Tereny Valfden > Dział Wypraw
Test kruka #23
Szarleǰ:
- Dentar, prawda? - wypaliłem, zanim w ogóle mnie zauważyli. - Przysyła mnie osoba, która podała się za waszą przyjaciółkę... czy coś w tym rodzaju - zawahałem się. - Poleciła zapytać, czy potrzebujesz jakiejś pomocy? Wspominała też, że mogę zarobić... - rozmarzyłem się.
Anette Du'Monteau:
-Jeśli jeszcze nie zauważyłeś to potrzebuję. Ten tutaj to mój asystent, który nierozważnie sięgał po zioła. Coś go pokąsało, lecz nie wiem co bo przecież był zbyt przerażony żeby cokolwiek zapamiętać. Baba nie chłop... - tłumaczył ci Dentar. -Niedaleko jest staw. Potrzebuję lili z jego powierzchni. Idź do niego i przynieś mi je. No i bądź rozważniejszy niż mój przygłupi asystent.
Szarleǰ:
Mam nadzieję, że będzie mi się to opłacać - pomyślałem. Zgodziłem się gestem.
- W którą stronę ten staw?
Anette Du'Monteau:
-Tamtędy. - wskazał ci palcem kierunek
Szarleǰ:
No to poszedłem w tamtym kierunku. W drodze dobyłem miecza, na wypadek, gdyby to kąsające coś zapragnęło mnie ukąsić. Gdy dotarłem - a mam nadzieję, że dotarłem - na miejsce, przedsięwziąłem poszukiwania lilii, pozostając czujnym na ewentualnych kąsaczy.
Nawigacja
[#] Następna strona
Idź do wersji pełnej