Autor Wątek: Mieszkańcy Ysery  (Przeczytany 7378 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #40 dnia: 16 Kwiecień 2015, 15:39:57 »
Brawo. Jestem z Panów tak dumny, że normalnie wyślę list do Waszego przełożonego z prośbą o premie. Rzadko można się spotkać z tak inteligentnymi strażnikami.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #41 dnia: 16 Kwiecień 2015, 15:42:13 »
Wyraźnie pokraśniali i urośli w oczach, jakby co najmniej awansowali na setników valfdeńskich wojsk. ÂŻaden z nich nie zwrócił uwagi na nic podejrzanego, więc po prostu uprzątnęli ciało, przeszukali kieszenie i usunęli resztki wozu z drogi. ÂŻyczyli miłego dnia i wrócili na posterunek.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #41 dnia: 16 Kwiecień 2015, 15:42:13 »

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #42 dnia: 16 Kwiecień 2015, 15:52:52 »
Co za debile. Trzeba porozmawiać z Funerisem na temat jego straży w dystrykcie. człowiek ruszył dalej przed siebie opierając się na kosturze z czarnej rudy. Szedł tak jakiś kawałek, ale stwierdził, że opieranie sie na swojej broni spowalnia go. Także wsadził go w jego "pochwę" na plecach i swobodnie ruszył dalej. Korzystając z okazji wyjął jeden z placków jęczmiennych. W dotyku były kruche, ale czas sprawdzić ich smak.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #43 dnia: 16 Kwiecień 2015, 18:15:08 »
A nawet smaczne były. Kruche z zewnątrz, z chrupiącą i sypiącą się wszędzie wokół okruszkami skórką, ale miękkie i odpowiednio wypieczone w środku. No placek jak placek, taki chlebek po prostu. Pożywczy, regenerujący siły i w ogóle. A droga tak szła i szła, aż wreszcie Devristus po lewej zobaczył niewielki, lecz raczej regularnie uczęszczany trakt.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #44 dnia: 16 Kwiecień 2015, 18:20:46 »
To tutaj trzeba iść. Muszę powiedzieć temu aniołowi Zartrata, żeby zainwestował w drogowskazy. W sumie ja też powinienem pomyślał Devristus i uśmiechnął się pod nosem. Zajadał się plackami jęczmiennymi i dziękował bogom, że znowu może poczuć jak pracuje jego ciało. Zanim umarł jego dawne ciało służyło jako pojemnik na duszę - zimne i umierające. Teraz czuł jego ciepło, tego jak się męczy. Było po prostu cudowanie. Adept rozejrzał się na prawo i lewo czy nic nie jechało. Nic nie jechało więc udał się w lewą odnogę traktatu.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #45 dnia: 16 Kwiecień 2015, 18:30:19 »
Adept zapomniał, że należy się rozejrzeć w lewo, prawo i znowu w lewo. A to dlatego, że jak się patrzył w prawo, to coś mogło zacząć z lewej nadciągać. No ale na szczęście nic i tak nie jechało, więc nie było żadnych różnic. Taka tam tylko ciekawostka...
A Devristus wreszcie doszedł do celu swojej podróży, wartej 5 grzywien tygodniowo wioski o wdzięcznej nazwie Ysera.

Wieś Ysera położona jest w gminie Utamin na terenie hrabstwa Maer. Zostało ulokowane na zachód od stolicy tejże gminy, miasta Utamin, niedaleko głównego gościńca biegnącego prosto na północ. Miejscowość ta została założona przez ówczesnego barona tegoż dystryktu, Funerisa Venatio, który założył w okolicy plantację chmielu i jęczmienia. Korzystając z krystalicznie czystej wody spływającej z pobliskich, niczym nie zanieczyszczonych potoków, udało się uzyskać świetne warunki do założenia lokalnego browaru, który kusi swoją atrakcyjnością, dodatkowo zwiększając prestiż i majętność pobliskiego miasta. Stylem architektonicznym Ysera nie wyróżnia się niczym na tle innych wiosek regionu. Proste budynki, raczej funkcjonalne niźli pięknie zdobione, służą konkretnym celom, a nie cieszeniu oka. Zbudowana została na planie kwadratu, z centralnie osadzonym rynkiem, do którego prowadzi główna droga ze wschodu podłączona traktem z prężnie uczęszczanym gościńcem. Wokół znajduje się jedyna karczma, serwująca specjały z lokalnego browaru o tej samej nazwie i tutejszej piekarni prowadzonej przez piekarza Krula Morisona. Tuż obok mieści się dom organu wykonawczego, ustawodawczego, a i pewnie sądowniczego tej wioski, czyli posiadłość sołtysa. Postawiony na to stanowisko Alan z Raschet mieszkał w dwupiętrowym domu, z solidną murowaną podmurówką i sporym ogrodem otwierającym się na zachód. Po północnej stronie miejscowości, poprzecinane kanałami irygacyjnymi zasilanymi ze strumieni, znajdują się pola jęczmienia, z którego wyrabia się słód i zasila się w mąkę miejscową piekarnię. Od południa ciągną się uprawy chmielu, znajduje się tam również browar Kormoran i młyn przerabiający ziarno na mąkę.

YSERA

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #46 dnia: 16 Kwiecień 2015, 18:36:42 »
Zgodnie ze słowami handlarza plackami jęczmiennymi Devristus udał się na poczukiwanie karczmy. Szukał głośnego miejsca, gdyż hałas jest znakiem rozpoznawczym karczm.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #47 dnia: 16 Kwiecień 2015, 22:22:05 »
Devristus stał dokładnie naprzeciwko niej. Skąd wiedział? Ano bo był mądry. Ale też dlatego, że, tak jak zauważył, było trochę głośno, przed wejściem przywiązano kilka koni i stał wóz kupiecki. No karczma jak znalazł. A i piwem jak świetnie pachniało...

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #48 dnia: 17 Kwiecień 2015, 15:12:07 »
Postanowił wejść do tego domu pijaństwa i świetnej zabawy. Kiedy minął prób i znalazł się w środku oniemiał. Mimo tego co opowiedział mu handlarz placków jęczmiennych i wnioskując z jego nastroju, mag sądził, że tu też będzie smutno i źle. Jednakże alkohol czynił swoje i rozweselał porządnie to towarzystwo.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #49 dnia: 17 Kwiecień 2015, 18:00:46 »
Może nie byli jakoś niewiadomo jak rozentuzjazmowani, ale na pewno nie było im smutno i raczej z radością popijali wyśmienity trunek i podjadali przednie jadło. Gdy Devristus wszedł do karczmy, nikt specjalnie nie przejął się jego widokiem. Nie było to miejsce z tych, gdzie gdy wchodzisz przez próg, to czujesz się jakbyś już szukał sobie trumny albo zaczynał na nowo odkładać wszystkie utracone miedziaki z sakiewki przy pasie.
Naprzeciwko wejścia, za drewnianą ladą, stała karczmarka. Naprawdę urodziwa kobieta o jeszcze urodziwszym biuście, który krzyczał w niebogłosy, chcąc uwolnić się z okowów czarno-białej sukienki.

