Autor Wątek: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!  (Przeczytany 19995 razy)

Description:

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #60 dnia: 26 Lipiec 2014, 15:03:19 »
- Dlaczego Ty Pani i Twa święta siostra jesteście tu na ziemi? Jaki jest w tym cel? - urwał, dostrzegając kłęby dymu. Kiedy Funeris przyspieszył, rycerz pewniej złapał się przyjaciela, aby nie spaść z konia. Niepokój współjeźdca udzielił się również jemu. Był gotów, aby sięgnąć po swoją pawęż i buzdygan w razie ewentualnej walki.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #61 dnia: 26 Lipiec 2014, 15:30:58 »
- Dopóki zło wypływająca z otchłani będzie panoszyć się na tym świecie, dopóty my dzieci Zartata będziemy stali na straży niewinnych, szerząc światłość w sercach istot żywych.
Kinraya również przeszła w kłus dobywając swej niebiańskiej włóczni. Od wioski dzieliło was zaledwie kilka kilometrów niewyraźne zarysy ścian formowały się w zgliszcza i pobojowisko.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #61 dnia: 26 Lipiec 2014, 15:30:58 »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #62 dnia: 26 Lipiec 2014, 15:58:22 »
- ÂŚmierć nadchodzi. A my nie jesteśmy na nią gotowi, oni też pewnie nie byli... - powiedział Funeris, chociaż sam do końca nie wiedział w jakim celu. Akurat te słowa przyszły mu na myśl, gdy dostrzegał zgliszcza wioski. Spalone sadyby, dym unoszący się nad pogorzeliskiem. Zapewne gdzieś i martwe ciała.
Cóż za okropieństwa musiały się tutaj wydarzyć, przeszło mu przez myśl. Przyzwyczaił się do śmierci na tyle, na ile do śmierci przyzwyczaić się można. Nie odrzucał go widok martwego ciała, powykręcanych kończyn i wykrzywionych w grymasie strachu i bólu twarzy. Nawet już chyba nie współczuł. Gasił to głęboko, bardzo głęboko. Mało jednak jest osób, które przejdą obojętnie obok spalonej do gołej ziemi wioski, gdzie nie żyli tylko wrogowie, zdrowi i silni mężczyźni, chcący zabijać. ÂŻyły tam również kobiety, żyły dzieci, żyli starcy, którzy swoim doświadczeniem mogli uczyć królów.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #63 dnia: 26 Lipiec 2014, 16:07:55 »
Dojechaliście do wioski Sowie Sady, nad bramą wjazdową wisiały zmasakrowane ciała kobiet. Zostały powieszone w brutalny sposób na hakach wbijanych losowo, raz to w głowę, piersi innym razem w genitalia. Z ciał dzieci usypano wysoki kopiec, na którego szczycie stała włócznia przebijająca ciało bogato ubranego mężczyzny, zapewne sołtysa tej nieszczęsnej wsi. Metaliczny posmak wypełniał wasze usta, smakował gorzko wywołując ból mentalny ogromem rzezi. Kinraya powoli zsiadła z konia zanurzając stopy w błocie powstałym w wyniku rozlewy setek litrów ludzkiej krwi.


- Czasem brak działania jest najgorszym wyborem. Przekonaliście się o tym dziś na własne oczy. Nie popełnijcie drugi raz tego samego błędu.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #64 dnia: 26 Lipiec 2014, 16:13:40 »
To już nie przerażenie, ponieważ rycerz starał się nie okazywać strachu, ale współczucie dla losu mieszkańców kotłowało się w sercu Lucasa. Widok zgliszcz i spalonych ciał nigdy nie był czymś, obok czego można było przejść obojętnie. Rycerz nie mógł przechodzić obojętnie obok zła i przemocy. Słowa Funerisa, odbiły się echem w jego głowie.
- Nie lękajmy się, bracie. ÂŚmierć jest wszędzie, na nas jeszcze nie czas. Gotuj swe serce, swój miecz i swą wiarę. Słudzy Zartata stoją po stronie życia, nie śmierci. - Lucas zamarł na ten widok, który uderzył go w oczy. Omal nie zaniósł się szlochem. Okrutny los. O Zartacie, chroń nas, swoje dzieci!

