Autor Wątek: Dlaczego: GOTHIC?  (Przeczytany 9030 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gałązka

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Dlaczego: GOTHIC?
« dnia: 31 Grudzień 2006, 21:26:05 »
No właśnie, dlaczego? Jakie są wasze przemyślenia? Ja zacznę: Bo Oblivion i Morrowind zbytnio powalają wielkością świata, a w Gothicu to jest jakieś takie bardziej spójne.
A co wy na to?

P.S. DO SIEGO ROKU!!!!!

A gdzie pytanie? Samo "dlaczego" nie wystarcza - rdr.
« Ostatnia zmiana: 31 Grudzień 2006, 22:49:37 wysłana przez rdr. »

Offline zaj

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 0
Dlaczego: GOTHIC?
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Grudzień 2006, 21:54:08 »
Ale co dlaczego gothic   Chodzi Ci zapewne dlaczego najbardziej lubimy w niego grać. Ja Ci odpowiem, że w gothic jak i serie TES gram z równie wielką przyjemnością. Jedna seria ma to czego nie ma druga i dlatego warto zagrać w obie.

Forum Tawerny Gothic

Dlaczego: GOTHIC?
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Grudzień 2006, 21:54:08 »

Offline ÂŚlimaczek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: 0
Dlaczego: GOTHIC?
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Grudzień 2006, 23:00:34 »
Bo Neverwinter to właściwie inna gra a takich nie lubię, gdyż są dla mnie nudne. Zaś TES jak powiedział Gałązka za bardzo powiela wiekszość świata. Poza tym Gothic jest kompletnie przetłumaczony - a w Oblivionie nawet to że znam dobrze angielski i polskie napisy nie dadzą mi takiej frajdy, jak rozmowy w Gothicu.

[!--quoteo(post=12110:date=:name=rdr)--][div class=\'quotetop\']QUOTE(rdr) [snapback]12110[/snapback][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]
A gdzie pytanie? Samo "dlaczego" nie wystarcza - rdr.
[/quote]
LOL. Nie masz czego się czepiać?
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec 2007, 09:58:12 wysłana przez ÂŚlimaczek »

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Dlaczego: GOTHIC?
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Grudzień 2006, 23:11:48 »
zaj ma racje ja lubię grać w gothica a ktoś w Obliviona i niema dyskusji.
A tak wogulę o gustach się nie rozmawia tak samo mogę się ciebie zapytać dlaczego Oblivion a nie Gothic.
Ja lubię Gothica ktoś lubi Obliviona ktoś inny woli Neverwinter Nights albo co innego więnc nie wiem po co się pytać o takie rzeczy, ktoś woli Obliviona to idz na forum które jest z nim związane jak ktoś (tak jak ja) Gothica idzie na to lub inne (chodź najlepiej jest tu   ).

odeszłem od tematu w Obliviona niegram bo jest dla mnie nudny tak samo jak Neverwinter Nights a gothic ma interesującą fabułe i nie pozwala się nudzić ani przes chwile.


PS. Szczęśliwego nowego roku wszyskim forumowiczą i szczegulnie moderatorą dzięki którym to forum jeszcze się nie rozwaliło i bardzo dobrze pracuje. OBY TAK DALEJ
« Ostatnia zmiana: 31 Grudzień 2006, 23:19:54 wysłana przez Thrall »

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Dlaczego: GOTHIC?
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Grudzień 2006, 23:41:04 »
Dlaczego Gothic...odpowiedź jest prosta, bo ta gra jak żadna inna miała ten klimat i umiała przytrzymać gracza do końca. Nie ukrywajmy, świat nie był mały w Gothicu, było sporo do chodzenia, acz każda z części sagi miała swój "punkt centralny"  [Gothic I - Stary Obóz, Gothic II NK - Gospoda Orlana]. Klimat, otoczenie, fabuła, soundtrack. Gothic nie jest tytułem tylko dla fanów cRPG. Jest tytułem dla każdego. Dla każdego który lubi dobrą i klasyczną muzykę oraz świetne zgranie świata i fabuły. Każdy koneser gier powinien sięgnąć po ten tytuł.
Warto wspomnieć też o Diablo i grze Fallout, które niezbyt mi przypadły do gustu po pierwszym uruchomieniu i pograniu ;]. Może kiedyś...

