Autor Wątek: Mrok skryty w cieniu. Eventarii  (Przeczytany 5750 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Vernon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 181
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mrok skryty w cieniu. Eventarii
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Lipiec 2015, 20:52:50 »
Turdnaszan szybko wyciągnął swój łuk i nałożył strzałe po czym naciągnął cięciwe i wycelował w głowę zwierzęcia. Zębacze jeszcze chwilę ryczały a potem rzuciły się na wóz gdy Vernon był gotowy do strzału bestie były na odległości 5 metrów od żabki. Członek konkordatu puścił cięciwę a strzała poleciała w stronę łba potwora, turrdnaszan szybko rzucił łuk na wóz i zeskoczył na ziemię. Zębacz rzucił się na myśliwego z celem ugryzienia w nogę. Vernon odskoczył i pazurami ranił bok zwierzęcia. Zębacz zawył i chciał ugryźć tym razem turnaszana w ręke lecz to było jego najgorszym ruchem gdyż żaba wbiła mu szpon który miał na prawej ręce w gardło a ten co miał na lewej w czaszkę atakiem od góry. Tymi atakami zatopił szpony w głowie zębacza uśmiercając tym go. Jeżeli obie bestie padły martwe spróbował wyciągnąć strzałę z zwierzęcia. Następnie wyciągnął swój mały nóż który dostał od myszowora i zaczął powoli rozcinać skóre, potem zaczął delikatnie podcinać pazury a następnie podważał je nożem aby pozyskać pazury z zębacza, na końcu zabrał się za zęby. Naciął lekko skóre a potem podważył i wyciągnął zęby, tak zrobił z kolejnym potworem.

Offline Eros

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 37
Odp: Mrok skryty w cieniu. Eventarii
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Lipiec 2015, 21:06:43 »
//Opisz jakie trofea zabierasz i ile w poście, w którym je pozyskujesz :P.

Gdy oprawiałeś pierwszego zębacza, poczułeś dziwny kształt w jego bebechach. gdy zdejmowałeś, nacinałeś skórę, zobaczyłeś szwy w okolicach żołądka bestii. Z ciekawości rozciąłeś je i dojrzałeś ten przedmiot, była to sześcienna kostka, otoczona bawełnianym materiałem. Gdy rozwinąłeś materiał dojrzałeś tam ciekawy napis, oraz skrywany przez materiał przedmiot.

Cytuj
Absterget Eros omnem lacrimam ab oculis eorum.

Nazwa: ÂŻelazny sześcian Erosa
Opis: Jest to tajemnicza sześcienna kostka wymiarów 6 na 6 na 6 centymetrów, cały sześcian składa się z połączonych ze sobą 9 sześcianów o wymiarach 2 na 2 na 2 centymetra. Nie jest możliwe jej rozłożenie, możliwe jest obracanie płaszczyzn sześcianu.*

//*Niczym kostka Rubika.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Mrok skryty w cieniu. Eventarii
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Lipiec 2015, 21:06:43 »

Offline Vernon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 181
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mrok skryty w cieniu. Eventarii
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Lipiec 2015, 21:28:31 »
// Napisze w tym poście co pozyskuje.
Pozyskuje:
12 kłów zębacza
32 pazurów zębacza
4m2 skóry zębacza


Elf gdy rozciął skóre zębacza w jego bebechach zobaczył dziwną kostkę wyciął ją z środka bestii i schował ją do torby po czym wziął się za pozyskiwanie tofeów z drugiego zębacza. Gdy pozyskał wszystkie trofea jakie umiał z tych zwierząt wsiadł z powrotem na wóz, zarzucił łuk na plecy i powiedział do człowieka wyciągając kostkę z torby. - Widzisz mówiłem że cię obronie. Jedź, a tak na inny temat widziałeś może kiedyś taką kostkę? - powiedział pokazując mężczyznie kostkę.

//Mam gdzieś wpisać te trofea?
« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec 2015, 23:19:12 wysłana przez Vernon »

Canis

  • Gość
Odp: Mrok skryty w cieniu. Eventarii
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Lipiec 2015, 23:15:33 »
- Nie... widzę to pierwszy raz. - Powiedział skrupulatnie doglądając kostki, po czym smagnął lejcami kuca i pognał na przód - Wiesz, niedługo przybędziemy na miejsce, kilkanaście minut i będziemy na miejscu!

Offline Vernon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 181
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mrok skryty w cieniu. Eventarii
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Lipiec 2015, 23:23:30 »
Może się kiedy przyda. Zabiore ją ze sobą. - Wzruszył ramionami i usiadł sobie wygodnie. Po czym znów zaczął gadać - Ależ ten czas szybko leci jak jest z kim porozmawiać, zleciały jakbyśmy wyruszyli 5 minut temu. A na temat tych jaszczurów co się wcześniej pytałem te posągi Pamiętasz? Jak myślisz dlaczego ludzi tu tak nienawidzli tych jaszczurów? - Zapytał kontynuując rozmowę.

Offline Eros

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 37
Odp: Mrok skryty w cieniu. Eventarii
« Odpowiedź #25 dnia: 30 Lipiec 2015, 01:30:26 »
- Znaczy... Tu chodzi o przestrogę bardziej. Miasto w znacznym stopniu zaplanował Salazar Trevant, był Jaszczurem, chociaż wygląda mnie na cżłoieka, ale nie wnikam, bo okrutny ale dobry osobnik. No i aleja taka jest by pokazać okrucieństwo podziału. niewolników i panów. No... tutaj to nie było nigdy ludzi jak teraz kiedyś żyli tu tylko jaszczuroludzie, ewentualnie jeszcze draconi czy cuś. Ta Aleja to je bardziej widzisz hołd dla konstytucji Valfdeńskiej i poszanowania wolności istoty ludzkiej niezależnie od jej rasy, klasy i przynależności. Dlatego na głównym placu stoi rycerz w koronie, by strzegł zakończenia tej okrutnej kaźni źle urodzonych.

- O patrz, to już! - Powiedział wskazując górę przed wami. Docieraliście do górskiego miasta Eventarii.

Eventarii



Miasto jest położone na wyspie Valant, jego północnej części zwanej Ar Isash, dokładnie tak, jak gmina w której się znajduje. Jest to piękne malownicze miasto osadzone u podnóża góry wulkanicznej zwanej Ewą. Wokół spiczastego, wulkanicznego szczytu wydrążono tunele, pasma i ścieżki, stworzono płaskowyże, na których powstały place i domy mieszkańców. Miasto nie wyróżnia się nadmierną liczbą mieszkańców, także nie kwitnie tutaj rolnictwo. To miasto jest ostoją dla górników i ich rodzin. Oczywiście wokół góry swoje pastwiska hodowle i pola utworzyło kilku mieszkańców zapewniając przynajmniej częściowe wyżywienie, jednak większość mieszkańców stanowią górnicy, którzy wracają do tego miasta po ciężkich dniach pracy z nieopodal leżącej kopalni czarnej rudy. Najważniejszymi miejscami tego miasta jest oczywiście karczma, kolejna filia karczmy o jakże tajemniczej nazwie "Kojący dotyk Enart", oraz kaplica boga Zartata.


Offline Vernon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 181
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mrok skryty w cieniu. Eventarii
« Odpowiedź #26 dnia: 30 Lipiec 2015, 10:22:12 »
- Dzięki że mi tyle poopowiadałeś, powiesz mi gdzie mieszkasz? Przyjdę kiedyś cię odwiedzić. A i ostatnie pytanie gdzie jest ta kopalnia jaskinia co w niej są te trabliny? Powalcze sobie z tymi trablinami wróce do zleceniodawcy poimformować go że zakońcyłem zkecenie i odwiedze ciebie. - mówił patrzàc się w przepiękny obraz miasta Eventarii.

Canis

  • Gość
Odp: Mrok skryty w cieniu. Eventarii
« Odpowiedź #27 dnia: 30 Lipiec 2015, 13:24:54 »
- kopalnia jest na północ od miasta w górach, ale mnie się widzi, że ty masz iść do budowanej kaplicy Zartata, na szczycie tej góry, tego miasta Eventarii... Tam budowniczy kaplicy mieli problem z Trablinami. Ja mieszkam na gospodarstwie na zachód od Hessein. Z pewnością znajdziesz, wystarczy kierować się w stronę miasta Fentil i znajdziesz moją zagrodę. Hehe. - Odpowiedział życzliwie

Offline Vernon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 181
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mrok skryty w cieniu. Eventarii
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Sierpień 2015, 11:41:54 »
- Jak widzisz nie wiem zbytnio gdzie mam iść tylko tyle wiem że mam trabliny zabić. - uśmiechnął się i popatrzył czy są już przy bramie do Evantarii.

Canis

  • Gość
Odp: Mrok skryty w cieniu. Eventarii
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Sierpień 2015, 13:42:03 »
Niestety, dojechaliście do Bramy Eventarii, gdzie zatrzymało was dwóch strazników przywdziewających biel i czerwień, byli to ponownie strażnicy marchii.
- Stać! Co wieziecie gospodarzu? - zapytał jeden ze strazników, zaś oboje skrzyżowali glewie na bramie zagradzając koniowi wjazd do miasta.
- Ja z zapasami do miasta, zaś ten młody pan ma pomóc w zabiciu trablinów. - Powiedział wskazując ciebie.
- Tak, pracownicy w świątyni na szczycie góry mają z tymi stworzeniami problem. Jednak wóz i pan tutaj zostajecie, stąd zrobimy rozładunek, wie pan, ze wzdłuż uliczek z wozem pan nie przejedzie. - odparł strażnik na słowa gospodarza.
- Dobrze Vernonie, to pójdź aleją w górę miasta, na sam szczyt, tam ma być ta świątynia to tam już se poradzisz, jakby cuś, to tu je karczma w połowie drogi, możesz tam zajść też ci pomogą na pewno! Powodzenia i do zobaczenia! Może jak się szybko uwiniesz to i ze mną wrócisz! - Powiedział do ciebie gospodarz schodząc już z wozu i zdejmując płachty z wozu i pokazując zawartość, a były to skrzynie z owocami, pieczywem i mięsem, jako zaopatrzenie dla miejscowych gospód, zaczęli zbiegać się straż nicy i zabierać skrzynie do miejscowych zimnic, gospód i karczm.

Offline Vernon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 181
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Mrok skryty w cieniu. Eventarii
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Sierpień 2015, 20:24:05 »
- Dobrze w takim razie wyruszam do tej świątyni, załatwię te trabliny. - powiedział i udał się w stronę świątyni gdzie przebywały trabliny. Ruszył aleją którą mu wskazano aby szedł.

Canis

  • Gość
Odp: Mrok skryty w cieniu. Eventarii
« Odpowiedź #31 dnia: 16 Sierpień 2015, 00:46:16 »
//Nie lubię, gdy ktoś olewa mnie i moje wyprawy, dzisiaj bym już zakończył wyprawę niepowodzeniem. Zawsze mówiłem, że w razie nieobecności proszę by mnie informować, niemal dwa tygodnie trwało nim powróciłeś - całkowicie rozumiem wakacje i problemy, jednak wypada poinformować o nieoczekiwanej lub oczekiwanej nieobecności, lub chociaż po jej wystąpieniu dać jakąś informację o jej powodach. Bardzo przykro mi i jestem trochę zasmucony, że nic nie zakomunikowałeś  ;[ . Może chociaż zechcesz wyjaśnić powody tej nieobecności?

 Udałeś się w górę i mijając kolejne górskie płaskowyże na których stały domostwa i instytucje znane z innych miast dotarłeś do dziedzińca świątyni, na którym stało 2 kapłanów zartata oraz gawiedź miejska. Wznosili modły do Zartata z nadzieją na rychłe pojawienie się wojownika. w strzępkach wznoszonych rozmów usłyszałeś wyjęte z kontekstu słowa:
- 3 mroczne bestie łaknące rabunku...
- Budowa ukończona jednak niemożna korzystać ze świątyni...
I to były te najważniejsze zwiazane z zaistniałą sytuacją, zrozumiałeś tym samym ilu jest przeciwników widzianych dotąd, w formie swoistych bestii o których cię poinformowano, a zarazem, ze budowniczy już jednak ją ukończyli w jakiś sposób, jednak gawiedź nie może korzystać zeń z powodu tego zagrożenia atakiem ze strony bestii...
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień 2015, 09:14:21 wysłana przez Salazar Trevant »

Canis

  • Gość
Odp: Mrok skryty w cieniu. Eventarii
« Odpowiedź #32 dnia: 27 Sierpień 2015, 13:31:26 »
Wyprawa zakończona niepowodzeniem!

Minęło tyle czasu, ze kapłani wraz z z wiernymi modląc się i podejmując własne działania uporali się z problemem w świątyni. Ty zaś wracając sprzed dziedzińca znalazłeś swojego znajomego chłopa i razem wyruszyliście do Hessein, gdzie dotarliście w spokoju.

//Jesteś w Hessein.

//Wyprawa zostaje zakończona niepowodzeniem z powodu braku aktywności uczestnika wyprawy, kltóra łącznie trwa już ponad miesiąc.


[member=1698]Szarleǰ[/member]

Forum Tawerny Gothic

Odp: Mrok skryty w cieniu. Eventarii
« Odpowiedź #32 dnia: 27 Sierpień 2015, 13:31:26 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top