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #65 dnia: 26 Lipiec 2014, 16:16:04 »
- Rozejrzyjcie się po wsi ale bądźcie w gotowości, być może ktoś przeżył ten pogrom.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #66 dnia: 26 Lipiec 2014, 16:33:44 »
- Rozdzielmy się zatem. Szybciej będziemy mogli znaleźć kogokolwiek. Ustalmy, że to będzie naszym miejscem spotkania. - po czym sam udał się w kierunku zachodniej części wioski. Wyciągnął buzdygan i ściągnął pawęż z pleców. Wchodził pomału do każdego z domów, zaglądając we wszystkie zakamarki, starając się przy tym odszukać jakiekolwiek żywe istnienie. Będąc w gotowości bojowej był też przygotowany na ewentualny atak kultystów, którzy mogli być odpowiedzialni za atak na wioskę.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #67 dnia: 26 Lipiec 2014, 17:34:30 »
- Dobra, dla mnie jeden wierzchowiec rasy ogier, maści gniadej - wskazałam palcem jednego wierzchowca, który akurat mi się spodobał - A tutaj masz 990 grzywien ma mojego konisia.

Po ogarnięciu wszystkich spraw wzięłam Gorna ze sobą i pojechaliśmy do wsi Sowie Sady.

//Perswazja

3601 - 990 = 2611 grzywien

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #68 dnia: 26 Lipiec 2014, 17:57:05 »
- Ogier dla Pani!


//Dojedziecie do Sowich Sadów dopiero za 8h.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #69 dnia: 26 Lipiec 2014, 19:47:11 »
Pożegnałam się ze stajennym i ruszyłam w drogę do Sowich Sadów. Nie mogłam dojść do tego, w jaki sposób można sadzić sowy, ale pozostawiłam to za sobą, najwyżej dowiem się w samej wiosce. Mieliśmy pewne opóźnienie, dlatego popędzając nieco bardziej konia niż zwykle, pomykaliśmy w stronę wsi, ku czekającej nas misji.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #70 dnia: 26 Lipiec 2014, 23:29:01 »
//Czy Patty wyruszyła sama? Bo z jej postu tyle wynika. Poza tym skąd zna drogę?


Lucas, Funeris i Kinraya doglądali zgliszczy wioski próbując odnaleźć ocalałych, ale jedyne na co natrafiali to coraz większa liczba ofiar, wyjątkowo krwawych ofiar. Po wstępnych oględzinach pobojowiska anielica wywnioskowała, że atak nastąpił nagle i z zaskoczenia, wieśniacy nie mieli czasu, by przygotować się do walki, a już tym bardziej do dalekosiężnych planów - ucieczki. Zbieraliście ciała w jedno miejsce, by oddać im cześć zbiorowo w płomieniach świętego ognia, gdy rozległ się krzyk.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #71 dnia: 27 Lipiec 2014, 00:21:26 »
Lucas natychmiast odwrócił się w kierunku usłyszanego dźwięku. Być może to była jakaś wskazówka. Podążył również w tę stronę będąc wciąż w gotowości. Bał się co mógłby tam zastać.
- Pani Kinrayo, osłaniaj mnie.

Offline Kinraya

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Kobieta
  • postać fabularna
Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #72 dnia: 27 Lipiec 2014, 00:46:48 »
- Będę tuż za Tobą.
Krzyki dochodziły ze stodoły znajdującej się nieco za głównymi zabudowaniami we wsi.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #73 dnia: 27 Lipiec 2014, 01:21:40 »
Stodoła. Wyobraźnia szybko podsyłała rycerzowi najróżniejsze wizje tego, co mogło się dziać wewnątrz. Tortury, morderstwo, gwałt, armia kultystów. Nie przestraszył się, musiał bowiem zachować iście rycerską postawę. Do tego miał za plecami Kinrayę, nie było więc miejsca na lęk. Lucas zbliżył się do stodoły wciąż nasłuchując, krzyki bowiem nie ustawały.

//Poproszę o dokładny opis. Jak duża jest stodoła, czy drzwi są zaryglowane, itd.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #74 dnia: 27 Lipiec 2014, 07:42:55 »
Stodoła była drewnianym budynkiem w kształcie prostokąta, długim na 10 i wysokim na 4 metry. Lucas zbliżywszy się do wielkich frontowych drzwi usłyszał dialog.
- Gdzie to ukryłeś ludzka gnido?!
- Nie wiem o czym mówisz...aaaaaaaaaaaa
(odgłos przypalanego mięsa)