Barbara Perroni

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #50 dnia: 18 Kwiecień 2015, 12:51:30 »
Devristus podszedł do drewnianej lady, patrząc to na twarz to na dekolt.
Wita nadobną Panią. Jak mija Pani dzień?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #51 dnia: 18 Kwiecień 2015, 15:32:27 »
Karczmarka przywitała gościa serdecznym uśmiechem i zapobiegawczo wyjęła spod lady jeden pusty i czysty kufel do piwa. Gliniany, z wyrytym weń wcale starannie lądującym ptakiem, zapewne tytułowym kormoranem. Dokładnie widziała wzrok wędrujący niczym największym gościńcem od jej biustu do jej twarzy i z powrotem. Oceniła szybko mężczyznę, czy aby warto było go kusić. Jeżeli jest biedakiem bez grzywny przy duszy, to co się będzie produkować i świecić cyckami? Lepiej zachować je na kogoś lepszego.
Ostatecznie ściągnęła za rąbki sukienki, obciągając ją nieco w dół i powiększając nieznacznie odkrytą powierzchnię piersi.
- Witamy szanownego pana. Dzień jak co dzień, cały czas do przodu, staram się przede wszystkim. Dziękuję za troskę. Co pana sprowadza do naszej karczmy? - zapytała zalotnie, uśmiechając się jeszcze szerzej i pochylając w przód, niby sięgając ręką poza krawędź lady.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #52 dnia: 19 Kwiecień 2015, 08:36:53 »
Pewna historia o wrzosowisku, ale zanim zajmę się tą sprawą mogłaby Pani powiedzieć mi co najlepiej zamówić, i gdzie najlepiej wynająć pokój?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #53 dnia: 19 Kwiecień 2015, 16:23:24 »
- Gdzie? No u mnie! - powiedziała radośnie. Zajrzała do małej skrzyneczki pod ladą i wyciągnęła stamtąd jeden klucz, który się ostał.
- Oto klucz do pokoju. Wybrałam ten najlepszy z dostępnych - powiedziała. Oczywiście pokoje były identyczne, lecz człowiek nie wiedział. I wiedzieć nie musiał. - A co do zamówienia, to polecam ciemnego yserskiego portera i pieczeń z dzika którą kucharz właśnie powinien skończyć przyrządzać. Całość wyniesie 42 grzywny, a wliczone w to będzie też śniadanie jutro rano.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #54 dnia: 19 Kwiecień 2015, 16:26:23 »
Z chęcią spróbuję specjału szefa kuchni. Dziękuję również za Pani hojność w stosunku do wyboru pokoju uśmiechnął się szelmowsko i flirtująco Dev. Płatność z góry czy podczas wyjazdu?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #55 dnia: 19 Kwiecień 2015, 19:48:33 »
- Jeżeli to szanownemu panu nie przeszkadza, to wolałabym teraz.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #56 dnia: 20 Kwiecień 2015, 13:21:34 »
Proszę oto one powiedział Devristus wyliczając 50 grzywien. Słyszałem, że są problemy z wrzosowiskiem. PRawda to?

10 532 grzywien - 50 grzywien = 10 482 grzywien.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #57 dnia: 20 Kwiecień 2015, 13:42:15 »
Karczmarka odebrała pieniądze, przysunęła bliżej klucz, nalała piwa do kufla i zerknęła na kucharza. Akurat wnosił na salę wielką tacę z dziczyzną, którą położył na ladzie. Karczmarka dała znać, żeby pierwsza porcja powędrowała tutaj, do Devristusa. Trzy pozostałe dziewki służące u Barbary szybko rozniosły pieczyste po sali dla tych, którzy je wcześniej zamówili.
- Ano prawda. Chociaż trudno określić jakie problemy. Straszy niby, czasem coś kogoś pogoni, narobią wtedy w gacie i uciekają, więc nigdy nie wiadomo co to było. Rzadko tam się chodzi, bo i nie ma po co. Myśliwych też u nas wielu nie ma, a już żadnego miejscowego, więc po kuropatwy się nie wybieramy.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #58 dnia: 20 Kwiecień 2015, 13:47:03 »
Devristus zajadał się pieczenią, która była niesamowita w smaku. Mięso soczyste, łatwo odchodziło od kości. Nie było nawet gumowate, czego spodziewał się człowiek. Był zaskoczony kunsztem kucharza.
Kuropatwy mogłyby być specjałem tego lokalu. Rozsławilibyście się na całe hrabstwo i Valfden. A od kogo to się zaczęło?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #59 dnia: 20 Kwiecień 2015, 13:51:38 »
- Jak się uspokoi na wzgórzach, to pomyślimy - rzuciła mu zalotnie, puszczając oczko. Szybko nalała jeszcze komuś piwa, sięgając dzbanem do beczki i podając ją jakiemuś rosłemu jegomościowi z naprawdę porządnie wyglądającym mieczem przy pasie i z peleryną w jakieś herbowe wzory. Człowiek nie rozpoznał do jakiej rodziny należały, a szlacheckich rodzin z Valfden znał przecież większość.
- A zaczęło się to bodajże od młynarza, który prowadzi wiatrak przed wjazdem do wioski. Ale on szybko uciekł i od zeszłego roku urzęduje nowy. No i teraz w miarę regularnie, co jakiś tydzień mniej więcej, ktoś mówi, że znowu coś straszyło.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #59 dnia: 20 Kwiecień 2015, 13:51:38 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything