Autor Wątek: Mieszkańcy Ysery  (Przeczytany 7311 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Mieszkańcy Ysery
« dnia: 11 Kwiecień 2015, 13:54:29 »
Nazwa wyprawy: Mieszkańcy Ysery
Prowadzący wyprawę: Funeris Venatio
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: bycie Devristusem pazernym na przygody... i talenty
Uczestnicy wyprawy: Devristus Morii



Miasteczko Utamin lezące w hrabstwie Mear nad wschodnim wybrzeżem, który jest jedną z granic gminy o tej samej nazwie. Po całym Valfden można usłyszeć, że tu jest jedyny w swoim rodzaju ratusz, który wbudowany był w skałę czy wielka rzeźba rozłożystego drzewa. Mówiono, że warto tu przyjechać, lecz należy liczyć się ze smrodem ryb roznoszącym się po całym mieście. W sumie nie było to nic dziwnego skoro Utamin stało się centrum połowu ryb i handlu nimi. Devristus przechadzając się po nadbrzeżu podziwiał spokojne fale wód, a także pływające statki łowieckie, ale w głowie planował już jedzenie najlepszych ryb, jakie można dostać własnie w tym miejscu.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Kwiecień 2015, 14:03:53 »
Był poranek, od morza wiało raczej spokojnie, więc nie należało obawiać się przeziębienia. Zapach ryb dawał się we znaki głównie na początku pobytu, z każdą godziną coraz bardziej zobojętniając nos na ten specyficzny odór. Do wszystkiego idzie się przyzwyczaić, a ludzkie ciało ma to do siebie, że przystosowuje się i przyzwyczaja niemalże do wszystkiego. Podążając więc tak między kramami i stoiskami, obijając się o różnych typów, niekoniecznie czystych i schludnych, Devristus doszedł do połowy ulicy. Z jego lewej strony siedział przy swoim straganie zmartwiony człowiek, który na deskach kramu wystawiał świeżo upieczone jęczmienne placki.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Kwiecień 2015, 14:03:53 »

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Kwiecień 2015, 14:12:33 »
Pewnie mu się nie wiedzie albo sprzedaż placków idzie bardzo źle pomyślał Dev i przystanął przy kramie. Sam nie wiedział czemu to robi. Może chodziło o głupią ciekawość, ale nie mógł sprecyzować. Rozejrzał się po straganie, który pełny był placków jęczmiennych.
Po ile te placki?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Kwiecień 2015, 14:22:47 »
- Dwie grzywny za trzy sztuki, dobry panie - powiedział sprzedawca, wskazując na te mniejsze, okrąglutkie, dobrze wypieczone i nieźle pachnące. Miał jeszcze kilka większych, rozłożonych obok, które były grubsze i nieco pokaźniejsze. Sam człowiek siedzący za kramem był raczej schludny, czysty, nie śmierdział biedą i widać, że to raczej nie brak klientów mu doskwierał. Po chwili można było rzec, że to nie tylko zmartwienie, ale też zmęczenie. Zmęczenie fizyczne i psychiczne. Sprzedawca miał niecałe trzydzieści lat, na pewno nie przekroczył jeszcze trzeciego krzyżyka na karku. Jego zarost był równo przycięty i krótki.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Kwiecień 2015, 14:35:43 »
To powiedz mi Pani czym się tak bardzo zadręczasz, że przekłada się to na mowę całego ciała?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Kwiecień 2015, 14:42:50 »
Człowiek podniósł oczy jeszcze wyżej, patrząc w twarz swojemu klientowi. Zmierzył go chwilkę wzrokiem, ocenił powierzchownie. Dobrze ubrany, z kosturem w ręku, i to nie byle jakim, bo wykonanym z samej czarnej rudy. Bogowie, takie cacko musiało kosztować fortunę! Widział kiedyś miecz z takiego materiału, gdy odwiedzał ich baron Venatio, jeżdżąc po swoich włościach. Do tego ten jegomość miał jeszcze oręż ze srebra. Kim on jest?, zadałby sobie pytanie niemalże każdy, do kogo wysoka postać by zawitała.
- Nie wiem, czy warto zadręczać wielkiego pana opowieściami o nieprzespanych nocach. - Głos miał faktycznie nieco zmęczony.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Kwiecień 2015, 15:13:20 »
Kiedy człowiek dusi w sobie zbyt wiele to dręczy swoją duszę przez co złe myśli przychodzą zbyt często. Na początkou jest ich mniej i dotycząc bliskich rzeczy, ale później wprowadzają obawy na szerszą i dalszą przyszłość męcąc spokojne i radosne życie człowieka. Kolejnym etapem jest załamanie nerwowe i depresja, a następnie postradanie rozumu i szaleństwo. Ostatecznym etapem jest samobójstwo lub zaatakowanie kogoś. Także jeśli ktoś Cię pyta co jest odpowiedz śmiało, a ukoisz swój ból i otrzymasz radę.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Kwiecień 2015, 15:30:41 »
Mężczyzna na początku słuchał z otępieniem, potem niedowierzaniem, ale w końcu się uśmiechnął. Wywód tego nieznajomego brzmiał dosyć mrocznie, dojście do samobójstwa niektórzy mogli odebrać nawet jako groźbę, oskarżenie, czy sam Rasher wie co jeszcze, ale ostatecznie sprzedawca placków się uśmiechnął. Szczerze i z nadzieją.
- Nie wiem czy wielmożny pan zdaje sobie sprawę z wyglądu okolicznych terenów, ale niedaleko stąd, prosto na zachód, leży wioska Ysera. Mamy tam prężny browar, pola uprawne i fajną karczmarkę w gospodzie. Ale mamy też wrzosowiska, na które to ostatnio mało kto chodzi... - W tym momencie urwał jakby nie wiedząc, czy może kontynuować. Jakby nie chciał.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Kwiecień 2015, 15:45:37 »
Wrzosowiska są skryte, pełne tajemnic, a równocześnie piękne kiedy wszystko objęte jest tym fioletowym kolorem. Czemu rzadko ktoś tam chodzi? zapytał z zaciekawieniem Devristus, ponieważ elfia dusza dała o sobie znać w tym ludzki ciele.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Kwiecień 2015, 15:47:53 »
- Ostatnimi tygodniami czuć tam jakąś dziwną aurę. A w nocy jak kto się przejdzie, to i mówią, że straszy. Zresztą tamte tereny, w stronę wzniesień, to zawsze średnio uczęszczane były. Ni to tam zasiać, ni dom zbudować, więc nikt tam nie zaglądał. A może warto było przed postawieniem wioski...

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Kwiecień 2015, 15:51:28 »
Ciekawe i godne zastanowienia się. Zawsze z wrzosowiskami, torfowiskami czy nawet zagajnikami związane są straszne historie, jednakże przykro mi to stwierdzić, ale część z nich okazuje się prawdziwa. Byłeś tam kiedy to wszystko się zaczęło albo podczas działania tej dziwnej aury?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Kwiecień 2015, 16:18:28 »
- No ja mieszkam w tej wiosce, więc tak, byłem na miejscu. Możesz się zresztą panie sam tam przejechać, jeżeli tak Cię owa historia interesuje.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Kwiecień 2015, 16:24:09 »
Nie omieszkam jej sprawdzić i rozwiązać Twojego kłopotu. Jednakże czy mógłbym się zabrać z Tobą gdy będziesz wracał do domu na noc?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Kwiecień 2015, 16:31:43 »
- Mamy ledwie ranek, dopiero co się rozstawiłem. Do zmierzchu jeszcze dużo czasu zostało, wielmożny panie.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Kwiecień 2015, 16:34:27 »
Z chęcią poczekam no chyba że spacer w stronę Ysery nie zabierze mi więcej niż kilka godzin. Daleko to?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Kwiecień 2015, 16:37:26 »
- Jak zacny pan wyjdzie na gościniec, to wystarczy ruszyć na północ. Dosłownie po chwili będzie trzeba zjechać w lewo, na pierwszym możliwym trakcie. Piechotą to zajmie ze dwie, może trzy godziny. Pogoda ładna, nie powinno się źle iść.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Kwiecień 2015, 16:51:07 »
To po proszę jeszcze placki na drogę Podał handlarzowi 5 grzywien.

7992 - 5 = 7987 grzywien

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Kwiecień 2015, 17:13:59 »
- To będzie tego trochę. Z cześć małych i jeden duży, na ten przykład. Smacznego życzę i szerokiej drogi, nie zabłądzi wielmożny pan. We wiosce do karczmy od razu radzę się udać, łatwiej będzie się połapać, a i po podróży pan odpocznie. - Kupiec wziął zapłatę, placki zawinął w jakieś wielkie liście, żeby lepiej się je niosło i podał je Devristusowi. Skłonił się serdecznie, grzywny schował za pazuchę i przywitał się z następnym zainteresowanym gościem, który akurat podszedł z wyciągniętą grzywną.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Kwiecień 2015, 17:39:09 »
Dziękuje i do zobaczenia w Yser
Devristus poprawił placki jęczmienne i ruszył w stronę gościńca. Bardzo zaciekawiła go sprawa z wrzosowiskiem. Zastanawiał się czy to będzie najzwyklejszy duch, zjawa, południca czy północnica. Może zgoła coś innego, ale związanego z rytuałami. Wzruszył ramionami parł naprzód.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Kwiecień 2015, 18:48:04 »
Devristus szedł przez uliczki miasta, aż dotarł do głównej bramy miejskiej, która łączyła się z niewielkim kawałkiem muru obronnego. Miasto nie potrzebowało go wiele, gdyż cała infrastruktura znajdowała się poniżej poziomu klifu, w skale. Człowiek stanął więc na trakcie, widać przejeżdżające dwa wozy wypełnione koszami. Jeden jechał na północ, drugi na południe.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Mieszkańcy Ysery
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Kwiecień 2015, 18:48:04 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything