Autor Wątek: Saddam Husajn  (Przeczytany 6831 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Saddam Husajn
« dnia: 30 Grudzień 2006, 10:58:52 »
Witam...

Otóż każdy kto włączył dziś rano na TV lub spojrzał do netu na jakiś portal informacyjny, to mógł się doczytać wieści o śmierci Husajna o godzinie 4.00 nad ranem czasu polskiego przez powieszenie.

Co o tym sądzicie? Czy to było dobre? Jedno jest pewne, dla kurdów sprawiedliwości stało się zadość. Wielu irakijczyków i nie tylko tak pałałą nienawiścią do Husajna, więc jego śmierć dla nich to była norma, niema czemu się dziwić....

Jeżeli chodzi o mnie, to powstrzymam się od wypowiedzi, gdyż mam mieszane uczucia............

Z wyrazami szacunku...

Edit : /

Dowód na śmierć Husajna - http://www.liveleak.com/view?i=b3a00b5684
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień 2006, 16:03:10 wysłana przez Arkhan »

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Saddam Husajn
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Grudzień 2006, 11:26:45 »
Ja się bardzo cieszę, że Saddam Husajn został powieszony. Za to co on robił mieszkańcom Iraku i swoim sąsiednim państwom to zasłużył na śmierć już wiele razy... Był to jeden z największych i najbrutalniejszych dyktatorów po Wojnie i rozpadzie Związku Radzieckiego. Teraz w Iraku będzie się działo, ponieważ dla Bojowników Husajn będzie męczennikiem i zamachy na wojska Koalicji będą częstszym zjawiskiem i w związku z tym zginie więcej żołnierzy Stanów Zjednoczonych jak i innych państw sprzymierzonych (w tym Polska).
Jedna ważniejsza szycha Al-Kaidy mniej i to jest dobra wiadomość dla wszystkich.

Pozdrawiam

Forum Tawerny Gothic

Saddam Husajn
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Grudzień 2006, 11:26:45 »

Offline TOOL

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Saddam Husajn
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Grudzień 2006, 11:30:57 »
Oczywiście że mu się należało, gdyby nie on nie zginęło by bardzo dużo ludzi w wojnie plus tych których zamordował. On zabił naszych rodaków walczących za honor naszego państwa, chodź nie potrzebnie tam pojechali. Wszyscy w Irkau powinni się cieszyc w sylwestra, ponieważ wtedy będą mieli dwie rzeczy do świętowania, czyli nowy rok i zniszczenie okrutnego dyktatora. Czasami myślę że u nas w państwie powinna byc kara śmierci, ale nie może byc, to wbrew konstytucji UE.

Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
Saddam Husajn
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Grudzień 2006, 11:34:30 »
Ja również uważam że śmierć Husajna była konieczna. To był potwór bez serca, życzyłam mu żeby zginął w cierpieniach. Nie wiem czy na szubiennicy cierpiał, ale sądze że było to dość upokarzające zginąć w ten sposób...i dobrze! Najgorsze jest to że w Iraku żyją ludzie którzy go popierali, teraz zapewne rozpęta się tam straszliwe piekło...

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Saddam Husajn
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Grudzień 2006, 11:43:05 »
Muszę wam przyznać rację, Saddam Husajn, za całe zło, które wyrządził tylu ludziom został należycie skazany na śmierć przez powieszenie. Cóż, myślę, że śmierć przez powieszenie jest bardzo upokarzająca i haniebna, jednak taki człowiek, jak Husajn nie zasługiwał na nic lepszego. Mam nadzieję, że śmierć dyktatora nie będzie przyczyną kolejnych walk i wojny, a jego zwolennicy nie będą się mścić na swoich wrogach, jednak to chyba niemożliwe.

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
Saddam Husajn
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Grudzień 2006, 11:50:12 »
Nigdy nie pałałem przyjaźnią do dyktatorów, więc i teraz nie jest mi żal śmierci kolejnego z nich. Husajn znaczył  dla mnie tyle co Mussolini, Hitler albo Stalin! Zachciało im się wojny więc ją mieli, na szczęście Saddama miał najbardziej humanitarną śmierć z nich wszystkich. Tyle na ten temat...

