie, umiejętności Krwawego Kruka, dowolna specjalizacja walki
Uczestnicy: Samir


- Taki jest plan - odpowiedział Longinusowi i bez jakiegoś szczególnego pożegnania wyszedł z pomieszczenia, prosto na ulice Atusel. Mauren nie poczuwał się do uprzejmości, przyjął wszak zlecenie na kradzież. Co prawda wydawało się, że w dobrym celu, ale to nie zmieniało faktu, że czyniło to z Samira pospolitego złodzieja. Sam czuł się z tym doskonale nijako, wiedział jak zarabia na życie. Stwierdził po prostu, że jako kryminalista mógł sobie odpuścić dobre maniery i zachowanie w towarzystwie. Zostawiał to cnotliwym rycerzom. Nie aż tak cnotliwym jak mogłoby się wydawać, prychnął w myślach mauren i udał się w stronę dzielnicy mieszkalnej. Dla niepoznaki narzucił na głowę kaptur, zakutany w wełniane szaty mężczyzna w środku zimy nie powinien nikogo zdziwić.

Longinus Podbipięta:
Droga minęła Ci szybko i nim się obejrzałeś - już byłeś w dzielnicy mieszkalnej. Nikt nie zwrócił też uwagi na Ciebie.

Samir:
Popołudnie było rześkie i sprzyjało spacerom, toteż Samir nawet nie zorientował się, kiedy dotarł do dzielnicy mieszkalnej. Przystanął na chwilę, by rozejrzeć się po okolicy i zorientować w terenie, bowiem dawno już nie odwiedzał tej konkretnej części Atusel, w końcu zazwyczaj nie miał tutaj nic szczególnego do roboty. Gdy już określił mniej więcej, w którym punkcie się znajduje ruszył spokojnym, spacerowym wręcz krokiem przed siebie, rozglądając się po okolicznych budynkach. Z boku musiał zapewne wyglądać jak przypadkowy wędrowiec, który postanowił przejść się po portowym mieście. Samir miał oczywiście inny cel, jego oczy oglądały bystro kolejne budynki, szukając tego wykonanego z białego marmuru. Jak sam widział, nie było tutaj takich domów, zatem z pewnością musiał się wyróżniać.

Longinus Podbipięta:
Znalezienie owego domu, z racji jego unikatowości do łatwych nie należało. Lecz po jakiś 15 minutach żmudnych poszukiwań w końcu znalazłeś. Duży, niewysoki, co najwyżej dwu piętrowy, wykonany z marmuru w antycznym stylu. Ogrodzony murkiem i kratą, z ogródkiem. Na zewnątrz czterech strażników w kolczugach.

Samir:
Mauren szybko zauważył strażników i resztę zabezpieczeń, które zastosowano do ochrony domu. Zwolnił kroku i zza krawędzi kaptura szukał dalszych wskazówek, które pomogłyby mu dostać się do domu. Patrzył czy jest jakaś uliczka prowadząca na tył domu, czy otwarte jest chociaż jedno okno lub nawet w jakiej odległości był dom postawiony obok, by w razie czego móc przeskoczyć z dachu na dach.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
Idź do wersji pełnej