Autor Wątek: Dyskusja o grze  (Przeczytany 473409 razy)

Description:

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Drasul

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7960 dnia: 12 Sierpień 2015, 12:16:18 »
Aż 40 stron do przeczytania. Dobrze się bawiłem. Coś się pozmieniało?

Offline Aiden

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: -129
Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7961 dnia: 12 Sierpień 2015, 13:00:23 »
Jeśli chodzi o system to pewnie najlepiej przejrzeć dział informacji

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7961 dnia: 12 Sierpień 2015, 13:00:23 »

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7962 dnia: 12 Sierpień 2015, 18:49:04 »
Nie prawda, to nie była pomyłka, to był spISEK!

Jak wszystko w tej grze ;).

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7963 dnia: 13 Sierpień 2015, 19:55:58 »
Prwowadzący wyprawe opisuje efekty użycia broni improwizowanej  ;) Przecież nie wprowadzimy stat stołu/butelki po piwie bo to by było chore...

Lekcja III [100%] - Mistrzowskie techniki walki - krzesło | Koszt: 1500 grzywien

:D

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7964 dnia: 13 Sierpień 2015, 21:40:03 »
??

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7965 dnia: 16 Sierpień 2015, 17:19:37 »
Co się stało Salowi? Dlaczego? Powiedzcie, dlaczego się tego wszystkiego zrzekł?! ;(

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7966 dnia: 16 Sierpień 2015, 17:19:58 »
Aż niechcący mi dwa razy wysłało ;(

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7967 dnia: 16 Sierpień 2015, 17:22:07 »
Wiesz, ile można piastować tyle funkcji? Każdy, nawet nasz nocny marek Salcia potrzebuje odpoczynku :)

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7968 dnia: 16 Sierpień 2015, 17:24:18 »
Ale wszystkiego naraz? Tak nagle, czemu? Był idealny na te miejsce ;(

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7969 dnia: 16 Sierpień 2015, 17:36:11 »
No ja wiem że on to wszystko robił świetnie ale co poradzić?

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7970 dnia: 16 Sierpień 2015, 17:38:17 »
Trzeba go namówić, żeby tego nie robił ! Ludzie łączmy się :3 W kupie siła !

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7971 dnia: 16 Sierpień 2015, 20:13:14 »
Widocznie ma swoje powody. :)

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7972 dnia: 17 Sierpień 2015, 14:14:11 »
Wróciłem z wakacji, także można mnie molestować o questy :)

Canis

  • Gość
Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7973 dnia: 17 Sierpień 2015, 14:33:56 »
No ja wiem że on to wszystko robił świetnie ale co poradzić?




Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7974 dnia: 20 Sierpień 2015, 13:08:42 »
Powoli rozpoczynamy promocję gry. Z początku zaczyna się spokojnie. Z kopyta ruszymy wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, ponieważ wtedy odwiedziny podwajają się. Wrzesień to taki miesiąc, kiedy uczniowie mają niby wolne ale powoli zaczyna się nauka. Rzeczywistość jest taka, że wolny czas pozostały im w ciągu dnia spędzają na lekturze i grze. :) W październiku to spadnie, więc we wrześniu musimy pozyskać jak najwięcej świeżej krwi.

Chciałbym otrzymać od was informację zwrotną co lubicie w grze. Chciałbym abyście napisali to od serca nie sugerując się innymi. Na podstawie tego możemy przygotować naprawdę konkretną reklamę gry. Im więcej różnych punktów widzenia tym lepiej. Możecie mi to wysłać w tym temacie lub na pw jeśli ktoś jest nieśmiały. W każdym razie liczymy na wasze zdanie. ;)

Offline Hallow

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 117
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7975 dnia: 20 Sierpień 2015, 13:16:54 »
Mnie urzekła tutaj przyjazna atmosfera, gdzie czuje się prawie jak wśród przyjaciół :P Gram teraz w wiele pbfów i na razie to najbardziej mnie urzeka właśnie tą wyjątkową cechą :D

Oprócz tego dobra komunikacja i bardzo łatwa mechanika. Bez skomplikowanych statystyk, bez rzutów kości, wszystko naprawdę łatwe i proste

Offline Elrendar

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Anu belore dela'na
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7976 dnia: 20 Sierpień 2015, 13:29:06 »
W sumie jest tutaj pewna dowolność rozwoju. Nawet jeśli nie pójdzie się do organizacji, tak jak ja to zrobiłem póki co, to można jakoś żyć, robić zadania, prowadzić interesy i wiele innych. Równie dobrze można zajmować się prowadzeniem własnego NPC, handlarza czy tworzeniem nowych lokacji. Podejrzewam że możliwości na zarobek jest wiele sugerując jakieś usługi innym graczom.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7977 dnia: 20 Sierpień 2015, 13:30:58 »
W grze świetne jest naprawde wszystko. Gra jest prosta i przyjemna, gracze są w większości mili i przyjaźni. Można poznać wiele fajnych osób i bardzo dobrze się z nimi bawić, ewentualnie nauczyć się współpracy.
Wchodze tutaj z ogromną przyjemnością chociażby po to by pogadać sobie na sb. Zawsze się ktoś znajdzie chętny do pogadania, na wesoło czy na poważnie. :)
Jeszcze odnośnie mechaniki, specjalizacje walki są zrozumiałe, lekko ograniczające lecz przez to zachęcające do rozwoju postaci. Ogółem mechanika jest prosta i zrozumiała.

To tyle z mojej strony ;)

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7978 dnia: 20 Sierpień 2015, 13:56:00 »
No dobra, to moze ja. Dlaczego więc gram w Marant? Ano gram z kilku prostych powodów. Po pierwsze, co jest oczywiste i w promocji raczej nie będzie pomocne, jestem na forum zadomowiony i czuje się tutaj jak u siebie. Znam społeczność forumową, co poniektórych już od wielu lat, a to oczywiście daje dodatkową przyjemność z gry, bo człowiek czuje, że otaczają go znajomi. Cenie sobie to, co napisał Hallow powyżej, czyli luźną, często zabawną atmosferę, co przekłada się również na rozgrywkę. Po drugie system - bardzo podoba mi się fakt, że gra nie polega na tym, by napisać "używam umiejetności takiej i takiej i zabijam tego i tego". Tak otwarty świat jest, wydaje mi się, rzadko spotykany nawet w PBF'ach, mnogość możliwości i praktycznie brak ograniczeń w kwestii działań mojej postaci bardzo mi się podoba. Pozwala to często puścić wodzę fantazji i po prostu poopowiadać co tam nasz bohater wyczynia, mając pewność, że ktoś to na pewno przeczyta. Dla kogoś takiego jak ja jest to bardzo dobra alternatywa, gdyż jako leń nie mam ni krzty zapału do samodzielnego pisania i rozwijania tej umiejętności, pomimo, że bardzo to lubię i nie chciałbym tego w sobie zatracić. Genialny jest również czynny wpływ każdego gracza na uniwersum gry, każdy może dorzucić coś od siebie, co daje nieograniczone możliwości dla Marantu na przyszłość. Myślę, że między innymi dlatego ta gra, jak i w ogóle forum jeszcze stoi i ma się dobrze. Nadmienić też trzeba, że przez te lata Marant stał się niesamowicie rozbudowaną grą. Możemy stać się rzemieślnikiem, lekarzem, prawnikiem, wojownikiem, a wszystko jest ładnie i logicznie opisane w zasadach gry, wszystko wpasowane w system. Jak dla mnie to bardzo zachęcające.

Za atmosferę i zachęcanie graczy do zostania u nas odpowiedzialni jesteśmy w dużej mierze my - radni. Myślę jednak, że taki system działa całkiem sprawnie i nie jest zniechęcajacy dla nowych graczy - wszak każdy nowy woli podpytać doświadczonego już gracza na PW, by rozwiać swoje wątpliwości, niźli dzielić się swoją niewiedzą z całym forum. Pozwala to również złapać już na początku jakiś tam kontakt z ludźmi, zawrzeć znajomość. Zresztą, zarówno radni jak i reszta graczy względem nowych zawsze jest bardzo przyjaźnie nastawiona i pomocna, co zresztą sam zaobserwowałem, kiedy nie tak dawno wracałem do gry po dość długiej przerwie, będąc kompletnie zielony w pewnych kwestiach. To, że obejmuje teraz stanowisko kanclerza jest świadectwem, że Marantowicze są naprawdę skorzy do pomocy i potrafią doradzić i podpowiedzieć, kiedy ktoś tego potrzebuje. Ważne jest, by ludzie widzieli, że forum i gra tętni życiem - a tak przecież właśnie jest. Jeśli promocja spełni swoje zadanie, to wydaje mi się, że poza kilkoma oczywistymi kwestiami nie będziemy się musieli specjalnie wysilać, by zaobserwować napływ świeżej krwi w grze :).
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2015, 13:58:14 wysłana przez Szarleǰ »

Offline Hallow

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 117
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7979 dnia: 20 Sierpień 2015, 14:03:57 »
Za atmosferę i zachęcanie graczy do zostania u nas odpowiedzialni jesteśmy w dużej mierze my - radni. Myślę jednak, że taki system działa całkiem sprawnie i nie jest zniechęcajacy dla nowych graczy - wszak każdy nowy woli podpytać doświadczonego już gracza na PW, by rozwiać swoje wątpliwości, niźli dzielić się swoją niewiedzą z całym forum.

Aż się w oku łezka kręci jak sobie przypomnę te milion PW o mechnike i ogólnie gre do Dragosaniego xD. Całkowicie się z tym zgadzam, buduje to naprawdę atmosfere przyjazną dalszemu rozwoju :)

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7979 dnia: 20 Sierpień 2015, 14:03:57 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top