Tereny Valfden > Dział Wypraw
Próba Cienia: Devristus
Devristus Morii:
Człowiek ruszył do drugiej bramy zachowując cały czas czujność. W końcu był w obcym sobie miejscu i to w dodatku na próbie cienia, na która posłał go mistrz Isentor i mistrzyni Mortis. Rozglądając się uważnie podszedł do bramy.
Mortis:
Brama wyglądała podobnie, również znajdowały się na niej porozrzucane inskrypcje.
Devristus Morii:
Devristus znowu powtórzył manewr z rozcinaniem palca tylko teraz użył najmniejszego palca u lewej ręki. Kiedy krew pojawiła się się na zewnątrz dotknął ją bramy.
Mortis:
Na drugiej bramie pojawiła się zagadka.
- Na początku naszego Imperium Rasher często pojawiał się wśród śmiertelnych. Być może nużyło go towarzystwo boskiej kochanki Ventepi, ponieważ obcował jeszcze z trzema dracońskimi kobietami noszącymi imię Venesh, Telsha i Moira. Zapiski mówią jednak o 5 kochankach boga śmierci.
Na końcu pada pytanie: Jak miała na imię piąta z nich?
Devristus Morii:
Jeśli rozpatrywać kochankę jako kobietę z którą uprawiał seks to jest jeszcze jedna kobieta w jego życiu pomyślał Devristus, po czym rzekł Oprócz Ventepi, Moiry, Teshy i Venesh kochanką Rashera była Zewola
Nawigacja
[#] Następna strona
Idź do wersji pełnej