Autor Wątek: Bramy wiedzy  (Przeczytany 13320 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Bramy wiedzy
« Odpowiedź #60 dnia: 20 Styczeń 2015, 13:20:47 »
- Dobrze więc. - kiwnął teatralnie ręką a Drzewce ponownie zamieniły się w statyczne drzewa, które teraz już tylko reagowały na podmuch wiatru.

Offline Mordrag

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Odp: Bramy wiedzy
« Odpowiedź #61 dnia: 20 Styczeń 2015, 13:23:53 »
Mordrag zbliżył się do maga.
- Założę Ci na głowę worek, żebyś nie zobaczył, gdzie Cię prowadzimy. Nikt nie może poznać miejsca naszego obozu.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Bramy wiedzy
« Odpowiedź #61 dnia: 20 Styczeń 2015, 13:23:53 »

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Bramy wiedzy
« Odpowiedź #62 dnia: 20 Styczeń 2015, 13:25:11 »
- Oczy mam tylko w jednym miejscu, wystarczy opaska.

Offline Mordrag

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Odp: Bramy wiedzy
« Odpowiedź #63 dnia: 20 Styczeń 2015, 13:29:16 »
- Mam tylko worek.
Mordrag założył worek na głowę maga, chwycił go za ramię pomagając mu iść w odpowiednim kierunku. Rakbar wyczuł, że nieznajomi z początku krążą z nim w kółko próbując zdezorientować go, co po pewnym czasie przyniosło owocne skutki. Mag usłyszał jak do Mordraga dołączyli pozostali ludzie gór, słyszał ich ciche rozmowy...
- Wróciłem do pracy, lecz nie mogłem oderwać myśli od tamtych obrazów. Powinno mnie to odrzucać, ale byłem ciekaw, dlaczego ktoś mógłby zrobić coś takiego.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Bramy wiedzy
« Odpowiedź #64 dnia: 20 Styczeń 2015, 13:38:56 »
Rakbara nie obchodziło gdzie dokładnie znajduje się ich kryjówka. Nie miał zamiaru niszczyć jednej ze stron, zaburzając równowagę w kolonii. Podczas marszu starał się dopasować do tempa swojego przewodnika. Ręce miał jednak w pogotowi i tylko on mógł wiedzieć że jest w tej chwili niemal bezbronny.

Offline Mordrag

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Odp: Bramy wiedzy
« Odpowiedź #65 dnia: 20 Styczeń 2015, 13:44:59 »
Nagle zatrzymaliście się. Mordrag zdjął Ci z głowy worek, górski obóz stanął przed Twoimi oczyma. Zapewne spodziewałeś się ujrzeć kilkunastu najemników, oprychów, broń i twardych ludzi gór. Obraz obozu rewolucjonistów był zgoła odmienny niż rysują go więźniowie kolonii. Była to górska wioska zbudowana wysoko na stromych szczytach, po uliczkach biegały dzieci, kobiety zajmowały się praniem, szydełkowaniem i gotowaniem. Myśliwi powracali ze zwierzyną, nawet lokalny kowal pracował w pocie czoła, jakby miał wykonać zlecenie dla całej kompanii królewskiej. Sielankowy obraz zdradzały porozwieszane flagi w barwach rewolucjonistów.
- Podejrzewam, że nie tego się spodziewałeś.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Bramy wiedzy
« Odpowiedź #66 dnia: 20 Styczeń 2015, 13:58:44 »
- To prawda, choć nie ulegam opiniom ludzi. - Rakbar przyglądał się mieszkańcom i powoli ulegał, choć był ciągle zdystansowany. - Czasami jednak pozory mylą i tylko lepsze zrozumienie pozwala właściwie oceniać. Podejrzewam, że nie jest wam tu łatwo, to trudny teren.

Offline Mordrag

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Odp: Bramy wiedzy
« Odpowiedź #67 dnia: 20 Styczeń 2015, 14:07:35 »
- Nie mamy innego wyjścia. Zapuszczamy się tylko do lasu, dzięki tym dziwnym anomaliom ludzie Gomeza trzymają się daleko od gór. Pikanterii dodaje jeszcze obraz ludzi gór jaki udało nam się wszczepić umysły tych idiotów z obozu króla. Być może nasze techniki nie były moralne i nie usprawiedliwiają nas, ale chronią nasze kobiety i dzieci przed tymi popaprańcami. Zapewne nie znasz kolonii z tej strony co? Myślałeś pewnie, że cały teren sumiennie oczyszczono z ludności cywilnej, by magowie mogli utworzyć barierę w tym miejscu? W praktyce wyglądało to tak, że kilku wojskowych dało nam wybór: wynoście się lub zostajecie więźniami...z rozkazu miłościwie panującego nam króla. Pierdolę takiego króla! Takiego namiestnika! I piekło jakie nam zgotowali! Kiedy mieliśmy jeszcze szansę opuścić Mor Andor nikt nie przyszedł nam z pomocą, musieliśmy uciec przed demonami w góry. Po przejęciu władzy przez Gomeza nie mamy szans przeprowadzić tyle ludności pod portal i prosić o przepuszczenie nas bez glejtu. Nikt nam teraz nie uwierzy. To król i jego ludzie zgotowali nam ten los, dlatego walczymy o wolność! Dla nas, dla kolonii!