Z wyrazami szacunku....

Hapi niu Jer!

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Dlaczego: GOTHIC?
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Styczeń 2007, 13:30:08 »
To co powiedział Arkhan to kwintesencja całego istnienia Gothic. Mnie osobiście w Gothic urzekło piękno i dostępność świata. Ludzie mówią, że na terytoriach orów jest niebezpiecznie, ale Cię wpuszczają i nie zatrzymują. Co do Oblivion'a... Nie mogę się zanurzyć w tym świecie bo ciągle następuje wczytywanie. Jaki to ma klimat? Gothic, rzuca wszystkimi innymi "dziećmi" pod każdym względem. Mówię to teraz jako oczarowany całą serią fan. Jak głosi jedna z łacińskich sentencji "O gustach i guścikach się nie dyskutuje!". Jest wiele gier jakie nie podobają mi się zaraz po zainstalowaniu. Jednak Gothic powalił mnie na kolana (dosłownie).

Offline Gałązka

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Dlaczego: GOTHIC?
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Styczeń 2007, 15:14:36 »
Te oblivionowe okienka ładowania o których wspomniał Sir William to powód, dla którego odstawiam serię TES na półkę. Nie można przecież grać, kiedy przechodząc przez każde drzwi, każdą klapę do piwnicy i każdy portal widzimy pasek ładowania. Jest to na tyle głupie, że sądząc po pierwszym oknie ładowania (zaraz po wczytaniu gry) możemy wywnioskować, iż czas, jaki spędziliśmy gapiąc się w czerwony pas jest wystarczający na wczytanie tak przeciętnego w wielkości świata, jakim jest Oblivion. Podczas wspomnianego już czasu ładowania przy wczytywaniu spędzamy 2-3 min. a po wejściu do pomieszczenia 5 sekund do... 5 minut! A czasem pasek się zatnie i nie skończy się na 5 minutach tylko na 10, bo tyle zajmuje restartowanie przeciętnego komputera. Minigun się w kieszeni otwiera........

Offline Xingu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Dlaczego: GOTHIC?
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Styczeń 2007, 17:03:23 »
Odpowiedź jest prosta

NWN jest bardziej podobny do diablo idzie się i sieka w ogóle inna bajka, nie lubię takich gier gdzie się tylko sieka. A Morrowind i jego poprzedniczki i kontynuacja mają za duży świat i nie wygodny dla mnie system walki. Gorhic jest duży, ale bez przesady, po prostu w sam raz. System walki trochę mało realistyczny, ale wygodny, w GIII system jest bardziej realistyczny, a dalej mi się podoba ^^

Offline Simon

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 0
Dlaczego: GOTHIC?
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Styczeń 2007, 12:10:16 »
Gothic ma super klimat i fabułę. System walki ze wcześniejszych części sprawiał, że gra wciąga mnie za każdym razem kiedy gram (kilkanaście razy). Rozmowy w języku polskim też sprawiają, że na próżno szukać drugiej takiej gry na rynku.
Morrowind też był niezła grą, ale Oblivion już taki nie jest.

Jest jednak gra RPG, która mnie urzekła na równi z sagą Gothic. Jest to Star Wars Kotor. Mimo znacznych różnic w rozgrywce w stosunku do Gothica, gra ma tak niesamowitą fabułę, że gram w nią na równi często jak w Gothica.

Offline KrokusM

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: -2
Dlaczego: GOTHIC?
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Marzec 2007, 09:40:33 »
"Czemu Gothic?". Cóż, po pierwsze i najważniejsze to to, że jestem człowiekiem bardzo sentymentalnym, a do serii Gothic mam sentyment bardzo duży. Poza tym, Gothic odkąd pamiętam fascynował mnie swoim światem. Nie mógł sie on nigdy równać pod względem wielkości z Daggerfall'em (wielkość świata odpowiadająca mniej-więcej wielkości Wielkiej Brytanii), ale był... Po prostu żywy. Już "jedynka" wyprzedzała pod tym względem Morrowinda (który przecież ukazał się rok po niej). Tu można było usiąść sobie na ławeczce, usmażyć udko na patelni, dodatkowo zwykłe czynności takie jak picie eliksirów nie sprowadzały się w G1 wyłącznie do sekwencji "kliknij i patrz jak odnawia się pasek zdrowia". Tutaj każda czynność miała przypisaną animację... Wrócę jednak jeszcze do kwestii świata, który pomimo tego, że jest mniejszy (choć G3 może już pod tym względem z Oblivionem konkurować), to jeszcze dużo bardziej szczegółowy. Każdy zakątek jest inny. Gdziekolwiek pójdziesz zobaczysz coś innego. I to jest właśnie to.

Nie zapominajmy również o bohaterze! Bezimienny jest najbardziej charakterystycznym hirołem jakiego kiedykolwiek dane mi było spotkać w wirtualnym świecie. Nie jest to plastikowy bohater z buźką wypucowaną na błysk i chęcią ratowania świata za wszelką cenę. I oto chodzi!

Dodajmy jeszcze system walki, za sprawą którego już w/w "jedynka" wyprzedzała Morrka o lata świetlne.. Jedno tylko co mnie boli w serii Gothic, to niemożliwość prowadzenia jako takiego "wirtualnego życia". Chodzi mi tu o np. kupno domku, urządzeniu go według swoich upodobań itp. Do dziś, wspominam gdy grając w Morrowida z bananem na ryju przyglądałem się mojej willi przyozdobionej artefaktami, uzbrojeniem i butelkami z alkoholem, które zdobyłem na dalekich wyprawach po całym Vvardenfell. Nie wspominając już nawet o prywatnej bibliotece...

Ale tak czy inaczej, bez względu na to, marudzenie Gothic pozostanie na zawsze moim ulubionym RPG-iem.
Chyba, że Wiedźmin będzie w stanie to zmienić

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Dlaczego: GOTHIC?
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Marzec 2007, 20:28:08 »
Gothic? Dlatego że jak narazie tylko wyłącznie ona wzbudziła we mnie cos co przyciągnęło mnie na wiele godzin przed monitor. Oczywiście nie żałuje tego. Gothic jest, był i będzie grą, której na pewno nie za pomne, i którą mimo wszystko będę uważał za jedną z najlepszych w swoim gatunku. Mam nadzieje, że wspaniała seria Gothic'a, jeszcze się nie skończyła, a wręcz przeciwnie, jeszcze wiele przed nami.

Offline Piero

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
Dlaczego: GOTHIC?
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Sierpień 2007, 22:33:00 »
Ja wogole nie rozumiem twojego pytania... Przeciez mozna grac i w to i w to.. Gralem w Gothica, TES'a, Neverwinthera, Baldura, Ice Winda, Diclipta, troche jeszcze bylo ale zapominam ;P


Wiec to nei jest tak ze tlyko Gothic

Offline Tiw

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 313
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • We Can't Stop Here, This Is Bat Country!
Dlaczego: GOTHIC?
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Sierpień 2007, 23:27:34 »
Gothic ma swój niepowtarzalny klimat i świetną fabułe i jest baaardzo wciągająca. Grałem w Morrowinda, ale znudził mi się po podruży wielkim robakiem (czyli prawie na samym początku), a w Gothica mogę grać godzinami i nabijać exp.

Offline Tidus

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 825
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Per Aspera Ad Astra...
Dlaczego: GOTHIC?
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Sierpień 2007, 09:52:36 »
Ja gram i w NW2,TES i Gothica, pytanie więc dlaczego Gothic a nie TES nie ma u mnie miejsca - przeszedłem wszystkie te gry a jedna drugiej nie wadzi...
...Mimo wszystko Gothic to coś więcej, niż nabijanie expa, zabijanie mobów, misje są ciekawe no i jest w nim coś co nie pozwala odejść od kompa po godzinie gry
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień 2007, 09:54:50 wysłana przez Zhai »

Offline Niedamir

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
Dlaczego: GOTHIC?
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Sierpień 2007, 10:06:13 »
Dla mnie Gothic jest grą najlepszą, ponieważ ma ten klimat, którego nie ma żadna inna gra. Oblivion jest zbyt rozległy jak dla mnie, a Morrowind ma wciągający klimat jednak nie ma tego specjalnego uczucia, zgrania się ze swoim bohaterem. Tam prowadzi się go w sposób jaki nie pozwala na wczucie się w swoją postać. A Neverwinter wygląda jak zwykła gra jakie widuje się często.
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień 2007, 10:07:46 wysłana przez Niedamir »

Offline Thorbjørn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 251
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Dlaczego: GOTHIC?
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Sierpień 2007, 15:35:23 »
To pytanie , taaak . Gothic jest grą , która podbiła serca i oczy wszystkich fanów starych gier strategicznych.

Gothic 1 był przełomem gier RPG , dlatego świat zaczął go uwielbiać.

Gothic 2 oczarował ludzi lepszą grafiką i większą liczbą misji.

Gothic 2 Noc Kruka gra taka sama jak G2 ale jest więcej misji i dużo nowych postaci. (Gdy zainstalowałem G2 i NK i gdy gadałem z np. Laresem pojawiło się nowe zagadnienie ... i zmieniał mi się głos proszę o kontakt)

Gothic 3 to świetna gra która zaskoczyła mnie i może też was .


Co będzie dalej??

Looq

  • Gość
Dlaczego: GOTHIC?
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Sierpień 2007, 16:02:36 »
Gothic dlatego, że tutaj zawsze mamy jakichś równych sobie przeciwników i praktycznie nigdy się nie nudzimy a w takim Morrowidzie po 3 dniach gry miałem zbroję taką że nikt mi nie mógł podskoczyć i mogłem tylko żałować wydanych 20zł. A 20zł za gothica to moja najlepsza jak dotąd inwestycja w świecie gier komputeowych.
Poza tym gothic daje dużo ukrytych miejsc i wielką radość gdy się je samemu odkryje.

Offline Hillel

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Dlaczego: GOTHIC?
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Sierpień 2007, 16:52:20 »
Morrowinda nie posiadam w ogóle, chociaż kiedyś trochę w niego grałem. Oblivion by mi prawdopodobnie nie poszedł, a Neverwinter to przeżytek (przyjemny oczywiście). Został tylko Gothic, więc co na to poradzić.

A tak bardziej na serio, ostatnio doskwierała mi nuda i zainstalowałem sobie pierwszą część, zdecydowanie najlepszą. Dlaczego? Fajny klimat, muzyka, historia, świat... dużo by jeszcze wymieniać. Grywalność jak ta lala, może nawet i lepsza. Czego chcieć więcej od gry komputerowej, skoro jej głównym zadaniem jest dostarczanie rozrywki. Gothic dobrze sobie z tym radzi.

Offline Ankh-Morpork

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: -2
Dlaczego: GOTHIC?
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Sierpień 2007, 21:53:15 »
hmm... niezły temat musze przyznac  . no cóż, sądze że własnie gothic jest dla mnie najlepszy, bo morrowind i oblivion sa dla mnie zbyt powalające, posiadaja za duzy świat. a co deverwintera- to jakoś nie mam powodu, dlaczego go nie lubie, każdy woli co innego, ja akurat tej gry nie lubie.
poza tym gothic jest troche odmienny od innych gier RPG, ma w sobie to coś, co sprawia, ze nie da sie go po prostu nie lubić  

pzdr.- Ankh-Morpork

Offline .:KERTH:.

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: -2
Dlaczego: GOTHIC?
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Sierpień 2007, 22:31:07 »
dlaczego gothic? hmm... jest wiele przesłanek...najważniejszą z nich jest fakt, że pokonałeś śniącego... oops! nie ta bajka  ale do rzeczy:
ponieważ gothic ma "to coś" (nie mówie o G3, bo to jest totalne g**no!) fabułe, nadającą się na książke lub film...klimat, taki mroczny (jak widać w G1) i jak na tamten rok, bardzo wysoki poziom inteligencji NPCów, i jeszcze gothic, ma czadowe zbroje i itemy  




PZDR.:KERTH:.

Forum Tawerny Gothic

Dlaczego: GOTHIC?
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Sierpień 2007, 22:31:07 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top