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Saddam Husajn
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Grudzień 2006, 15:14:45 »
Ja uważam, że dobrze, iż teraz jest w drugim świecie. Bardzo mnie rozgniewały jego słowa, kiedy mówił, że umrze jak męczennik. Trzeba być chorym psychicznie, żeby tak uważać. Nie dość, że (delikatnie powiedziawszy) narozrabiał, to jeszcze ma czelność taki słów używać! Nie wiem do końca co o  tym myśleć, bo stolica apostolska, jest za obroną życia, czym samym przeciwstawia się śmierci. Jednak sama śmierć tego dyktatora nic nie da. On sam nie decydował przecież o takiej zagładzie ludowej, jaką zaprezentował za swojej kadencji. Powinni także zawisnąć przy nim wszyscy generałowie, który brali w tym udział i całą machina sterująca tymi wszystkimi katastrofami!

Cytuj
humanitarną śmierć

Kiedyś mój znajomy ksiądz opowiadał o "humanitarnej" śmierci. ÂŻadna śmierć nie jest humanitarna. Po prostu, jest to koniec życia. Czy w sposób spalenia na stosie, czy poprzez podanie pawilonu... Bardzo mądrze opowiadał o wszystkich tych wymysłach jakie są zwane humanitarnymi śmierciami.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 2007, 23:14:26 wysłana przez DODO »

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Saddam Husajn
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Grudzień 2006, 15:26:51 »
Husajnowi z całą pewnością należała się śmierć. Sądzę, że to i tak niewystarczająca dla niego kara za wszystko co zrobił ludziom. Ale cóz innego można odebrać człowiekowi niż życie no nie? Kiedyś oglądalem w internecie film dokumentalny o tym co Saddam zrobił ludności irackiej a szczególnie kurdom. I mówie wam nie było to nic przyjemnego i sądzę, że było by to nie namiejscu gdybym teraz o tym napisał.
Nigdy nie lubiłem dyktatorów i zawsze czułem do nich obrzydzenie. Husajn, Stalin, Hitler to zło tego świata.

Kristo

  • Gość
Saddam Husajn
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Grudzień 2006, 01:57:36 »
Prawde powiedziawszy należała mu się śmierć, ale bez przesady że jest złem całego świata. Nie można go porównywać do Hitlera czy Stalina.
Cytuj
Jedno jest pewne, dla kurdów sprawiedliwości stało się zadość.
Jedno jest pewne, dla Kurdów nie będzie sprawiedliwości puki nie będą mieli własnego państwa. Ten naród jest wyżynany od długiego czasu nie tylko przez Husajna ;]
Cytuj
On zabił naszych rodaków walczących za honor naszego państwa
Stinkfist prawdę powiedziawszy walczą tylko po to by polizać 4 litery Krzaczkowi z Amerki. Z honorem naszego państwa ta walka nic nie ma, a raczej wręcz z jego głupotą.
Cytuj
Husajn znaczył dla mnie tyle co Mussolini, Hitler albo Stalin!
Ja bym tu raczej dodał paru gorszych opryszczków niż Husajn, którzy rządzą nadal, ale to się wytnie.
Sadam Husajn nie wywołał wojny. To amerykanie ją wywołali. Prawdę powiedziawszy to Husajn jest aniołkiem w porównaniu do przekrętów Amerykanów.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 2007, 17:26:10 wysłana przez Kristo »

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Saddam Husajn
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Styczeń 2007, 14:42:18 »
Mój post będzie krótki za co z góry przepraszam, ale znalazłem na internecie dowód który obala wszelkie wątpliwości na śmierć Husajna, a warto zaznaczyć że takowe były.

http://www.liveleak.com/view?i=863ce7d4a3 - Wykonanie Wyroku na Husajnie.

Z wyrazami szacunku...

Offline DODO

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Saddam Husajn
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Styczeń 2007, 23:24:04 »
ÂŻaden człowiek bez względu na przewinienia jakie popełnił nie zasługuje na śmierć. Saddam Jusajn dokonał wielu strasznych rzeczy, ale to nie my będziemy go osądzać. Jeśli już miałbym go ukarać to uważam, że o wiele boleśniejszą karą byłoby wsadzenie go do więzienia aż do śmierci naturalnej. Uważam, że ta kara jest bardziej dotkliwa niż powieszenie. Więzień który jest na dożywotnim zdaje sobie sprawę, że już nie wyjdzie z pudła, że nie dostanie zwolnienia warunkowego. Wie, że będzie siedzieć w nim aż do śmierci. Natomiast powieszenie to tylko moment. Krótka chwila zanim się udusimy. Co nam to da ? Satysfakcję ? Nie sądzę, a Saddam nie cierpiał za długo. Nie mówię tu o cierpieniu fizycznym lecz psychicznym. Wyobraźcie sobie człowieka który wie, że nie wyjdzie z celi, aż do końca życia oraz człowieka, który wie, że jego egzekucja zajmie najwyżej 15 min, a samo powieszenie minutę. Uważam, że jest to nieodpowiednia kara.

Offline momo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • gothiczeQ
Saddam Husajn
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Styczeń 2007, 23:54:15 »
Ja również uważam, że jeśli chodzi o samą osobę Saddama Husajna, to o wiele większą karą było by dla niego dożywocie. Jednak i w ten sposób nie udało by się uniknąć ataków terrorystów,  można by je w ten sposób złagodzić, ale nie zatrzymać. Niby nie mścili by się za jego śmierć, ale szukali by sposobów na uwolnienie go, a nie sądze by użyli innego narzędzia niż terroryzm. Także zawsze znajdzie się jakiś przeciwargument.

 

Uważam, że decyzja o wyroku śmierci mimo wszystko była słuszna. Niby wywoła to ataki terrorystów, ale także jest to dla wielu z nich jest to wielki cios, a na dodatek amerykanom udało się w ten sposób zjednać sporo tamtejszych mieszkańców i na pewno łatwiej im będzie teraz walczyć z zamachowcami.

 

Co do naszych żołnierzy:

Cytuj
Stinkfist prawdę powiedziawszy walczą tylko po to by polizać 4 litery Krzaczkowi z Amerki. Z honorem naszego państwa ta walka nic nie ma, a raczej wręcz z jego głupotą.
Dokładnie.


Offline Riddle.

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 0
  • Mój dziadek był wielkim człowiekiem.
Saddam Husajn
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Styczeń 2007, 00:53:10 »
Oglądałem ten film. Powiem szczerze, że wiele myślałem nad jego śmiercią i miałem wiele argumentów "za" jak i "przeciw". Argumenty "za" występowały przeważnie w tym, że zabił on i skrzywdził wielu ludzi. To fakt. Ale przepraszam bardzo. Czy Irakijczycy, za przeproszeniem, nie mają jaj? Polacy w czasie drugiej wojny światowej atakowali na dywizjony szwabskie uzbrojeni tylko w szable(!) Potrafili? Potrafili... Uważam iż gdyby rdzenni mieszkańcy Iraku "naprawde" chcieliby pozbyć się dyktatora: zrobiliby to. Kolejne "za": Pan H wprowadzał terror,(tu za się kończy...  ) ale zastanawia mnie fakt jeden... Czemu Irakijczycy nie lubią Amerykanów? Czemu nie podoba im się to, że są w ich kraju? Coś jednak w tym musi być. (A teraz tak na marginesie: Gdyby nie złoża ropy George Bush nigdy by nie wiedział, że istnieje takie państwo jak Irak). Jak już wspomniałem. Dla chcącego nic trudnego i gdyby Irakijczycy naprawde by chcieli obalili by tyrana.
Teraz ogólnie. Czy słuszne było powieszenie Pana H? Nadal nie wiem... Cięzko jest stwierdzić. Robił on(podobno) wiele nie ludzkich rzeczy, ale czy jego wieszanie też nie było czasem nie ludzkie?
Jest też prawdopodobieństwo, że ten Husajn to tylko sobowtór prawdziwego... A prawdziwy już dawno po operacji plastycznej odpoczywa na Wyspach Kanaryjskich...  


Z wyrazami szacunku...
« Ostatnia zmiana: 07 Styczeń 2007, 00:55:21 wysłana przez Riddle. »

Offline zaj

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 0
Saddam Husajn
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Styczeń 2007, 16:31:30 »
Cytuj
Co o tym sądzicie? Czy to było dobre?

Nie wiem... Może gdyby siedział całe życie zamknięty w celi to byłaby to gorsza kara dla niego. Gdy został zabity to ma spokój(albo nie  )

A słyszeliście, że dziecko się powiesilo bawiąc się w egzekucję Saddama?? Gdyby tak o tym nie mówiono wszędzie nie doszłoby do czegoś takiego.

Cytuj
... Czemu Irakijczycy nie lubią Amerykanów? Czemu nie podoba im się to, że są w ich kraju? Coś jednak w tym musi być.

Za to, że sieją dodatkowy zamęt i za to, że przez nich są dodatkowe zamachy na nich i ludnośc. Kiedyś było głośno o tym, że amerykanie zbombardowali domostwa pełne cywilów(kiedyś w wiadomościach coś o tym mówiono) Ci ludzie podobno mieli walczyć z terroryzmem, jednak dla nich raczej nie ma różnicy czy zabijają cywili czy terrorystów, najważniejsza jest dla nich ropa  Krótko mówiąc Amerykanie są tam niepotrzebni. Tam nie będzie spokoju...Nigdy  

Offline Halina Kiepska

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 0
Saddam Husajn
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Styczeń 2007, 19:33:41 »
Hmmm... Ja w przeciwieństwie do większości użytkowników, którzy wypowiedzieli się przede mną, jestem przeciwnikiem kary śmierci. Nie wynika to bynajmniej z jakiś pobudek miłosierdzia, ale z rzeczy zupełnie innej. Mianowicie, moim zdaniem, nie jest to najsurowsza kara, jaką może ponieść przestępca. Jest ona zbyt szybko, zbyt prosta, to jedynie chwilowy ból. Osobiście uważam, że ludzie pokroju Saddama Husajna, powinni poczuć, jak wygląda prawdziwa kara. Rozwiązaniem nie jest więc tutaj śmierć. Dla tego byłego irackiego dyktatora był to kolejny powód, aby zrobić z siebie męczennika. A ludzie mu go niestety dali. Teraz Saddam Husajn stał się symbolem, tak samo groźnym, jak za życia. W sprawie Iraku nie przyniosło to praktycznie żadnych plusów, a jedynie negatywne skutki - chociażby zamachy.
Pojawia się więc pytanie, jaka kara jest słuszna, w przypadku tak ogromnej winy. Wydaje mi się, że dożywotnie więzienie jest dobrym rozwiązaniem. Skazany jednak nie powinien mieć dostępu do cywilizacji, powinien zostać całkowicie od niej odizolowany, ponieważ udowodnił, że nie zasługuje na to, aby do niej należeć. Takie odosobnienie, które przebiegałoby w spartańskich warunkach, moim zdaniem, jest dobrą karą dla ludzi, którzy popełnili najgorsze zbrodnie.
W przypadku Saddama Husajna również można było zastosować taką karę, ale wolano go po prostu zgładzić. Jak zdążyłem już wcześniej wspomnieć, nie przyniosło to żadnego rozwiązania sprawy irackiej. Jest to jedynie symbol, który może odwrócić się przeciwko Amerykanom.

Offline Gonzo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Saddam Husajn
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Styczeń 2007, 12:34:25 »
Jako przykładny chrześcijanin i katolik (nie śmiać sie   ) uważam karę śmierci za niepotrzebne zło. Tylko Bóg daje życie i TYLKO Bóg może je odbierać. taka jest prawda, każdy ma prawo do życia, nawet taki drań i łajdak, jak Hussajn. Poza tym zabijając go skrócili mu męki. A co to za kara bez cierpienia (niekoniecznie fizycznego) skraca mu się cierpienia! Więc wyjątkowo nie ma PzDrO :[.
« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń 2007, 13:08:00 wysłana przez Gonzo »

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Saddam Husajn
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Styczeń 2007, 12:51:46 »
Zgadzam się z Gonzem i Reinmar'em jak powiedział Gonzo "Tylko Bóg daje życie i TYLKO Bóg " i ma racje. Hussajn miał prawo żyć dalej chodź zrobił tyle okropnych rzeczy.
Jakby go wsadzili do najgorszego więzienia na świecie dali mu roboty drogowe czy coś i wtedy by miał męki a tak to szast prast koniec cierpienia.
Dla mnie nienormalne jest to że na większości stron internetowych gdzie można oglądnąć film z egzekucji i ludzie to oglądają co jest nienormalne jak można z własnej woli oglądać czyjąś śmierć?
« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń 2007, 12:52:12 wysłana przez Thrall »

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Saddam Husajn
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Luty 2007, 20:35:27 »
Cytuj
ÂŻaden człowiek bez względu na przewinienia jakie popełnił nie zasługuje na śmierć.
 
DODO, nawet Jezus mówił, że kara śmierci nie jest złą karą. Wszystko sprowadza się do słuszności wykonania wyroku. Jeżeli takie rzeczy byłyby naciągane - oczywiście, jest to złe. Jednak kara jest w pełni zasłużona.

Cytuj
Tylko Bóg daje życie i TYLKO Bóg może je odbierać

j/w

Cytuj
Jako przykładny chrześcijanin i katolik (nie śmiać sie  ) (...) Poza tym zabijając go skrócili mu męki. A co to za kara bez cierpienia (niekoniecznie fizycznego) skraca mu się cierpienia!


Także jestem katolikiem. Jednak to co prezentujesz w ogóle mija się z Twoim racjami wyznawanymi w naszej religii. ÂŚmierci mówisz NIE, zaś bólowi, masakrze i zgrzytaniu zębów TAK? Mogę odwołać Cię do ewangelii, najlepiej Mateuszowej i przekonasz się, że Chrystus NIE JEST PRZECIWNY KARZE ÂŚMIERCI.

Cytuj
Hussajn miał prawo żyć dalej chodź zrobił tyle okropnych rzeczy.

Jak to sobie wyobrażasz? Zakłada rodzinę i żyje długo i szczęśliwie...
Sami wiecie jak umarł Stalin i Lenin - w WIELKICH męczarniach. Teraz smażą się w piekle. Prawo zawsze miał, jednak mija się to z naszymi celami. Tak samo jakby dziecko zabrało dziecku zabawkę, a Ty skinął jedynie na nie palcem i poszedł dalej. Nie można pochlebiać takich zachowań, ba - trzeba je właśnie potępiać. Podobnie stało się z dyktatorem z Iraku.

Offline aleks194

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Saddam Husajn
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Luty 2007, 19:02:44 »
Też się ciszę że on nie zyje ale czy to był on nic nie wiadomo pewien człowiek porównał dwa zdjęci Husajna przed powieszeniem kiedy go złapali i jezcze za nim go złapali. Nie kleji mu się parę rzeczy i chyba ma rację to mógł być sobowtór Saddama, a to znaczy że żyje, albo umarł ze szczęśliwego zbiegu okoliczności.

Offline Ret Sam

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Saddam Husajn
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Luty 2007, 09:22:03 »
Nie wiem czemu, ale było mi go żal... Gdy oglądałem ten filmik... Myślę, że kara śmierci była dla niego zbyt surowa. Mogli zamknąć go w więzieniu a nie wieszać. Nie wiem dlaczego poprostu nie spodobalo mi się to.  Z drugiej strony popełnił tyle zabójstw, tyle wojen... Już nie wiem co mam myśleć. Stało się to stosunkowo dawno, a jednak dalej coś czuć...
Cytuj
Tylko Bóg daje życie i TYLKO Bóg może je odbierać
Popieram...

Cytuj
Jak to sobie wyobrażasz? Zakłada rodzinę i żyje długo i szczęśliwie...

Siedzi w celi....


PS. Mój 200 post  

Forum Tawerny Gothic

Saddam Husajn
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Luty 2007, 09:22:03 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top