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #75 dnia: 27 Lipiec 2014, 09:14:37 »
ÂŚmierć. Wszechogarniająca, przebijająca się przez wszystko śmierć. Tuż przed usypaniem stosu pogrzebowego na ciele małej dziewczynki usiadł niewielki ptaszek, którego Funeris w ogóle nie rozpoznawał. O szarych piórach, z niebieskawych podbrzuszem, długim dziobem, lecz wąskim niczym mizerykordia. O czerwonych, wściekłych oczach. Dziobnął dziewczynkę w dłoń, odrywając kawałek mięsa nad paznokciem. Jeszcze jeden. Jeszcze raz. Poeta już chciał go odgonić, gdy ptaszek... nagle zniknął. Nie było go tam, nie było po nim żadnego śladu. Ręka zamordowanej pozostała nienaruszona, tak jakby nic przed chwilą się nie stało. Paladyn potrząsnął głową. ÂŚmierć. Wszechogarniająca śmierć. Krzyk.
Poeta nie od razu zrozumiał. Zobaczył Lucasa, który podąża w tamtą stronę i Kinrayę, która była tuż za nim. Poprawił chwyt tarczy i miecza i ruszył za nimi, rozglądając się uważnie na boki, czy nie zostaną zaatakowani znienacka. Intuicja podpowiadała mu, że żadna niematerialna istota nie czyha w tej chwili na ich życie. Dotarli do stodoły i usłyszeli kilka słów urywanego krzykami dialogu dwójki postaci.
- Ludzka gnido? - zapytał szeptem Funeris. Nie wiadomo czy do siebie, czy do kogoś innego. Spojrzał na Lucasa i Kinrayę, którzy stali tuż obok niego, zaraz przed wejściem do stodoły.
- Wchodzimy z zaskoczenia? Drzwi można spróbować zniszczyć telekinezą.

//Jaka jest wytrzymałość drzwi? Da radę je zniszczyć za pomocą telekinezy? No i może najpierw: są zaryglowane, czy można je po prostu otworzyć?

P.S. Miałem zamiar wziąć ze sobą taru, chowańca. Mogę napisać teraz, że sobie gdzieś tam hasał do tej pory, a teraz właśnie nas dogonił? Albo że uciekł z domu i podróżował za Patty i Gornem, czując na nich mój zapach? Bo bym chętnie sprawdził jak się z takim zwierzakiem na wyprawy chodzi.
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec 2014, 09:24:19 wysłana przez Funeris Venatio »

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #76 dnia: 27 Lipiec 2014, 11:11:48 »
Lucas nie zamierzał tym razem popełnić tego samego błędu. Tortury nie oznaczały śmierci. Słyszał dwa głosy, więc spodziewał się dwóch osób. Torturowanego i torturującego. Nie mógł pozwolić, aby kolejnej ludzkiej istocie odebrano życie. Stodoła miała 10 metrów długości, szacunkowo sądząc przeciwnik mógł się znajdować jakieś 5 metrów od rycerza. Założył ciężką pawęż na plecy i delikatnym pchnięciem starał się otworzyć drzwi. Trzymając buzdygan w pogotowiu był gotów do ewentualnego biegu lub rzutu bronią w stronę niedoszłego zabójcy.

Offline Patty

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #77 dnia: 27 Lipiec 2014, 11:32:16 »
//Wziąłem Gorna ze sobą, pisałem o tym w poście z kupnem konia. Założyłem też, że znam drogę, bo nie chcę przeciągąć nadmiernie wyprawy, tylko dotrzeć do reszty grupy i kontynuować zadanie.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #78 dnia: 27 Lipiec 2014, 11:47:03 »
Funeris schował miecz do pochwy. Prawą wolną dłonią zrobił młynek. Szybki, oszczędny, by rozluźnić ewentualne napięcie panujące w stawach i ścięgnach. Z głębi swojej duszy zaczerpnął porcję energii magicznej, która kłębiła się w każdym człowieku. W obecności anielicy sztuka ta przyszła mu zaskakująco łatwo, nawet nie spostrzegł kiedy świetlista kula zaczęła kłębić się w jego dłoni. Lucas postawił pierwszy krok. Poeta przelał swoje emocje w ten pocisk i trzymał je tam, kłębił. Sfera rosła i rosła, przybrała rozmiar armatniej kuli, świeciła się i wierciła niespokojnie niczym dziecko, które pragnie wyrwać się i bawić. Lucas postawił drugi krok. Paladyn nie wypowiadał inkantacji Izeshar, gdyż jeszcze nie chciał uwalniać zaklęcia. Czekał, aż drzwi otworzą się szerzej i ujrzą to, co znajduje się w środku. Albo raczej kto. Swąd palonego mięsa rozniósł się wokół.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #79 dnia: 27 Lipiec 2014, 14:53:50 »
Gorn który siedział za Patty zaczął mówić.- Cholera, chociaż jesteśmy daleko mam bardzo złe przeczucia. Zaraz potem pomyślał.- Szybciej ogierze szybciej.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Nie ma takiego dobra, które powraca złem!
« Odpowiedź #79 dnia: 27 Lipiec 2014, 14:53:50 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything