Autor Wątek: Pod ostrzałem  (Przeczytany 9659 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #180 dnia: 05 Kwiecień 2015, 18:54:06 »
Jaszczur szedł równym krokiem koło orka idąc w głąb kanałów.
- Nie mam żadnych. Wszystko jest jasne. - powiedział do orka pewnie. Chociaż jest jednoręki to pokaże na co stać Bękartów Rashera kiedy wymaga się od nich pełnej gotowości.

Canis

  • Gość
Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #181 dnia: 05 Kwiecień 2015, 19:05:51 »
Szliście i szliscie, za tobą szedł drugi napotkany kolega. z oddali słyszeliście okrzyki rozszalałych trybun. dotarliście na miejsce.

- Wchodźmy

Powiedział wprowadzając cię na Arenę.



Wchodząc na arenę ujrzałeś, że jest to bardzo głęboko osadzona platforma, dookoła placu płyną ścieki i unosi się wszędobylski odór. W okiennicach ściekowych stali orkowie różnej wielkości, wyglądu i masci. krzyczeli wrzeszczeli niczym nieokrzesane bestie czekając na widowisko.

Creizorg wszedł na środek areny iz aczął wrzeszczeć do tłumów.

- Słuchajcie nic niewarte śmieci, czas na walkę! Walkę stoczą Szeklan, Podskarbi koronny, strażnik na usługach Hertlinga, nasz obecny wróg! Stoczy trzy walki, by udowodnić, ze nie jest nam nie przychylny, by zaskarbić sobie nasze łaski i wpuścić go do Kreciej Nory. Damy mu szansę?!

Tłum zaczął ryczęń i wyć, niczym rozwścieczone wilki. Creizorg uśmiechnął się.

- Wiedziałem, ze tak będzie! Walduś chodź!

Obok ciebie minął ciebie mizerny bandyta.

- To będzie twój pierwszy przeciwnik. ustalcie stawkę i zaczynajcie walkę. Przegrywa ten, który zejdzie z areny i wejdzie do ścieków, zostanie zabity. przegra ten, który zginie. przegrywają tylko martwi!

Tłum ponownie zawył, a bandyta zaprosił ciebie na środek areny. Na środku ustawiona była misa, do której mieliście wrzucić składki na zakład między wami. zaś Creizorg poszedł zbierać zakłady i obstawienia, który z was wygra.

Bandyta wrzucił do misy 5 grzywien.
- Wybacz, więcej nie mam, powiedział, czekając aż ty wrzucisz swoje.

1 x Bandyta

//Walka rozpocznie się wraz z wrzuceniem przez ciebie 5 grzywien, chyba, że stawiasz mniej. Możesz od razu pow rzuceniu grzywien opisać sposób walki, pamiętaj jednak, że bandyta też żyje, też atakuje, też działa. Nie masz prawa zabierać przedmiotów bandyty, tylko te grzywny będą twoje, które wygrasz, o ile wygrasz.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #181 dnia: 05 Kwiecień 2015, 19:05:51 »

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #182 dnia: 05 Kwiecień 2015, 19:18:52 »
Stanął w miejscu zaraz koło areny. Tłum ryczał nie miłosiernie plus ta zapowiedź. Nic innego mu nie zostało jak udowodnienie że nie jest niczego sobie wartym śmieciem. Wszedł na arene i stanął koło Waldka, który w tym czasie wrzucił swoje grzywny. Jaszczur dobył swój mieszek i wygrzebał też 5 grzywien rzucając je do misy.

Walka się zaczeła. Bandyta dobył swój sztylet i zaszarżował na jaszczura z chęcią zasztyletowania go w prosty sposób. Szeklan był przygotowany. Kiedy podszedł bliżej by oddać cios kopnął bandyte prosto w brzuch zwalając go z nóg. Poczekał aż wstanie, był w tej kwestii uczciwy. Bandyta otrząsł się i z wielkim krzykiem rzucił się kolejny raz do ataku tym razem wymachując sztyletem na prawo i lewo. Jaszczur wykonywał uniki i parował ciosy toporem by po chwili wyjść z kontrą. Uderzył z całej siły toporem w bandytę jednak ten zdążył wykonać unik. Kolejnego ciosu nie uniknął topór zatopił się w jego ręce, w której trzymał sztylet i na dobre ją unieszkodliwił łamiąc mu rękę. Bandyta zawył z bólu i zaczął osuwać się w tył by mieć czas na dobycie miecza. Tego mu nie dał wykonać. Ostatni cios zatopił w szyi Waldusia uśmiercając go na miejscu. Wyciągnął topór z ciała i w geście zwycięscy uniósł topór do góry obracając się w około przyjmując minę pewnego zwycięscy.

1388 - 5 = 1383 grzywny

Canis

  • Gość
Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #183 dnia: 05 Kwiecień 2015, 19:31:38 »
Tłum zamilkł. w oddali dało się słyszeć, ze komuś woreczek z grzywnami wypadł z rąk.

Creizorg wyszedł na Arenę.

- Siła zwycięzcy!

Zawył tłum ponownie dając upust zdziwieniu jakie nastało.

//Otrzymujesz 5 grzywien z zakładu z pokonanego bandyty. Odzyskujesz swoje 5 grzywien. Creizorg wręczył ci 3 grzywny z zakładów. obstawiono na ciebie 30 grzywien. Grzywny zostaną doliczone na koniec wyprawy.

- Czas na kolejnego śmiałka! Jaszczur wspaniały!



Na arenę wszedł Jaszczurzy wojownik.

- To twój koniec, jednoręki bracie. - powiedział mijając cię. do misy wrzucił 10 grzywien. założył tarczę i wyciągnął swój miecz.  okręcił głową i zamachnął ogonem. trzepnął ogonem o posadzkę pokazując gotowość do walki. Tłum zawył z zachwytu.

1x Jaszczurzy wojownik



//Tak jak poprzednio, opisz walkę, ma wyjęty puklerz i miecz, pamiętaj, ze ma też ogon i inne części ciała, nie tylko ty masz nogi i dziwnie nimi walczysz. Nie zawaham się poprawić ci walki, gdy tylko zauważę taką możliwość. pomyśl co będziesz pisał ;)

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #184 dnia: 05 Kwiecień 2015, 19:44:28 »
Tłum wiwatował jednak kolejny przeciwnik nie był przychylnym Waldusiem, który uciekłby przy pierwszej lepszej okazji. Tym kimś okazał się jego pobratymiec jaszczuroczłek. Widząc jego opancerzenie i puklerz pokręcił głową. Wiedział że walka nie będzie prosta. Podszedł do misy i wrzucił 10 grzywien. Walka się zaczęła.

Nie czekał, wymierzył solidne ciosy w strone jaszczura, który blokował je sprawnie puklerzem. Po chwili wyprowadził swoje ciosy włączając do tego swój ogon. Tego się nie spodziewał, przeciwnik oplótł w koło jego kostki ogon powalając go ze szwungiem na posadzke wymierzając przy tym kolejny cios. Nie było na co czekać, choć go troche przymroczyło wymierzyć mocny cios w ogon jaszczura zadając mu bolesną ranę. Przeciwnik odstąpił od wymierzenia ciosu. W tym momęcie pozbierał się z ziemi i stanął na równe nogi. Tłum na chwile zamilkł. Jaszczurzy wojownik zasłonił się puklerzem i zaszarżował na jaszczura wymierzając cięcie. W ostatniej chwili wykonał unik odskakując w bok i zadając cios w plecy jaszczurzego wojownika. Tłum zawył ponownie. Cios rozciął napierśnik od tyłu jaszczurowi przecinając jego łuski wylewając przy tym krew. W tym momęcie odwrócił się po raz kolejny i wymierzył serie ciosów mieczem w strone swojego pobratymca Szeklana. Ciosy parował uporczywie próbując wymierzyć swoje ciosy. W pewnej chwili wymierzył potężny cios wybijając z ręki jaszczurzego wojownika miecz i wyrzucając na posadzke nie daleko ścieków. Jedyne co mu pozostało to swoja tarcza. Jaszczur podbiegł do tyłu dobywając z powrotem ostrze. W tym momęcie poczuł na puklerzu porządny cios, który go lekko wyprowadził z równowagi. Wykonał kontratak, który jednak sparował jednoręczny jaszczur i z precyzją owinął ogonem jego noge powalając go na ziemie. Uderzając o posadzke odkrył swoje ciało dając łatwy dostęp do jego klatki piersiowej. Nie czekając zatopił swoje ostrze w jego mostku uśmiercając go.

1383 - 10 = 1373 grzywny.
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień 2015, 19:55:15 wysłana przez Szeklan z Tihios »

Canis

  • Gość
Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #185 dnia: 05 Kwiecień 2015, 20:48:11 »
Tłum za wiwatował na cześć zwycięzcy.

//Otrzymujesz 10 grzywien z pokonanego bandyty, i 10 grzywien, które sam włożyłeś. Creizorg dał ci 10 grzywien z zakładów. Wszystko zostanie opisane w podsumowaniu wyprawy.

Creizorg wyszedł na środek areny i zaczął mówić.

Czas na ostatnią walkę podskarbiego! Zmierzy się z mistrzem areny, 400setnym zwycięzcą igrzysk nory, mordercą 399 istnień ludzkich i nieludzkich. Czas na wielkiego Zarindę!

Na arenę wszedł człowiek z zakrytą twarzą. Stanął na przeciwko ciebie, przy misie iw rzucił 20 grzywien. Stanął na krańcu areny i zdjął swoją kuszę. widziałeś, ze jest stale załadowana, trzymał palec na spuście, jednak kuszę miał opuszczoną, póki walka się nie zacznie. Wiedział jak zabijać w pierwszych sekundach starcia.

Creizorg schodząc z areny chwycił się za ramię i przystawił głowę do twojej. drugą reką trzymał małą zieloną kulę.

- Weź tą kulę. rzucając do misy grzywny rzuć tą kulę. wpraw swoje ciało w ruch obrotowy, wir. Nie walcz, tylko wepchnij do ścieków...

Nazwa: Delikatna zielona kula
Opis: Niezwykle miękka struktura kuli wskazuje, ze coś zielonego otoczone jest delikatną błoną. ryzykowne jest ściskać to w dłoni.

1x Ochroniarz

//Zasady jak poprzednio.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #186 dnia: 05 Kwiecień 2015, 20:53:43 »
Jaszczur zmierzył wzrokiem mistrza areny. W pewnym momencie poczuł jak ktoś przystawia swoją głowe do jego. Słysząc słowa orka schował topór i wziął kule do ręki. Była mała, wolał jej mocno nie ściskać. W ręku trzymał też już gotowe grzywny. Wrzucił je do misy wraz z zieloną kulą i jak polecił mu ork wprawił swe ciało w ruch obrotowy czekając na reakcje zielonej kuli.

1373 - 20 =1353 grzywny
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień 2015, 20:56:25 wysłana przez Szeklan z Tihios »

Canis

  • Gość
Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #187 dnia: 05 Kwiecień 2015, 21:08:00 »
Gdy kula zderzyła się z grzywnami opadającymi do misy, delikatna błona pękła utrzymująca wnętrze w całości. wraz z pęknięciem błony kula rozdarła się na strzępy, a dym rozlazł się błyskawicznie zasłaniając twoje ciało. kątem oka nim skrył cię zielony dym zobaczyłeś jak ochroniarz wypuszcza bełt i ten mknie wprost na ciebie. Dzięki ruchowi obrotowemu is kryciu twego ciała w dymie, udało ci się uniknąć bez problemu bełta. Całe twoje ciało zostało osłonięte dymem. Sam nie widziałeś co się dzieje, wiedziałeś gdzie jest wróg.

- ZEPCHNIJ GO! - usłyszałeś krzyk Creizorga.

1x Ochroniarz

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #188 dnia: 05 Kwiecień 2015, 21:10:19 »
Jaszczur słysząc słowa orka rozpędził się i uderzył z całej siły w przeciwnika wytrącając go z równowagi i tym zrzucając go prosto do ścieków utrzymując się tym cały czas w zasłonie dymu.

Canis

  • Gość
Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #189 dnia: 05 Kwiecień 2015, 21:14:28 »
Dym obejmował niewielki obszar, właściwie to tylko twoje ciało, już zanikał w powietrzu rozmywając się. Gdy wybiegłeś w stronę wroga, ten ponownie ładował kusze, gdy byłeś metr od niego rzucił kusze i chciał dobyć miecza, nie zdążył wyjąć, gdy z impetem uderzyłeś w niego. z impetem gruchnął o przeciwległą ścianę, sam zaś zatrzymałeś się na krawędzi areny. Ochroniarz zsunął się po ścianie i dotknął płynących ścieków. nagle usłyszałeś świst strzał z okiennic, a patrząc na ochroniarza, zaczął wyglądać jak jeż. otrzymał 30 strzałów z mithrilowych ostrzy, które rozbiły jego pancerz i wbiły się w ciało zabijając go.

//otrzymujesz 20 grzywien z pokonanego wroga, 20 grzywien twoje, 0 od creizorga.

- Gratuluję wygranej, tak mało, zero, bo nikt nie obstawił, ze wygrasz. za to ja, jestem bogaty. - Powiedział podając ci rękę.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #190 dnia: 05 Kwiecień 2015, 21:17:57 »
Jaszczur podniósł zaciśniętą pięść i z uśmiechem na twarzy okazywał swój triumf. Walka wygrana więc teraz może zwiedzać krecią nore bez żadnych przeszkód. Jedyne co go dziwiło to to czemu Creizorg mu w tym pomógł.
- Od teraz moge zwiedzać Krecią nore zgodnie z obietnicą?

Canis

  • Gość
Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #191 dnia: 05 Kwiecień 2015, 21:47:26 »
- No tak, możesz, tylko nie wiem czemu ci na tym tak zależy. Mamy szpiegów u Hertlinga, że jeżeli wyjawisz mu pozycje, to my się ulotnimy razem z towarem, a tym samym stracisz nasze zaufanie. Z drugiej strony, ktoś taki jak ty, który z nami będzie współdziałał, to nowe możliwości dla nas. Dlatego ryzykuję i ci pokażę obecną krecią norę. - Powiedział i zeszliście z areny. poprowadził cię dwoma korytarzami i byliście na miejscu. zdziwiło cię to, gdyż byliście w przejściu miedzy jedną strugą ścieków a druga, w miejscu łączeń. gdzie na drewnianej kładce ułożone były wszystkie zajęte przy napadzie na konwój towary.



- Wiesz, że wszystkich nas nie pokonasz, jest nas zbyt dużo, by z nami walczyć samemu, więc czego oczekujesz?

Zapytał Creizorg, zaś za jego plecami ujrzałeś ponownie Luarga.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #192 dnia: 06 Kwiecień 2015, 09:14:24 »
Jaszczur spoglądał uważnie to co widział w kanałach. Były tam wszystkie towary z konwoju. W tym momęcie przypomniało mu się jak rok temu był bliski rozwiązania tego ale zrezygnował. Stoi w kreciej norze, udało mu się.
- To prawda, może nie zabije was wszystkich ale postaram się tego dokonać w swoim czasie i w równej walce. Jedynce czego od was zażądam to byście zaniechali swoje ataki na konwoje i zwrócili Hertlingowi część skradzionego konwoju. Nie liczcie z mojej strony na to że przydziele bandytą i przemytnikom azyl. Myślę że chociaż z tego wywiążecie się. - powiedział do orka lustrując skradzione towary i co jakiś czas spoglądając na Luarga i na Creizorga z nieugiętą miną.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień 2015, 10:17:57 wysłana przez Szeklan z Tihios »

Canis

  • Gość
Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #193 dnia: 06 Kwiecień 2015, 11:21:26 »
- Zatem... Tam jest wyjście. - wrószył ramionami Creizorg i wskazał ci najbliższą kratkę ściekową. - Jako gest dobrej woli zostawię Hertlingowi niespodziankę, dzięki czemu Hertlingowi udowodni się, że tu byłeś i widziałeś. A teraz, lepiej idź i nie wracaj. - Powiedział beznamiętnie.

Wskazał ci kratkę ściekowa  której wejście znajdowało się kilka metrów od ciebie w górę. wystarczył przejść po drabince i wyjść na zewnątrz odsuwając płytę z posadzki ulicy.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #194 dnia: 06 Kwiecień 2015, 11:28:48 »
Splunął na posadzke i podchodząc pod drabine wystawił dłoń po czym wyszedł przez drabine na zewnątrz. ÂŚwiatło poraziło go z lekka po oczach. Stanął na świeżym powietrzu i zaciągnął się nim. Pancerz cuchnął okropnie. Idąc do drabinki wdepnął butem w coś co raczej błotem nie było. Wytarł go o ściane budynku. Płyte oczywiście zamknął. Wyszedł na ulice i wypatrywał pierwszego lepszego strażnika miejskiego.

Canis

  • Gość
Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #195 dnia: 06 Kwiecień 2015, 11:31:50 »
Byłeś w porcie, nieopodal Gospody u Tomiego, nie było tu zbyt dużo straży, zwłaszcza, ze jest późne popołudnie.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #196 dnia: 06 Kwiecień 2015, 11:35:03 »
Cuchnący kanałami ruszył w strone rynku gdzie urzędował Hertling. Musiał zdać raport choć myślał nad sposobem podrzucrlenia raportu przez Lorna. Zdecydował że zrobi to osobiście. Szedł dość szybkim krokiem wypatrując budynku Hertlinga.

Canis

  • Gość
Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #197 dnia: 06 Kwiecień 2015, 11:40:32 »
Dotarłeś do posterunku straży górniczej, gdzie urzędował Hertling. stał przed budynkiem rozglądając się po ulicach, niczym strażnik miejski szukający komu tu wlepić mandat za źle zaparkowanego konia.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #198 dnia: 06 Kwiecień 2015, 11:44:25 »
Jaszczur podszedł do Hertlinga stojącego i wpatrującego w ulice. Podszedł i przywitał sie.
- Witaj komisarzu. Mam ważną sprawe w cztery oczy, najlepiej w miejscu gdzie nikt nas nie będzie podsłuchiwać.

Canis

  • Gość
Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #199 dnia: 06 Kwiecień 2015, 11:45:50 »
- Wykonałeś swoją misję, to zdaj raport. Tu i teraz.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pod ostrzałem
« Odpowiedź #199 dnia: 06 Kwiecień 2015, 11:45:50 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top