Autor Wątek: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #4 [Lucas Paladin]  (Przeczytany 4097 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #4 [Lucas Paladin]
« Odpowiedź #40 dnia: 12 Styczeń 2015, 11:08:47 »
Myśli Lucasa kłębiły się wokół czarnej historii Bractwa ÂŚwitu. Zło, które przeniknęło do znanego mu świata trawiło jego ukochany dom od środka. Serce paladyna zawsze należało do tej rycerskiej rodziny, rodziny, która dała mu wszystko. A te, jeśli nie zostanie zniszczone w zarodku, rozplenia się i wydaje plon obfity, ale nie ten, który zadowoliłby gospodarza, ale plon pełen chwastów. Lucas nie miał wyjścia, w ostatecznym momencie musiał ratować umiłowane Bractwo, swoje siostry i swoich braci, tych, którym wcześniej powierzył całe swoje życie. Był Wielkim Kanclerzem, jego obowiązkiem było głosić Zartata wszystkim, którzy zgubili drogę do Niego. Niegdyś powiedziane zostało, że jest się wezwanym, aby poddać się zarazie dla wyższego dobra. Lucas tak właśnie uczynił. Zniszczył siebie, aby inni mogli dalej żyć. Bo nie ma większej miłości, gdy ktoś życie oddaje za przyjaciół swoich, jak mawiał pewien wielki mędrzec dawnych czasów. Lucas nie wahałby się uczynić tak kolejny raz, żeby ocalić wiarę w Zartata. Trzeba było bowiem, aby On był wielki, a Lucas mały.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #4 [Lucas Paladin]
« Odpowiedź #41 dnia: 12 Styczeń 2015, 13:22:22 »
W ciemnej celi rozległ się głos. Znajomy głos.
- Jesteś godzien, przyjacielu.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #4 [Lucas Paladin]
« Odpowiedź #41 dnia: 12 Styczeń 2015, 13:22:22 »

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #4 [Lucas Paladin]
« Odpowiedź #42 dnia: 12 Styczeń 2015, 13:28:50 »
Lucas po omacku rozjerzał się po celi, jednak niczego nie dostrzegał. Ta niska barwa głosu, łagodność, było mu to znajome.
- Funerisie? Gdzie ja jestem?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #4 [Lucas Paladin]
« Odpowiedź #43 dnia: 12 Styczeń 2015, 13:41:12 »
Funeris podszedł do Lucasa, który nie widział dosłownie nic. Paladyn poczuł na barku ciężar tlącego się na biało ostrza, które zostało wykute z niebiańskiej rudy. Mentalna waga tegoż przedmiotu przygniotła go i unieruchomiła.
- Ja, Funeris Venatio, wojownik Zartata, jego anioł i przedstawiciel boskich sił na Valfden, obdarowuję Cię błogosławieństwem bojowym. Moc Pana ÂŚwiatła przenika przez moje młode ciało i niedoskonałą duszę, byś ty, Lucasie Paladin, był tym, kim być powinieneś - ÂŚwiętym Mścicielem. Bądź nieustraszony w obliczu swych wrogów, bądź mężny i prawy, by Zartat mógł Cię miłować. Mów prawdę, zawsze, nawet jeśli prowadzi to do twej śmierci. Chroń bezbronnych i nie czyń zła.

Gałki oczne człowieka wywinęły się do góry nogami, gdy ten ujrzał wizję...

Szerokie skrzydła ubrudzone są krwią. Dawno straciły biały blask, którym emanowały co dnia. Wyszczerbiony buzdygan z odłamaną głowicą zwisa nisko z pokaleczonej ręki, która nie chce się sama goić. Z boku stoi drugi anioł, przyjaciel. A przed nimi? Cztery potężne smoki. Każdy w kolorze swojego szaleństwa, płonący ogniem z otchłani, ryczący niczym trąby jerychońskie. Koniec świata.

... Lucasa dobiegły szmery i wybuch radości, gdy wreszcie otworzył oczy. Klęczał przed Funerisem Venatio w samym centrum Kapitularza Bractwa ÂŚwitu. Wokół zebrali się wszyscy najważniejsi członkowie Bractwa. Było wcześnie rano, lecz nikt nie spał.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #4 [Lucas Paladin]
« Odpowiedź #44 dnia: 12 Styczeń 2015, 13:46:06 »
Lucas nie podnosił się z kolan. Funeris był jego przyjacielem to prawda, ale mimo wszystko Aniołem. Reprezentantem boskiego Zartata na ziemi, a takim należała się cześć. Słowa pasowania odbijały się echem w głowie paladyna, a właściwie już teraz - ÂŚwiętego Mściciela. Funeris uznał, że jest godzien, aby szerzyć wiarę Zartata w świecie już jako obrońca wiary. Czekał aż ceremonia dobiegnie końca i Funeris pozowli mu powstać. W myślach wciąż modlił się do Zartata, by mógł okazać się godzien odpowiedzialności, jaka na niego spadła. Rozejrzał się też po Kapitularzu. Byli wszyscy, cała społeczność Bractwa. Jego ukochana rodzina, bracia i siostry. Podniosłość tego miejsca zawsze przyprawiała Lucasa o dreszcze. Tutaj prawdziwie czuć było obecność Zartata i jego ciepło, mimo zimnych murów.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #4 [Lucas Paladin]
« Odpowiedź #45 dnia: 12 Styczeń 2015, 14:03:51 »
- Dobrze się czujesz? - zapytał już zupełnie normalnie, podając Lucasowi dłoń, by ten mógł wstać.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #4 [Lucas Paladin]
« Odpowiedź #46 dnia: 12 Styczeń 2015, 14:07:58 »
- To wszystko było... Niezwykłe. Ale tak, czuję się dobrze. - powiedział i wyciągnął rękę do Funerisa, aby powstać. Doświadczenia, którym poddał Lucasa przyjaciel zapadły mu w pamięć. To były lekcje, jak powininen postępować ÂŚwięty Mściciel.
- Zatem.. moje obecne zadanie dobiegło końca? - spytał?

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #4 [Lucas Paladin]
« Odpowiedź #47 dnia: 12 Styczeń 2015, 14:15:12 »
- Ono się dopiero rozpoczyna - powiedział ktoś zupełnie inny ustami anioła.

WYPRAWA ZAKOÑCZONA POWODZENIEM !!!
PODSUMOWANIE: Lucas dostąpił zaszczytu awansu na świętego mściciela. Przeszedł wszelkie próby, wykazał się niezłomnością i odnalazł prawdę. Został świętym mścicielem Bractwa ÂŚwitu.

Nagrody:
Awans na ÂŚwiętego Mściciela

Talenty:

Walka: 1 złoty talent
Opisy: 1 srebrny talent
Aktywność: 1 brązowy talent
Bonus rasowy: 1 złoty talent
Bonus pieniężny: 175 grzywien

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #4 [Lucas Paladin]
« Odpowiedź #48 dnia: 12 Styczeń 2015, 18:27:20 »
Lucas Paladin zamienił 2 złote talenty na 6 brązowych.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #4 [Lucas Paladin]
« Odpowiedź #49 dnia: 15 Styczeń 2015, 15:32:45 »
//Brak podsumowania gracza w talentach.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Bliżej boga - ÂŚwięta pomsta #4 [Lucas Paladin]
« Odpowiedź #49 dnia: 15 Styczeń 2015, 15:32:45 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything