Autor Wątek: Dyskusja o grze  (Przeczytany 473559 razy)

Description:

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7720 dnia: 12 Lipiec 2015, 15:38:12 »
Ludu Dulok!

Akutalnie pożyczyłem laptopa od siostry, strasznie zamula, ale generalnie na Maranty jak znalazł. Każdy, kto ma do mnie jakąś sprawę, zaległości, itp - zapraszam na priv. Postaram się do jutra ogarnąć wszystko jak należy.

Offline Melkior Tacticus

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 7321
  • Reputacja: -3620
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7721 dnia: 12 Lipiec 2015, 17:23:59 »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7721 dnia: 12 Lipiec 2015, 17:23:59 »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7722 dnia: 12 Lipiec 2015, 18:43:08 »
Lucas, zapraszamy na wyprawę. Jeżeli będziesz miał odpowiednio dużo czasu.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7723 dnia: 12 Lipiec 2015, 18:54:05 »
Na razie jest u mnie ;)

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7724 dnia: 12 Lipiec 2015, 18:55:35 »
Haha i coś chyba sobie o niej zapomniał <;

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7725 dnia: 13 Lipiec 2015, 11:02:39 »
Nie zapomniałem.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7726 dnia: 13 Lipiec 2015, 11:10:28 »
Nie zapomniałem.

Silion wie lepiej, więc jak pisze, że zapomniałeś to zapomniałeś :D chociaż prawda może być nieco inna :D

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7727 dnia: 13 Lipiec 2015, 11:13:17 »
Raczej jak nie zapomniał to niech lepiej zapomni :D

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7728 dnia: 13 Lipiec 2015, 11:26:48 »
Silion wie lepiej, więc jak pisze, że zapomniałeś to zapomniałeś :D chociaż prawda może być nieco inna :D

Sory, o tym akurat zapomniałem. :D

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7729 dnia: 13 Lipiec 2015, 23:06:41 »
[member=312]Dragosani[/member] [member=1]Isentor[/member]

Nie mam czasu ani chęci na grę. Proszę rozstrzygnąć sprawę archonta, bo nie mam czasu na ogarnianie tej funkcji oraz kwestię konkordatu puszczy i kniei i jego przywódcy. Osobiście proponuję Nessę.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7730 dnia: 17 Lipiec 2015, 10:34:08 »
Nie będzie mnie 18.07 do 27.07 Wszystkich, którym prowadzę wyprawy najmocniej przepraszam.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7731 dnia: 17 Lipiec 2015, 10:40:34 »
Nie ma mnie od 18.07 do 25.07. Pociągnę tylko jeszcze temat drugą postacią, Lucasa wstrzymam do powrotu.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7732 dnia: 17 Lipiec 2015, 21:39:07 »
Ktoś to http://rekrutacja.pwr.edu.pl/field-of-study/fizyka-techniczna-i-stopnia-stacjonarne-wroclaw/ w tym miejscu studiował, gdzieś indziej może, albo chociaż zna kogoś, kto może znać kogoś, czyj brat miał dziewczynę, której kochanek na tym był?

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7733 dnia: 17 Lipiec 2015, 21:45:56 »
Ktoś to http://rekrutacja.pwr.edu.pl/field-of-study/fizyka-techniczna-i-stopnia-stacjonarne-wroclaw/ w tym miejscu studiował, gdzieś indziej może, albo chociaż zna kogoś, kto może znać kogoś, czyj brat miał dziewczynę, której kochanek na tym był?

Znałem jedną osobę z tego kierunku, ale od jakiegoś czasu nie utrzymuje już kontaktu. Typowy umysł ścisły, ogarniał tylko i wyłącznie matematykę, reszta była dla niego abstrakcją. Z tego co opowiadał, to raczej nieciekawe tam rzeczy przerabiali, choć dziś nie potrafię już powtórzyć tego co mi mówił.

Nie sugeruj się jednak moim postem, najlepiej się zapytać na facebooku na dowolnym profilu uczelni (takim oficjalnym z tysiacami użytkowników), na której jest ten profil. Gwarantuje ci, że dostaniesz odpowiedzi.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7734 dnia: 17 Lipiec 2015, 21:50:48 »
Pytałem się już niejednej osoby, po prostu chciałem się spytać również tutaj. Wiesz, a nóż ktoś się trafi, kto to przerabia.

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7735 dnia: 18 Lipiec 2015, 02:31:19 »
*nuż (zawsze chciałam Cię poprawić :P)

Zerknij na PW, bo mam problemy z internetem i mogło mi się coś namieszać

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7736 dnia: 18 Lipiec 2015, 10:57:32 »
*nuż (zawsze chciałam Cię poprawić :P)

A patrz, na to nigdy uwagi nie zwracałem. :)

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7737 dnia: 22 Lipiec 2015, 07:52:13 »
Do obydwu moich hejterów, którzy to dnia nie mogę beze mnie żyć - Salazara i Siliona. Nawet wymieniłem Was w kolejności alfabetycznej, coby to miało jakieś ramy, ograniczenia dobrego smaku. Mam do Was wielką gorącą prośbę, a mianowicie wybierzcie, który z Was przejmie wszystkie moje obowiązki na TG. Kiedy to się stanie przekażę wtedy mu wszystko. Ale tak szczerze Wam powiem, że dawno w tej grze nie widziałem tyle fałszu i robienia pod kimś dołków. Ostatnio zapytaliście się (szczególnie Silion) mnie czemu nie odpowiadam na niektóre posty, a wtedy podałem Wam jak jest tego przyczyna. I wtedy gorączkowo żółty Pan przytakiwał, że też tak kiedyś miał i mi współczuję. Równocześnie wtedy napisałem, że jeśli komuś nie odpiszę to niech da znać na PW. Było spoko spoko. Jednakże wszystko co piękne nie może przecież trwać wiecznie? Nie ma to jak zrobić afere o tym, że nie odpowiedziałem i wpaść z awanturą na fejsa o 16, skoro się wcześniej napisało, że do 19:30 mogę odpisać. Nie ma to jak o 22 robić zamieszanie z tym, że nie przeniosłeś się jeszcze do Mor Andor bo mineły już 2,5h od napisania postu, a radny się wyświetla jako zalogowany! Jak on tak śmie olewać swoją robotę?

Dla mnie Salazar możesz karać wszystkich zaczynając ode mnie. Możesz odebrać mi wszystko w grze marant od poszczególnych ziemi, tytuł hrabi i szlachcica, stanowisko marszałka, życie, umiejętności, pieniądze itd. Bo to wszystko nie ma znaczenia dla mnie, bo i tak będe starał się pomagać. Jednakże chciałbym abyś szczerze się zastanowił czemu tak bardzo chcesz wszystko kontrolować i zakładać w jakieś ramy?

Silionie człowieku - kameleonie, który zmienia się przy choć najmniejszym podmuchu wiatru. Zdecyduj się w końcu co Ty chcesz. Zauważyłem to, że chowasz się za plecami tych osób, które są ważne i nie boją się wyrazić swojej opinii. Jesteś niczym papuga, która powtarza słowa swego "tymczasowego" właściciela. Zauważyłem to, że za każdym razem jakiejś afery uczestniczysz w niej, bo sądzisz że może coś ugrać i wyrwać dla siebie. Powiem Ci szczerze przejąłbym się opinią Twojej osoby, gdyby nie to, że niezaatakujesz do momentu aż ktoś inny tego nie zrobi za Ciebie.

Dlatego moi kochani Panowie - Salazarze i Silionie - kiedy już wybierzecie spośród Waszej dwójki, kto przejmuje wszystkie moje obowiązki to dajcie znać :)

Canis

  • Gość
Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7738 dnia: 22 Lipiec 2015, 09:42:13 »
Cytuj
Do obydwu moich hejterów, którzy to dnia nie mogę beze mnie żyć - Salazara i Siliona. Nawet wymieniłem Was w kolejności alfabetycznej, coby to miało jakieś ramy, ograniczenia dobrego smaku. Mam do Was wielką gorącą prośbę, a mianowicie wybierzcie, który z Was przejmie wszystkie moje obowiązki na TG. Kiedy to się stanie przekażę wtedy mu wszystko. Ale tak szczerze Wam powiem, że dawno w tej grze nie widziałem tyle fałszu i robienia pod kimś dołków. Ostatnio zapytaliście się (szczególnie Silion) mnie czemu nie odpowiadam na niektóre posty, a wtedy podałem Wam jak jest tego przyczyna. I wtedy gorączkowo żółty Pan przytakiwał, że też tak kiedyś miał i mi współczuję. Równocześnie wtedy napisałem, że jeśli komuś nie odpiszę to niech da znać na PW. Było spoko spoko. Jednakże wszystko co piękne nie może przecież trwać wiecznie? Nie ma to jak zrobić afere o tym, że nie odpowiedziałem i wpaść z awanturą na fejsa o 16, skoro się wcześniej napisało, że do 19:30 mogę odpisać. Nie ma to jak o 22 robić zamieszanie z tym, że nie przeniosłeś się jeszcze do Mor Andor bo mineły już 2,5h od napisania postu, a radny się wyświetla jako zalogowany! Jak on tak śmie olewać swoją robotę?

Poprosiłem by było do tej 19;30 aby mógł się jeszcze tego dnia przenieść, o poprzedni glejt, czekałem na niego dłużej przez co musiałem zrezygnować z podróży do Mor Andor. Dłuższe rozważania jak działa administracja począwszy od sędziego, przez izbę lordów i na radnych kończąc zauważam, że powinny być ograniczenia wskazówki które odpowiednio pokażą jak każdy powinien pracować w konkretnych sferach a tym samym jak obowiązki wykonywać powinien. Nie chodzi tu o kategoryczne oznaczenie masz dzień na odpisanie tylko wyznaczenia ilości czasu a później w razie niedopełnienia sprawdzenia powodów i wyjaśnienia by gracze pretensji nie mieli i nie dotyczy to tylko radnych ale i izby lordów jak i sędziego.

Ale widząc jak to na was działa to odechciewa mi się pracy, także spokojnie nic takiego nie powstanie z moich rąk, będę dalej nic nie robił :) .

A informacje o takim działaniu, że jak ktoś napisze, żeby wysłał ci PW gdy jest zwłoka z czasem widzę pierwszy raz, więc wybacz, ale warto byś to tak wszystkim przekazał,nie na SB a na przykład w temacie o informacjach czy coś.

Cytuj
Dla mnie Salazar możesz karać wszystkich zaczynając ode mnie. Możesz odebrać mi wszystko w grze marant od poszczególnych ziemi, tytuł hrabi i szlachcica, stanowisko marszałka, życie, umiejętności, pieniądze itd. Bo to wszystko nie ma znaczenia dla mnie, bo i tak będe starał się pomagać. Jednakże chciałbym abyś szczerze się zastanowił czemu tak bardzo chcesz wszystko kontrolować i zakładać w jakieś ramy?

Nie chcę karać, wolał bym niemieć co robić i siedzieć na zielonym kolorku bez konieczności robienia czegokolwiek :) . Do tego miało by służyć spisanie zasad dobrej administracji, które podpowiadały by każdej z władz jak powinny działać w konkretnych sprawach, jakich terminów dotrzymywać i gracze by wiedzieli do jakiego czasu mają czekać. Kontrolować i karać, nie sprawia mi to przyjemności wbrew pozorom dlatego jak widzisz działań moich jest niewiele :P z mojej inicjatywy jak dotąd będzie sądzony tylko Malavon, jego kasacja kary i sprawa długu. Nie robię tego po to, by coś złego z tego wniknęło a dobra rzecz. Ale chętnie zaprzestanę i tej działalności, jeżeli uważasz ją za niszczącą cokolwiek :P . Zasady są po to by ich przestrzegać, obecnie nie ma żadnych ograniczeń by móc reagować gdy celowo się unika odpisywania. Nie mówię, ze ty tak robisz ;/ .

Nikt nie przeczy, że masz dużo obowiązków na TG i nikt nie chce ci ich ani odbierać ani nic w ten deseń. Ch0odziło by oto, by gracze nie truli ci głowy ani sobie, ze przez taki czas nie uzyskują odpowiedzi bo tyle masz czasu, a gdy czas mija, by sprawdzono z czego to wynika i udobruchano gracza, by poczekał jeszcze trochę. A jeżeli sytuacje były by zbyt częste a problemów zbyt dużo, gdy znajdą się osoby na stanowiskach, których sytuacja i wyjaśnienie braku działań jest niewyjaśnione i niemotywowane żadnym względem, bo zamiast odpisać graczowi prowadzą wyprawy czy tam uczestniczą, zamiast zrobić to co jest w obowiązkach to jest kwestia, która dziś nie ma miejsca -> ale może je mieć w przyszłości. Każda władza względem każdej powinna mieć wpływ. Sądownictwo jest po to by rozwiązywało sprawy i problemy, to moja idea, że tak można to rozwiązać, pokazując jak powinniśmy działać, nie tylko radni, ale i izba lordów i sąd.

Cytuj
Dlatego moi kochani Panowie - Salazarze i Silionie - kiedy już wybierzecie spośród Waszej dwójki, kto przejmuje wszystkie moje obowiązki to dajcie znać :)

Nie wiem jak Silion ale ja nie chcę tych obowiązków :), nawet swoich nie chcę ;) . Też nie chciałem byś odebrał to jako bezpośredni atak na ciebie czy któregokolwiek z radnych, nie to miała na celu wczorajsza dyskusja by domawiać się z kimkolwiek o kogokolwiek ;/ . Także jeżeli poczułeś się urażony tym co napisałem, to przepraszam cię serdecznie za to, nie miałem na celu ciebie obrażać czy uwłaczać działaniu, ani też nie ma na celu niczego złego spisanie takich zasad. I jak widzę radnym straszliwie się to nie podoba, więc chętnie zarzucę tą propozycję, jednocześnie zmniejszając sobie kłopotów ;] .

Człowieki chce dobrze, wychodzi jak zwykle... Dlatego jak ktoś ma rezygnować to zrezygnuję ja po raz 2 ^^ .
« Ostatnia zmiana: 22 Lipiec 2015, 10:15:28 wysłana przez Salazar Trevant »

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7739 dnia: 22 Lipiec 2015, 11:26:48 »
Czuję się zobowiązany dodać coś od siebie. Nie znam całej sprawy, nie widziałem waszej dyskusji, więc ograniczę się do opinii na temat wprowadzenia zasad administracji.

Jako członek Rady, który stara się spełniać swoje obowiązki należycie, nie widzę potrzeby do wprowadzania omawianych tu ram czasowych. Z kilku powodów.
Po pierwsze, i to widzę nawet po swojej pracy, ZAWSZE jest powód dla którego dany Radny nie odpisuje, lub czegoś nie akceptuje. Osobiście, jeśli występują jakieś problemy, to zawsze rozwiązuje je z danym graczem przez PW. ÂŻeby nie robić zamieszania na publicznym forum. To, że tego nie widać, nie znaczy, że się nie odbywa. Inne przypadki akurat mojej opieszałości w akceptacji czegoś to wypadki, gdy po prostu nie zauważę danego postu. Mimo, iż mam włączone śledzenie wszystkich moich tematów, to po prostu zawsze sporadycznie może się zdarzyć, że coś mi umknie. Dlatego zawsze jestem otwarty na PW od graczy. Co do pisanie właśnie PW w takich przypadkach, jest to chyba logiczne, czyż nie? Z zaznaczeniem, rzecz jasna, aby owe PW były wyrozumiałe, a nie pełne pretensji. Radni to też ludzie i popełniamy ludzkie błędy.
Po trzecie, ramy czasowe na odpisywanie przez Radnych, wcale nie zadziałałyby uspokajająco dla graczy. Wręcz przeciwnie. Skoro już teraz niektórzy dostają białej gorączki, gdy Radny ośmieli się im nie odpisać, to co byłoby gdyby takowe ramy istniały? Radny spóźnił się o dziesięć minut? Jak on mógł! Normalny gracz, rzecz jasna, zrozumie sytuację, lecz są pewne osoby, które mają zamiłowanie do wywoływania zamieszania.
Po czwarte, jeśli jakiś Radny jednak nie wykazuje chęci (czy też czasu) do sprawowania swoich obowiązków jest to już sprawa wewnętrzna Rady. Zazwyczaj inny Radny odpisuje za niego lub zostaje wybrany nowy Radny. Sprawa rozwiązana i to bez nadmiernej ilości zasad i ustaleń.

To jest tylko gra i nie potrzebuje ona administracji godnej wielkiej korporacji. Grajmy dla przyjemności i dajmy grać dla przyjemności innym. Na tym polega wspólna zabawna. Zwykła ludzka przyzwoitość jest lepszym rozwiązaniem, niż sztywne reguły i zasady.

Odnośnie zaś propozycji Deva o przejęcie jego obowiązków przez Sala lub Siliona, to chciałbym poprosić go, aby jednak nie rezygnował. Malo z którym Radnym pracuje się tak dobrze. I przykre byłoby, gdyby narzekania niektórych osób miały zaprzepaścić jego chęci do pomocy forum.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7739 dnia: 22 Lipiec 2015, 11:26:48 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top