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Bramy wiedzy
« Odpowiedź #68 dnia: 20 Styczeń 2015, 14:20:34 »
- Trudne życie zgotował wam los, jednak nie możecie patrzeć jednowymiarowo. Powstanie magicznej bariery było czymś podyktowane, gdyby nie jej stworzenie zginęłoby całe państwo. Nie traktuj tego, jako obronę króla, bo jeśli faktycznie zostawił was samych sobie, odbierając jednocześnie prawa, to zrobił źle. W dodatku musi być z niego kiepski taktyk, skoro dał sobie przejąć strategiczne miejsce jakim niewątpliwie jest kolonia karna. Wspomniałeś o anomaliach, mógłbyś mi o tym opowiedzieć?

Offline Mordrag

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Odp: Bramy wiedzy
« Odpowiedź #69 dnia: 20 Styczeń 2015, 14:30:31 »
- Magiczne drzwi pojawiające się w lesie, fioletowe mgły, podszepty i demony zjawiające się znikąd. To potrafi odstraszyć intruzów.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Bramy wiedzy
« Odpowiedź #70 dnia: 20 Styczeń 2015, 14:33:25 »
- Potrafi. - przyznał. - A co z tym magiem, kolejna bujda stworzona w celu wytłumaczenia anomalii?
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń 2015, 15:41:36 wysłana przez Rakbar Nasard »

Offline Mordrag

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Odp: Bramy wiedzy
« Odpowiedź #71 dnia: 21 Styczeń 2015, 17:13:14 »
- Mag istnieje naprawdę, nazywa się Saturas. Pomógł nam w walce z demonami, wiele mu zawdzięczamy.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Bramy wiedzy
« Odpowiedź #72 dnia: 21 Styczeń 2015, 17:21:00 »
- Mógłbym z nim porozmawiać? - mag zaczął się rozglądać za jakąś tawerną. - Znajdę tutaj karczmę albo cokolwiek ją przypominajace?

Offline Mordrag

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Odp: Bramy wiedzy
« Odpowiedź #73 dnia: 22 Styczeń 2015, 00:32:45 »
- Mamy stołówkę, podzielimy się z Tobą strawą. Saturas wyruszył w góry prowadzić badania, zapewne wróci do wioski rankiem.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Bramy wiedzy
« Odpowiedź #74 dnia: 22 Styczeń 2015, 13:00:42 »
- Dziękuję. Zapłacę za sobie, jak zawsze to robię. Ale powiedz, prowadzicie z kimś handel? Czy trudni się tym ktoś u was konkretny? - Rakbar odetchnął głęboko. - Niestety nie mogę się tutaj na dłużej zatrzymać. Chciałem porozmawiać z kimś obeznanym w tych stronach, bo jak się domyślasz przybyłem tutaj zbadać te dziwne anomalie. Wydaje mi się, że Saturas może mi na ten temat powiedzieć więcej... To gdzie ta stołówka?

Offline Mordrag

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Odp: Bramy wiedzy
« Odpowiedź #75 dnia: 22 Styczeń 2015, 17:09:24 »
- Największy budynek w wiosce to stołówka. Zakupujemy głównie niezbędne do przeżycia towary, resztę hodujemy sami, tyle na ile pozwala nam górski klimat.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Bramy wiedzy
« Odpowiedź #76 dnia: 22 Styczeń 2015, 17:20:34 »
- Udasz się tam ze mną? Chciałbym zadać ci jeszcze kilka pytań... Zastanawiam się, czy jest jeszcze coś, co pominąłem. Byłem w Królewskim Obozie, Bractwie Aprila, przechodziłem również nieopodal chramu, gdzie z pewnością jest teleport z tej doliny. Od ciebie się dowiedziałem, że kontrolowany przez ludzi Gomeza. Czy podróżowaliście gdzieś dalej?
Rakbar ruszył w stronę dużego budynku i kiedy nic nie stanęło mu na drodze, wszedł doń przez główne wejście.

Offline Mordrag

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Odp: Bramy wiedzy
« Odpowiedź #77 dnia: 22 Styczeń 2015, 17:23:28 »
- Zjem z Tobą. Znamy te tereny sprzed powstania bariery, jednak po zwiększonej aktywności demonów w tej części gór staramy się nie zapuszczać niepotrzebnie na niebezpieczne tereny. Mógłbyś podpytać naszych zwiadowców, na pewno natknęli się na jakieś anomalie.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Bramy wiedzy
« Odpowiedź #78 dnia: 22 Styczeń 2015, 17:37:54 »
Rakbar odebrał swój posiłek. Wiedział, że tu to tak nie działa, jednak nie chciał być gołosłowny i zostawił mieszek z 20 grzywnami. Usiadł przy stoliku i zaczął jeść. To drugi porządny posiłek jaki przyszło mu zjeść od wejścia przez barierę.
- Rozumiem, że pełnisz ważną role w tym społeczeństwie. Jesteś kimś pokroju zarządcy? Wspominałeś też o zwiadowcach, gdzie ich znajdę?

Offline Mordrag

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Odp: Bramy wiedzy
« Odpowiedź #79 dnia: 22 Styczeń 2015, 17:46:17 »
- Nie mamy przywódcy, może nie w takim sensie. Mamy liderów społeczności i Saturasa, który zawsze służy nam dobrą radą. Zwiadowcy zapewne są na zwiadzie, pracują na różne zmiany. Najlepiej będzie poczekać na stołówce aż, na któregoś nie natrafisz.
Podano wam jedzenia. Zauważyłeś, że do Twojego talerza przylegała kartka. Tekst zaczynał się od słów
Przyprowadzili do mnie to zwierzę...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Bramy wiedzy
« Odpowiedź #79 dnia: 22 Styczeń 2015, 17:46:17 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top